Стрижка

" Шапочка " " Вояж"

Стрижка" Шапочка "– жіноча і чоловіча

Стрижка Шапочка — універсальна стрижка для волосся будь-якої довжини і будь-якого типу. Технічно стрижка шапочка не складна і не потребує від майстра особливих зусиль. Також дана зачіска легка в укладанні та ідеально підходить жінкам, час на догляд за волоссям у яких обмежено. Шапочка дуже добре виглядає як на прямому, так і кучерявому волоссі. Вона дуже добре приховує недоліки. Так, наприклад, рідкісним вона додасть волоссю об’єм, а пишним чи густим волоссям додасть легкість. Дана стрижка може втихомирити самі неслухняне волосся. Однак власницям кучерявого волосся дана стрижка не рекомендується.

Жіноча стрижка Шапочка

Жіночий варіант стрижки шапочка дуже схожий на класичне каре. Основна відмінність шапочки від каре — це наявність об’єму біля коріння і відкрита шия. Але для кожного типу обличчя зачіска вносить свої поправки. Власницям овального або круглого особи жіноча стрижка шапочка буде підкреслювати очі, подовжувати шию. Лінія підборіддя стане виразнішою у жінок з трикутним обличчям. А зробити акцент на вилиці і шиї стрижка допоможе у людей, що мають квадратне обличчя. Також можна домогтися додаткової уваги на очі, шию, підборіддя з допомогою асиметрії.

Стрижка шапочка має кілька видів:

Каскад з шапочкою;

Шапочка на ніжці — шапочка з відкритою шиєю;

Шапочка з чілкою — класичний вид;

Креативна із застосуванням асиметрії.

Технологія жіночої стрижки Шапочка

Спочатку необхідно виділити віски на висоті 5 сантиметрів. Потім у бік вуха виділити крайню пасмо, скроню оформити модельної або кривою лінією. Вухо можна наполовину або повністю закрити волоссям. Окантувати з допомогою вертикального зрізу.

Слід звернути увагу, що контур скронь повинен бути рівним. Всі наступні пасма скронево-бічної зони вистригають, вирівнюючи їх по першій підстриженою пасма. На скронях робляться вертикальна філіровка, яка надає стрижці більш витонченості

Далі нижня потилична зона від вуха до вуха відділяється проділом. Верхнє волосся підколюються зажимом. Це пасмо буде основним. На неї буде рівнятися все волосся потиличної нижній частині. Так шапочка буде виглядати акуратно. І останнім штрихом буде застосування вертикальної філіровки кінців пасм чілки, верхньої потиличної і тім’яної зон. .



Чоловіча стрижка шапочка

Стрижка шапочка також підійде молодим чоловікам. Вона проста в догляді і здатна довгий час тримати форму. Чоловіча шапочка користується попитом серед романтичних натур.

Технологія виконання чоловічої стрижки шапочка

1. Проведіть окантовку волосся. Для цього потрібно взяти частину волосся із зони виска. Робимо окантовку волосся за вухами. Орієнтуємося при цьому на основу вуха. Окантовка повинна бути не менше підстави. Зачісуємо все волосся назад для того, щоб зробити окантовку волосся.

2. Далі потрібно відокремити волосся в тім’яній зоні прямим проділом від одного вуха до другого. Волосся, що ростуть нижче проділу, потрібно зрізати під кутом 45 градусів. Напрям стрижки від центральної частини в кожну сторону по черзі.

3. Розчесавши волосся, потрібно провести намітку лінії шапочки. Це робиться прямими зрізами. В районі тім’я потрібно постригти зубчиками дуже широку пасмо. Тім’яну область стрижуть від потилиці до чілки.

4. Чубчик стрижеться з допомогою прямих зрізів. Чілка і тім’яна область обробляється методом пойнтинг.


Стрижка "Вояж"

Інструменти: прямі та філіровочні ножиці.

Виконання

Проведіть довільно горизонтальний проділ від однієї скроні до іншої, на потилиці він повинен проходити нижче, ніж на скронях. Пасма вище проділу зберіть в пучок і закріпіть затискачами для волосся.

У нижній потиличній зоні, паралельно горизонтальному проділу, виділіть пасмо і зріжте її на пальцях, залишаючи довжину 1-1,5 см.

Стрижку пасма потрібно зробити, дотримуючись напрям стрижки від скроні до середини потиличної зони. Ця пасмо буде контрольної для скронь і потилиці. Далі прийомом зняття волосся нанівець, стрижемо пасма скроневих зон і нижньої потиличної зони, тобто, здійснюємо плавний перехід від крайової лінії росту волосся скроневих нижньої потиличної зон до контрольного пасма.

На цьому етапі стрижки можна виконати окантовку. Краще, якщо лінія окантовки буде м'якою, так як сама стрижка виглядає швидше романтично, ніж суворо. Паралельно контрольного пасма у верхній потиличній зоні виділяємо наступну пасмо, вичісує її разом з контрольною пасмом і стрижемо на рівні контрольного пасма з подовженням 1-1,5 мм.

Так попрядно стрижемо всю тім'яну зону.

Далі вичісує всі пасма тім'яної зони по росту волосся і виконуємо окантовку.

Виконуємо перевірку чіткості стрижки, вичісуючи пасма довільно і усуваючи видимі перепади довжин суміжних пасом.

Виробляємо легку філіровку тім'яної зони філіровочнимі бритвою, виділяючи пасма вертикальними проділами.

Виконуємо стрижку решт пасом тім'яної зони філіровочнимі ножицями, виділяючи пасма вертикальними проділами.

Укладання пасм волосся в зачіску потрібно робити, акцентуючи увагу на чіткій лінії, що виділяє тім'яну зону.

Своєрідність і романтичність стрижки можна підкреслити, виділивши кілька пасом за допомогою воску.

Домашнє завдання : опрацювати конспект, замалювати та розробити інструктивни карти стрижок.