Візія закладу: Стати лідером серед закладів позашкілля міста, забезпечуючи високий рівень освітніх послуг.

Місія закладу: Допомогти дитині стати щасливим дорослим, зберегти і розвинути її інтерес та любов до природи крізь призму викликів кліматичних змін, надихати та мотивувати бажання відкривати Всесвіт стати "Людиною світу".

Мета закладу: Конкурентоспроможний, самодостатній, популярний заклад, який прививає любов до всього живого з раннього віку дітей, закладаючи професійне самовизначення через допрофесійну підготовку. Випускники юннати екосвідомі, успішні, цілеспрямовані громадяни міста, громади, України.

Цінності колективу: Працелюбність, особиста гідність, відповідальність, професійність, розвиток команди та талантів, досягнення результатів, екологічна свідомість, мотивація до навчання, всебічний розвиток, уміння долати труднощі, уміння приймати рішення, культура спілкування, сімейні цінності тощо.

Запрошуємо на навчання 2023/2024 навчального року

Ми чекаємо саме на вас активних, творчих, креативних, патріотів та захисників рідної Землі, любителів тварин та охоронців природи!
У Центрі еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради створений освітній простір для вихованців 5-17 років та працюють гуртки для задоволення потреб та інтересів здобувачів освіти.
Для запису просто потрібно батькам заповнити за покликанням  https://forms.gle/43A1pihPChx31B8a9

Додаткова інформація за телефоном 0672609384

НОВИНИ

12 травня – Міжнародний день матері!

Міжнародний день матері (International Mother’s Day) – це день, присвячений вшануванню наших дорогих матерів та бабусь.

Щороку свято, яке є символом материнства, доброти та сімейних цінностей, відзначається у другу неділю травня. Воно дає можливість висловити вдячність за щоденну любов, турботу та зусилля найважливішим людям у житті кожного – нашим матерям!

Отож пропонуємо вихованцям зробити своїм матусям і бабусям у ясний недільний ранок приємний дарунок – яскраву розмальовку! https://drive.google.com/drive/folders/1IFPgizld1VbTCFVzbqdyMGimCGySZ-sa?usp=sharing

І не забуваємо, що ми – їх надійні помічники! Допомагаємо нашим найдорожчим у щоденних справах!

Великдень

 Великдень. Що сьогодні асоціюється в українців із цим святом? Напевно, крашанки та паска, які вночі християни йдуть святити до церкви. Чи не всі усталено готують саме ці страви до свята.

Готувались до Великодня і вихованці гуртка "Радосвіт" Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради (керівник Надія Щербина). Малювали спочатку півника, а як же без такого красеня. Потім курочку з писаночками, ну і смачну пасочку з крашанками. Старші діти долучились також. А ще спробували доторкнутися до магічного дійства розписати писанку воском. 

Протидія булінгу.pdf

Міжнародний день протидії булінгу

4 травня у світі відзначають Міжнародний день протидії булінгу. Протягом року є кілька днів, присвячених цьому руху. Вони привертають увагу і допомагають зупинити цькування, а також є підтримкою тим, хто наразі зазнає насильства. 

Покоління АRТ-театр

 02 травня 2024 року о 10:30 на базі Комунального закладу Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» відбувся методичний пленер для спільноти керівників і вихованців гуртків образотворчого мистецтва закладів позашкільної освіти в рамках обласного івент-кластера «Покоління ART-театр». 

Захід відвідали керівник гуртка Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради "Радосвіт" - Надія Щербина та її вихованка - Олександра Шувчук, багаторазова переможниця тврчих конкурсів різних рівнів.

Тема пленеру "Генералізація авторських новаційних пошуків у практику сучасного мистецтва в гуртках образотворчого профілю" .

Цікава творча афмосфера, захоплюючі майстер класи, талановите оточення - усе сприяло щоб позитивно провести час та здобути новий досвіт. 

Енергоефективність в дії

 У Центрі еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради наприкінці квітня 2024 року було проведено Тиждень енергоефективності. Вихованці різних гуртків Центру під час навчально-виховних занять взяли участь у заходах, бесідах, присвячених ефективному використанню електричної енергії вдома та під час навчання. Зокрема, юні натуралісти вже знають, що необхідно використовувати енергозберігаючі лампи нового покоління; варто використовувати електроприлади з високим класом енергоефективності (А - А+++) та тримати їх у гарному, чистому робочому стані; варто використовувати подвійний склопакет у вікнах, що надійніше зберігає тепло; вимикати електроприлади повністю з електричних мереж на період невикористання; варто встановити лічильники енергії та інших ресурсів.

Таким чином вихованці ЦЕНТ БМР доєдналися до обласного онлайн-челенджу «Мій Еко Тиждень» - у рамках Всеукраїнського освітянського проєкту «Освіта сталого розвитку у позашкіллі» та обласного освітнього соціально-екологічного проєкту «Екологічний кластер EcoWorldKids». Третій день цього обласного еко-челенджу був присвячений саме заощадженню енергії, світла (тепла).

Керівники гуртків закладу систематично проводять таку роботу з поширення екологічних знань та енергозбереженню. Це дозволяє економити ресурси на рівні власних осель, закладів освіти та позашкільних установ, зрештою – у всій державі.

Професійні фото - у непрофесійних умовах

 Наприкінці квітня вихованці гуртка «Екологічна журналістика» (керівник Наталя Челнокова) Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради відвідали у виставковій залі Центральної бібліотеки Білої Церкви фотовиставку військового ЗСУ Романа Наумова.

Як зазначили юні журналісти у коротких дописах про цю виставку, саме таким є реалістичне зображення страшного воєнного сьогодення. Фотокартини мають назву або коротку історію, щоб глядач міг поміркувати. Зображення на репортажних та художніх фото – зруйновані снарядами та згорілі будинки Бучі, Гостомелю, тренування військових, згуртована робота – військових, волонтерів. Фотографії пана Романа вражають своєю професійністю у таких тяжких бойових умовах. Крім того, ці фотографії нагадують про те, що війна ніколи не  проходить без наслідків, і вони часто є незворотніми… Не можна без душевного болю дивитися на «поранений» бюст Кобзаря у Бородянці. Але при цьому фотохудожник дарує надію на фото із дітьми, добрий гумор на роботах, де героями є тварини. Вихованці звернули увагу, що цей захід – благодійного напрямку: фотокартини можна викупити за донати для військових ЗСУ.

Писанкарство - то неповторне мистецтво

 Писанка – маленьке диво, що пройшло крізь віки. Вона вражає витонченістю стилю та довершеністю змісту. Цей унікальний витвір, можливо, найчарівніша візитівка України. Саме тому колектив Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради взявся до роботи, адже виготовлення великодніх писанок було частиною обрядової сфери життя українців. У перший день травня у дружній атмосфері, зазвичай роблять це перед Чистим Четвергом, навчалися писанкарству воском з писачком під керівництвом Щербини Надії Іванівни, яка й проводила майстер клас. Беручи до уваги символізм писанок пов'язаний не лише зі знаками, але і кольором. Чудовий настрій, оригінальність орнаментів, неповторність ідей усе це відобразилося на створених власноруч Великодніх писанках.

Річниця Чорнобильської трагедії

 Трагічна дата - 38-ма річниця аварії Чорнобильської атомної станції, що виповнюється 26 квітня. Вихованці гуртка «Екологічна журналістика» (керівник Н. Челнокова) Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради  напередодні чергової річниці Дня памʼяті про Чорнобильську катастрофу відвідали експозицію Білоцерківського краєзнавчого музею «Чорнобиль - біль і памʼять».

Під час екскурсії гуртківці дізналися, як багато білоцерківців - пожежників, медиків, будівельників, правоохоронців - взяли участь у ліквідації цієї страшної аварії, наслідки якої поширилися на значну територію Європи. Варто знати історію, у тому числі її скорботні сторінки, щоб запобігати повторенню.

Вітаємо з перемогою!

Вже други рік поспіль Катерина Мартиненко, вихованка гуртка Центру еколого-натуралістичної творчості, керівник Людмила Валентинівна Мартиненко проводить топонімічне дослідження та бере участь конкурсі робіт «Топоніміка й історія освіти рідного краю». І не безрезультатно!!! Цьогоріч вона вивчали село Ковалівку. ЇЇ історію, розвиток культури, освіти і господарства.

Отож, вітаємо Катерину з ІІ місцем у ХХІІІ обласному конкурсі робіт учнівської молоді «Топоніміка й історія освіти рідного краю» у 2023/2024 навчальному році. 

Бажаємо їй подальших перемог та творчих звершень!

Культурні рослини рідного краю

 Рослини, які людина здавна вирощує на полі, в саду, на городі, у квітнику, називають культурними.

 Овочі, які ми їмо, вирощують на полях, городах, у садах і теплицях спеціально для харчування. Цікаво, що овочеві культури можна вирощувати вдома. Кімнатним рослинам вистачає ґрунту у горщику. Наприклад, лимон вдома дуже важко виростити. Але можливо! 

На занятті у гуртку «Пізнаємо природу» (кер. Людмила Мартиненко) діти запропонували варіанти культурних рослин, які можна вирощувати вдома. Навчилися розрізняти рослини за місцем їхнього «проживання» та намалювали найрозповсюдженіші культурні рослини рідного краю.

Конвалії, конвалії...

 До  Дня Землі( 22 квітня) вихованці гуртка «Юні друзі природи» (керівник Наталія Черниш) посадили червонокнижні рослини – конвалія травнева.

Конвалія - цінна лікарська рослина, яка занесена до Червоної книги України. Ліки, виготовлені з неї, поліпшують діяльність серця. Але квіти конвалії насичують повітря певними хімічними сполуками, вдихання яких у великих кількостях легко може стати причиною головного болю. Так що ставити поруч з ліжком букет свіжозрізаних конвалій –  не найкраща ідея. Ягоди  отруйні  – про це треба теж пам’ятати.

Коучинг "Сортуй&Ко"

 Завершився екологічний проєкт «Сортуй&Ко», а завершився коучингом!

11 закладів освіти представили свої  презентації, відповідно до запропонованих «домашніх завдань», зокрема: проведення інформаційної кампанії у своєму закладі освіти, створення робочої групи однодумців, навчання  команди «Сортуйко&Ко», проведення круглих столів для учасників освітнього процесу щодо  сортування сміття у своєму закладі освіти з подальшою здачею на переробку.

Офіційну частину відкрила директор ЦЕНТ БМР Олена Глущенко, вона зазначила, що мета цього екологічного проекту, необхідність активної роботи щодо побутових відходів і можливості їхньої переробки та розуміння навіщо сортувати і класифікувати сміття.  

Свої побажання юним натуралістам адресувала Лариса Щербань, начальник відділу позашкільної освіти та виховної роботи Управління освіти і науки БМР та Ірина Брездіна, начальник відділу охорони навколишнього середовища управління благоустрою та екології департаменту житлово-комунального господарства Білоцерківської міської ради.

Почесною гостею заходу була Олександра Бількевич, учениця Білоцерківської гімназії-початкової школи № 5, яка також презентувала свою експериментально-дослідницьку роботу щодо утилізації відходів.

Тож після захисту своїх презентацій учасники коучингу були відзначені не лише сертифікатами, а й грамотами та цінними подарунками від управління благоустрою та екології ДЖКГ. Отже переможцями стали:

І місце – учнівський колектив Пилипчанської гімназії-початкової школи, їм було вручено не лише грамоту переможця, а й контейнери для окремого сортування сміття;

ІІ місце – учнівські колективи ліцею «Перша Білоцерківська гімназія» та Білоцерківської гімназії-початкової школи № 11;

ІІІ місце - учнівські колективи Білоцерківського ліцею-гімназії  з інституційною формою навчання № 1 та  Білоцерківської початкової школи № 23.

Насамкінець дітям було запропоновано взяти участь у екоквесті  щодо молодіжного екологічного руху «Сортуймо разом».

Переможці територіального конкурсу "Лірика природи"

Підбито підсумки територіального конкурсу «Лірика природи». У конкурсі взяли участь здобувачі освіти з 14-ти закладів загальної середньої та позашкільної освіти Білоцерківської міської територіальної громади.

Ознайомитися зі списком переможців можна за покликанням

І знову перемога!

Два третіх місця у номінації "Жанрове фото" посіли дві наших вихованки. Обласний заочний відкритий Всеукраїнський конкурс юних фотоаматорів "Фото-бліц" проводив КЗ «ЗОЦНТТУМ «Грані» Запорізької обласної ради. Наші вітання Сельцовій Валерії, вихованці гуртка  "Природа рідного краю" (кер.Олена Глущенко) та  Романчук Аліні, вихованці гуртка "Екологічна журналістика" (кер.Наталя Челнокова). 

Краса руками молодих

Вітаємо Шевчук Олександру, вихованку гуртка "Радосвіт" (кер. Надія Щербина) Центру еколого-натуралістичної творчості із перемогою у ХХХ, ювілейній виставці-конкурсі робіт молодих майстрів традиційного декоративно-ужиткового мистецтва та народних промислів «Краса руками молодих».  Юна мисткиня посіла І місце. Диплом та цінний подарунок їй вручили  під час урочистої церемонії нагородження у Білоцерківському краєзнавчому музеї, де й відбулася виставка-конкурс. Також дипломом та спеціальним призом управління з питань молоді і спорту відзначено ще одну вихованку "Радосвіту" Іванну Музичук. Так тримати! 

Запрошуємо до участі у фото-квесті «GREEN garden» до Дня любові до дерев


Управління освіти і науки Білоцерківської міської ради спільно з Центром еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради ініціює проведення, фото-квесту «GREEN garden».

Захід проводиться у терміни з 15 по 17 травня 2024 року у Білоцерківській міській територіальній громаді та присвячений Дню любові до дерев.

Мета: формування екологічних компетентностей підростаючого покоління, дбайливого ставлення до навколишнього природного середовища; усвідомлення необхідності збереження зелених насаджень, їх користі для Землі.

Учасники:

v педагоги,

v здобувачі освіти закладів БМТГ;

v батьки.

Фото-квест проводиться у три дні, за відповідною тематикою.

🌴15 травня – тема: «У моїх обіймах» (фото дерева в обіймах);

🌲16 травня – тема: «Могутній велетень» (фото біля найвищого, або найбільшого за об’ємом, або найстарішого дерева);

🌳17 травня – тема: «Казкове дерево» (фото дерева незвичної форми).

Учасник має зробити якісне фото дерева, відповідно усіх тематик та поденно розміщувати допис на сторінці закладу (або власній сторінці) у соціальній мережі Facebook, зазначивши необхідну інформацію (ім’я, прізвище, заклад, клас/гурток, назва фотороботи) та використавши хештег: #ЦЕНТ_GREENgarden2024

В обов’язковому порядку поширити допис у групі Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради соціальній мережі Facebook: https://www.facebook.com/groups/1407285389810974/ 

Контактні особи: Олена Глущенко (0672609384), Надія Кащук (0967866440).

ВАЖЛИВО! Для отримання сертифікату учаснику необхідно пройти усі три етапи.

Тиждень психології.

День 5

І на завершення Тижденя психології у Центрі еколого-натуралістичної творчості!

Підсумковий 5-й День Тижня психології проходить під меседжем «Емоційна стійкість». Тренінг-презентація «Турбота про себе – турбота про ближніх» допоможе педагогам та батькам віднайти джерела та способи становлення власної емоційної стійкості, без якої дуже важко впоратися з різноманітними викликами, а також бути опорою для інших у складні періоди нашого неспокійного життя. 

Тиждень психології.

День 4

Тиждень психології у Центрі еколого-натуралістичної творчості триває! В ході 4-го Дня, який присвячений способам поповнення наших внутрішніх ресурсів, педагогам закладу та батькам запропонований тренінг-презентація «Віднаходження власних ресурсів». Також з вихованцями гуртків «Майстерня професій» та «Екоінфотех» ЦЕНТу продовжуються заняття щодо формування практичних навичок емоційної стабілізації. 

Тиждень психології.

День 3

Тиждень психології у Центрі еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради продовжується. 

День 3-й «Допомога іншим». Працюємо у напрямку поліпшення ментального здоров'я здобувачів освіти. Для педагогів та батьків практичним психологом ЦЕНТ - Тетяною Пожаловою підготовлена тренінг-презентація «Допомога дорослим і дітям у стресовій ситуації» має на меті розповісти про природу стресу і способи боротьби з ним. Також продовжується практична робота з вихованцями гуртків «Світ навколо нас» та «Яскраві барви здоров’я» ЦЕНТу щодо емоційної стабілізації (дихальні вправи, техніка релаксації Джекобсона тощо). 

Великодневі яйця у стилі печворк

Наближається Великдень. Як зустріти це свято, прикрасити святковий стіл?

Чудовий майстер-клас серед співробітників Центру еколого-натуралістичної творчості провела керівник гуртка «Радосвіт» Надія Щербина. Виявляється не лише ковдри можна виготовляти у стилі печворк, а й великодневі  яйця! Клаптикова техніка або як іще її називають клаптева мозаїка чудово вписується у цей вид творчості.

Педагоги спочатку уважно слухали теоретичну частину, потім ретельно підбирали клаптики тканин для яйця із пінопласту, аби вони естетично вписалися в загальну канву виробу. В хід пішли різноманітні за кольором та текстурою тканини, стрічки, намистинки, бісер тощо. Година роботи, і як результат - чудова великоднева композиція до святкового столу!

І знову перемоги!

Завершився обласний етап Всеукраїнського конкурсу «День зустрічі птахів». Підсумки підбито. А відтак вже можна привітати з призовими місцями вихованців і педагогів ЦЕНТ БМР.

І місце у номінації «Майстер-клас: «Шпаківні і дуплянки своїми руками» здобула  Шевчук Олександра - робота «Гостинна хатинка» (керівник гуртка «Радосвіт» Надія Щербина);

І місце у номінації «Найщедріша годівничка» посіла Музичук Іванна - робота «Щедра годівничка» (керівник гуртка «Радосвіт» Надія Щербина);

І місце у номінації «Агітаційна робота» здобув Бейгул Ілля – робота «ЕКОЛОГІЯ – ВЗАЄМО_ДІЯ людини та природи!» (керівник гуртка «Екологічна журналістика» Наталя Челнокова).

У номінації «Найкращій організатор біологічних свят» І місце здобули      директор ЦЕНТ БМР Олена Глущенко та методист Надія Кащук як укладачі матеріалів до Всеукраїнського конкурсу  «День зустрічі птахів»;

ІІІ місце посіла Тетяна Юнцова, методист, керівник гуртка за сценарій театралізованого ігрового дійства «Пташок викликаю із теплого краю».

Тиждень психології.

День 2

Тиждень психології у Центрі еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради продовжується. 

16 квітня - День 2. Базове заземлення 

В ході 2-го дня Тижня психології, який присвячувався темі «Базове заземлення», для педагогів закладу та батьків був запропонований тренінг-презентація «Як швидко опанувати стрес», а для вихованців гуртків «Юні друзі природи», "Природа рідного краю" та театральної студії з низкою вправ на знаття емоційної напруги та самодопомогу в стресовій ситуації, а для вихованців гуртків «Юні друзі природи», «Природа рідного краю» та театральної студії – практичне заняття щодо корекції та запобігання розвитку у дітей тривожних станів, зокрема детально розглядались дихальні та стабілізуючі вправи, а також техніка релаксації Джекобсона.

Вітаємо юних хіміків!

Вихованки гуртка «Юні хіміки» (керівник Віталій Поліщук), зокрема Варламова Евеліна, Панько Анастасія та Розгон Дарина стали переможцями  на ХІ Всеукраїнському конкурсі плакатів, проєктів та коміксів на екологічну тематику. Дівчата посіли ІІ місце у номінації «Плакат». Тож вітаємо переможниць!

Флешмоб "Дерево Героя": Еко_Lогічно2024

Вічнозелений самшит висадили на території Центру еколого-натуралістичної творчості БМР Аріна Педченко та Злата Браницька, вихованки гуртка «Екологічна журналістика» (керівник Наталя Челнокова). Таким чином вони доєдналися до обласного природоохоронного флешмобу з висадки дерев «Дерево Героя», приуроченого до Всесвітнього Дня Землі. На гілки висадженого самшиту вихованки прикріпили спеціальні позначки, на яких зазначено імена Героїв: білоцерківців - Ткачова Денис та Сергія Бусловського, які загинули 20 березня від ворожого ракетного удару, під час захисту нашої Київщини від навали ворогів у страшному березні 2022 року…

Юні журналістки також написали есе про цих молодих українських воїнів, які за мужність та відвагу були нагороджені Указом Президента України орденом «За мужність» ІІ ступеня (посмертно).

«Екологічність – це не лише про збереження довкілля, а також – про патріотизм та віру в нашу перемогу!». Акція «Дерево Героя» проводиться у рамках проєкту Президента України Володимира Зеленського «Зелена країна» та ініціативи «Ліси Героїв» Столичного лісового офісу ДП «Ліси України».

Тиждень психології.

День 1

Іноді життя випробовує нас так, що неможливо почуватися добре. У таких ситуаціях тривожитися, боятися, не спати є нормальними реакціями нашого організму. Але з часом негативні емоції виснажують, вкрай негативно впливаючи на наш психічний і фізичний стан.

В рамках реалізації "Програми збереження ментального здоров’я та психосоціальної підтримки населення Білоцерківської міської територіальної громади у сфері освіти на 2024-2026 роки» та з метою забезпечення збереження ментального здоров’я всіх учасників освітнього процесу в громаді, побудови системи міжвідомчої взаємодії щодо психосоціальної підтримки населення Білоцерківської міської територіальної громади, зокрема у сфері освіти у Центрі еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради 15 квітня 2024 року стартував Тиждень пчихології.

Метою Тижня психології є допомога педагогам та батькам впоратися в складних життєвих ситуаціях, даючи раду не лише собі, а й оточуючим, особливо – нашим чудовим діткам.

Пам’ятаємо: піклування про ментальне здоров’я допоможе залишатися стійкішим і зберегти сили для нового успішного дня!

15 квітня - День 1. Віднаходимо відчуття 

В ході 1-го дня Тижня психології, який присвячувався темі «Віднаходимо відчуття», для педагогів закладу та батьків був запропонований тренінг-презентація «Практика усвідомленого сприйняття відчуттів», а для вихованців гуртка «Світ навколо нас» – курс дихальних вправ та техніка релаксації Джекобсона з метою корекції та запобігання розвитку у дітей тривожних станів. 

Самшити для Героїв

Юні натуралісти Центру еколого-натуралістичної творчості долучилися до проведення обласного природоохоронного флешмобу «Дерево Героя». Акція приурочена до Всесвітнього Дня Землі, у рамках проєкту Президента України Володимира Зеленського «Зелена країна» та ініціативи «Ліси Героїв» Столичного лісового офісу ДП «Ліси України». 

Учасники квітневої акції висаджують дерева та зелені саджанці на честь українців – бійців громади, що полягли в бою проти окупантів та зробили неоціненний внесок у майбутню перемогу України.

Цьогоріч в пам’ять про двох білоцерківських Героїв – Ткачова Дениса та Бусловського Сергія, які полягли у боях за визволення Київщини 20 березня 2022 року, юннати висадили вічнозелений самшит, який завжди буде нагадувати про безсмертний подвиг наших земляків.

Колектив ЦЕНТ БМР надзвичайно вдячний керівництву Державного підприємства «Білоцерківський лісгосп» за тісну співпрацю, взаєморозуміння та надання самшитів для висадки «дерев пам’яті», зокрема головному лісничому  Арену  Борисовичу Костюку, а також завідуючій розсадником пані Валентині. Дякуємо за їхнє розуміння та патріотичну і громадянську позицію.

Юні журналісти вивчають мистецькі особливості

Цікаву зустріч у міській виставковій залі із білоцерківською художницею Мариною Потіхою провели вихованці гуртка «Екологічна журналістика» (керівник Наталя Челнокова) Центру еколого-натуралістичної творчості БМР.

Під час відвідування оригінальної виставки місткині під назвою «Три крапки» гуртківці ознайомилися із історією створення виставки, дізналися про особливий внутрішній світ художниці. А жваве спілкування із нестандартною творчою особистістю викликало бажання задавати пані Марині складні «дитячі» запитання: про роботу із незвичним матеріалом – рідким люмінесцентним акрилом, про дивні художні прийоми малюнку в її роботах, про дитинство та мрії, про психологічний стан художника у часи війни,  а також - про мистецькі плани. Цікава зустріч спонукає створювати емоційні матеріали журналістського напряму та розвиває дитячу уяву про оточуючий світ.

Подарунок для Анни

9 квітня відбувся розіграш подарункового сертифікату на дві особи на екскурсію до зоопарку музею живої природи  флори і фауни «Олександрія», наданим за сприянням директора зоопарку Михайла Сергійовича Андрусіника. За умовами територіального етапу Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Зоологічна галерея» переможець, обраний рандомним способом серед володарів І місць даного конкурсу.

Переможницею стала - Анна Гамалій, учениця Білоцерківської гімназії-початкової школи № 3 ім. Т.Г.Шевченка. Вітаємо Анну!

П'янка квітка - нарцис

Вихованці гуртка «Природознай» (керівник Наталія Черниш) познайомились із весняними квітами. Однією із улюбленою є нарцис. Назва рослини походить від грецьгого слова "narkke" - одурманливий, п'янкий, адже саме таким є аромат цих квітів. Із давніх-давен нарцис був дуже популярним у багатьох народів. Ці витончені квіти із золотою серцевиною і білими чи жовти пелюстками є одними з перших вісників весни. Нарциси символізують відродження та нові починання. І особливо приємно пахнуть весняні квіти для тих, хто їх не рве, а милується і виготовляють власноруч.

Будемо здорові

Інформаційне заняття у гуртку «Козацький гарт» (кер. Людмила Мартиненко) було присвячене Всесвітньому дню охорони здоров’я, який відзначається 7 квітня. Його було започатковано у 1948 році Всесвітньою організацію охорони здоров'я (ВООЗ). У наш час здоров'я — це не відсутність хвороб, а фізична, психологічна, соціальна гармонія людини, її доброзичливе відношення як до інших людей, так і до навколишнього середовища.

Коли зацвітають форзиції

Коли зацвітають форзиції  - все довкола набуває особливого аромату, сяйва та сонячності.

Вихованці гуртка «Юний еколог» (керівник Наталія Черниш) познайомилися з екологією проростання цієї незвичної першої красуні весни. Назву рослина отримана на честь Уїльяма Форзита  (William Forsyth, 1737-1804), головного садівника Кенгінгстонського палацу, одного із засновників Королівського садівного Товариства Великобританії, який привіз кущ зі Сходу Азії у Європу.  

Форзиція росте швидко, відносно не вибаглива до типу ґрунтів (полюбляє ґрунти з вапном), світлолюбна і теплолюбна рослина. Широко використовується у садах та парках як декоративна культура.

Цікавий факт: квіти форзиції мають порівняно сильні фарбувальні властивості, тому писанкарі використовують їх для фарбування писанок у жовтий колір.

Склад похідної аптечки

Похід - це не лише пригода та спосіб гарно провести відпочинок. Під час мандрівок горами чи лісами, де поруч немає населених пунктів із лікарнею, можуть виникати екстрені ситуації, тут стануть у пригоді медичні  засоби із вашої аптечки.

 Йдучи в похід – потрібно пам’ятати, що з вами, вашими супутниками чи іншими людьми на тому ж маршруті може трапитись будь що – від травми до раптового збою в роботі організму, але лікарі будуть далеко, тому варто дотримуватись принципу “допоможи собі сам і допоможи іншому”. Цей принцим засвоїли вихованці гуртка "Козацький гарт" Центру еколого-натуралістичної творчості БМР (керівник Людмила Мартиненко). 

Отож, тепер їм не страшний будьякий похід.

Бременські музики

Демонструючи свою акторську майстерність, вихованці театральної студії Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради дарували глядачам виставу «Бременські музики». Найприємніші миті спілкування та знайомства з героями вистави відбулися спочатку із однокласниками юних акторів, а згодом гуртківці продемонстрували свою театральну творчість для більш дорослої аудиторії, адже 2 квітня на виставу завітали батьки, які із захопленням поринули у дитячий світ казки та прониклися сюжетною лінією про друзів та любов. Юні актори наприкінці вистави отримали задоволення від зіграних ролей та заслужені аплодисменти. 

Шлях безпритульного хвостика додому

Продовжуючи традицію участі у конкурсах БФ "Щаслива лапа" ми долучилися до чергового цікавого конкурсу, де діти можуть проявити не лише любов та турботу про тварин, а й свої творчі та акторські вміння.

Так, цьогоріч до VII Всеукраїнський конкурс "Гуманне ставлення до тварин", що проходить під темою: «Шлях безпритульного хвостика додому» долучилися - Валецька Маргарита, 12 років, вихованка театральної студії Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради, керівник Тетяна Юнцова.

Бажаємо перемоги!!!

Сучасний вибір професій

29 березня 2024 року, з метою сприяння розвитку співпраці закладів фахової передвищої освіти та позашкільної освіти, посилення екологічного, національно-патріотичного виховання, професійного спрямування дітей та молоді, а також для вироблення стратегії та напрямів освітньої діяльності у підготовці вихованців позашкілля до вибору майбутнього напрямку навчання відповідно до вимог сучасності, відбулося підписання договору про партнерство та співпрацю Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради з структурним підрозділом «Технолого-економічний фаховий коледж Білоцерківського національного аграрного університету».

У рамках співпраці відбулося змістовне знайомство студентів спеціальності "Еколог" (вчитель Семенюта наталія Анатоліївна) з діяльністю ЦЕНТ БМР, та розглянуто перспективу можливого працевлаштування та цікаву практичну сторону обраної професії. Також педагоги ЦЕНТ БМР поділилися своїм досвідом та матеріалами у рамках реалізації проєкту «Сортуй&Ко».

Вітаємо переможців обласного етапу конкурсу "Юний дослідник"! 

Підбито підсумки обласного етапу Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницьких робіт з природознавства «Юний дослідник». Центр еколого-натуралістичної творчості вітає переможців.

І місце:

Величко Кіру,  ученицю Білоцерківської гімназії № 5 ( «Рослини і тварини у творах письменників Білої Церкви (Тетяни Строкач і Володимира Іванціва)», номінація «Народознавство, краєзнавство», керівник  Яковенко Лариса Михайлівна), 

Шаціло Максима, учня Білоцерківського ліцею-гімназії № 17 («Вивчення життєдіяльності мурах-жнеців в умовах домашнього формікарію», номінація «Тваринний світ», керівник Савіцька Людмила Василівна);

ІІ місце посіли:

Ткачук  Артем, учень Білоцерківської гімназії № 5 ( «Дослідження способів укорінення живців столового винограду сорту Августин (Visit vinifera Avgustin)», номінація «Рослини навколо нас», керівник Ткачук Василь Вікторович)

Губарев Максим, учень Білоцерківської гімназії–початкової школи № 6 «Перспектива» («Мікрозелень – культура здоров’я: вирощування в домашніх умовах», номінація «Рослини навколо нас», керівник Повстянко Оксана Вікторівна).

Приз - ялинка у подарунок!

29 березня 2024 року відбулося урочисте нагородження переможниці територіальної акції «Нехай моя ялинка залишиться у лісі» - Бількевич Олександри, учениці 4-А класу Білоцерківської гімназії-початкової школи

№ 5. Завдяки рандомному розіграшу (загалом переможців було шестеро) головний  приз -  саджанець ялини звичайної, дістався саме їй.

Ця акція проводиться з метою привернення уваги до необхідності збереження хвойних дерев, дбайливого ставлення до навколишнього природного середовища, розвитку творчих здібностей та запобіганню бездумної вирубки хвойних дерев – ялин, ялиць, сосни, смерек.

Маленьку зелену красую люб'язно надано нашими партнерами – Державним підприємством «Білоцерківський лісгосп», в особі керівника Арена Борисовича Костюка. Колектив ЦЕНТ БМР надзвичайно вдячний керівництву лісгоспу за тривалу співпрацю і допомогу в озелененні та благоустрої нашого закладу та рідного міста. 

Вітаємо наших вихованців із перемогою!

Підбито підсумки обласного етапу Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Зоологічна галерея». За умовами конкурсу творчі роботи подавалися у вигляді двох малюнків – на одному гуртківці зображали птахів або ссавців, які мешкають на території нашого регіону, а на другому – представників різних зоогеографічних частин світу.

Відтак наші вихованці (гурток «Радосвіт», кер. Надія Щербина)  Олександра Шевчук посіла І місце (роботи «Наполохана косуля» та «Австралійська сімейка») та ІІІ місце зайняв Олексій Бондар ( роботи «Господар Карпат» та «Пташка –носоріг»). Наші найщиріші вітання!


Друзі! Запрошуємо до участі у конкурсі «Лірика природи»

Любите природу, прагнете творчої самореалізації? Беріть участь у територіальному конкурсі «Лірика природи». З умовами конкурсу можна ознайомитися за покликанням

Вітаємо переможців конкурсу "День зустрічі птахів"!

Завершився територіальний етап Всеукраїнського  конкурсу "День зустрічі птахів". Вітаємо переможців конкурсу. 

Канікули!

Весняні канікули розпочалися, а це означає, що у дітей білоцерківської громади з’явилося більше часу для відпочинку.

Тож Центр еколого-натуралістичної творчості на канікулярний період підготував ряд цікавих занять, майстер класів, екскурсій. На початку тижня малеча, відвідуючи гуртки ЦЕНТ, насолоджується різними пізнавальними заходами, які підготували педагоги: майстер-клас «Квіти весни» (кер. Л. Павліченко), заняття на свіжому повітрі «Екологічні ігри народів світу» (кер. Н. Черниш), майстер клас «Можливості монотипії аплікації»  (кер. Н. Щербина), тренінг-заняття «Діалог чи конфлікт» (кер. Н. Челнокова), майстер клас «Ніжні крокуси – подаруйте весну» (кер. Л. Мартиненко), екскурсія до живого куточка (Н. Кащук, О. Глущенко). Потішили дітей і вихованці театральної студії постановкою вистави «Бременські музиканти» (кер. Т. Юнцова).

Не менш цікаво для дітей було й створення ігор у програмі Roblox Studio, яке підготувала  педагог А. Ліщук, екскурсія до Чернівців, зокрема Чернівецького національного університету (кер. Т. Данільченко), віртуально подорожували у країну «Вітамінію» (кер. Н. Скорблюк) та «Дивовижними куточками Київщини» (кер. Л. Шкурко), відвідали «Загадковий світ хімії» (кер. В. Поліщук). Тож весняні канікули – це чудовий час у нашої дітвори для освоєння нових навичок.

Нагодуй пухнастиків в притулку

У рамках VІІІ Всеукраїнської акції «Наррі Мяу для Мурчика», яка тривала цьогоріч із 1 до 22 березня серед здобувачів освіти Білоцерківської міської територіальної громади координацію якої здійснював Центр еколого-натуралістичної творчості. Вже в котре ініціювали збір продуктів харчування для безпритульних тварин. Тісна співпраця ЦЕНТу з білоцерківською громадською організацією  «Добробут тварин» (директор Наталія Терещенко) лише підсилила розуміння допомоги братам нашим меншим. Тож на цьому тижні притулку для тварин було передано продукти харчування, зокрема крупи – ячневі, пшоняні, перлові, чимало сухого корму, також наповнювач для лотків тварин та пледи. Крім ЦЕНТ до допомоги долучилися Пилипчанська гімназія-початкова школа та Білоцерківська гімназія початкова школа № 6 «Перспектива».

Творимо добро разом!

Як кульбабка стала сонечком

Кульбаба – звичайна жовта квітка, що розквітає навесні в парках, на галявинах, біля будинків та всюди, де світить сонечко. Кульбаба схожа на маленьке сонечко, адже її квітка яскравого жовтого кольору. А у її стеблині рослини є гірке біле молочко, від якого залишаються сліди на руках. На території ЦЕНТу вже зацвіли маленькі «сонечка».

Цей першоцвіт – улюблениця дітей. Доки вона жовта, вона яскрава та цікава, як сонечко. А коли перетворюється на пухнасту білу кулю, то це – найкраща дитяча забавка на природі.

Вихованці гуртка «Лікарські рослини» познайомилися із лікувальними властивостями кульбаби. А ще з квіток кульбаби виготовляють варення. Молоді стебла і листя кульбаб містять багато вітамінів, з них готують салати й борщі. З усієї рослини (листя, коріння, квіти) виробляють консервований сік – чудові ліки. Сік рослини використовують у дерматології.

За кульбабою можна визначати час. У сонячну погоду кошики кульбаби відкриваються о 6 годині ранку і закриваються о 3 годині дня. У негоду квітки не розкриваються зовсім. Через те, що кульбаби так рано починають квітнути, вони дуже корисні не тільки для людини, а й для бджіл. Прокинувшись від зимової сплячки, маленькі бджілки харчуються нектаром з кульбаб.

 Всесвітній день Землі

 У гуртку «Козацький гарт» (керівник Людмила Мартиненко) вихованці ознайомилися із новою темою. Вона приурочена  до Всесвітнього дня Землі. День запроваджений  з ініціативи ООН. Дату обрали не випадково. 20 березня – день весняного рівнодення, коли пробуджується природа  і починається новий рівень її розвитку.  Впровадження цього дня має на меті привернення уваги людства до проблем на планеті Земля, залучення людства до збереження природи та миру, підвищення поінформованості щодо екологічних проблем сьогодення.

 Зустріч із військовими та волонтерами

 Нещодавно відбулася зустріч вихованців ЦЕНТ БМР, юними журналістами (керівник гуртка «Екологічна журналістика» Наталя Челнокова) із українськими військовими, волонтерами білоцерківської громади.

У присутніх була можливість вислухати реальні приклади використання військовослужбовцями різних засобів зв’язку, а також  особливості плетіння маскувальних сіток для використання їх взимку та влітку, орієнтування на місцевості тощо.

Спілкування із волонтерами, діючими бійцями ЗСУ демонструє юному поколінню, наскільки важлива підтримка військових у всіх напрямах. Кожен може надати  допомогу для тих відважних українців, хто сьогодні захищає незалежність України.

Шевченківські березневі дні

 9 березня 2024 року — 210-та річниця від дня народження Тараса Шевченка. Вихованці гуртка «Екологічна журналістика» (керівник Наталя Челнокова) ЦЕНТ БМР відвідали театр ім. П. Саксаганського, де відбулася концертна програма на честь річниці українського Кобзаря. Гуртківці подивилися сучасний документальний фільм - із актуальними фактами про життя та діяльність Шевченка, які раніше не були відомі. Білоцерківські заклади мистецтва та творчі колективи представили яскраву програму, де, зокрема, звучали пісні на вірші геніального поета.

Після перегляду концерту вихованці складали творчій звіт цікавого відвідування: пам’ятників Кобзареві встановлено 1384 - на території від Бразилії до Китаю, більшість з яких, звичайно, розташовані на території України, а поезію Тараса Шевченка перекладено більш ніж ста мовами світу.

День українського добровольця

 У гуртку «Козацький гарт» (керівник Людмила Мартиненко)  під час заняття вихованці  виготовляли «Квітку доброї волі», а  присвятили її  нашим добровольцям.

14 березня в Україні відзначається «День українського добровольця». Під час заняття діти дізналися про заснування цього дня та вшанування  добровольців – людей, які не були військовими за професією,  але в критичний для держави час, без повісток чи примусу, добровільно «поставили на паузу» своє цивільне життя й узяли до рук зброю, щоб захистити нашу країну від жорстокого ворога. Шана і пам'ять – це  найменше, чим може підростаюче покоління віддячити цим мужнім людям.

Пліч-о-пліч - спорт і журналістика!

 Вихованці гуртка «Екологічна журналістика» (керівник Наталя Челнокова) Центру еколого-натуралістичної творчості продовжують слідкувати за спортивними змаганнями проєкту «Всеукраїнські шкільні ліги. Пліч-о-пліч». На територіальному етапі вони відбуваються на базі білоцерківських закладів освіти у шести видах змагань (волейбол, баскетбол, черлідинг, футзал, спортивне орієнтування). У 2024 році визначено актуальне гасло проєкту: «Разом переможемо!».

Юних учасників підтримують амбасадори - молоді спортсмени, які вже мають чемпіонські титули. Так, амбасадорками від Білоцерківщини виступили майстри спорту міжнародного класу - Лілія Маланчук, срібна призерка Кубку світу з вільної боротьби серед жінок, а також легкоатлетка Дар’я Михайлова, учасниця Олімпійських ігор в Токіо.

Черлідинг для українських школярів – цікавий та відносно новий вид спорту, що поєднує красу рухів, гімнастичну вправність, хореографічну творчість і, звичайно, спортивний азарт. Про перебіг подій у місцевих змаганнях юні журналісти-гуртківці підготували власну публікацію у регіональну газету «Громадська думка».

Спорт, молодість, талант, краса - пліч-о-пліч!

Вітаємо переможців "Зоологічної галереї"!

 Завершився територіальний етап Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Зоологічна галерея». До ЦЕНТ БМР було направлено 29 комплектів робіт із 13-ти закладів загальної середньої та позашкільної світи Білоцерківської міської територіальної громади. Учасники подавали творчі роботи у вигляді двох малюнків – на першому діти зображали птахів або ссавців, які мешкають на території нашого регіону, а на другому – представників різних зоогеографічних частин світу. Всі виставкові зразки учасників вирізнялися оригінальністю виконання. Вітаємо переможців!

Список переможців територіального Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Зоологічна галерея».


Вітаємо юних натуралістів - призерів GENIUS Olimpiad Ukraine!

 Це один із відомих міжнародних конкурс-проєктів екологічного спрямування для школярів 8-11 класів, який вже кілька років проводиться в Україні.

Вітаємо учасників конкурсу GENIUS-2024, вихованців гуртка «Екологічна журналістика» Іллю Бейгула (отримав «бронзу» у номінації «Дизайн. Електронний банер») та  Маргариту Веред (почесна відзнака за креативне есе на екологічну тематику) – керівник Наталя Челнокова; вихованців гуртка «Юні дослідники-краєзнавці» Кравчук Дарину (почесна відзнака за креативне письмо, у номінації «Мистецтво») та Скрипку Софію (диплом учасника конкурсу за агітаційну листівку у номінації «Мистецтво») – керівник Людмила Мартиненко.

Варто наголосити, що нещодавно І. Бейгул отримав «срібло» за свій проєкт у номінації «Мистецтво. Змішана техніка» цього конкурсу, що проходив у 2022 році (через технічні питання нагорода не прийшла вчасно). Вітання за творчість та активну екопозицію переможець отримав від Олени Глущенко, директора ЦЕНТ БМР та Юрія Петрика, начальника УОН БМР.


Професія - медична сестра

 Вихованці гуртка «Майстерні професій» (керівник Тетяна Данільченко) знайомилися із досить актуальною на сьогоднішній день професією – медична сестра. Сучасна медична сестра  -  це висококваліфікований спеціаліст, професіонал, помічник лікаря на всіх ділянках його роботи. Це людина з широким світоглядом, що добре орієнтується не тільки в своїй професії, але і в проблемах охорони здоров’я і соціальній сфері в цілому. 

Переможці територіального етапу Всеукраїнського конкурсу "Юний дослідник"!

      05 березня 2024 року відбувся фінальний тур територіального етапу Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницьких робіт з природознавства «Юний дослідник», який курує Центр еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради.

Конкурс проводиться з метою привернення уваги дітей до експериментально-дослідницької роботи з природознавства, залучення їх до активної пізнавальної, суспільно-корисної роботи, розвитку та удосконалення вмінь ведення фенологічних спостережень, створення умов для творчої самореалізації дітей. До фінального туру було запрошено 12 конкурсантів, які захищалися  у наступних номінаціях: «Тваринний світ», «Я і природа», «Рослини навколо нас»  і «Народознавство, краєзнавство».

На захід завітав начальник управління освіти і науки Білоцерківської міської ради Юрій Петрик. Під час урочистого виступу він побажав юним дослідникам успіху і вдало захистити свої роботи.  Свої побажання адресувала учасникам і директор Центру еколого-натуралістичної творчості Олена Глущенко.

      Оцінювали роботи фіналістів Олена Гайдаєнко, консультант Комунальної установи  Білоцерківської міської ради «Центр професійного розвитку педагогічних працівників», Катерина Покотило, методист еколого-натуралістичної творчості КЗ КОР «Центр творчості дітей і юнацтва Київщини», Наталія Скорблюк,  вчитель біології Білоцерківської гімназії-початкової школи  № 4.

   Діти гідно захищали свої роботи та активно відповідали на запитання членів журі, що ретельно попрацювало над дослідницькими роботами учасників та визначило переможців у даному конкурсі. Тож вітаємо переможців!

 

Список переможців фінального туру територіального етапу Всеукраїнського конкурсу  експериментально-дослідницьких робіт з природознавства  «Юний дослідник»


Вітаємо з перемогою юних еко блогерів!

Підбито підсумки територіального онлайн-конкурсу фотоаматорів «Юний екоблогер. Вулицями рідного міста». До Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради було направлено 17 робіт із 7-ми закладів загальної середньої та позашкільної освіти Білоцерківської міської територіальної громади. Переможці визначилися у 4-х номінаціях. Вітаємо!

Зі списком переможців можна ознайомитися тут

Педрада - як крок до позитивного мікроклімату в колективі

На засіданні педагогічної ради, яке відбулося 28 лютого 2024 р., педагоги Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради  розглянули ряд актуальних питань, що стосувалися  виконання рішень попередньої педагогічної ради, а також розглянули питання «Про діяльність педагогів закладу позашкільної освіти  щодо створення сприятливих умов для повноцінного морального та психологічного розвитку здобувачів освіти». Відтак зі своїми напрацюваннями поділилися: практичний психолог Катерина Мойсеєнко – «Кібербезпека у воєнний час» та «Створення сприятливих умов для повноцінного морального та психологічного розвитку здобувачів освіти»; методист, керівник гуртка Тетяна Юнцова «Про формування творчо мислячої особистості, здатної до продуктивної праці в динамічному напряму»; керівник гуртка Наталя Челнокова «Використання методів журналістики під час гурткової роботи в закладі еколого-натуралістичної творчості».

Своїми напрацюваннями щодо впливу образотворчого мистецтва на психологічний стан дітей поділилася й керівник гуртка Надія Щербина. Вона не лише розповіла про методи дії мистецтва на психіку дитини, а й запропонувала педагогам арт терапевтичний майстер клас, зокрема виготовлення колажу-монотипії, адже робота над колажем сприяє емоційному розвантаженню та рефлексії, виявленню емоцій та почуттів, сприяє психологічній корекції настрою. Ось тут педагоги ЦЕНТ дали волю емоціям та фантазії, бо на колаж-картинах, над якими вони працювали ожили пейзажі, натюрморти, абстракції, картини з домашніми улюбленцями.

День українки

У гуртку «Юні дослідники-краєзнавці» (керівник Людмила Мартиненко) до Дня української жінки, що відзначається 25 лютого, вихованці знайомилися із новим святом календаря.  День українки - свято, щоб вкотре продемонструвати світові не тільки національну колоритну красу українського жіноцтва, але й нашу силу, мужність, готовність на самопожертву й героїчну боротьбу зі всяким злом, що схоче посягнути на все те, що нам найдорожче: на наших дітей, сім'ю, родину, дім, землю, країну! Сьогодні, у тяжкі роки війни, українки не тільки берегині сімейного вогнища,затишку, тепла, а й захисниці, які боронять нашу країну на фронті - захищають майбутнє української нації.

https://drive.google.com/file/d/1dvVXKsB5uXe1lHaaHb1iiR669MCMLVsU/view?usp=sharing 

731 день війни

Другий рік поспіль Україна мужньо протистоїть російській  навалі. 24 лютого 2022 р. у четвер о 3:30 ранку росія віроломно розпочала повномасштабне вторгнення на територію України. Світ знову зіткнувся з режимом, який прагне силою захопити інші країни і прямує до новітнього тоталітаризму. Ціною життя наші захисники і захисниці щодня роблять усе можливе, щоб звільнити Україну від жорстокого ворога. Серед них і мешканці білоцерківської громади.  24 лютого присутні на заході вшанували загиблих Героїв  хвилиною мовчання. Панахиду за загиблими провів Микола Гопайнич, секретар Білоцерківської єпархії та священики Православної церкви України. Керівництво міста, рідні, близькі, друзі поклали квіти до портретів Героїв на Алеї шани і пам’яті загиблих захисників у російсько-українській війні.

Знайомство з професією АКТОР

Вихованці гуртка «Майстерня професій» (керівник Тетяна Данільченко) побували на виставі «Сто тисяч» за мотивами  драматичного твору І.Карпенка-Карого. Гуртківці не лише знайомилися з класикою української драматургії, а й із професією актора,  про яку мріє багато хто з молодих людей:  нові образи, зйомки у фільмах, гра на сцені театру і врешті-решт – неймовірний  успіх! Втім професійний шлях артиста тернистий, довгий, вимагає титанічних зусиль. Та від вистави, яку подивилися вихованці, отримали велике задоволення.

Герб-тризуб - символ нашої держави

У гуртку «Юні охоронці природи» (керівник Людмила Павліченко) вихованці старанно  виконували завдання - малювали  Державний герб України, бо ж заняття було присвячено саме цьому державному святу, яке відзначається в Україні  19 лютого. Діти також дізналися, що наш герб – це святиня, яка має давню та величну історію, народжений зі споконвічного народного прагнення до волі та незалежності.

Герб України - символ державності

У гуртку «Козацький гарт» (керівник Людмила  Мартиненко) відбулося заняття, приурочене до Дня Державного герба України, свято, яке ми відзначаємо 19 лютого.

Тож тема заняття - «Герб України -  символ державності, який пройшов крізь віки». Український тризуб має тисячолітню історію. Він є  символом, у якому закодована сила української нації, її дух, прагнення до волі та століттями боротьби за свободу.  Тризуб  об’єднує українських громадян, які і сьогодні захищають суверенітет і територіальну цілісність України від збройної російської агресії.

В єднанні - сила українців!

«Юні дослідники-краєзнавці» (керівник Людмила Мартиненко) долучилися до заходів, присвячених Дню єднання.

Це  свято молоде. Українці відзначають його втретє.  Під час війни цей день має особливий сенс:  українці мають бути згуртовані як ніколи. Важкі випробування, які вимагають від нас єдності та рішучих дій. Разом ми непереможні!

Вихованці гуртка взяли участь у флешмобі «В єднання  - сила українців!».


Увага! Запрошуємо до участі у конкурсах


Положення про проведення територіального етапу еколого-валеологічної спрямованності Всеукраїнського конкурсу "Квітка буття".

З Умовами проведення територіального етапу Всеукраїнського конкурсу "День зустрічі птахів" можна ознайтмитися за покликанням.

Валентинки для рідних

У гуртках «Світ навколо нас», "Юні друзі природи", «Пізнаємо природу»  з нагоди дня усіх закоханих вихованці  виготовляли вітальні листівки, під час  майстер класу прикрашали пряники у формі сердечок, знайомилися з історією свята та традиціями  святкування у різних країнах світу. Подаруночки готували для своїх рідних та близьких.

Заняття в "Українській світлиці"

Тема заняття у гуртку «Козацький гарт»  (керівник Людмила Мартиненко) - «Декоративно-ужиткове мистецтво». А проходило воно в музеї «Українська світлиця» Білоцерківської гімназії-початкової школи № 22. Дітям було надзвичайно цікаво, як жили наші пращури, якими ремеслами займалися і який був їхній побут. Саме віднайдені та збережені старовинні речі в експозиції, розкривають зміст та часи української минувшини.  

Вітаємо наших педагогів!

Національний (Всеукраїнський відкритий) конкурс педагогічної майстерності у січні 2024 року вперше запросив педагогів різного професійного стажу та рівня майстерності – початківців і майстрів, студентів і досвідчених професіоналів. Педагоги ЦЕНТ БМР не стояли осторонь! Як результат, із когорти учасників конкурсу, які подали 86 робіт – три почесних місця у наших керівників гуртків! Щиро вітаємо педагогів закладу, які за подані роботи  набрали 95 балів зі 100 можливих.

       У номінації «Навчальна розробка» Мойсеєнко Катерина Василівна посіла І місце, у номінації «Організація роботи гуртків» Черниш Наталія Анатоліївна  – І місце, у номінації «Сценарії заходів» Юнцова Тетяна Володимирівна – І місце.

       Вітаємо переможців! Бажаємо процвітання та подальших успіхів!


Природознайки експериментують

Світ довкілля цікавий та неповторний. Пізнавати його веселіше у Творчій лабораторії «Цікаві досліди для початківців», такі заняття дуже корисні для дитячого розвитку в будь-якому віці, а особливо, у дошкільному. Вихованці гуртка «Природознай» (керівник Наталія Черниш) дуже люблять експериментувати, спостерігати і брати участь у процесі творення чогось нового... Наприклад, вивчали повітря, фантазували чому листок паперу тримається та хто більше впіймає повітря.

Сучасний освітній контент позашкільної освіти

Педагоги Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради взяли участь у зустрічі-вебінарі для заступників директорів та методистів закладів позашкільної освіти Київської області на тему «Створення сучасного освітнього контенту як складової педагогічної майстерності».

У заході, який відбулася на базі КЗ КОР Центру творчості дітей та юнацтва  Київщини, онлайн доєдналися керівники закладів позашкільної освіти зі всього регіону. Під час заходу заступник директора КЗКОР ЦТДЮК Л. Шевченко озвучила підсумки діяльності за 2023 рік - реалізовані проєкти та ідеї, які стосувалися педагогічної майстерності. Учасники вебінару також ознайомилися із запропонованими новими освітніми платформами («Human школа»), із новими поглядами на ведення електронного журналу (ведення діяльності гуртків), можливостями роботи із вихованцями у інтернет-просторі, а також – із новими тенденціями підвищення кваліфікації педагогів на спеціалізованих курсах.

Кожна дитина має права

На занятті у гуртку «Козацький гарт» (керівник Людмила Мартиненко) вихованці ознайомилися із правовою системою України, зокрема правами дітей.  Під час заняття керівник розповіла про особливості законодавчих норм, де передбачено різний обсяг та механізми реалізації  прав дитини.

Наші "зелені друзі" на підвіконні

Виростаємо на віконці,

Зацвітаємо на сонці,

Від водиці зеленіємо

Гуртківцям ми радіємо.

Прекрасний оазис на підвіконні здатний не тільки радувати око і покращувати настрій, але і боротися з деякими захворюваннями. Вихованці гуртка «Юні друзі природи» (керівник Наталія Черниш) вивчаючи кімнатні рослини, зацікавились лікувальними та цілющими властивостями рослин із зеленого куточка  ЦЕНТ БМР.

Однією з найвідоміших кімнатних лікарських рослин є алое. Він допомагає в лікуванні опіків, ран, запалень, а також має антибактеріальні властивості. Цю рослину в народній медицині використовують при кашлю та нежитю.

Юні натуралісти з’ясували, що герань та хлорофітум нормалізують емоційний стан людини, допомагають впоратися зі стресами, неврозами і безсонням, а також очищають повітря від мікробів.

 Друзі, якщо ви хочете бути здоровими та  створити в будинку атмосферу взаєморозуміння і любові, посадіть собі на підвіконні зелених друзів!


Психологічна гра-тренінг на допомогу вихованцям

Знайти необхідні аргументи для того, щоб довести точку зору, підібрати коректні слова для опанування себе у складній життєвій ситуації, а ще – дружньо спілкуватися, аби мати цікаве та приємне психологічне оточення – це важливо і для дорослих, і для дітей. Вихованці гуртка «Екологічна журналістика» (керівник Наталя Челнокова) Центру еколого-натуралістичної творчості провели цікавий психологічний тренінг.

Підлітки навмання обирали етико-психологічну задачу, описану на картках гри «Емоційний інтелект», пропонували власні шляхи її вирішення, а також взяли до відома запропоновані рішення професіоналами (психологами та педагогами). Варто наголосити, що у складний воєнний час окремих персоналій і навіть цілі групи людей  може охоплювати незвичні психологічні стани – наприклад, раптова тривога, а це може бути небезпечним, перетворитися на панічні атаки. Психологи пропонують різноманітні методики фізичного релаксу, а також – словесних формулювань, як позбутися тривожних станів. Емоційний інтелект допомагає правильно розуміти свої та чужі емоції, а також легше адаптуватися до різних подій.

Вихованці під час заняття ознайомилися із порадами спеціалістів (в літературі, у роздатковому матеріалі) та поділилися своїми власними враженнями.

Еко челендж "Затишна оселя для пернатих" завершено!

Вашій увазі електронні сертифікати учасників еко челенджу «Затишна оселя для пернатих»

Юні натуралісти, сертифікати отримали ті учасники, які виконали усі чотири умови челенджу. Враховуючи цьогорічну активніть дітей, батьків та педагогів оргкомітетом було вирішено надати сертифікати і тим учасникам, які виконали три умови з чотирьох.

Усім дякуємо за активність та турботу про пернатих друзів. Зима триває... Тож подовжуємо підгодівлю птахів.

Ні ВЕЙПам!

На базі КЗ КОР "Мала академія наук Київської області" відбулася зустріч вихованців гуртка "Майстерня професій" Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради (керівник Тетяна Данільченко) із працівниками поліції. Так склалося, що захід відбувся в укритті, проте це не завадило цікавому та інформативному спілкуванню щодо теми про шкідливість ВЕЙПів та енергетиків. Розбирали склад заправок для електронної цигарки,  речовин енергетиків та їх шкідливий вплив на огранізм людини.

Соборність: об’єднання творчої молоді

Щороку ми традиційно відзначаємо важливу дату для кожного громадянина України – День Соборності. 22 січня 2024 року у Білоцерківському краєзнавчому музеї відбулося урочисте відкриття обласної виставки молодіжної творчості «Обʼєднаймося ж, брати мої!» з нагоди Дня Соборності України та 210-ї річниці дня народження Тараса Шевченка. У цьому заході взяли участь вихованці гуртка «Екологічна журналістика» Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради (керівник Наталя Челнокова).

Цікавий захід складався з кількох частин: огляд виставки, вітання переможців, літературно-художня композиція, присвячена творам Кобзаря, яка була створена творчими силами вихованців ЦПО «Соняшник», а також – цікаві майстер-класи.

Присутні на виставці оглянули конкурсні роботи молоді Київщини (малюнки, вироби декоративного мистецтва). Під час повітряної тривоги в укритті гості виставки переглядали фільм про героїв-«кіборгів», які захищали Донецький аеропорт в 2014 році... 

По завершенню тривоги програму заходу відновили. У ході програми пролунали щирі слова керівників краєзнавчого музею, творчих об’єднань та закладів освіти. Зі своєю поезією та побажаннями юнацтву виступив офіцер Збройних сил України поет Андрій Кириченко. Чудовим доповненням заходу був виступ вокального колективу «Співограй», лунало величне слово Кобзаря.

Важливо у цей  день, присвячений Соборності нашої держави, пам’ятати про символічні події, які відбулися 22 січня 1919 року - Акт злуки УНР та ЗУНР, які мали об’єднати всіх українців. Особливо важливо пам’ятати про це у цей важкий воєнний час. Сучасна українська молодь налаштована дуже патріотично – і це глядач бачить у їхніх емоційних роботах!»

 

Матеріал підготовлений Златою Браницькою, вихованкою гуртка «Екологічна журналістика» Центру еколого-натуралістичної творчості

Переможці територіального етапу Всеукраїнського фестивалю "В об'єктиві натураліста" 

22 січня 2024 року було підбито підсумки територіального етапу Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста» (далі – Фестиваль).

До Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради було направлено 44 конкурсних роботи із 8-ми закладів освіти у номінаціях:  «Фото», «Відео», «Анімація»  на тему: «Нектар життя»

Учасниками Фестивалю стали здобувачі закладів загальної середньої та позашкільної освіти Білоцерківської міської територіальної громади, а саме: Білоцерківської гімназії-початкової школи № 4 Білоцерківської міської ради; Білоцерківської гімназії-початкової школи № 5 Білоцерківської міської ради; Білоцерківської гімназії-початкової школи № 7 ім. генерал полковника Геннадія Воробйова Білоцерківської міської ради; Білоцерківської гімназії «Звитяга»-початкової школи № 8 Білоцерківської міської ради; Білоцерківського природничо-математичного ліцею-гімназії № 16 ім. М. О. Кириленка Білоцерківської міської ради;  Білоцерківської гімназії-початкової школи № 22  Білоцерківської міської ради; ліцею «Білоцерківський колегіум Білоцерківської міської ради; Центру еколого-натуралістичної творчості  Білоцерківської міської ради.

Учасники Фестивалю представили чудові фотосвітлини та відео ролики, які емоційно «чіпляють» глядача та виділяються своєю оригінальністю.

У номінації «Фото» члени журі відразу побачили головний акцент сюжету, який підкреслений ідеєю, контрастом та композиційним рішенням кадру, а відтак і тематичною зав’язкою теми – «Нектар життя»: фоторобота «Нектар саду і городу для незламного народу!» Остапенко Катерини, учениці Білоцерківського природничо-математичного ліцею-гімназії № 16 ім. М.О. Кириленка (кер. Лабага О. П.). Чудово продемонстрована тема Фестивалю у фото «Переможна Симфонія» Кагарлицької Іванни, учениці ліцею «Білоцерківський колегіум» (кер. Большакова І. Є.); сенс у «Краплині життя» побачила Торопова Стефанія, учениця ліцею «Білоцерківський колегіум»  (кер. Цимбалюк О. А.); вразило журі і «Золотаве сонце» Ніки Чхаїдзе, учениці ліцею «Білоцерківський колегіум» (кер. Цимбалюк О. А.); не менш цікавими видалися фотороботи Кретовської  Кіри – «Танок равлика», учениці ліцею «Білоцерківський колегіум»  (кер. Цимбалюк О. А.), Бровченко Поліни – «Синичка»,  учениці ліцею «Білоцерківський колегіум»  (кер. Пересунько О. В.), а також фото «Життєва енергія літа», вихованки гуртка «Природа рідного краю» (кер. Глущенко О. І.) Центру еколого-натуралістичної творчості  Білоцерківської міської ради тощо. Номінація «Відео» яскраво представлена 5-ма роботами. Із них відповідали вимогам відеозйомки та темі Фестивалю дві: «Нектар життя» – Дудник Марії та «Подорож у Карпати» – Безрук Людмили, дівчатка є  ученицями ліцею «Білоцерківський колегіум» (кер. Пересунько О. В.).

На жаль, цьогоріч номінація «Анімація» була представлена лише однією роботою. Натомість робота не відповідала темі Фестивалю.

Протокол додається

Вихованці ЦЕНТ вітають усіх з Днем Соборности!

22 січня в Україні відзначають одне з найважливіших державних свят, роль якого в історії нашої країни важко переоцінити – День Соборності України.

На вівтар української державності багато поколінь поклали своє життя. І нинішнє покоління українців – приклад сили духу, сили патріотизму, сили незламності та віри у Перемогу на ворогом. 

Оскільки це свято пов’язане з процесом об’єднання, то дружня родина Центру еколого-натуралістичної творчості теж згуртувалися та долучилася до свята. У гуртках відбулися заняття на патріотичну тематику: вихованці малювали роботи патріотичного спрямування, отримували цікаву інформацію щодо цього свята, провели флешмоб «З Україною в серці!», а також створили коло єднання, символізуючи єдність нашої країни.

Тож колектив і вихованці Центру еколого-натуралістичної творчості вітають усіх із Днем Соборності! Бажаємо зберігати силу духу, віру у Перемогу.  Нехай в Україні запанує мир і спокій, любов і взаєморозуміння!

Анонсуємо конкурс "Зоологічна галерея"

Всеукраїнський конкурс дитячого малюнку «Зоологічна галерея» проводиться з метою: виховання ціннісного ставлення до біорізноманіття свого регіону; активізації пізнавальної діяльності учнівської молоді до представників тваринного світу з різних зоогеографічний областей; розвитку образного мислення та емоційної чуйності; розкриття творчих здібностей та творчого смаку підростаючого покоління.

Запрошуємо здобувачів Білоцерківської міської територіальної громади 7-9 класів до участі у територіальному етапі Всеукраїнського конкурсу дитячиї малюнків "Зоологічна галерея".

Детальніше ТУТ

Птахом 2024 року обрано горобця хатнього!

Увага! Українське товариство охорони птахів оголосило птахом 2024 року – горобця хатнього!

Горобець один з найпоширеніших птахів як в України, так і на Землі.

* Горобець хатній – осілий синантропний від, тому що мешкає поряд з будівлями людей.

* Гнізда влаштовують в щілинах будівель, під стріхами.

* Харчується рослинною їжею, тільки під час вигодовування пташенят частково комахи.

* Горобець хатній гніздиться рано в другій половині березня.

* Птахи розбиваються на пари і облаштовують гнізда.

* Самка в квітні відкладає яйця, насиджування триває 11 днів, а через два тижні пташеня залишають гніздо.

Цікаво знати про горобця хатнього.

* Літають вони на швидкості 38 км на годину.

* Але через кожні 15 хвилин прольоту вони відпочивають.

* На волі горобці живуть від 4 до 5 років.

* Горобці – однолюби. Вони створюють сім’ю раз на все життя.

* Вони люблять приймати пісочні ванни і чистять своє пір’ячко від паразитів.

* За їх плідне полювання на шкідників, у Боснії в 20 столітті встановлено пам’ятник горобцям.

* Запам’ятайте, що 20 березня – Всесвітній день горобця.

Зимові канікули у ЦЕНТ.pptx

Корисні канікули у Центрі еколого-натуралістичної творчості БМР

На виконання наказу Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради від 27.11.2023 р. № 88  «Про організацію роботи під час зимових канікул», з метою організації змістовного дозвілля здобувачів освіти Білоцерківської міської територіальної громади, формування екологічних компентностей, виховання молодого покоління в дусі поваги до народних звичаїв та новорічно-різдвяних традицій, педагоги Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради (далі – ЦЕНТ БМР), у період зимових канікул з 24 грудня 2023 року до 14 січня 2024 року працювали за окремим планом, до якого увійшло 72 відкритих занять, заходів та майстер класів, які відвідали 406 здобувачі освіти БМТГ.

Натомість у зв’язку з воєнним станом в Україні заходи були організовані з урахуванням безпекової ситуації, зокрема під час повітряних тривог заняття проводились в укритті, що розташований на базі Центру науково-технічної творчості Білоцерківської міської ради. На жаль, 5 заходів не відбулося, у зв’язку з довготривалими повітряними тривогами.

Керівник гуртків розробили та підготували для дітей Білоцерківської міської територіальної громади цікаві розважальні заходи, екскурсії та майстер класи. Враховуючи специфіку роботи закладу в пріоритеті були заходи екологічно-натуралістичної спрямованості, а також велика увага приділялася національно-патріотичному вихованню підростаючого покоління. Під час майстер класів здобувачі освіти навчилися виготовляти екологічні ялинкові прикраси, а також стали учасниками розважально-ігрової програми присвячені новорічним красуням (керівники: Наталя Челнокова, Людмила Павліченко, Наталія Черниш); виготовляли з паперу різдвяні вінки та брали участь у вікторині «У пошуках різдвяного дива» (керівник Людмила Мартиненко); вчилися малювати в стилі Вінсента ван Гога та Сальвадора Далі (керівник Надія Щербина), долучилися до гри квест «Стежинами здоров’я» (гурток «Яскраві барви здоров’я»,  керівник Наталія Скорблюк), стали учасниками пізнавально-ігрової програми «Допоможи пташин взимку – вона віддячить тобі влітку», під час якої розвішували годівнички на території закладу та підгодовували птахів (керівник Олена Глущенко), для натуралістів проводилися на свіжому повітрі різноманітні екологічні розваги (керівник Наталія Черниш), не менш цікавим видався для дітей і майстер клас із аквагриму «Зимові візерунки», які провела для дітей керівник гуртка «Основи макіяжу» Катерина Мойсеєнко, а також гра «Новорічний квіз» (керівник Наталя Челнокова). Для тих, хто захоплюється хімією, як предметом, було проведено НАУК-ТІМЕ «Хімія в повсякденному житті та навколо нас» (керівник Віталій Поліщук).

Для старшокласників було проведено тренінгове заняття «Війна і діти. Навчання техніки зцілення» (практичний психолог Катерина Мойсеєнко), які вчилися справлятися зі своїм емоційним станом в умовах воєнного стану та під час оголошення повітряної тривоги тощо.

А якими цікавими видалися екскурсійні тури для дітей: поїздки до Києва на «Циркове шоу» (гурток «Екологи», керівник Наталія Скорблюк), екскурсія до Львова у будинок техніки та у Київ в «Експериментаріум» (гурток «Майстерня професій», керівник Тетяна Данільченко), а також на «Фабрику мрій» до Києва (гурток «Юні дослідники», керівник Лілія Шкурко).

Декому  до вподоби було навчитися та самостійно створити в графічному редакторі Paint малюнок на екологічну тематику «Моє довкілля – моє майбутнє» (гурток «Екоінфотек», керівник Альона Ліщук), або ж побувати на спортивних заняттях «Тренування в дії» (гурток «Тренуємося разом», керівник Ярослав Ляшенко).

До усіх заходів долучалися вихованці Центру еколого-натуралістичної творчості, які навчаються у різних закладах міста. Гуртківці мали можливість відвідати заходи інших керівників гуртків, тим самим розширити свої знання та вміння у різних сферах.

До заходів, запропонованих ЦЕНТ БМР активно долучилися: Білоцерківська гімназія слов’янських мов-початкова школа № 1, Білоцерківська гімназія-початкова школа № 3 ім. Т. Г. Шевченка, Білоцерківська гімназія-початкова школа № 4, Білоцерківська гімназія-початкова школа № 5, Білоцерківська гімназія-початкова школа № 6 «Перспектива», Білоцерківська гімназія-початкова школа № 7 імені генерал-полковника Геннадія Воробйова,  Білоцерківський ліцей іноземних мов-гімназія № 9, Білоцерківська гімназії-початкова школа № 11, Білоцерківський ліцей-гімназія № 12, Білоцерківська гімназія – початкова школа № 13,  Білоцерківська гімназія – початкова школа № 15, Білоцерківський природничо-математичний ліцей-гімназія № 16 ім. М.О. Кириленка, Білоцерківський ліцей-гімназія № 17,  Білоцерківський академічний ліцей «Вектор»-гімназія № 18, Білоцерківський опорний ліцей № 20,  Білоцерківська гімназія-початкова школа № 21, Білоцерківська гімназія-початкова школа № 22, Білоцерківська початкова школа № 23, ліцей «Перша Білоцерківська гімназія», Білоцерківський гетьманський ліцей-гімназія,  Білоцерківський ліцей «Мала академія наук», Пилипчанська гімназія-початкова школа. Вцілому з 22-х закладів громади.

Результатом проведених заходів є досягнення головної мети та основних завдань позашкільної освіти: виховання у дітей шанобливого ставлення до природи рідного краю та новорічно-різдвяних традицій; розширення знань про рослинний, тваринний світ; формування ключових компетентностей.

Творчий ЕКОпроєкт "Збережи живу ялинку - створи свою!"

Питання екології оточують нас щодня – і в будні, й у свята: як економити природні ресурси води, правильно використовувати світло, сортувати сміття тощо. Одне з таких питань – екологічні звички святкування різдвяних та новорічних свят. Під час зимових канікул 2023-24 н.р. учні 7-9 класів білоцерківських закладів освіти на базі Центру еколого-натуралістичної творчості БМР отримували та закріплювали екологічні знання за допомогою ігрових та пошукових методів.

Протягом занять за допомогою керівника гуртка «Екологічна журналістика» Наталі Челнокової учнівська молодь дізнавалася, які саме інструменти можна використовувати, щоб розвивати уважність до навколишнього світу, враховувати обставини та побутові особливості приміщень й території (безпека життя, психологічні особливості колективу та інше). Звичайно, найбільш цікавими виявилися етапи пізнавального квізу-пошуку «Що ми знаємо про святкування Нового року у світі?» та етап-конкурс «Збережи живу ялинку – створи свою!». Діти із великим ентузіазмом шукали в мережі інтернет інформацію, складали та захищали свої «бліц-проєкти» зі створення ялинки своїми руками, творчими пошуками. В результаті вони кількома командами змогли створити ялинку – за допомогою побутових предметів, новорічних прикрас, кольорового паперу. Вийшло жваво, цікаво, весело – і жодна ялинка не постраждала!

"Допоможи пташині взимку - і вона тобі віддячить влітку"

З метою формування природничої компетентності, навичок природоохоронної діяльності;  розширення уявлення про орнітофауну рідного краю для здобувачів рсвіти Білоцерківської гімназії-початкової школи № 22 під час зимових канікул Оленою Глущенко, директором Центру еколого-натуралістичної творчості БМР була проведена пізнавально-ігрова програма "Допоможи пташині взимку - і вона тобі віддячить звлітку". Дітлахи дізналися нові слова: орнітофауна, орнітологія, орнітолог, засвоїли поняття гніздуючі та зимуючі птахи та, виконуюючи цікаві завдання, познайомилися з зимуючими птахами нашої місцевості. На завершення заходу діти дізналися харчовий раціон птахів та приготовили смаколики для пернати, а також розвісили на території ЦЕНТ годівниці, виготовлені учасниками конкурсу "Годівничка" та наповнили їх насінням та зерном. Ось так цікаво та пізнавально провели час та нагодували птахів.

Допоможи пташині взимку - і вона тобі віддячить звлітку!!! 

Новорічна прикраса

Як зберегти і не використовувати зрубані кимсь деревця ялинок чи сосни під час новорічних свят, та як самостійно виготовити святкові ялинкові прикраси? Про це під час заняття у Центрі еколого-натуралістичної творчості розповіла керівник гуртка Людмила Павліченко.

Тож обходимося лісовою красунею у горщику, що стане не менш екологічним вирішенням питання збереження зелених красунь, а також виготовлені власноруч прикраси лише додадуть їй чудового вигляду, а дітлахам святкового настрою.

Різдвяний вінок. Родинний оберіг

Вже вчергове, завітавши на майстер клас до керівника гуртка Людмили Мартиненко,  діти навчилися власноруч робити різдвяний вінок, який завжди вважався родинним оберегом. З цим завданням учні справилися бездоганно!

Зимові візерунки

Самостійно намалювати на руці свою улюблену тварину, але обрамити її в новорічно-зимову атрибутику. Ось завдання, яке було дано дітям під час майстер класу "Зимові візерунки" (керівник Катерина Мойсеєнко).  Кожен учасник обрав свою улюблену тваринку – пінгвіна, оленя, котика, ведмедика тощо. Майстер клас видався напрочуд яскравим, новорічним  та кольоровим!

Еко челендж «Затишна оселя для пернатих»

Зима – важка пора року для пернатих, які залишаються в Україні на зимівлю: їм не вистачає корму та місць для прихистку.

Екологічні домівки та годівнички на деревах мають рятувати птахів від негоди, хижаків та голоду. Пернатим мешканцям буде затишно, комфортно та сито у домівках, які ви виготовите. Потурбуймося ж про птахів! Адже саме вони є незамінними помічниками у боротьбі зі шкідниками лісових насаджень. Недарма ж їх так і називають – санітари дерев. Своїм прикладом, ви, юні натуралісти, маєте показати, як дбати про ліс та його пернатих мешканців.

         Отож, з 10 січня 2024 року для здобувачів освіти закладів загальної середньої середньої та позашкільної освіти Білоцерківської міської територіальної громади стартує еко челендж «Затишна оселя для пернатих», який проводиться Центром еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради, з метою виховання шанобливого ставлення до біорізноманіття рідного краю, гуманного ставлення до птахів, проведення широкої просвітницької роботи і практичних дій зі збереження орнітофауни, мотивації до охорони природи. 

Учасники еко челенджу:

  здобувачі освіти,

  батьки,

  педагоги.

 

Умови еко челенджу:

 виготовити годівничку з екологічних матеріалів;

 розмістити дописи у соціальних мережах Facebook на сторінці Центру еколого-натуралістичної творчості: https://www.facebook.com/groups/1407285389810974 , сторінці закладу освіти чи власних сторінках з різними контентами – фотоматеріалами, відеороликами, які б засвідчували процес виготовлення шпаківень, годівничок та процес розміщення їх у природному середовищі біля закладів освіти, власних будинків тощо з хештегом #ЦЕНТ_ЕКОоселя_для_пернатих;

 до допису додати наступну інформація: прізвище, ім’я, клас/гурток, заклад освіти, ПІП керівника.

 покликання на розміщення допису продублювати на е-mail: sun-bcekolog@ukr.net з темою: Затишна оселя для пернатих.

 Еко челендж триває до 29 січня 2024 року включно.

Найактивніші учасники отримають електронні сертифікати Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради та цікаву екскурсію до живого куточка.

У стилі "Vincent van Gogh" 

Відчуття прекрасного, бачення тонкого, неординарного – це і є творчість та пошук себе у творчості. Можна, звісно, на цю тему посперечатися, але усі ми в душі є творчими особистостями і трішечки художниками. А от щодо того аби стати великою  творчою особистістю, то тут має значення не лише талант і покликання, чи бажання,  а величезна та постійна робота над собою.

Зимові  канікули добігають кінця. І цьогоріч керівник гуртка образотворчого мистецтва «Радосвіт» Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради  Надія Щербина запропонувала дітлахам білоцерківської громади під час майстер-класів долучитися до високого мистецтва, запропонувавши творчі надбання голландського мистецтва, а загалом світового – творчість Вінсента ван Гога, імпресіоніста, картини якого є безцінними та знаходяться у музеях сучасного мистецтва світу.

Тож юним творчим особистостям, як мистецький зразок, була запропонована картина ван Гога «Зоряна ніч».  

Не така-то проста річ зобразити зимову ніч новачку, який вперше тримає у руках пензлика! Та легкі мазки пензликів синьої, блакитної, білої фарби охайно лягли на художній папір. Як результат – чудовий пейзаж зимової ночі. Свої роботи діти назвали «Зимова ніч». Захоплююче і цікаво минув художній майстер клас! Роботи дітей гідно оцінила не лише педагог.

"Юний еко блогер. Вулицями рідного міста"

З метою формування у дітей та підлітків екологічної компетентністі, екологічної культури та мислення, патріотичного почуття до рідного міста, громади, країни, стійкої громадянської позиції вже други рік поспіль Центром еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради проводиться територіальний онлайн конкурс фотоаматорів «Юний Еко блогер. Вулицями рідного міста».

До участі запрошуються здобувачі освіти 10-17 років закладів загальної середньої та позашкільної освіти Білоцерківської міської територіальної громади – автори  фото- і відеоматеріалів про екологічну та природоохоронну діяльність. 

Фото- чи відеоматеріали та анотація до роботи розміщуються на персональній сторінці закладу освіти чи індивідуальній сторінці учасника у мережі Facebook з хештегом #юний_ЕКО_блогер 

Фото-, відеоматеріали та покликання на допис також надсилаються до 26 лютого 2024 року на електронну адресу ЦЕНТ БМР: sun-bcekolog@ukr.net

Умови участі 

Увага! Конкурс для юних дослідників! 

З метою залучення учнів (вихованців) закладів загальної середньої та позашкільної освіти до науково-дослідницької діяльності в галузі природознавства, у лютому 2024 року буде проведено територіальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства  «Юний дослідник». 

Роботи приймаються оргкомітетом в друкованому та електронному вигляді до 12 лютого 2024 року за адресою: Центр еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради, вул. Cофії Русової, 3-А. Телефон для довідок (04563) 5-36-50. E-mail: sun-bcekolog@ukr.net 

Положення конкурсу

Методичні рекомендації щодо написання та оформлення робіт:

https://naurok.com.ua/metodichni-rekomendaci-schodo-napisannya-ta-oformlennya-doslidnicko-eksperimentalnih-robit-z-prirodoznavstva-yuniy-doslidnik-166663.html



Діти і війна. Техніки зцілення

У лютому 2022 року українці в повній мірі відчули, що таке війна. Хтось відчув на собі, хтось – через родичів, друзів, знайомих... Проте ми не задумуємося який сильний удар ми прийняли на себе. Адже нас часто вибиває з колії не лише сигнал «Повітряна тривога», а й тривога в душі. Тому, аби не зациклюватися своїх страхах, потрібно час від часу не лише фізично, а й психологічно давати собі перепочинок та вміти "дати собі раду.

Саме з цією метою, практичним психологом Центру еколого-натуралістичної творчості - Катериною Мойсеєнко, для старшокласників міста був проведени тренінг "Діти і війна техніки", під час якого школярі оволоділи техніками  зцілення та дізналися як знайти ресурсний стан для повного розуміння що їх надихає в житті.

Екоінфотех.mp4

Моє довкілля - моє майбутнє

Екологіно свідому особистість можна формувати різними шляхами. Так, під час канікул, керівник гуртка "Екоінфотех" Центру еколого-натуралістичної творчсті - Альона Ліщук для здобувачів освіти Білоцерківської гімназії слов'янських мов-початкової школи № 1 провела заняття по створенні в графічному редакторі Paint малюнку на екологічну тематику "Моє довкілля - моє майбутнє". Під час заняття діти не лише навчилися працювати у графічному редакторі Paint, а й засвоїли, що роздільне сортування сміття - це важливе питання сьогодення, яке може в майбутньому вирішити проблему з накопиченням сміття.

Подорож до "Фабрики мрій"

Зимові канікули чарівна пора. Це час новорічно-різдвяних свят, коли стаються дива та збуваються мрії. Це чудова нагода відвідати місце де створюються новорічні прикраси. Саме у ці зимові дні вихованці гуртка "Природа рідного краю" Центру еколого-натуралістичної творчості (керівник Лілія Шкурко) відвідали "Фабрику мрій". Під час екскурсії їх супроводжували ельфи, які познайомили  з історією першої скляної ялинкової кульки. Ельфи показали процес її виготовлення. А кульмінацією був майстер клас "Розмалюй новорічну кульку" і кожен учасник став автором візерунку своє кульки.

Вітаємо переможців територіального конкурсу-виставки "Символ року - 2024"

Підбито підсумки територіального конкурсу-виставки "Символ року - 2024". До участі у конкурсі було направлено 124 роботи з 13 закладів освіти громади.

Список переможців

Грамоти переможців у номінації "Символ року на малюнку"

Грамоти переможців у номінації "Символ року у виробі"

До своєї екологічної родини у гості

Позашкілля – освітній простір, які обирають обдаровані та допитливі діти. Одним із таких талановитих, допитливих вихованців -  вихованець еколого-натуралістичних гуртків Денис Майборода. Ще зовсім маленького Дениса мама привела за ручку до ЦЕНТ на гурток «Юні друзі природи». На той час його керівниками гуртків були Наталія Черниш, а згодом Людмила Павліченко. З кожним роком малий юннат все більше захоплювався дослідженнями природних явищ та процесів, особливо полюбляв проводити різні  досліди. Небайдужим Денис був і до тварин.

«У ЦЕНТі» я займався шість років,- любить згадувати Денис, - тут мені було цікаво абсолютно все – різноманітні дослідження, розповіді про комах, про тварин живого куточка, природні явища... Завів й собі улюблених тварин  - хамелеона, рибок, равликів і папужку». Наталія Анатоліївна пригадує, що  саме рибу-голку, як наочний екземпляр для занять про підводний світ, привіз із моря саме Денис. Таке захоплення дитиною флорою та фауною не минуло дарма. У 2020 році Денис Майборода брав участь у конкурсі науково-дослідницьких робіт із природознавства «Юний дослідник». Тоді Денис посів ІІІ місце, його дослідницька робота називалася «Особливості розведення та вирощування середземноморських равликів в неволі для використання їх у промисловій діяльності людини» (номінація «Тваринний світ»).

Цікавість до природознавства, зоології та біології залишилися  й сьогодні. Хлопець виріс і після занять у гімназії вирішив завітати до нашого екологічного закладу. Тут все рідне і знайоме. Денису були раді. З радістю його зустріла його керівник гуртка Наталія Анатоліївна Черниш. Разом із вихованцями, які прийшли того дня на заняття,  він чудово провів заняття на свіжому повітрі, розповівши діткам про хвойні дерева, їхню користь, та, яким чином  визначається їхній вік. Сьогодні хлопець навчається у двох освітніх закладах – білоцерківській гімназії і німецькій школі, з майбутнім поки-що визначається та сподіваємося, що згодом Денис обере той фах, який для нього стане улюбленою роботою, можливо, й  екологічного напряму.  

Цікава хімія. Корисні канікули у ЦЕНТ

Кожен переймається навіть маленьким дослідом, особливо якщо зробив його сама. Отож, підбірку цікавих дослідів підготував керівник гуртка Віталій Поліщук. Користі від таких дослідів багато: по-перше, на канікулах дитина відірветься хоч на трохи від монітора і з подивом зрозуміє, який великий і загадковий світ нас оточує. По-друге, на практиці легше зрозуміти фізичні, хімічні та інші закономірності. Тим паче, що у повякденному житті хімія присутня. Тож, вивчаємо разом!

Підсумки територіальної акції "Нехай моя ялинка залишиться у лісі"!

Підбито підсумки територіальної акції "Нехай моя ялинка залишиться у лісі", ініційованої Ценром еколого-натуралістичної творчості БМР та преведеної в цьому році вперше. До участі в акції було надіслано 21 роботу з 8 закладів освіти громади.

Отож, вітаємо переможців!!! Серед переможців, що вибороли І місця рандомним способом буде визначено того, хто й отримає приз від організаторів. Тож далі буде...

Список переможців

Грамоти переможців

Сертифікати учасників


Зимові візерунки

Зимові візерунки розквітли на обличчях наших дітлахів, що завітали на зимові майстер класи від педагогів Центру еколого-натуралістичної творчості БМР. Але відмінність цього майстер класу полягає в тому, що безпосередньо вихованки гуртка "Основи макіяжу", керівник Катерина Мойсеєнко самостійно робили учасникам аквагрим з використанням глітеру, тим самим даруючи чудовий передноворічний настрій. 

Призові місця - за екологічними темами МАН!

Справжнім новорічним подарунком для наших двох вихованок Маргарити Веред та Аріни Педченко (керівник гуртка «Екологічна журналістика Наталя Челнокова) стали результати І (територіального) етапу  Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України у 2023/2024 навчальному році. Тривалий час дівчата разом із керівником  працювали над темами  екології та соціології. Час присвячений цим темам не був витрачений дарма. Журі оцінило роботи, які вихованки успішно захистили - два других місця у такому важливому конкурсі. Тож бажаємо нових здобутків та успіхів!

Вітаємо з перемогою!

Завершився територіальний етап ХХІІІ Обласного огляду-конкурсу робіт учнівської молоді «Топоніміка й історія освіти рідного краю» у 2023/2024 навчальному році.  Цьогоріч загальна кількість учасників – 15. Серед них і вихованка гуртка «Козацький гарт» Катерина Мартиненко Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради (керівник Людмила Мартиненко). Дівчинка  працювала над темою «Топоніміка. Історія, розвиток культури, освіти і господарства села Ковалівка». Відвідуючи це чудове село, дівчинка перейнялася його історією, розвитком культури, освіти тощо.

Нагорода не забарилася. Катерина Мартиненко здобула І місце у територіальному етапі. Тож вітаємо та зичимо подальших успіхів!

Екологічні розваги натуралістів на свіжому повітрі

Погода сприяла юним натуралістам для такого змістовного та цікавого заняття  на території ЦЕНТ БМР. Керівник гуртка Наталія Черниш розповіла школярам білоцерківської громади  про значення хвойних дерев, зокрема вони  визначали вік ялин та туй, що ростуть на території закладу, також провели  екологічні ігри народів світу та познайомилися із мешканцями живого куточка.

Різдвяний віночок власноруч

Як провести дітям цікаво зимові канікули? Все дуже просто - завітати до Центру еколого-натуралістичної творчості. Тут керівники гуртків запропонують школярам не лише послухати захоплюючі новорічно-різдвяні історії, пограти у вікторини,  а й долучитися до майстер класів, під час яких діти власноруч виготовляють для новорічних красунь прикраси. Відтак, завітавши на майстер клас до керівника гуртка Людмили Мартиненко,  здобувачі освіти навчилися робити різдвяний вінок, що згодом буде чудовою новорічною прикрасою. У разі повітряних тривог діти спускаються в облаштоване укриття і продовжують заняття.

Крім того отримують справжнє задоволення, відвідуючи  живий куточок з пухнастими мешканцями, підгодовують їх, роблять селфі тощо.

Новорічні прикраси руками юннатів

Традиційно під час канікул педагоги Центру еколого-натуралістичної творчості БМР проводять цікаві майстер класи, пізнавально-розважальні ігри та розваги для дітлахів громади. 

Не виключенням стали й ці зимові канікули. 

Так, учні Білоцерківської початкової школи № 23 завітали на майстер клас "Новорічні прикраси", підготовлений Людмилою Павліченко, керівником гуртка ЦЕНТ БМР. Незважаючи на те, що заняття проходило в укритті, у дітей вийши чудові прикаси, які стануть "родзинкою" на їхніх новорічних ялинках. По завершенню тривоги діти зробили світлини поруч з фотозоною та відвідали живий куточок Центру. 

Неймовірна різдвяна екскурсія до цирку!

Вихованці  гуртка «Яскраві барви здоров'я» (керівник Наталія Скорблюк) 24 грудня вирушили в захоплюючу подорож  - до національного цирку (м.Київ). З нетерпінням діти чекали на цю поїздку.  Під час шоу школярі відчули величезну енергію та захоплення, яке залишиться в маленьких  серцях надовго. Повертаючись додому, вони активно обговорювали  улюблені номери та ділилися враженнями, надихаючись цирковим мистецтвом.

Щедрий новорічний подарунок на призові місця

Завершення року виявилося й справді щедрим на дві важливі нагороди вихованців театральної студії (керівник Тетяна Юнцова)  Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради.

Вихованці здобули  два І місця у двох конкурсах – Міжнародному багатожанровому фестивалі «Christmas Star 2023» та  VІІІ Міжнародному двотуровому багатожанровому фестивалі-конкурсі мистецтв «Лиманські зорі».  Журі гідно оцінило виступ наших вихованців. Тож бажаємо юним театралам нових здобутків!

«Заглядає у вікно синичка…»

Найважливіші та найтяжчі зимові місяці для птахів – грудень і січень, саме тоді потрібна допомога, увага людини. І справа тут не тільки в морозі. Птахам важко пережити скорочений світловий день. За якихось 6 – 7 годин їм потрібно не лише знайти їжу, а й засвоїти її, щоб пережити довгу зимову ніч. Виявляється, що в грудні птах робить у середньому за світловий час доби близько 800 рухів, а в січні – 1200, тобто додається час, а тому й збільшується шанс дістати їжу та вижити взагалі. Тому взимку у птахів залишається одна надія – на людину. Юні натуралісти є постійними учасниками акції «Годівничка».

Вихованці гуртка «Природознай» (керівник Наталія Черниш) знайомились із зимуючими птахами рідного краю та  пташиним меню. Природознайки виготовили колажі  «Заглядає у вікно синичка…».

"В об'єктиві натураліста" - конкурс для любителів фото, відео та довкілля!

Ви талановиті, прагнете досліджувати навколишнє середовище та зберігати спогади, тоді цей конкурс для вас! Центр еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради запрошує здобувачів освіти БМТГ взяти участь у територіальному етапі Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста». Цьогоріч тема фестивалю «Нектар життя». Бажаємо успіху!

Покликання:

Переможці Всеукраїнської акції "Моя улюблена тварина"

З метою формування гуманного та дбайливого ставлення до тварин, розвитку образного мислення і емоційної чуйності, розкриття творчих здібностей та активізації пізнавальної діяльності учнівської молоді до представників тваринного світу, Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді провів Всеукраїнську акцію віртуального музею зоології «Моя улюблена тварина». Проведення акції сприяло розвитку бережливого та відповідального ставлення до тварин. Участь в Конкурсі взяли заклади освіти з 22 регіонів України. 

І серед цієї величезної кількості учасників вихованці Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради вчергове вибороли призові місця, а саме:

І місце -  Бугера Сергій, вихованець гуртка «Радосвіт» Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради Київської області, керівник Надія Щербина;

І місце - Музичук Іванна, вихованка гуртка «Радосвіт» Центру екологонатуралістичної творчості Білоцерківської міської ради Київської області, керівник Надія Щербина;

І місце - Шевчук Олександра, вихованка гуртка «Радосвіт» Центру екологонатуралістичної творчості Білоцерківської міської ради Київської області,керівник Надія Щербина;

ІІ місце - Юр’єва Анастасія, вихованка гуртка «Природа рідного краю» Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради Київської області, керівник Олена Глущенко.

Юні журналісти відвідали Молодіжний центр Білої Церкви

«Хочу знати про все цікаве у Білій Церкві» - таким слоганом користуються вихованці гуртка «Екологічна журналістика» (керівник Наталя Челнокова) Центру еколого-натуралістичної творчості БМР. Що цікаве відбувається у білоцерківському Молодіжному центрі -  про це дізнавалися наші гуртківці саме напередодні зимових канікул.

Спеціалісти провели екскурсію кімнатами центру, де відбуваються зустрічі з цікавими людьми, засідання клубу мандрівників, розмовний та «муві-клаб» з англійської, кімната настільних ігор, зони релаксу.  Серед інформації, яка зацікавила юних журналістів, - креативні стенди про інформаційну безпеку, вміння відрізняти правдиві факти від дезінформаційних «вкидів» тощо. Діти взяли до уваги можливість прийти до Молодіжного центру, якщо у них буде розряджений телефон, виникне необхідність звернутися за підтримкою до спеціаліста-психолога або поспілкуватися із однолітками на різноманітну тематику.

УРА канікули! Зимові розваги натуралістів у ЦЕНТ БМР

Традиційно під час канікул педагоги Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцеруівської міської ради готують для здобувачів освіти громади цікаві , пізнавальні, розважальні заходи. Зимові канікули на стали виключенням. Отож чекаємо на вас в гостинних стінах центру!

План масових заходів на період зимових канікул 2023/2024 н.р.

І місце в обласному етапі!

Керівник гуртка «Основи макіяжу» Центру еколого-натуралістичної творчості Катерина Мойсеєнко здобула переможне І місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу науково-методичних розробок та віртуальних ресурсів з еколого-натуралістичного напрямку позашкільної освіти. На конкурс було представлено методичну розробку занять «ЕКО-стиль. Макіяж з барвами та дарами природи».

Ми щиро вітаємо Катерину Василівну і зичимо нових їй звершень!

Ще одна перемога нашої вихованки!

Олександра Шевчук, вихованка гуртка «Радосвіт» Центру еколого-натуралістичної творчості (керівник Надія Щербина) постійно бере участь у різноманітних конкурсах, а її роботи неодноразово перемагали у різних конкурсних етапах. Ось і в обласному етапі Всеукраїнської  виставки-конкурсу «Український сувенір» робота Олександри Шевчук «У стилі Примаченко. Вишивана пташка» посіла ІІ місце.

Ми вітаємо нашу вихованку з перемогою і бажаємо нових здобутків!  

Проєкт «Сортуй&Ко» в дії

Сьогодні від усіх нас, дорослих, залежить, які зернятка ми посіємо у наших дітей у майбутньому задля створення екологічно свідомого суспільства: як  пояснити важливість збереження навколишнього середовища та об’єднатися усім навколо ідеї збереження довкілля і які прийняти рішення. 

Чому ми зосереджуємо увагу саме на дитячих екологічних ініціативах та проєктах? Все тому, що даємо школярам можливість реалізувати власні екологічні проєкти та, що саме від них залежить, яким буде в майбутньому рідне місто, населений пункт, країна.

Центр еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради кілька років поспіль впроваджує та реалізує екологічний проєкт «Сортуй&Ко». Мета проекту: започаткування засад, шляхом інформаційно-просвітницької роботи для свідомого сортування побутових відходів, грамотного поводження з твердими побутовими відходами, з метою зменшення обсягів їх утворення на території громади. Відтак цьогоріч впровадження проєкту відбувається у три етапи. Під час першого було проведено тренінгове заняття для лідерів, а 13 грудня 2023 був проведений коучинг для педагогів-організаторів освітніх закладів БМТГ (тренер Катерина Мойсеєнко). Під час занять була висвітлена актуальність теми проєкту «Сортуй&Ко», а це сприяння покращенню стану довкілля, привернення уваги молоді до проблем екологічного стану рідного міста, створення умов для впровадження системи ефективного поводження з відходами, залучення населення до конкретних, практичних дій та виховання екологічних компетентностей. Також були надані рекомендації щодо «домашніх» завдань: проведення інформаційної кампанії у своєму закладі освіти та створення робочої групи однодумців; навчання  команди «Сортуйко&Ко»; проведення круглих столів для учасників освітнього процесу щодо організації сортування сміття у закладі освіти з подальшою здачею на переробку; презентацій робіт команди «Сортуйко&Ко» та закладів  в цілому в рамках реалізації проєкту, що відбудеться у  квітні 2024 року. Очікуємо, що в результаті цього проєкту зросте кількість мешканців БМТГ, які будуть свідомо підходити до сортування побутових відходів, зменшення кількості відходів, які підлягають захороненню, а відтак зросте кількість тих відходів, які є сировиною для вторинної переробки і повторного використання.

"Азов - ангели Маріуполя"


Відвідати та відчути серцем знакову для українців виставку про захисників та захисниць полку «Азов» – надзвичайно важливо для молодого покоління.

Вихованці Центру еколого-натуралістичної творчості БМР із хвилюванням відвідали патріотичну виставку, організовану рідними, близькими та друзями відважних «азовців», благодійними структурами. Мета виставки – донести інформацію про справжню історію, що коїться просто зараз в Україні! Недарма експозиція складається із 222 фотопортретів із короткою історією життя кожного азовця – це наче документалістика у широкому форматі, розповідь про тих українців з усіх куточків країни, різних професій та різного віку, які свідомо та добровільно пішли на захист Батьківщини. Тому гуртківці «Екологічної журналістики» після відвідування виставки наголосили, що вони глибоко вражені цими історіями та сприймають цих справжніх героїв України як патріотичний приклад.

УВАГА! БУРУЛЬКИ!

Перепад температури та нагромадження снігового покриву сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях споруд, виступаючих архітектурних частинах будинків, балконів та великих дерев. Особливу небезпеку бурульки становлять у місцях масового скупчення людей та на вузьких вулицях, де тротуари прилягають до будинків. Падаючи, бурульки можуть травмувати перехожих.

        Для уникнення травмування необхідно бути дуже обережним та дотримуватись основних правил:

  не заходити ні дітям, ні дорослим за межі встановлених огорож, а в місцях їх відсутності самим звертати увагу на наявність небезпечних утворень з криги і снігу на дахах будинків;

– бути уважними під час прогулянок, особливо дітям, проходячи біля високих дерев, потрібно переконатися, що на них немає загрози падіння снігу;

 – по можливості слід триматись на відстані 3-5 метрів від будинків та інших споруд, обираючи найбільш безпечний маршрут руху вулицями міста.

Звертайте увагу на встановлювальні попереджувальні знаки та огорожі небезпечних місць можливого падіння бурульок. Бережіть себе!

Допоможіть пташині у ріднім краю!

Ми друзі і щирі, і вірні,

бо ми бережем повсякчас.

Пташок, що літають у вирій,

і тих, що зимують у нас.

Сьогодні за вікном уже справжня зима. Нам з вами мороз не страшний, але він є причиною смерті сотень зимуючих птахів. Учені довели, що з кожних 10 синичок протягом зими гине 8. Чи можемо ми допомогти птахам вижити? Так, звичайно,  для цього потрібно небагато – змайструвати годівничку і регулярно підгодовувати зимуючих птахів зерном, насінням, несолоним салом.

Вихованці гуртка «Юні друзі природи» (керівник Наталія Черниш) не можуть залишити пташину в біді, тому закликають: «Приєднуйтесь до нас! Допоможіть пташині у ріднім краю!».

Снігурі і омелюхи, сови і галки, синички і повзики, голуби і дятли, горобці і горлиці, щиглики і посмітюхи чекають на нашу допомогу. Юні любителі природи, готуються завжди старанно: проводять кінолекторії для своїх однолітків, вікторини про пернатих, конкурси на кращі вірш  та малюнок. Але найважливіше – виготовити годівнички - своєрідні їдальні для птахів, та розвісити їх у місцях скупчення зимуючих птахів.

Флешмоб "Лапки підтримки"

Вже є доброю традицією у вихованців Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради долучатися до ініціатив БФ "Щаслива лапа". Всеукраїнський флешмоб "Лапки підтримки" до Дня домашніх улюбленців (30 листопада) не став виключенням. Адже в світі живуть мільйони домашніх собак та котів. Вони мають люблячих господарів, смачну їжу та власне місце для ночівлі. Але існує сотні тисяч безпритульних тварин і ми точно знаємо, про що вони мріють. Кожен безпритульний пес та кіт мріє про люблячого господаря, який буде піклуватись про нього - свого чотирилапого друга. 

Вихованці Центру намалювали на руці або щоці "лапку підтримки" знедолених тварин і таким чином нагадали оточуючим, про тих, хто потребує нашого захисту, підтримки, уваги та любові, тих, хто невільно став заручником жорстокості цього світу та сьогодення. 

"Екологи" Центру злобули призове місце!

Ми вітаємо вихованців гуртка «Екологи» (керівник Наталія Скорблюк) Центру еколого-натуралісчтичної творчості із ІІІ місцем в обласному етапі Всеукраїнської акції «Ліси для нащадків». Нових вам здобутків!

Вітаємо переможців виставки-конкурсу "Новорічна композиція"

Завершився територіальний етап Всеукраїнської новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція». До Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради було направлено більше 130 робіт із 25-ти закладів загальної середньої та позашкільної освіти Білоцерківської міської територіальної громади. Тож вітаємо наших переможців!

Із результатами конкурсу можна ознайомитися за покликанням

Вітаємо наших переможців!

Наші вітання переможцям обласного етапу Всеураїнського конкурсу "Птах року - 2023" Іллі Бейгулу, вихованцю гуртка "Екологічна журналістика" (керівник Наталя Челнокова), який здобув І місце за роботу "Плекаймо екосферу України!" (банер) у номінації "Змістовна різнопланова робота" та Олександрі Шевчук, вихованці гуртка "Радосвіт" (керівник Надія Щербина), що здобула ІІІ місце за роботу «Повечеряємо" (малюнок)  у номінації "Кращий малюнок і креативність сприйняття орнітофауни". 

 


Запрошуємо до участі у територіальній акції "Нехай твоя ялинка залишиться у лісі"

Проблема вирубування хвойних дерев особливо гостро постає напередодні новорічно-різдвяних свят. Саме тому з нагоди відзначення Дня вічнозелених рослин (19 грудня) Центр еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради ініціює акцію «Нехай моя ялинка залишиться у лісі», яка проводиться з метою запобігання бездумної вирубки хвойних дерев – ялин, ялиць, сосни, смерек тощо; усвідомлення необхідності збереження зелених насаджень та їхньої  користі для Землі.

Умови участі

Дружно виконаємо вправи!

Щоб росли ми вмілими,

Сильними, сміливими,

Покажемо, які ми вправні,

Дружно виконаємо вправи!

 

Фізичне виховання в освітніх закладах – педагогічний процес, який спрямований на формування здорового, фізично досконалого, соціально активного і морально стійкого підростаючого покоління.

Так, під час заняття у гуртку «Тренуймося разом» Центру еколого-натуралістичної творчості (керівник Ярослав Ляшенко), який діє у Піщанській гімназії-початковій школі, діти залюбки виконували різноманітні  фізичні вправи: стрибали, віджималися тощо. Такі активні заняття дадуть можливість дітям бути активними, вправними та вмотивованими. 

Переможці територіального етапу конкурсу "Юний селекціонер і генетик"

Наші вітання переможцям територіального етапу Всеукраїнського конкурсу "Юний селекціонер і генетик": 

Вітаємо переможців  конкурсу "Український сувенір"!

-          Костенко Тимур Вадимович, учень 9-Б класу Білоцерківського природничо-математичного ліцею-гімназії  №16 ім. М.О. Кириленка Білоцерківської міської ради, робота «Продуктивність гороху, люпину білого та сої залежно від технологій вирощування», керівник  Бачківський Володимир Михайлович;

-          Комарницька Кароліна Андріївна, учениця 10-А класу Білоцерківського ліцею-гімназії № 12 Білоцерківської міської ради.


Безпека руху - запорука життя і здоров'я

Вихованці гуртка "Яскраві барви здоров'я" (керівник Наталія Скорблюк) активно долучились до Тижня безпеки дорожнього руху. Під час інтерактивного заняття діти повторили правила безпеки на дорозі, а також взяли участь у практичних тренуваннях з правильного переходу дороги та користуванням пішохідним переходом. 

Вихованці малювали малюнки та  готували презентації. 

Такі заходи спрямовані на формування відповідального ставлення до свого життя та здоров'я, а також усвідомлення необхідності дотримання правил дорожнього  руху.

Все про толерантність

Міжнародний день толерантності - свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етносу або кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду та покарання за нього. 

Толерантність – це вміння людини ставитись без агресії до думок інших людей, до їх способу життя, віросповідання, звичаїв, традицій, ідей та почуттів. 

У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності та з метою формування в підростаючого покоління загальнолюдських моральних цінностей, задля  розвитку толерантних відносин між учасниками освітнього процесу для вихованців гуртка "Яскраві барви здоров'я" (керівник Наталія Скорблюк) було проведено заняття під час якого вони розібрали квітку толерантності та розглянули основні принципи толерантного ставлення до інших та поділилися своїми вміннями та навичками таких відносин.

На завершення діти обговорили Притчу про цвяхи

"Жив собі хлопчик із жахливим характером. Якось батько дав йому мішок цвяхів і звелів по одному забивати їх у паркан щоразу, коли хлопчик втрачає терпець і з кимось свариться. У перший день він забив 37 цвяхів. Згодом навчився контролювати себе, і кількість цвяхів щодня зменшувалася. Хлопчик зрозумів, що легше опановувати свої емоції, ніж забивати цвяхи. Нарешті настав день, коли він не забив жодного цвяха. Син підійшов до батька і сказав про це. Тоді батько звелів синові витягати з паркана по одному цвяху в ті дні, коли він не втратить самоконтролю і ні з ким не посвариться. Минав час, і згодом син зміг похвалитися батькові, що у паркані не залишилося жодного цвяха Батько відповів: «Ти добре поводишся, але подивися, скільки дірок залишилося. Паркан уже ніколи не буде таким, як колись». Якщо ви з кимось сваритеся й говорите щось неприємне, то залишаєте після себе такі ж рани, як ці дірки від цвяхів і рани залишаються, попри те, скільки разів ви потім перепросите. Словесні рани завдають такого ж болю, як і фізичні. Не залишайте на своєму шляху дірок!Не забивайте цвяхів ворожнечі, нерозуміння, жорстокості в душі людей!Будьмо толерантними!"

Клімат в дії

Вихованці гуртка "Екологи" (керівник Наталія Скорблюк) взяли участь у Міжнародному проекті "Клімат в дії", який  сприяв їхньому розвитку та поглибленню знань про проблеми зміни клімату. Також вихованці гуртка  мали можливість обмінятися досвідом з представниками інших країн, а це дає можливість формувати екологічну свідомость серед всіх учасників.

Повторюємо правила дорожнього руху

В рамках Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху, який в Україні проходить з 13 по 19 листопада, вихованці гуртка "Природа рідного краю" (керівник гуртка Лілія Шкурко), під час заняття, пригадали дорожні знаки, а потім відтворили їх на папері та на шкільній дошці. Творчо підійшовши до питання дорожнього руху, діти зробили віртуального героя "пішохода", який йшов із закладу освіти додому та розіграли віртуальну казку про дорожні знаки.

Всесвітній день доброти

Дуже доброю традицією для багатьох країн стало щорічне святкування 13 листопада Всесвітнього дня Доброти (World Kindness Day), датою для якого був вибраний день відкриття в 1998 році в Токіо першої конференції Всесвітнього руху доброти (World Kindness Movement).

У сучасному високотехнологічному світі все частіше людські почуття та моральні якості відходять на другий план. Тому сьогоднішнє свято – ще один привід згадати про такі якості і категорії людських відносин як Доброта. Робити добро зовсім нескладно, а результат у добрих справ і вчинків колосальний – про це йшлося під час занять у гуртках «Козацький гарт» (керівник Людмила Мартиненко) та «Яскраві барви здоров’я» (керівник Наталія Скорблюк). Протягом заняття діти згадували власні добрі вчинки, записували на папері та кидали до підготованої корзинки, а наприкінці заняття зачитували їх. Також брали участь у вікторині «Добро крокує по планеті», у флешмобі «Обійми друга» тощо.

Що таке гендерна політика?

Гендерна державна політика – це політика держави, спрямована на забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків, а гендерна рівність – рівний правовий статус жінок і чоловіків та рівні можливості для його реалізації, що дозволяє особам обох статей брати однакову участь у всіх сферах життєдіяльності суспільства.

Усвідомлення дитиною статі відбувається на генетичному рівні, підсвідомо. А в суспільстві протягом багатьох років виробились свої стереотипи. Про них і говорили на занятті у гуртку «Майстерня професій» (керівник Тетяна Данільченко). Тож вихованці гуртка ознайомилися із питаннями гендерної освіти в суспільстві, з’ясували, як вона вирішується на державному рівні, та як на ринку праці здійснюється розподіл професій за гендерною ознакою.


Інклюзивна освіта. Нові підходи

Педагоги Центру еколого-натуралістичної творчості успішно пройшли навчання щодо підвищення кваліфікації інклюзивної освіти. Тема курсу: «Основи інклюзивного навчання у закладах позашкільної освіти». Навчання були організовані Міністерством освіти і науки України, Національною академією наук України та Національним центром «Мала академія наук України».

У рамках даного курсу учасники оволоділи наступними інклюзивні компетентностями: орієнтування у нормативно-правових документах із питань організації інклюзивного навчання, використання ефективних методів і підходів у неоднорідних групах інклюзії, а також взаємодія співпраці з усіма суб’єктами освітнього процесу з метою реалізації інклюзивного навчання.

Всі педагоги отримали сертифікати щодо проходження даного курсу.

Увага! Конкурс "Символ року - 2024"

З умовами конкурсу можна ознайомитися за покликанням

Переможці територіального етапу Всеукраїнської акції "Ліси для нащадків"

Вітаємо наших юних театралів!

Наші вітання вихованцям «Екологічного театру», які здобули І місце на V Міжнародному багатожанровому конкурсі «Поціловані Богом».

Подальших успіхів та перемог!

Вітаємо наших переможців!

Вітаємо вихованців гуртка «Юні дослідники-краєзнавці»  (керівник Людмила Мартиненко)  з перемогою у Всеукраїнській акції «Жук-олень – комаха Червоної книги» та з відзнакою за природоохоронну та агітаційну роботу щодо збереження популяції жука-оленя.



Хеллоуін в Центрі

Хеллоуін — сучасне свято, що відзначається щорічно в ніч на 1 листопада. Найбільшу популярність набуло за кордоном. Вельми яскраво святкується у США, Канаді, Великобританії, Ірландії. Це містичне свято. Згідно з повір'ями, саме в цей час на вулицях гуляє всіляка нечисть, яка шукає собі легку здобич, і тому зло потрібно відлякати. 

В Україні це свято більш прийнятне як День усіх святих, проте і у нас не відмовляються від образів страшненького Хеллоуіна  - розмальованих образів та зі світильниками-гарбузиками (один з елементів свята).

Так гуртківці «Основи макіяжу» (керівник Катерина Мойсеєнко), «Екологічна журналістика» (керівник Наталя Челнокова) впоралися із завдання на Хеллоуін на славу, і продемонстрували, що нікого і нічого українці не бояться!

Професія - патрульний

На тижні вихованці гуртка «Майстерня професій» (керівник Тетяна Данільченко) познайомилися ще з однією професією. Так на зустріч до гуртківців завітали працівники патрульної поліції.  Вони розповіли дітям про особливості своєї роботи – виклики, з якими вони зустрічаються щоденно: забезпечення безпеки й порядку, протидія злочинності, надання допомоги особам, які потребують тощо. Можливо в майбутньому хтось із  вихованців обере цю професію та стане частиною важливого підрозділу для нашого міста та країни.

Всесвітній день екології та екологів

Цей день відзначається 1 листопада, присвячений визнанню складних взаємовідносин людини з навколишнім середовищем. Він нагадує про важливість збереження здоровим навколишнього середовища. З огляду на зростаючий вплив людини на навколишнє середовище, вивчення екології стало як ніколи актуальним. Вона дає уявлення про складні взаємозв’язки в екосистемах і пропонує вирішення нагальних екологічних проблем. Як ми можемо зробити свій внесок у збереження довкілля? Вихованці гуртка «Юні екологи» (керівник Наталія Черниш) нагадують, що Всесвітній день екології - це наша відповідальність перед довкіллям. Вносячи бодай невеликі зміни у своє повсякденне життя, ми можемо зробити свій внесок у здоров’я планети.

Зменшуй, використовуй повторно, переробляй

Переробка пластику економить вдвічі більше енергії, ніж його спалювання. Проте у США переробляється лише близько 23% пластикових пляшок. Алюмінієві бляшанки, які є предметом №1 у переробці, складають менше 1% американських відходів. Перероблена бляшанка, як правило, повторно використовується протягом 60 днів, а скляна тара може бути перероблена і повернута на полиці магазинів всього за 30 днів, але розкладається на звалищі близько 4 000 років.

Використовуйте багаторазову пляшку для води
Використовуючи багаторазову пляшку, ви можете заощадити в середньому 156 пластикових пляшок щороку.

Купуйте місцеві товари
Товари часто долають великі відстані, перш ніж потрапляють до споживачів. Підтримка місцевих ринків та бізнесу зменшує енергію, необхідну для транспортування.

Їжте більше зелені та менше м’яса
Велика рогата худоба залишає великий екологічний слід. Споживаючи більше фруктів та овочів і зменшуючи споживання м’яса, ми можемо зберегти ресурси.

Більше ходіть пішки чи їздіть на велосипеді. Більше насаджуй рослин.

Цей день відзначається 1 листопада, присвячений визнанню складних взаємовідносин людини з навколишнім середовищем. Він нагадує про важливість збереження здоровим навколишнього середовища. З огляду на зростаючий вплив людини на навколишнє середовище, вивчення екології стало як ніколи актуальним. Вона дає уявлення про складні взаємозв’язки в екосистемах і пропонує вирішення нагальних екологічних проблем. Як ми можемо зробити свій внесок у збереження довкілля? Вихованці гуртка «Юні екологи» (керівник Наталія Черниш) нагадують, що Всесвітній день екології - це наша відповідальність перед довкіллям. Вносячи бодай невеликі зміни у своє повсякденне життя, ми можемо зробити свій внесок у здоров’я планети.

Зменшуй, використовуй повторно, переробляй

Переробка пластику економить вдвічі більше енергії, ніж його спалювання. Проте у США переробляється лише близько 23% пластикових пляшок. Алюмінієві бляшанки, які є предметом №1 у переробці, складають менше 1% американських відходів. Перероблена бляшанка, як правило, повторно використовується протягом 60 днів, а скляна тара може бути перероблена і повернута на полиці магазинів всього за 30 днів, але розкладається на звалищі близько 4 000 років.

Використовуйте багаторазову пляшку для води
Використовуючи багаторазову пляшку, ви можете заощадити в середньому 156 пластикових пляшок щороку.

Купуйте місцеві товари
Товари часто долають великі відстані, перш ніж потрапляють до споживачів. Підтримка місцевих ринків та бізнесу зменшує енергію, необхідну для транспортування.

Їжте більше зелені та менше м’яса
Велика рогата худоба залишає великий екологічний слід. Споживаючи більше фруктів та овочів і зменшуючи споживання м’яса, ми можемо зберегти ресурси.

Більше ходіть пішки чи їздіть на велосипеді. Більше насаджуй рослин.

Екскурсія до Легедзине

Ця екскурсія була надзвичайно цікавою і корисною, адже завдяки їй вихованці  гуртка «Природа  рідного краю» (керівник Лілія Шкурко), дізналися про минуле України, часи трипільської культури тощо.  Тож відвідавши державний історико-культурний заповідник «Трипільська культура», що на Черкащині в селі Легедзине,  юні природолюби наочно побачили, як жили наші предки тисячоліття тому (помешкання в натуральну величину), як вели домашнє господарство, що вирощували та виготовляли. Це найбільший у Східній Європі заповідник, присвяченій одній археологічній культурі.

Цікавинки від «Експериментаніума»

Вихованці гуртка «Яскраві барви здоров’я» Центр еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради (керівник Наталія Скорблюк ) мали змогу відвідати музей популярної науки і техніки «Експериментаніум». Діти побачили мініатюрне торнадо, плазмову кулю Ніколи Тесла, дзеркальний лабіринт, класичні та електронні музичні інструменти, макети людського тіла, колекцію оптичних ілюзій, левітуючий магніт та відвідали хімічне шоу, на якому стали свідками багатьох експериментів. 

Від маленьких сердець – до ВЕЛИКОЇ ПЕРЕМОГИ!

Чим зайняти білоцерківську дітвору під час осінніх канікул? Педагоги ЦЕНТ рішення знайшли швидко!

Керівники гуртків Центру еколого-натуралістичної творчості провели на базі закладу патріотичну акцію «Від маленьких сердець – до ВЕЛИКОЇ ПЕРЕМОГИ!». Здобувачам освіти та вихованцям Центру було запропоновано ряд майстер класів: текстильна лялька «Подружка», «Патріотичний бантик», «Кукурудзяна фантазія» та польова пошта «Добрі побажання захисникам!».  А насамкінець цих майстер класів діти завітали до солодкої зони «Смачного!», де спробували різні смаколики домашнього приготування та ароматний чай.

Дітвора залюбки вчилася виготовляти текстильну ляльку, патріотичний бантик, квіти з кукурудзяного листя, у польовій пошті – вироби з картону, який назвали «Привід ЗСУ!», побачили, як виготовляти патріотичних пташок. Вироби, виготовлені власноруч, будуть відправлені в якості подарунків військовим на фронт, які боронять нашу землю від ворога, з побажаннями від маленьких сердець – до Великої Перемоги! 

Екостартап «Сортуй&Ко»

26 жовтня на базі ЦЕНТ БМР, в рамках реалізації екологічного проєкту, відбувся І етап «Екостартап «Сортуй&Ко» –  тренінг для здобувачів освіти Білоцерківської міської територіальної громади.

Учасниками заходу стала учнівська молодь. Провела захід практичний психолог ЦЕНТ БМР Катерина Мойсеєнко.

Мета проведення цього заходу не лише ознайомити здобувачів освіти з темою забруднення довкілля та впливу сміття на навколишнє середовище, а й усвідомлення того, яким чином потрібно вести роботу щодо побутових відходів і можливості їхньої переробки, зрозуміти навіщо сортувати і класифікувати сміття. Здобувачі освіти під час тренінгу, виконуючи цікаві вправи, засвоювали елементарні правила сортування сміття та необхідності його переробки, також створили макет власної країни, та за допомогою вправи «Яблуко», усвідомили глобальність впливу людини на довкілля. По завершенню кожен учасник отримав інформаційні матеріали та практичне завдання щодо реалізації проєкту у своєму закладі. Робота триває. Попереду ще два етапи: «Сортування в дії!» – практична частина реалізації проєкту в закладах освіти та фінал. 

Знайомство екологів із Центром

Професійна та високоефективна підготовка здобувачів вищої освіти неможлива без проходження виробничої практики. Тому 24жовтня студентам 4-го та 5-го курсів екологічного факультету БНАУ було проведено ознайомче заняття на базі виробничої практики – Центрі еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради, де директор Центру Глущенко О.І. та працівники презентували даний заклад, його переваги та можливе подальше працевлаштування. 

Вітаємо наших переможців!

Ми вітаємо наших вихованців та педагогів із перемогою.

Завершився обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Птах року-2023». Цьогоріч Українським товариством охорони птахів було обрано мартина звичайного, птаха, який можна бачити на теренах Білої Церкви, зокрема на річці Рось.

Тож у номінації «Змістовна різнопланова робота» (випуски стінгазет, виготовлення інформаційних та агітаційних листівок, лепбуків, банерів, агітаційних плакатів) І місце здобув вихованець гуртка «Екологічна журналістика» Ілля Бейгул (керівник Наталя Челнокова). Його робота – банер «Плекаймо екосферу України!».

А ІІІ місце за роботу «Повечеряємо» у номінації «Кращий малюнок» (креативність сприйняття орнітофауни) отримала вихованка гуртка «Радосвіт» Олександра Шевчук (керівник Надія Щербина).

Так тримати! 

План роботи ЦЕНТ БМР під час осінніх канукул (2023/2024 н.р.)

Із планом роботи гуртків Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцеркіської міської ради на переіод осінніх канікул можна ознайомитися ТУТ 

Знайомство з професією лаборанта

На базі КЗ КОР «Мала академія наук учнівської молоді» вихованці гуртка «Майстерня професій» (керівник Тетяна Данільченко) знайомилися із професією лаборанта, яка надзвичайно поширена у багатьох сферах – фізичної, хімічної, біологічної, медичної, фармацевтичної, харчової, технічної промисловостей. Допомагала у цьому гуртківцям кандидат біологічних наук Білик Жанна Іванівна. Гуртківці долучилися до майстер-класу щодо виділення хлорофілу з осінніх листків. Тож вихованці гуртка спробували себе у якості лаборанта та провели ряд досліджень, ознайомилися, як правильно готувати матеріали та звіти щодо отриманих результатів, адже це лише мала частина щоденної роботи лаборанта. 

Всеукраїнський урок єдності. Як не вестися на маніпуляції та залишатися згуртованими

Вихованці гуртка «Яскраві барви здоров’я» (керівник Наталія Скорблюк) долучилися до телевізійного проєкту Всеукраїнського уроку єдності. Телеурок реалізовувався в рамках національного проєкту з медіаграмотності «Фільтр». Його тема «Як не вестися на маніпуляції та залишатися згуртованими». Урок був пізнавальним і корисним як для здобувачів освіти, так і для батьків. 

Унікальна виставка чумацької ікони очима вихованців ЦЕНТ

Культурна та історична спадщина – це те підґрунтя, завдяки якому формується українська нація. Вихованці гуртка «Екологічна журналістика» (керівник Наталя Вереснева) Центру еколого-натуралістичної творчості БМР вчергове відвідали виставку Білоцерківського краєзнавчого музею, де експонується виставка «ІХТІС: чумацька ікона на рибі».

Унікальність виставки полягає у тому, що вона відкриває розуміння про традиції українського іконопису, дає уяву про давні козацькі традиції, історичні події часів «чумацьких подорожей за сіллю». Приємно, що під час одного з відвідувань вихованці зустрілися із авторкою проєкту – херсонською художницею Оксаною Оснач. Вона розповіла, як складно було працювати під час військової окупації, навіть ризиковано, адже створені нею картини насичені українською патріотичною тематикою. Художниця поділилася і своїм власним досвідом майстра пензлю, відповідала на запитання гуртківців про особливості праці художника, про різні формати творчого мислення.

Завдяки співпраці із Білоцерківським краєзнавчим музеєм подібні відвідування проводяться не вперше. Екскурсії залами музею та бесіди гуртківців ЦЕНТ із фахівцями, міркування на різноманітну тематику збагачує молодь інтелектуально і духовно. 

Вітаємо переможців акції «Ситий хвостик»!

Присвячена Всесвітньому дню захисту тварин міська акція «Ситий хвостик» тривала з вересня до початку жовтня. Ініціював акцію Центр еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради. Її мета – привернути увагу дітей до потреб тварин, забезпечити їх продуктами харчування та іншими необхідними речами.
Вихованці ЦЕНТ та учнівська молодь закладів загальної середньої та позашкільної освіти активно долучилися до благодійної допомоги нашим улюбленим четвероногим друзям. Ось уже другий рік поспіль притулку громадської організації «Добробут тварин» (дир.Терещенко Наталія Анатоліївна) та зоопарку, що розташований на території дендрологічного парку «Олександрія» (дир. Андрусиник Михайло Сергійович) завдяки акції було зібрано допомогу нашим меншим друзям: гарбузи, моркву, капусту, буряк, картоплю, яблука, насіння, крупи – ячневі, пшоняні, перлові, різноманітний корм тривалого зберігання, а також речі вторинного вжитку – старі шерстяні ковдри, простирадла, махрові рушники, лежачки, 40 кг наповнювача для котів тощо. Значну підтримку надали «живовому куточку» ЦЕНТ БМР.
Акція «Ситий хвостик» завершилася, натомість підбито її підсумки. Учнівські колективи активно долучилися до 4-х номінації акції: «Добробут тварин» – допомога безпритульним тваринам нашого міста, «Ситий хвостик» – допомога тваринам «живого куточка» ЦЕНТ БМР, «Зоогалерея» – малюнок своєї улюбленої тварини та «Щедрий врожай» – допомога тваринам зоопарку. Тож переможці акції визначені. Зі списком переможців ознайомитися за покликання
Грамоти

Віртуальна виставка робіт номінації “Зоогалерея”
Робимо добрі справи разом!

Ментальне здоров’я важливе для підростаючого покоління

З нагоди Всесвітнього дня ментального здоров’я, який відзначається у жовтні, вихованці гуртка «Екологічна журналістика» (керівник Наталя Челнокова) Центру еколого-натуралістичної творчості провели продуктивну зустріч на тему «Важливість ментального здоров’я».

Цікавий момент зустрічі був у тому, що гуртківці спілкувалися із цікавою особистістю, майбутнім психологом (а наразі – студенткою БНАУ, яка навчається за спеціальністю психолога), випускницею гуртка «Екожурналістика» Дар’єю Коломієць. Вихованці визначили актуальність даної розмови – про психологічний стан під час військових дій в країні, а також – поділилися переживаннями, власним досвідом виходу зі складних становищ (вдома наодинці, у натовпі, протягом тривоги, під час переживань, в бомбосховищі тощо). Отримали практичні поради, як зробити вправи самостійно, як відчути себе «у безпеці». Обговорили питання відчуття спокою, гармонії та краси. Під час розмови торкнулися також тем, які часто в суспільстві вважаються табуйованими – визначення себе за статтю, гендерні стандарти, вікові особливості, фемінізм тощо. А наприкінці зустрічі вихованці отримали «Тест на визначення особистості», який допомагає виявити ментальні та психологічні схильності до різних видів діяльності, може спонукати молодь до професійного визначення. 

IV Міжнародний урок доброти «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин»

В сучасному світі людина все далі відходить від природи. Спілкування з нею поступово заміщується соціальними мережами, комп’ютерними іграми, віртуальним світом. Дуже часто ми забуваємо, що поряд з нами живуть вірні друзі – тварини.

В усьому світі створено громадські організації, які опікуються безпритульними тваринами та допомагають їм вижити, організовуючи різноманітні акції, спрямовані на захист тварин від знущань та жорстокого поводження…

4 жовтня, відзначається Всесвітній день тварин. Це день католицького святого Франциска Ассизського, який вважається покровителем тварин.

З нагоди відзначення цієї дати вихованці гуртків Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради традиційно долучилися до проведення IV Міжнародного уроку доброти «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин», організатором якого є благодійна організація «Благодійний фонд допомоги безпритульним тваринам «Щаслива лапа» («Нарру paw»).

Загалом у різних гуртках було проведено 8 занять, присвячених цій темі. На заняттях з дітьми проводилися бесіди про те, як тварини стають безпритульними, відбулося ознайомлення з правилами утримання домашніх тварин та створено «Пам’ятки турботливого господаря», інсценування рольових ігор та віршу «Багаж». Також, вихованці долучилися до акції «Ситий хвостик», в рамках якої було зібрано та передано у притулок для тварин наповнювач, лежаки, крупи, корм тощо. 

Наші перемоги. З почином!

Навчальний рік лише розпочався, а вихованці Центру еколого-натуралістичної творчості вже здобули перші конкурсні перемоги на всеукраїнському та територіальному рівнях.

Так вихованка театральної студії Гончар Поліна виборола на Всеукраїнському конкурсі-фестивалі мистецтв «Бог. Родина. Батьківщина» (номінація «Театральне мистецтво», художнє слово) І місце, отримавши диплом переможця. Почесною грамотою було відзначено й керівника театральної студії Тетяну Юнцову.

На територіальному рівні теж є успіхи! У територіальному етапі Всеукраїнського конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!” І місце здобула вихованка театральної студії Ошийко Анастасія, керівник Тетяна Юнцова, за фотороботу “Лавандовий настрій” (номінація “Потрет”), а в територіальному етапі обласного онлайн – фотоконкурсу “Неосяжна моя, Україно!» (номінація «Свята спадщина») за фото «Місяцю, пошли миру моїй Україні!» ІІІ місце здобула Буртова Ірина, вихованка гуртка «Екологічна журналістика», керівник Наталя Челнокова.

Тож наші вітання переможницям! 

Вітаємо переможців “Українського сувеніру”!

Підведено підсумки територіального етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу “Український сувенір”. Цьогоріч на конкурс було направлено 101 роботу із 24 закладів освіти Білоцерківської міської територіальної громади. Усі конкурсні роботи пронизані духом патріотизму та любові до рідної України, перемоги над ворогом, а також креативними ідеями. Відчувався творчий підхід, оригінальність, композиційна цілісність, що свідчить про творче зростання нової зміни юних талантів.
Зі списком переможців можна ознайомитися за покликанням: 

Виставка робіт за покликанням

Запрошуємо до участі у територіальному етапі Всеукраїнської новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція»

Із Положенням крнкурсу можна ознайомитися ТУТ 

Увага! Конкурс “Юний селекціонер і генетик”

Запрошуємо до участі у територіальному етапі Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер i генетик».

ПОЛОЖЕННЯ ТУТ 

Зробимо місто квітучим!

Педагоги Центру еколого-натуралістичної творчості висадили на клумбі свого закладу кущ хризантеми. Таким кроком педколектив ЦЕНТ БМР перейняв естафету від активістів Центру позашкільної освіти Тетіївської міської ради у рамках проєкту «BLOOMING CITY».

Адже напередодні спеціалістами КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» була проведена майстерка в рамках обласного соціально-екологічного проєкту «Eкoлогічний кластер «EcoWorldKids» для керівників регіональних екологічних проєктів Київської області «Жити в стилі «Еко». Під час майстерки діти-лідери органу учнівського самоврядування Тетіївщини «РОСТ» поділилися успіхами в реалізації лідерського проєкту «BLOOMING CITY». Тож отримані від екологічно свідомої молоді паростки хризантем тепер проростатимуть на території ЦЕНТ БМР, педагоги та зацікавлені вихованці нашого Центру доглядатимуть квіти. А у планах – активно підтримати екологічну естафету та навесні передати паростки хризантем у інші заклади освіти. Таким чином керівники гуртків та екологічно свідома молодь робитимуть наші українські міста квітучими! 

Патріотичні майстер класи від колективу ЦЕНТ

Напередодні свят, які припадають на 1 жовтня 2023 року, вихованці та педагоги Центру еколого-натуралістичної творчості долучилися до майстер класів в рамках традиційного фестивалю вишиванок, який проводить Білоцерківський ліцей «Мала академія наук».

Вихонки гуртка “Основи макіяжу” (керівник Катерина Мойсеєнко) нанесли елементи патріотичної символіки на шкіру усім бажаючим ліцеїстам та жителям масиву, а Надія Щербина, керівник гуртка “Радосвіт” навчила робити текстильну ляльку. 

ІV Міжнародний урок доброти

Запрошуємо навчальні заклади 4-11 жовтня 2023 року долучитись до улюбленого та очікуваного всіма педагогами та учнями Міжнародного уроку доброти.

Захід буде проходити як в очному, так і в онлайн форматі!
Детальніше ТУТ

Для звітності про участь закладів освіти Білоцерківської міської територальної громади просимо надіслати на електронну пошту Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради: sun-bcekolog@ukr.net зведену інформацію за формою та 1-2 якісних фото, що засвідчують проведення Уроку доброти.

Запрошуємо до участі у територіальному етапі Всеукраїнського конкурсу “Ліси для нащадків”

Тадиційно в осінній період стартує Всеукраїнський конкурс “Ліси для нащадків”, який передбачає посадку лісу за участю учнівської молоді, вихованців учнівських лісництв. Отож, запрошуємо здобувачів освіти Білоцерківської міської територіальної громади до участі у територіальному етапі Всеукраїнського конкурсу “Ліси для нащадків”.

Матеріали приймаються до 23 жовтня 2023 року включно, за адресою Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради: вул. Софії Русової, б. 3-А.

Положення 

Хай небо буде мирним, а Україна чистою!

Учасники освітнього процесу Білоцерківської міської територіальної громади долучилися до Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day»

«Хай небо буде мирним, а Україна чистою!»

Серифікати ЦЕНТ БМР учасникам територіального етапу 

Працівники освіти, зі святом!

Шановні освітяни, щиро вітаємо всіх із професійним святом!

Бажаємо міцного здоров’я, творчої наснаги, ентузіазму й радості в роботі та, звичайно, мирного життя у вільній Україні! 

Вітаємо!!!

Вітаємо нашу милу, чарівну, працьовиту та наполегливу коліжаночку – Надію Кащук, методиста Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради з грамотою від виконавчого комітету Білоцерківської міської ради за ініціативність і творчий пошук оригінальних підходів до вирішення проблем удосконалення змісту освітнього процесу, спрямованого на розвиток особистості школярів, та з нагоди Дня працівника освіти.

Бажаємо творчих звершень та успіхів у житті! 

Свята спадщина – у творчості наших вихованців

Вітаємо вихованку гуртка «Екологічна журналістика» (керівник Наталя Челнокова) Центру еколого-натуралістичної творчості БМР Ірину Буртову, яка посіла призове місце (ІІІ) у міському територіальному етапі Всеукраїнського конкурсу фоторобіт «Неосяжна моя, Україно!» – у номінації «Свята спадщина» із роботою “Місяцю, пошли миру моїй Україні!”.

Вітаємо Ірину та бажаємо творчого натхнення і майбутніх досягнень! 

Вітаємо переможців територіального етапу “Всеукраїнського конкурсу “Птах року – 2023”

Підведено підсумки територіального етапу Всеукраїнського конкурсу “Птах року – 2023”. Наразі до Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради було направлено 63 роботи із 11 закладів освіти Білоцерківської міської територіальної громади.

Ми щиро вітаємо переможців територіального етапу Всеукраїнського конкурсу “Птах року -2023”.

З результатами конкурсу можна ознайомитися ТУТ 

У народних традиціях – жива екологія душі!

Знайомство зі справжніми народними традиціями у підростаючого покоління може розпочинатися з поїздки до бабусі у село, або – з екскурсії у музей під відкритим небом. Вихованці Центру еколого-натуралістичної творчості БМР (гурток «Екологічна журналістика», керівник Наталя Челнокова) нещодавно відвідали експозицію під назвою «Живі традиції», організовану Білоцерківською міською виставковою залою.

Вихованці Центру творчості ознайомилися із різноманітними роботами, створені золотими руками народних майстрів Білоцерківщини. Близько 60 робіт було представлено на виставці – витинанки, бісероплетіння, гончарство, лозоплетіння, вишивка, плетіння гачком та шпицями, скляна майстерність та багато іншого! А наші юні журналісти, використавши навички та вміння з теорії журналістики, мали змогу поспілкуватися із справжніми майстрами, які були присутні у виставковій залі. Свідомість національна та громадянська формується змалечку. Духовна сфера – одна з найважливіших аспектів екології. 

Мирного неба – над всією планетою!

Головна дитяча мрія сьогодні в Україні – дуже проста: «Прагнемо мирного життя у нашій Україні!». 21 вересня відзначають День миру в Україні та Міжнародний день миру. Цей день присвячений просуванню миру та зменшенню конфліктів у всьому світі.

На заняттях гуртків Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради відбулися тематичні заняття із вихованцями різних вікових ланок. Відбулися розмови на тему: “Хай буде мир у нашій Україні”, “Як ти розумієш мир?” тощо.  Свого часу стала символічною картина відомого художника Пабло Пікасо «Голуб миру», тож сьогодні діти часто використовують цей сюжет у своїх малюнках. Тож не дивно, що у цей день вихованці традиційно виготовили тематичні голубки. 

Вітаємо!

Наші вітання Орловській Надії, вихованці гуртка “Радосвіт” (керівник Надія Щербина), яка посіла ІІІ місце у Всеукраїнському бліц конкурсі патріотичного плакату на тему “Україна жива і вічно буде жити!”

Її робота називалася “Інтелектуальна Україна”.

Тож наші щирі вітання юній художниці! 

Малюки відкривають світ природи

Центр еколого-натуралістичної творчості дає можливість наймолодшій шкільній ланці дізнаватися про складний та цікавий простір навколишнього середовища – на заняттях модульного гуртка «Світ навколо нас».

Вже на перших заняттях малюки роблять свої перші відкриття про світ природи як науку. У цьому їм на допомогу приходять керівники гуртків «Світ довкілля» (Наталія Черниш), «Світ тварин» (Людмила Павліченко), «Абетка квітникарства» (Наталя Челнокова). У формі гри дітки дізнаються відповіді на цікаві питання: чим відрізняється жива і нежива природа, що таке «тваринний та рослинний світ». А ще – задають свої перші натуралістичні питання: «чим годують черепах, скільки живе сонце, де живуть паличники, чи квітнуть кактуси, як народжується дощик?» та багато інших. Годі й казати, що захоплива екскурсія до «Живого куточку» – а в Центрі проживають декоративні кролики, джунгарські хом’ячки, рибки, равлики, черепахи та пацючок Кріс – бере назавжди у міцний полон дитячі серця та душі! 

Натуралісти прибирають світ… і чистять гаджети!

Екологія України багато років страждає від необачної поведінки людини, а в теперішній складний час – від наслідків військових дій. Юні натуралісти Центру еколого-натуралістичної творчості закликають всіх – дотримуватися чистоти! А з нагоди Всесвітнього дня прибирання вони взяли участь у цій актуальній ініціативі – почистити свої гаджети!

Варто наголосити, що цього року події Дня чистоти в Україні мали відбуватися у безпечному форматі, тому акцент був зроблений саме на очищенні телефонів, планшетів, «кеш» та сміття у комп’ютерах. Таким чином в рамках всесвітньої акції «World Cleanup Day» вихованці ЦЕНТ БМР 16 вересня доєдналися до цієї акції під гаслом «Хай небо буде мирним, а Україна чистою!».

Не всі хлопці та дівчата вміли прибирати «сміття» у своїх гаджетах, тому під час занять навчилися безпечним крокам в «ІТ-чистоті». Тож гуртківці під час екологічних зустрічей зробили свій ЕКОвнесок – у збереження довкілля України та всієї планети. 

Запрошуємо здобувачів освіти взяти участь у щорічній акції приуроченій до Всесвітнього дня тварин “Ситий хвостик”. 

Нашому місту – 991 рік!

З нагоди Дня міста, яке святкуємо на початку вересня, через війну, яку розв’язала Росія проти України, уже другий рік поспіль урочистості пройшли досить стримано.

Почесну місію підняти прапор м. Біла Церква на центральній площі, було доручено вихованці театральної студії Центру еколого-натуралістичної творчості Аріні Желновій (керівник Тетяна Юнцова) разом із педагогом, заслуженим діячем мистецтв України Тамарою Павленко. Тож з Днем народження наше рідне місто! 

Всесвітній день прибирання «WORLD CLEANUP DAY» 2023

Щороку в третю суботу вересня проходить акція Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day», учасниками якого є понад 190 країн.
Цього року акція відбувається під гаслом: «Хай небо буде мирним, а Україна чистою!». Термін проведення – до 16 вересня 2023 року. Враховуючи норми безпеки під час воєнного часу та географічні особливості регіонів, Україна традиційно приєдналася до Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day» разом із 70 мільйонами учасників у 191 країні світу. Тож запрошуємо до участі здобувачів освіти, їхніх батьків та педагогів Білоцерківської міської територіальної громади доєднатися до зазначеного заходу. Основна мета заходу – формування культури чистоти, правильного поводження з відходами та відповідального споживання ресурсів серед громадян, об’єднання зусиль заради екологічного майбутнього.
У зв’язку з воєнним станом учасники беруть участь у прибиранні на рекомендованих та дозволених органами місцевого самоврядування локаціях, попередньо пройшовши інструктажі техніки безпеки, навчання та під час сигналу тривоги (спускатись в укриття) тощо.
Акція проводиться у двох напрямках:
– онлайн-прибирання (цифрове прибирання): видалення зайвої інформації зі своїх гаджетів, хмарних сховищ, електронних та інтернет-ресурсів, що дозволить розвантажити центри баз даних, на підтримку яких витрачається величезна кількість енергії. Це прибирання зменшить кількість викидів CO2 в атмосферу;
– офлайн-прибирання: на території установ, організацій, закладів освіти, а також сортування вторинної сировини та відправка на переробку у пункти прийому вторинної сировини «Знайди, сортуй, здавай» за адресами. За такої форми кількість учасників у групі має бути обмежена, а площа – перевірена ДСНС на безпечність, у випадку сигналу тривоги всі мають спуститися в укриття.
Створюйте фото/відеоконтент на власних сторінках, сторінках закладу освіти чи групі Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради https://www.facebook.com/groups/1407285389810974під гаслом: «Хай небо буде мирним, а Україна чистою!» з хештегом #побачивприбери_БЦ_деньприбирання
Учасники будуть відзначені сертифікатами Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради. Найактивніші учасники отримають інформаційні матеріали щодо роздільного сортування сміття.
Контактні особи: Олена Глущенко (0672609384), Надія Кащук (0967866440).

Детальніше за покликанням

З Днем народження рідне місто!

Місту Біла Церква виповнюється 991 рік! Вихованці Центру еколого-натуралістичної творчості щиро вітають мешканців Білоцерківської територіальної громади з Днем міста та бажають усім перемоги, миру, процвітання, а також збереження усього, що нас радує й оточує. 

З Днем знань!

Шановні друзі! Усіх здобувачів освіти Білоцерківської громади вітаємо з Днем знань! Нехай кожен день принесе вам успіх, здобутки та нові вміння. Бажаємо усім віри у себе та наснаги до навчання!

Педагоги Центру еколого-натуралістичної творчості разом зі своїми дітьми та вихованцями побували на святі Першого дзвоника і зупиняли ці щасливі миті на чудових світлинах.

Вихованці Центру із радістю зустрічаються з друзями та педагогами, повертаються до навчально-виховного процесу із новими силами, адже канікули – це завжди гартний відпочинок і творче натхнення! 

Вітаємо!

Щирі вітання нашим вихованцям Катерині Мартиненко (гурток «Козацький гарт», кер. Людмила Мартиненко) та Івану Фролову (гурток «Майстерня професій, кер. Вікторія Фролова), які нагороджені свідоцтвами Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України «За створення авторського первинного навчального матеріалу» (за підсумками проєкту щодо презентаційного ілюстративно-навчального матеріалу з біології (ботаніка/зоологія).

Так тримати!