Виховуємо патріотів

«Той, хто забув колиску, з якої піднявся, щоб піти по землі,

хто байдужий до матері, що вигодувала та виховала його,

не здатен переживати високі патріотичні почуття»

В.О.Сухомлинський.

Нині, як ніколи, нація усвідомлює доленосну ідею, що міць, сила і стійкість держави залежать не лише від її матеріально-економічної потужності, а й від рівня духовної самосвідомості народу.

Дошкільний вік як період становлення особистості має свої потенційні можливості для формування вищих моральних почуттів, сприйняття світу та світовідношення, любов до всього живого. Найважливішим проявом духовного світу людини є патріотизм, який пов'язаний з найчутливішою сферою особистості – духовністю. Тому сьогодні, особливо важливо вже змалечку формувати у дітей такі знання, якості та риси характеру, які притаманні громадянину-патріоту.

Дошкільний навчальний заклад керується Конституцією України, Законом «Про дошкільну освіту», Державною національною програмою «Освіта» (Україна 21 ст.), Стратегією національно-патріотичного виховання дітей , затвердженою Указом Президента України від 18 травня 2019 року № 286/2019, Концепцією національно-патріотичного виховання дітей та молоді, затвердженою Колегією Міністерства освіти і науки України від 27.03.2015, наказом Міністерства освіти і науки України від 27.10.2014 № 1232 «Про затвердження плану заходів щодо посилення національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді», наказом Міністерства освіти і науки України від 07.09.2000 № 439 «Про затвердження Рекомендацій щодо порядку використання державної символіки в навчальних закладах України», листом Міністерства освіти і науки України від 25.07.2016 № 1/9-396 «Про організацію національно-патріотичного виховання у дошкільних навчальних закладах».