Екологічна журналістика

Портфоліо гуртка Екологічна журналістика

Керівник гуртка - Наталя Челнокова

В наш час збільшується потік інформації, підвищується інтерес підлітків до інформаційних технологій та мережі Інтернет. Творення інформаційних матеріалів дає змогу розвивати творчість дітей та їх інтерес до пізнання. А саме екологічна журналістика дасть змогу детальніше довідатися про екологічні катастрофи людства, проблеми нашого регіону, змусить задуматися творців та читачів екологічної газети про шляхи подолання екокатастроф глобального та місцевого масштабу.

Метою роботи гуртка є: виховання у дітей потреби в усних і письмових публіцистичних виступах і привітаннях  для цього необхідних навичок; опанування типовими для профілю видів діяльності (аналіз тексту, написання творчих робіт та ін.); надання учням можливості проявити свої аналітичні і творчі здібності і домогтися успіху шляхом участі у випуску шкільної газети; надання допомоги у виборі профілю навчання перед вибором професії; створення умов для соціальної і творчої самореалізації особистості та оволодіння учнями основами журналістської майстерності; формування творчої уяви вихованців.

На заняттях гуртка цінується не лише письмова, але і усна мова, що є важливою якістю журналіста. Вихованці здобувають уміння міркувати, висловити свою думку, аналізувати явища, вступати в діалог — всі ці уміння формуються на заняттях в гуртках журналістики. Журналістика повинна служити як засіб висловлювання громадської думки, що формується довкола гострих проблем дитячого життя. Журналістика відкриває широкі можливості для використання міжнаочних знань, умінь і навиків. Наприклад, створення замітки на певну тему вимагає знань певної області, передбачає широку ерудицію. Оформлення газети потребує володіння художнім смаком, навичок дизайну, образотворчою уявою і фотопубліцистики (плакат, карикатура, фоторепортажі і так далі).