Становлення абсолютної монархії у Франції.

Конспект  уроку

Становлення абсолютної монархії у Франції

+ презентація

Мета: сформувати уявлення учнів про становлення абсолютизму у Франції; ство-

рити умови для розуміння ролі особистості у формуванні абсолютизму на при-

кладі кардинала Рішельє; розглянути життя монарха у Франції; встановити

зв'язок між зовнішніми та внутрішніми чинниками розвитку абсолютизму

у Франції; охарактеризувати абсолютну монархію у Франції; розвивати вмін-

ня порівнювати учасників громадянської війни у Франції та висловлювати

власну думку щодо впливу релігії на формування влади у державі.

Обладнання: підручник, карти світу, Європи, Франції.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Поняття та назви: абсолютизм, абсолютна монархія, «дворянство шпаги», «дво-

рянство мантії», «Вогняна палата», гугеноти, гугенотські війни, секуляризація,

едикт, меркантилізм.

Основні дати та події: 1562 р. — початок громадянських війн, 1572 р. — Варфо-

ломіївська ніч, 1589 р. — Нантський едикт.

Історичні постаті: Людовік XII, Франциск І, Генріх Наваррський, Гізи, Катерина Ме-

дичі, Генріх IV Бурбон, Сюллі.

Очікувані результати: учні навчаться: називати дати, пов'язані з історією Франції; по-

казувати на карті територію франції у перспективі її розвитку, напрямки військо-

вих походів та перебіг громадянської війни у Франції; застосовувати та поясню-

вати на прикладах поняття та терміни; характеризувати абсолютну монархію

у Франції; порівнювати учасників громадянської війни у Франції та висловлюва-

ти власну думку щодо впливу релігії на формування влади у державі.

Хід уроку

I.  ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ВСТУПНЕ СЛОВО ВЧИТЕЛЯ

Пояснити назву розділу III «Держави Західної Європи в XVI—XVII ст.»,

ознайомити учнів із кількістю годин, відведених на його вивчення, фор-

мою проведення тематичного оцінювання тощо.

III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Перевірка творчого домашнього завдання.

IV.ПОЯСНЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Поставити перед класом проблемне запитання: «Чому Реформація

у Франції набула форми громадянської війни?»

►► Вивчення нового матеріалу за планом

1. Королівська влада. 2. Зміни в суспільстві та економіці. 3. Рефор-

мація у Франції. 4. Причини й початок громадянських війн. 5. Варфоло-

міївська ніч. 6. Завершення громадянських війн. 7. Піднесення Франції

за Генріха IV.

Охарактеризувати королівську владу у Франції та розповісти про ста-

новлення абсолютизму.

Показати, як змінилися суспільство та економіка Франції під впли-

вом розвитку капіталістичних відносин.

Розповісти про поширення ідей Реформації у Франції та поділ країни

на частини.

Розповісти про причини громадянської війни у Франції та її початок.

Розглянути події Варфоломіївської ночі.

Ознайомити з причинами завершення громадянської війни та її подіями.

Охарактеризувати піднесення Франції за часів правління короля Ген-

ріха IV.

V. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

Опитування за завданнями підручника.

VI. ПІДСУМКИ УРОКУ

Вибірково перевірити виконання завдань, зупинитися на типових помил-

ках. Підсумовуючи матеріал уроку, повернутися до проблемного запитання

і пояснити, що Реформація у Франції набула форми громадянської війни че-

рез релігійний фанатизм, який приводить до кривавих громадянських війн.

VII.          ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Опрацюйте матеріал §11. 2. Опишіть життя двору під час правлін-

ня Людовіка XII. 3. Виконайте завдання підручника.


Перегляньте презентацію

Перегляньте відео