Актуальна спадщина Любові Борисівни Хавкіної

меморіальний проєкт

Творчий доробок

Розділ розкриває доробок видатного бібліотекознавця і бібліографа, публіциста, перекладача Л. Б. Хавкіної. В ньому вперше на теренах України міститься найбільш повна бібліографічна інформація про прижиттєві друковані видання, публікації, архівні документи. Складається з чотирьох підрозділів: «Бібліотекознавство та бібліографія», «Публіцистіка», «Переклади» та «Архівні матеріали».

Джерельна база дослідження включала фонди та каталоги Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка, прикнижкові, пристатейні списки укладені особисто Любов’ю Борисівною, а також видатними бібліотекознавцями, які вивчають її науковий доробок.

Спадщину Л. Б. Хавкіної, яка охоплює 60-річний відрізок часу, представлено з 1892 р. перекладом нариса Г. Берліоза «Симфонии Бетховена» по 1952 р. фундаметнальним словником бібліотечно-бібліографічних термінів (посмертне видання). Багатогранне творче надбання представлено англійською, німецькою, російською, українською, французькою мовами.

Бібліографічні записи розміщено за хронологією, у межах року – за алфавітом. Бібліографічний опис здійснено відповідно до чинних в Україні стандартів. Бібліографічні записи за необхідністю супроводжені анотаціями та посиланнями на електронний аналог. До всіх бібліографічних описів видань з фонду ХДНБ додається їхній шифр зберігання. Документи опрацьовано de vizu, окрім позначених астериском (*).

Контент підрозділу складається з бібліографічних записів книг та публікацій (доповідей, статей, рецензій, оглядів), які висвітлюють загальнотеоретичні та практичні питання бібліотекознавства й бібліографознавства.

Даний підрозділ презентує Л. Б. Хавкіну як яскравого багатопланового публіциста, яку в різні періоди творчої діяльності цікавили окремі питання розвитку культури та мистецтва, освіти та самоосвіти, біографістики.

До підрозділу включено бібліографічні записи, як на окремі видання та публікації, так і на їх перевидання.

Підрозділ містить посилання на повні тексти архівних документів з меморіального фонду книгозбірні та Державного архіву Харківської області.



Укладачі: О. В. Непочатова, Н. І. Капустіна, С. О. Бикова, за участю В. А. Долбні