A háttérhatalom nyilvánvaló, de...

A háttér-hatalommal kapcsolatos igazságok, baromságok, pontokba szedve:

 

Mivel már sokadik zavaros eszmefuttatást (előadást) nézem hallgatom végig ezzel kapcsolatban, kénytelen vagyok (minden zavarosság baromság lelki traumát okoz, ráadásul ezek ártalmasak is) ezeket cáfolni.

1.  Az nem vitás h a nyugati világnak van egy nagytőkésekből álló háttérhatalma. Ennek kiokoskodása, nem egy nagy vassziszdasz, hiszen ha csak abból indulunk ki h. a pénz egyben hatalom is, márpedig az köztudott, h a föld 30-100 leggazdagabb embere birtokolja az aktív pénz felét. Vagy, abból indulunk ki, h. a nemzetközi pénzügyi szabályozás és a gyakorlat is úgy van kialakítva, h a pénz e gazdagok felé folyik.

Vagy abból indulunk ki, hogy a világ az emberek az országok a kisebb cégek adóssága percről-percre növekszik, szalad a számláló, és megkérdezzük: igen, de ki felé nő ez az adósság?  Akkor is nyilvánvaló a válasz: egy pár 30-100 dúsgazdag embernek tartozik a világ percről-percre több pénzzel.  A pénz egyben hatalom, hiszen a pénz-tulajdonosa bármit tesz a hatalmas pénzével már befolyásolja a dolgokat. Ha pedig akarja is befolyásolni, (ki ne akarná), akkor meg még inkább hatalom.

Szinte bárkinek hatalom kerül a kezébe, az élni akar vele. Ezek a nagytőkések, dúsgazdagok pedig, nem éppen a szerény visszahúzódó emberek közé tartoznak.

Szóval az eléggé  nyilvánvaló, h. van itt egy szerintem, kb. harminc dúsgazdag tagból álló együttműködő csoport, amelyet  nevezhetünk a nyugati világ háttér-hatalmának.

Itt jegyzem meg h. szerintem Soros bácsi, aki az elbeszett, pitiáner magyar ellenpont szerint a legnagyobb háttér hatalmista-globalista nem fér bele nem is akar beférni ebbe a társaságba.

Az is világos, h. ez egy rejtőzködő „háttérhatalom”.  Egyrészt van a világnak egy ismert látott hatalmi szerkezete (országok vezetése, uniók, világszervezetek, stb.), és hogy venné ki magát, ha egy csoport azt mondaná: ugyan már, ez a látható vezetés bakfity, valójában mi is irányítunk, irányítunk a látható hatalom mellett, sőt gyakran őket is mi irányítjuk. Nyilván ez felháborodást keltene, szóval ennek a rejtőzködésnek (nem reklámozzák) szükségessége eléggé nyilvánvaló.

Ezek persze igazak, nem is ezzel van a gond. Viszont van egy sereg baromság.

2. Az viszont hamis h. ez a háttérhatalom, magasan a legerősebb hatalom a világon, nincs ellenpontja, szinte korlátlan hatalom, azt tesz, amit akar.

Ellenpontja a kínai kommunista párt vezetősége. (Ellenpont, vagyis ellen oldal, olyan hatalmi politikai erő, amely ellen tud hatni.)

Ellenpontja az orosz vezetés, amely az orosz utódállamokat is uralja.

Többé-kevésbé az országok vezetései, azok összegzése, átlaga is egyfajta ellenpontnak tekinthető. Főleg a nem nyugati országok vezetései.

És hát a népek az emberek is, illetve azok akarata, akaratának összegződése, átlaga is egyfajta ellenpont. 

Nagyon gyakran nem hatalmi viaskodásról van szó, hanem hatalmi szövetségekről, sunyi együttműködésekről, hatalommegosztásról. De a viaskodás is jelen van, szóval kavarognak a dolgok.

Arra, h. miként működik, ez a háttérhatalom, bár van erről sejtésem, itt nem térek ki. Illetve később úgyis szóba kerül.  Azt már elmondtam, hogyha mást nem is tesz a dúsgazdag csak egyik helyről kiveszi a pénzét, beteszi a másik helyre már azzal is hatalmas kavarodást okoz. Sajnos ennél sokkal nagyobb hatalomról van szó, mert a nagytőke, (extra nagytőke) nemcsak a nyugati ipar velejét uralja, de a kereskedelmet is, a bankrendszert is,  a tőzsdei árakat is, ami ennél is ijesztőbb a nyugati politikai médiát is.

És persze a nyugati országok látható (megválasztott) vezetésével is együttműködik. Na meg a világszervezetek vezetésével is. Legyünk jóhiszeműek és beszéljünk csak együttműködésről.

3. Viszont ami fontos: vannak ellenpontok, de nem biztos, h. ezek sokkal jobbak, vagy egyáltalán jobbak.

Nyilvánvalóan a diktatórikus vezetések más okból, de legalább olyan rosszak, mint ez a „háttérhatalom”.  Sokan esküdöznek a nemzetállamok jóságára. A véleményem „nagy lószart” – egy részük jobb, más részük rosszabb. Hitler pl. egy jó kis nemzetállapot, sőt nemzeti birodalmat akart létrehozni, lett belőle egy világháború 50 millió halottal.  Én a demokráciára esküszöm,  - vagyis nem két alternatíva van: háttérhatalom, vagy nemzetállamok, hanem van egy harmadik út. Sőt ez a harmadik út az egyetlen kiút:  igazi demokrácia, demokratikus rendszer az országok demokratikus szövetsége.  

A hagyományos nemzetállam, mint jövő, téves elképzelés.  Elsősorban azért mert a globalizálódás, a milliárdos nagyságrendű népesedésből, a klímaválságból, a gyors utazásból szállításból, stb., eredő természetes, megállíthatatlan folyamat „összeláncolja” az országokat, népeket.  Ez a folyamat nagyobb együttműködést, országok közötti demokratikus szövetséget igényel. Szóval demokratikus együttműködés jöhet csak szóba, bármely szűkebb embercsoport kerülne világuralmi helyzetbe,  az előbb-utóbb világ-diktatúrát alakítana ki.  A nemzetekre bomló, vagy nagyhatalmi szférákra bomló világ pedig az állandó marakodással az együttműködés hiánya miatt tenné a világot élhetetlenné.


A legtöbb elemző addig jut el, h ezt a háttérhatalmat valahogy meg kell szüntetni (ráadásul azt nem tudják hogyan) és akkor minden oké lesz. Nem elég megszüntetni. Másfelől a megszüntetés eszköze és a jó út ugyanaz: egy új jobb rendszer, egy jobb közfelfogás következetes, de dinamikus  felépítése.

Persze itt is több helyen megjegyzem, mindez nem azt jelenti, hogy ez a „háttérhatalom” egy rendben levő „bele kell nyugodni” dolog lenne. Nincs rendben, sőt undorító rossz dolog. Nincs rendben, de az itt felsorolt baromságok sincsenek rendben. 

4. Vagyis baromság: egyetlen út a háttérhatalom valamilyen korlátozása, a régi rend visszaállítása.

5. Mellékesen baromság, h Magyarország világtényező lenne.

Magyarország lakosság szerint is egyéb szempont szerint is, a  földi világ 0,2%-t teszi ki.  Kb. ennyi a jelentősége. Ezt csak azoknak a magyar elemzőknek illetve embereknek mondom, akik úgy gondolkodnak, úgy beszélnek, mintha Magyarország egy világtényező lenne.  Nem az.

Nagyon röviden itt kitérek az Orbán-Fidesz politikára. Tulajdonképpen ez egy változékony pávatáncos, arc nélküli külpolitika, az adott hatalmi érdek vezérli.  Tehát ez nem egy nemzetállam melletti politika, mert azért a nemzetközi nagytőkének is befekszik a vezér, de nem is globalista politika. Az látszik h.  érzései szerint, mint afféle diktátor lelkületű alak a keleti diktatúrákhoz vonzódik, azonban ezt sem tudja megvalósítani, szerencsére. Szóval O vezér amilyen „ügyes” a hazai diktatúra építésében, olyan ügyetlen megvetett a nemzetközi porondon.  

6. Baromság h. ennek a háttér-hatalomnak a világ a lakosság nagyobb részének megsemmisítése lenne a célja.

A hatalom célja, a hatalom, ez világos. De mit is jelent ez.

Semmiképpen az emberek kinyírása, hiszen akkor nem lesz,  aki felett uralkodjanak. Az tény h egy kis népbántás, kizsákmányolás, szadizás belefér a hatalom érzetébe. De nem ez a cél. A cél az irányítás. Ebbe viszont a népmentő szerep is néha belefér. A cél az irányítás ehhez viszont egy engedelmes nép kell. Tehát elsődleges cél a nép engedelmessé tevése, mostanában inkább manipulációval, mint erőszakkal. A trükkök döntő többsége nem a kinyírást szolgálják, hanem az engedelmességre való manipulációt.  Illetve a másik cél, az ellenlábas hatalom legyőzése.

Ezért a három hatalmi ellenpólus (nyugati világ, Oroszország, Kína)  között egy állandó hidegháború  folyik (már régóta és még sokáig), aminek egy része komoly egy másik része megjátszott.  A komolyság csak addig megy el, h. azért a vezetők jól jöjjenek ki ebből az örökké tartó háborúból, viszont az ellenségképet fenn kell tartani, - itt már van egy  kis színjáték.

7. Baromság h.  a háttérhatalom valami zsidó találmány és a zsidó gonoszából ered a világpusztítás. Egyrészt itt egy csoportról van szó, és ahogy egy egyént sem lehet a népével (ki a népe) keverni, úgy egy csoportot sem.  Ha a háttérhatalom minden tagja (kb. harminc tagja) zsidó lenne, de nem az, akkor sem lehetne ezt egy kivételes, csak zsidóságból eredeztethető gonosz csoportnak nevezni.  Ezt sok érvvel lehet bizonyítani, de itt nem fogom, aki szinte fanatikusan gyűlöli a zsidókat, azt úgysem lehet meggyőzni.  Másfelől, és ezt talán még a golyósak is megértik, az uralkodó csoport célja nem a gonoszkodás, nem a pusztítás, hanem a hatalom. Harmadrészt, a problémát nem oldja meg, h azt ráfogják a zsidókra. „Akkor ki kell irtani a népet”  -  ez a gondolat azon kívül, hogy a világ leggonoszabb gondolata logikátlan is. Egyrészt mindenkit nem lehet megölni, másrészt jöhetnek más emberek (nem zsidók) ugyanezen törekvésekkel. A probléma attól nem oldódik meg, h az embereket kinyírják.


8. Baromság a klímaválságot egy kalap alá venni a többi válsággal.

A jelen válságok szinte mindegyike, bár komoly válság, de csinált válság, az emberek kiváltképp a normális vezetések néhány év alatt meg tudnák szüntetni.  Már beszéltem az állandó háborúzásról.  Ez is csinált megszüntethető lenne. De ilyenek a pénzügyi, gazdasági válságok is. De részben ilyenek az egészségügyi válságok járványok. Persze komoly problémák, de a vezetés még komolyabbat csinál belőlük, felpumpálja és ijesztgetésre használja. Nem megoldja. A rinyáló nép jó, mert engedelmes   És ugyanez igaz a többi válságra is. A klímaválság azért kivétel, mert a többi válság ember okozta, ami azt is jelenti, h elméletileg, kevésbé veszélyes, könnyebben leküzdhető válságok, mint a klímaválság, melyben azért a természet hatalmas erői is részt vesznek. A többi válság csak elméletileg  egyszerű, piti, mert az ember, emberiség  sajnos gyakorlatilag hajlamos az öngyilkosságra. („Vagy beleviszik” – mondhatják sokan. De én ebbe azért nem hiszek, mert az átverhető tömeg majdnem olyan hibás, bűnös, mint az átverői.)

Szóval a klímaválság szerintem a körülötte kavargó sok hazugság ellenére, nem csinált trükkös válság, hanem igazi komoly problémahalmaz.

És ha  már szóba került, akkor ebben az elmélkedésben, az utolsó tévedés:

9. Baromság h.  van néhány ember, legyen a kezükbe bármekkora hatalom, okolható kizárólag az emberiség bajaiért. Ugyanis a nép, az emberek azok, akik hagyják magukat megvezetni, átverni.

     Kétségkívül nincs könnyű dolga annak, aki manapság a világon, főleg Magyarországon egy jó hasznos közösség mozgalom, párt tagja szeretne lenni. Aki manapság be akar állni a jók hasznosak csapatába az bajban van. Hiszen általában döntően a rosszak harca folyik, azért a rosszak nem egyformán rosszak. Az alapvető harc, az önző, trükkös manipuláló nyugati háttérhatalom és a diktatórikus (szintén önző és manipuláló) kelet (Kína, Oroszország) harca. 

A rosszak harca folyik, de talán egy kicsikét kevésbé rossz, főleg Mo. és a magyar nép számára a nyugati rendszer, a háttér-hatalommal együtt. 

De az alacsonyabb szinteken sem, sűrűn fordulnak elő igazán pozitív politikai erők. A fő baj, hogy jelenleg még egyik politikai erő mozgalom sem ismerte fel a demokratikus (igazi demokrácia) rendszerváltás szükségességét. Nincs felismerve és így persze az hozzávezető út (a manipuláció minimalizálása, az oktatás teljes átszervezése, a különálló önálló, de békésen egymás mellett élő közösségek, stb.) sem ismert és követett. Hogy mindez, sokak, az emberek számára mikor lesz igény, mozgalom, eszme, az erősen kétséges. Az is kétséges, hogy egyáltalán mindez felismert lesz. Ugyanis egyelőre az sem látszik, h. az emberek többsége egyáltalán jobb, boldogabb, békésebb, egészségesebb életet szeretne. Márpedig eme igény nélkül nincs változás, fejlődés. Akkor hát? Akiknek mégis van a jobb,  szabadabb, boldogabb, békésebb, egészségesebb élet iránt valódi igényük, azok próbáljanak a legkisebb rossz választása mentén araszolni élni.  Illetve próbáljanak meg az igazi, közvetlen demokráciáért tenni.