Конкурси, турніри

Мета конкурсу - популяризація творчої спадщини Т.Г.Шевченка, утвердження його духовних заповідей як важливого чинника консолідації суспільства, активізація виховної та патріотичної роботи серед учнівської молоді, збереження і розвиток інтелектуального потенціалу України, державна підтримка талановитої молоді та творчої праці вчителів, викладачів, керівників студій тощо.

Наказ Міністерства освіти і науки України, Міністерства культури і мистецтв України, Державного комітету України у справах сім'ї та молоді від 29 серпня 2003 р. № 585/529/875 "Про затвердження Положення про Всеукраїнський конкурс учнівської творчості", зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 09 вересня 2003 р. за № 779/8100

Мета конкурсу - вшанування творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка,  виявлення  творчо  обдарованої  молоді,   розвитку   її потенціалу,  виховання  у  молодого  покоління  поваги  до  мови і традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти в Україні.

Постанова Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 р. № 571 "Про затвердження Положення про Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка"

Метою конкурсу є сприяння утвердженню статусу української мови як державної, піднесення її престижу, виховання у молодого покоління українців поваги до мови свого народу.

Організаторами конкурсу є Міністерство освіти і науки України та Ліга українських меценатів.

Учасниками конкурсу можуть бути учні 3-11 класів закладів загальної середньої освіти, учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти, студенти закладів вищої освіти, курсанти закладів вищої військової освіти, ліцеїсти Київського військового ліцею імені Івана Богуна, закордонні українці.

Мета конкурсу – формування в учнів зацікавленості українською мовою, літературою та українознавством, підвищення кваліфікації вчителів української мови, літератури та українознавства; активізації позакласної та позашкільної роботи із зазначених вище дисциплін.

Наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 12.10.2012 року № 1101 «Про затвердження положень про Всеукраїнську українознавчу гру «Соняшник», Всеукраїнський конкурс фахової майстерності для вчителів – україністів «Соняшник – учитель» та Міжнародну природознавчу гру «Геліантус», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.10.2012 року за № 1811/22123

Більш детальну інформацію ви можете знайти на офіційному сайті Всеукраїнської українознавчої гри «Соняшник».

Мета конкурсу – формування в учнів цілісного уявлення про природу і наукового світогляду на основі знань з фізики, хімії, біології, географії, зацікавленості природними явищами; підвищення кваліфікації вчителів фізики, хімії, біології та географії; активізації позакласної та позашкільної роботи із зазначених вище дисциплін; розвиток дослідницьких здібностей учнів.

Наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 12.10.2012 року № 1101 «Про затвердження положень про Всеукраїнську українознавчу гру «Соняшник», Всеукраїнський конкурс фахової майстерності для вчителів – україністів «Соняшник – учитель» та Міжнародну природознавчу гру «Геліантус», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.10.2012 року за № 1811/22123

Більш детальну інформацію ви можете знайти на офіційному сайті Міжнародної природознавчої гри «Геліантус»


Мета конкурсу – активне долучення учнівського загалу до найвищих досягнень світової літератури і культури, загальнолюдських і національних духовних цінностей, виховання естетичного смаку, високої читацької і загальної культури, вироблення імунітету проти низькопробних явищ масової культури, формування навичок аналізу літературного матеріалу, а також допомога учням в опрацюванні методик роботи із тестовими формами контролю навчальних досягнень.

Лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 1/9-286 № 06.06.2016 «Про проведення І Міжнародної гри «Sunflower» - 2016»

Більш детальну інформацію ви можете знайти на офіційному сайті Міжнародної гри зі світової літератури «Sunflower»


Мета конкурсу - наукова популяризація та пропедевтика математичних знань серед учнів, аналізу та запровадження сучасних інноваційних освітніх технологій навчання в Україні.

Наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України  7.05.2012 № 552 "Про затвердження Положення про Міжнародний математичний конкурс "Кенгуру" , зареєстрований в Міністерстві юстиції України 24 травня 2012 року за № 819/21131

Більш детальну інформацію ви можете знайти на офіційному сайті  Міжнародного математичного конкурсу "Кенгуру".


Мета конкурсу - популяризація і поглиблення знань з інформатики, інформаційних та комп’ютерних технологій серед учнів, поширення та впровадження національних освітніх технологій за кордоном, аналізу та запровадження сучасних прогресивних освітніх зарубіжних технологій в Україні.

Наказ Міністерства освіти і науки України від 16.10.2013 № 1437 "Про затвердження Положення про Міжнародний конкурс з інформатики та комп’ютерної вправності "Бобер", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 31 жовтня 2013 р. за № 1846/2437

Більш детальну інформацію ви можете знайти на офіційному сайті Міжнародного конкурсу з інформатики та комп’ютерної вправності «Бобер»


Мета конкурсу – популяризація історичних знань  серед учнівської молоді для пізнання власної  історії  в контексті загальносвітової; активізація та актуалізація вивчення історії у  навчальних закладах; підвищення рівня знань з історії;  розвиток дослідницьких здібностей учнів; патріотичне виховання школярів та формування у них історичної пам’яті; популяризація ідей конкурсу серед учнівської молоді в інших державах.

Наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 2.02.2012 № 98 "Про затвердження Правил проведення Міжнародного учнівського конкурсу юних істориків "Лелека", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 20 лютого 2012 року за №257/20570

Більш детальну інформацію ви можете знайти на офіційному сайті  Міжнародного учнівського конкурсу юних істориків "Лелека".

Мета змагання - розвиток інноваційних напрямів STEM-освіти, популяризації науково-технічної творчості, робототехніки, електроніки, створення і програмування роботизованих систем та формування в учнівської молоді життєвих навичок безпеки дорожнього руху.

Змагання проводяться ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» спільно з Навчальним STEM-центром «Сократ», НВК № 141 «ОРТ» м.Києва,  БО «Благодійна установа «Освітні ресурси і технологічний тренінг».

Дізнатися більше про змагання можна за посиланнями:

https://www.youtube.com/watch?v=UHQzsV0Memk

http://www.ort.org.ua/robotraffic

у мережі Facebook на сторінці групи «Відділ SТЕM-освіти ІМЗО» (https://www.facebook.com/groups/805895179541236/).


Мета змагань - сприяння реалізації концептуальних засад Нової української школи щодо посилення розвитку наукового спрямування освіти, яка базується на дослідно-орієнтованому навчанні, поглибленому вивченні профільних предметів і набутті молоддю компетентностей, необхідних для подальшої дослідно-експериментальної, інженерно-проектної, конструкторської, винахідницької діяльності. Змагання є практичною реалізацією впровадження сучасних освітніх та інформаційних технологій, пошуку і відбору талановитої учнівської молоді, надання їй усебічної підтримки з вибору STEM-професій.

Дізнатися більше та слідкувати за подіями можна на інформаційному порталі змагань (http://steam.accord-group.com/), у мережі Facebook на сторінці «STEAM кіт» (https://www.facebook.com/steamkit.ua/) та групи «Відділ SТЕM-освіти ІМЗО» (https://www.facebook.com/groups/805895179541236/).


Інтернет-олімпіади (математика, фізика, хімія, біологія, географія, економіка, інформатика, інформаційні технології) є щорічними інтелектуальними змаганнями учнів, де використовуються передові інформаційні та телекомунікаційні технології.

Основними завданнями Інтернет-олімпіад є:

створення умов для рівного доступу до участі у масових інтелектуальних змаганнях учнів закладів загальної середньої освіти; упровадження нових форм та методів пошуку обдарованих учнів та створення умов для розвитку їхніх здібностей; подальше вдосконалення системи роботи з обдарованими учнями; забезпечення системного і безперервного проведення інтелектуальних змагань для обдарованих учнів; підвищення інтересу учнів до поглибленого вивчення навчальних предметів, стимулювання розвитку відповідних інтелектуальних здібностей; залучення обдарованих учнів до самостійної дослідницької роботи; стимулювання інтересу учнів до оволодіння сучасними інформаційними технологіями; активізація творчої діяльності вчителів.

Положення про Всеукраїнські учнівські Інтернет-олімпіади 

Мета конкурсу – наукова популяризація та пропедевтика природничих наук серед учнів, поширення та впровадження національних освітніх технологій за кордоном, аналіз та запровадження сучасних прогресивних освітніх зарубіжних технологій в Україні.

Наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 29.12.2011 № 1561 „Про затвердження Положення про Міжнародний інтерактивний учнівський природничий конкурс „КОЛОСОК”, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 23 січня 2012 року за № 86/20399

Більш детальну інформацію можна знайти на офіційному сайті  Міжнародного природничого інтерактивного конкурсу «КОЛОСОК» http://kolosok.org.ua/.

Мета конкурсу -  формування у молоді  любові і дбайливого ставлення до рідної землі – своєї  «малої батьківщини», її історії, поваги до народних традицій і звичаїв, фольклору, рідної природи. Щоб по-справжньому любити рідний край, необхідно вивчати його природу, історію, мову, культуру. Саме краєзнавча робота повинна посісти важливе місце в діяльності кожного навчального закладу  з тим, щоб за допомогою краєзнавчих матеріалів сприяти вихованню у молоді почуття патріотизму, національної свідомості, високої моральності.

Умови проведення конкурсу

ТЮМФ є командним змаганням школярів у їхній спроможності розв’язувати як складніші математичні, фізичні задачі, так і олімпіадні задачі, подавати їх розв’язки в переконливій формі і захищати їх у науковій дискусії (часткових просувань, узагальнень) – фізико-математичних боях (фізматбоях). Для організації та проведення ТЮМФ створюється організаційний комітет. 

Базовою дисципліною турніру є математика та фізика.

Умови профедення Міського турніру юних математиків і фізиків


Мета конкурсу - створення сприятливих умов для реалізації та розвитку творчих та дослідницьких здібностей  школярів при вивченні хімії та біології. Завдання міського турніру юних хіміків та біологів: пошук талановитих учнів, схильних до наукової діяльності; формування в школярів інтересу до природничих наук; сприяння поглибленому вивченню хімії та біології; удосконалення роботи з обдарованою молоддю; активізацію творчої діяльності вчителів та підвищення рівня викладання хімії та біології. 

Правила проведення Міського турніту юних хіміків і біологів (ТЮХіБ)

Програма обміну майбутніх лідерів (FLEX) – це програма культурного обміну Бюро у справах освіти і культури Державного департаменту США, яка адмініструється в Україні організацією Американські Ради з міжнародної освіти (American Councils) за підтримки Міністерства освіти і науки України. Програма надає школярам стипендії, які дають їм змогу подорожувати до Сполучених Штатів, навчатися в американській школі протягом одного академічного року і проживати у американській родині.