Дитяча агресія

Дитяча агресія


У спілкуванні з агресивними дітьми потрібно виявляти чималу стриманість, терпіння. Таким дітям необхідно дати зрозуміти, що дорослий - їхній союзник у розв'язанні внутрішніх проблем. Агресивні діти мають переконатися, що їх люблять, а їхні вчинки псують враження про них, до того ж не дають їм полегшення.

Необхідно тактовно і послідовно навчати дитину самоконтролю, внутрішньої зібраності та стриманості.

Правила спілкування з агресивними дітьми:

  1. Бути уважним до потреб дитини.

  2. Демонструвати неагресивну модель поведінки.

  3. Бути послідовним у покараннях дитини, карати за конкретні вчинки.

  4. Покарання не повинні принижувати дитини.

  5. Навчати прийнятним способам виразу гніву.

  6. Відпрацьовувати навички реагування в конфліктних ситуаціях.

  7. Учити брати відповідальність на себе.

Принципи спілкування з агресивними дітьми:

• пам'ятайте, що заборона і підвищення голосу — найменш ефективні способи подолання агресивності; лише зрозумівши причини агресивної поведінки і знявши їх, ви можете сподіватися, що агресивність дитини буде знижено;

• показуйте дитині особистий приклад ефективної поведінки; не допускайте в її присутності вибухів гніву або лихослів'я;

• важливо, щоб дитина повсякчас відчувала, що ви її любите, цінуєте і приймаєте; не соромтеся зайвий раз її приголубити або пожаліти, нехай вона бачить, що потрібна і важлива для вас;

• після конфлікту обговоріть із дитиною причини його виникнення, визначте неправильні дії дитини, що призвели до конфлікту. Спробуйте знайти інші можливі способи виходу з конфліктної ситуації.

Шляхи звільнення дитини від спалаху агресії:

  1. Спробуйте зацікавити дитину чимось, відволікаючи її увагу, пригадайте щось кумедне, розвеселіть дитину. Скажіть їй, що вона добра, слухняна і може сама контролювати свої негативні емоції.

  2. Дайте можливість дитині вивільнити негативну енергію за допомогою фізичних вправ (віджимання, перетягування канату тощо).

  3. Дитині можна пропонувати намалювати свій гнів і викинути його, або розфарбувати образу веселими барвами, інсценувати конфліктну ситуацію, змінюючи ролі винуватця, скривдженого, глядача.

  4. Переключіть увагу малюка на добрий вчинок. Попросіть його про якусь допомогу, щоб дитина розуміла, що без її допомоги не обійтися, що вона потрібна, що її люблять