Сторінка керівника музичного

Павленко Наталя Семенівна - керівник музичний закладу дошкільної освіти № 9 "Дзвіночок"

Має вищу освіту за спеціальністю: викладач дошкільної педагогіки та психології, методист по дошкільному вихованню.  

Педагогічного стажу 40 років.

Клімова Ірина Леонідівна керівник музичний закладу дошкільної освіти № 9 "Дзвіночок"

Отримала диплом молодшого спеціаліста за спеціальністю: організатор культурно-дозвіллєвої діяльності, керівник аматорського хорового колективу, а також присвоєна кваліфікація вчителя музики.

Педагогічного  стажу 12 років 

Музика – це вітаміни для дітей

БЛАГОДІЙНІ ЗВУКИ ФОРМУЮТЬ МІЦНЕ ФІЗИЧНЕ ЗДОРОВ'Я ТА РОЗВИВАЮТЬ ЗДІБНОСТІ МАЛЮКІВ

 Медики стверджують, що багато сучасних хвороб у дітей пов'язані з нестачею в їхньому житті добротворних звуків. Вони потрібні для гармонійного повноцінного фізичного та інтелектуального розвитку і в утробі матері, і після народження. Дзюркіт струмка, шелест листя, щебетання птахів, сюркотіння цвіркуна і багато-багато інших звуків, серед яких людина жила впродовж тисячоліть, сьогодні змінилися ревищем реактивних літаків, гуркотінням автомобілів, побутової техніки тощо. А замість ніжного співу матері дитина чує постріли, лайливі слова, зойки жаху з телевізійних трилерів. Батьки рідко надають значення таким "дрібницям". Проте благозвучні звуки природи та музики мають величезний вплив на організм на фізіологічному рівні. Доведено, що музика може заспокоювати нервову систему чи збуджувати, прискорювати роботу серця та дихання чи уповільнювати, підвищувати артеріальний тиск чи нормалізувати, спазмувати м'язи чи розслаблювати, підвищувати рівень ендорфіну (речовина, яка виробляється в мозку і сприяє підвищенню життєвого тонусу людини, усуненню больового синдрому тощо), регулювати температуру тіла, активізувати імунітет, стимулювати вироблення гормонів, що блокують стрес.      

                            

Музика розвиває інтелект...

 

На думку дослідників саме завдяки музичному слуху та чуттю ритму дитина сприймає розмову людей. Уловлюючи в ній ритмічні елементи, завдяки їм з мішанини звуків вона виділяє окремі слова. Усього за кілька міся¬ців малюк накопичує в пам'яті тисячі слів як ритмічно, звуковисотно та інтонаційно організовані звукові фрагменти. Певні їх композиції, на радість батькам, несподі-вано перетворюються на фрази, що їх зворушливо лепече малюк. Фізик Гордон Шидв з Каліфорнійського університету і психолог Френк Размер з університету штату Вісконсін досліджували роль навчання музики, зокрема слухання музики і гри на музичному інструменті, в інтелектуальному становленні дитини. За допомогою комп'ютерних технологій вони з'ясували, що музика впливає на розвиток мозку й моторики людини, сприяє розвитку аналітичного мислення.Щоб дитина розвивалася музично, зовсім не обов'язково чекати її вступу до музичної школи або звертатися до фахівця Найперша порада дорослим - батькам і вихователям: співайте! Якщо ви соромитеся свого співу, робіть це, коли ви наодинці з малюком Співайте немовляті із самого його народження Що співати? Краще - дитячі пісеньки, традиційний репертуар яких дуже багатий. Важливо, щоб дитина поступово засвоїла кілька простих мелодій, які й стануть для неї першим кроком у світ музики. Як співати? Виберіть пісню, яка вам найбільше до вподоби, і співайте її дитині на сон прийдешній. Робіть це хоча б раз на день. Співайте її зі словами і без слів. Записи. Давайте дітям можливість слухати музику. Добре було б придбати для цього аудіопристрій. Дитина починає співати. Не примушуйте дитину співати. І водночас підтримайте її, коли вона сама почне співати, заохочуйте її. Гра "Сонячні зайчики". Увімкніть ритмічну музику. Запропонуйте дитині узяти маленьке дзеркальце й покажіть їй, як пускати сонячного зайчика. Зайчик має стрибати в ритмі музики, що звучить. Запропонуйте малюкові потанцювати, пострибати, помахати руками в ритмі музики. Поступово він навчиться чітко координувати свої рухи, узгоджувати їхній характер, виразність з музичним ритмом.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО! Ніколи не кажіть дитині, що вона погано співає! Правильність відтворення музичних звуків тісно пов'язана з вірою в себе. Голосові вправи. Зобразіть звук сирени, тобто на одному диханні спустіться до нижньої межі вашого діапазону, потім підніміться до верхньої. Запропонуйте ди-тині керувати вами: коли вона піднімає руку, ви підвищуєте висоту звука, а коли опускає - знижуєте. Гра дуже подобається малятам. Потім поміняйтеся ролями: малюк зображає сирену, а ви керуєте ним. Імітуйте сирену пожежників, заводський гудок, сирену поліцейської машини тощо. Домашній театр. Читайте й розігруйте казки за ролями. Хай дитина озвучує різних персонажів і голосом передає їхній характер: комарик говорить тонюсіньким голоском, Баба Яга - грубим і низьким, лисичка промовляє ласкаво, розтягуючи голосні тощо. Не розбуди ляльку. Покладіть ляльку в ліжечко, скажіть малюкам, що вона втомилася й заснула, а вам треба прибрати іграшки, але дуже тихо, щоб не розбудити ляльку. Попросіть дітей все робити й розмовляти тихо, але не пошепки. Гра "Духовий оркестр". Спочатку ви демонструєте дитині, як можна за допомогою трубочки та склянки з водою робити бульбашки. Дайте дитині таку саму трубочку і спробуйте разом з нею пускати довгі й короткі цівки повітря. Можна позмагатися або дути в склянку по черзі. Потім ви оголошуєте про початок концерту, вмикаєте музику - і ваш "духовий оркестр" ритмічно підігрує. Ця кумедна вправа розвиває в дитини увагу й дихання, дає перші навички спільної гри. Для цієї вправи доречно використати твір Ф. Шуберта "Музичний момент". Велике значення в розвитку мовлення й постановці музичного голосу має правильне дихання. Запорука вільного дихання, а відтак і хорошого голосу - правильна постава. Вона важлива для роботи серця і достатнього постачання тіла киснем.

 

Корисні вправи:

 

Займайтеся з дітьми фізичними вправами, зміцнюючи їхні м'язи грудей, черева, спини.

• Перетворіть дихальну гімнастику на захопливу гру. Надимаючи кульку, можна чергувати глибокі й короткі видихи. Запропонуйте дитині роль шукача підводних скарбів: розкладіть на підлозі іграшки. Щоб їх дістати, треба "пірнути" й затримати дихання.

• Дітям зі слабкими мовними даними добре допомагають вправи на поєднання співу з пасивними рухами, співуче читання, ритмічне читання - чергування коротких і довгих складів за рухом руки, поєднання мовної інтонації з музичною тощо. Раннє навчання музики відкриває широкий шлях до інтенсивного розвитку сенсорних здібностей, почуттєвого сприйняття, створює надійний фундамент для становлення й подальшого розвитку всіх пізнавальних процесів, гармонійного поєднання в них емоційного і раціонального, стане частиною духовного життя людини в майбутньому.

 


ДИТИНА ТА МУЗИКА



    Музика для дитини – світ радісних переживань. Щоб відкрити для неї двері в цей світ, необхідно розвивати у неї здібності та перш за все музичний слух і емоційний відгук. Інакше музика не виконає своєї виховної функції, якщо дорослий якомога ближче не з′єднується зі світом дитинства. Якщо вони разом мріють, фантазують, сміються і грають, то діти відчуваючи цю близьку довіру дорослого, відкривають їм свої таємниці, почуття та емоції. Діти дуже люблять слухати. Потрібно більше співати дітям без музичного без музичного супроводу, щоб вони не тільки слухали, але й розуміли, про що ця пісня, вслуховувались у звучання слів та словосполучень.

   Музика, як і художнє слово чи картина, повинна стати для дітей засобом вираження почуттів, настрою, ідей. Слухання музики розвиває інтерес до неї, любов, розширює кругозір, підвищує музичне сприйняття.

   Музика для слухання буває вокальною та інструментальною. Це можуть бути пісні, виконані батьками, чи музичного твору, можна асоціювати його з тим, що бачить дитина довкола себе. Намалювати те, про що вона чула. Дуже гарно діти запам′ятовують пісні з мультфільмів тому, що вони сприймають пісню образно, відносно певного героя. Батьки повинні вчити дитину любити пісню, насамперед народну пісню, тому що народна пісня має художньо-виховну цінність.

   Для розвитку ритмічного сприйняття слід користуватися музичними інструментами. Але в домашніх умовах це можуть бути ложки, палички, камінці, коробочки чи капронові пляшечки що наповнюють крупами, горохом, квасолею. Граючи на такому інструменті, дитина поліпшує виконання пісні і отримує велике задоволення.

   Для розвитку танцювальних навичок потрібно якомога більше розвивати у дитини потребу в рухах. Давати   можливість розвивати танцювальну творчість, щоб дитина отримувала максимум задоволення.

   Якщо музика викликатиме у вашої дитини позитивні емоції, вона сприйматиме навколишній світ гармонійно й оптимально.