урок 12(5 клас)

Критичне оцінювання інформації, отриманої з Інтернету

В мережі дуже і дуже багато інформації, і кожного дня вона збільшується. В міру неможливості контролювати наплив інформації багато є неякісної та не перевіреної. Тому на сьогоднішньому ми маємо навчитись відрізняти правдиву інформацію від неправдивої.

Пригадай:

1. Що таке авторське право?

2. Чи правильне твердження, що інформація в мережі вся корисна?

3. Які небезпеки можуть очікувати нас в мережі?

Мережа Інтернет - це неосяжне джерело ресурсів та нажаль дуже небезпечне джерело. В мережі завдяки швидкості напливу інформації та вільності її розповсюдження багато даних є не перевірені, не якісні, що в наслідок чого не надійні.

Чому так стається? Із-за вільності викладу та доступності в розміщенні матеріалів більшість даних просто відображають думку автора, його ставлення до проблеми. Для більш емоційної подачі даних часто додумують різні «доповнення» до фактів, щоб інформація стала більш захопливою, емоційною та краще запам’ятовувалась. Автор блогу бажає, щоб з його думками ознайомилась більша кількість людей, щоб один одному розповідали про його блог. В результаті людина має на меті не донесення фактів, а розширення власної слави та монетизацію свого сайту чи блогу. Чим більше людей даного блогера відвідують тим більше він заробить. Звичайно є люди, які якісно старають донести факти.

Оцінку даних потрібно поділити на 2 етапи:

1. Критичне оцінювання матеріалу (повне, змістовне, незалежне)

2. Аналіз джерела розповсюдження (популярний довірений сайт, чи тільки створений блог)

Критерії оцінювання матеріалів з Інтернету наступні:

Виконай вправу. Відкрити її на весь екран можна ТУТ

А тепер завдання:

1. Перейдіть за посиланням - https://navkolonas.com/archives/6107

2. Проаналізуйте викладену інформацію

3. Заповніть нижче наведену таблицю (поля, які є для вас складними або проблемними чи у вас бракує даних не заповнюйте):

Табличку можна накреслити в зошиті, або завантажити ТУТ, заповнити у текстовому редакторі. Фотозвіт у обох випадках обов'язковий!