SANATORIJ DR. MAJERIČA


Otmar Majerič je leta 1927 v Ormožu ustanovil sanatorij, namenjen predvsem zdravljenju revmatičnih bolnikov. 

Majerič je za zdravljenje uporabljal takrat nove metode, s katerimi se je seznanil na specializaciji v Avstriji. Uporabljal je elektroterapijo, terapijo z radijem in knajpanje. V svojem sanatoriju je zdravil revmatične bolnike, pa tudi arterosklerozo, bolezni želodca in živcev, ženske bolezni, med njimi motnje menstruacije, ter glavobol. Za dame je uvedel tudi metodo, pri kateri so z električno masažo oblikovali telo in mišice, ter s tem krepili in izboljševali odpornost. 

Zdravljenje je večinoma potekalo s pomočjo elektroterapije.

Majeričev sanatorij, ki je v Ormožu deloval v 30-tih letih dvajsetega stoletja je razpolagal z dvajsetimi lepo urejenimi sobami. Bolnikom in obiskovalcem je nudil izbrano hrano iz lastne kuhinje, ki pa je bila na voljo tudi naključnim gostom. Poleg sanatorija je začel graditi še veliko dvonadstropno hišo, kjer naj bi bile sobe za goste. Gradnje ni končal, saj ga je prehitela druga svetovna vojna. Hiša je bila dokončana sredi 50-tih let in jo danes uporabljajo kot stanovanjsko zgradbo. Leta 1941 so Nemci Majeriča zaprli in prevzeli sanatorij.

Majerič se je s svojim bratom in sestrami dobro razumel. V 30. letih 20. stoletja je kupil grad Preddvor pri Kranju, ki ga je preuredil v klimatsko zdravilišče, namenjeno težjim bolnikom.

Sestre so mu pomagale voditi zdravilišče z restavracijo in kavarno za paciente.


Viri : Zgodovinski zapisi

         Kamra.si