4 урок

Тема. Складові комп’ютерів та їхнє призначення. Практична робота №1.

На попередньому уроці ми з вами визначили які існують типи комп’ютерів. Сьогодні ж мова піде про складові комп’ютерів та із одною зі складових ви більш активно попрацюєте.

Ось перед Вами клавіатура. На перший погляд нічого незвичного, але клавіші на клавіатурі розташовані в такому порядку не випадково. Тут є певні групи з якими ми зараз познайомимось.

Алфавітно-цифрові клавіші. Назва говорить сама за себе. В цій групі розміщено зазвичай 3 типи алфавіту: латинські літери (для нас більш звично казати англійські), та кириличні літери в українській та російських варіаціях.

Спеціальні клавіші зазвичай не відносять до прямого набору тексту, окрім клавіш Shift, Caps Look, Tab, Enter, Забій та Пробілу. Дані клавіші призначені для виконання додаткових функцій на комп’ютері при роботі з програмами. Наприклад Esc – вихід або повернення назад, PrtSc – щоб зробити скріншот і так далі.

. Функціональні клавіші призначені для особливих функцій в межах операційної системи та поза нею. Наприклад F1 – виклик довідки, F2 – перейменувати папку, F8 – запуск прихованого меню поза межами ОС та інші.

Клавіші керування курсором призначені, як ви вже зрозуміли для керування курсором.

І остання група – це клавіші малої цифрової клавіатури. Дані клавішу відсутні на деяких клавіатурах (наприклад у нетбуків) але вони є досить зручними при вводі великої кількості цифрової інформації.

Пристрій керування мишка може мати 2, 3 та більше клавіш. Зазвичай це право кнопка миші (ПКМ) для виклику контекстного меню, ліва кнопка миші (ЛКМ) для вибору об’єктів, колесико миші (КМ) для прокручування або при натисканні виклику додаткових можливостей прокручування та додаткові клавіші у яких схожість задач не завжди збігається з іншими мишками.

Материнська або головна плата (англ. motherboard або main- board) — основна складова сучасних персональних комп’ютерів, яка забезпечує передачу даних між пристроями комп’ютера.

Пам’ять комп’ютера поділяється на 2 типи: внутрішня – постійна та оперативна та зовнішня – магнітні диски, оптичні диски та інші.

Жорсткий диск є постійною пам’яттю на якій зберігаються всі ваші дані. Він складається з електромагнітної головки, яка зчитує інформацію та з декількох власне дисків. В міжнародному позначенні даний пристрій має позначення HDD.

Оперативна пам'ять (ОЗУ або RAM) — пам'ять ЕОМ, призначена для зберігання коду та даних програм під час їх виконання

Тепер мова піде про зовнішню пам’ять. Перший в своєму роді це гнучкий магнітний диск. На даний час вже не використовується із-за малого вмісту вільної пам’яті (лише 2,7 МБ).

Оптичні диски. Дані диски діляться на 4 категорії та мають такі параметри і можливості:

· CD-R – розмір 700 МБ (можна записати лише 1 раз)

· CD-RW – розмір 700 МБ (можна записати до 1000 разів)

· DVD-R – розмір 4,7 ГБ (можна записати лише 1 раз)

· CD-RW – розмір 4,7 ГБ (можна записати до 1000 разів)


Ну і флеш накопичувачі, які бувають різних розмірів та різного вмісту вільної пам’яті. На даний момент стандартом використання є флешки на 32-64 ГБ.

Процесор комп’ютера CPU є його основною складовою. Він містить пристрій керування, який забезпечує виконання команд комп’ютерної програми, та арифметично-логічний пристрій, який і здійснює операції над даними


Практична робота. Практична робота виконується у програмі "Полі.Клавіатурний тренажер". Завантажити можна ТУТ

Виконай вправу: