Технології

                                                                                        2023 - 2024 навчальний рік

06.09.2023 р. Доброго дня, діти. Сьогодні ми розпочинаємо навчання уже за програмою 6 - го класу. В 5 класі ви навчилися працювати з різними матеріалами й інструментами, самостійно виготовляли цікаві та корисні вироби. Будемо продовжувати вдосконалювати набуте та учитись новим технікам і технологіям. У вас тепер є підручник, він вам допоможе на всіх етапах роботи. Тож починаємо із повторення.вивченого в 5 класі: правила внутрішнього розпорядку , правила виробничої санітарії та особистої гігієни, правила виконання практичних робіт та основи проєктної діяльності. Перегляньте відеоматеріали та опрацюйте підручник ст. 3-10, запишіть в зошит основні терміни та поняття.. 

https://www.youtube.com/watch?v=FD6hkL4x5Kw&ab_channel=%D0%9C%D0%B0%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BD%D1%8F%D0%BD%D0%B0%D1%82%D1%85%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F.Workshopofinspiration  - правила безпечної праці

13.09.2023 р. Доброго дня. Уроки з Технологій проведемо на 5 - 6  уроці. Сьогодні ви працюєте самостійно з теоретичним матеріалом, який знайдете у своєму підручнику на сторінці 11 - 20. , Початок роботи о 12.год. Тема: Вироби - аналоги. Використання біоформ у створенні виробів. Тема: Графічні зображення виробів. Основні визначення записати в робочий зошит. На 6 -му уроці о 13 год. зустрічаємось у вайбер групі для проведення Практичного заняття : Виготовлення основи для створення проєкту: " Оберіг для захисника України". Для цієї роботи необхідно підготувати : картон, ножиці, папір кольоровий, подвійний аркуш із зошита в клітинку, олівець простий, гумка, лінійка, клей - олівець. Перегляньте відеоматеріали із моделями - аналогами оберегів.  ypvh3bo -ваш код курсу в класрум. .

20.09.2023 р. Доброго дня. Продовжуємо роботу з теоретичним матеріалом вашого підручника. Тема : " Основи Матеріалознавства. "  Опрацюйте параграфи підручника 4-6 та передивіться відеоматеріали на вашій сторінці в класрум . Далі працюєте над проєктом: " Оберіг  для Захисника України" Створюйте свій власний банк ідей для оздоблення роботи і тоді вона буде особливою, гарною, неперевершеною.

https://www.youtube.com/watch?v=livVZfCZ4jw&ab_channel=%D0%91%D0%B8%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BA%D0%B0%D0%9A%D1%83%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B0  - оберіг для захисника України.

27.09.2023 р. Доброго дня. Тема уроку: " Матеріали для виготовлення виробів декоративно- ужиткового мистецтва: сучасні й традиційні матеріали. Опрацюйте підручник на стор. 37 - 48, параграфи 7-9. Практична робота: " Виготовлення оберегів. Заключний етап. Оздоблення." Захист особистої творчої роботи. Онлайн включення о 13.00. Готуйте для демонстрації свої готові роботи - Обереги для Захисників України.

04.10.2023 р. Доброго дня. Виконайте самостійну роботу сьогодні. Хто не здав творчий  проєкт " Оберіг для захисників" у вас є ще така можливість. Надішліть фотозвіт мені для перевірки. Слідуючий творчий  проєкт: " Прихватка". Основна технологія: виготовлення текстильних виробів ручними швами. Додаткова технологія: виготовлення аплікації з текстильних матеріалів. Виконайте графічне зображення виробу. Ескіз моделі за особистим задумом. Матеріали уроків розміщені на вашій сторінці в класрум. Код: ypvh3bo 

11.10 2023 р. Доброго дня. Тема: " Технологія обробки швейних виробів".  Розпочинаємо роботу з текстильними матеріалами. Працюємо над проєктом " Прихватка". Прихвачувач - така проста, але необхідна на будь-якій кухні річ. На відміну від звичайного рушника, вони товщі, що не прогорають, допомагають вберегти руки від опіків. Якщо постаратися, то прихватки ще й стануть елементом декору вашої кухні. А ще вони  можуть стати гарним подарунком для ваших рідних мам та бабусь. Опрацюйте матеріали підручника - параграф 17, сторінки 103-111. Практична робота сьогодні: " Виготовлення основи для прихватки ". Виготовлення картонного шаблону та перенесення його на тканину. Розкроювання. Підготувати такі  інструменти та матеріали : картон, простий олівець, ножиці, крейда кравецька або змилок, тканина для основи ( фетр або джинс, або фліс, або інша щільна та тепла тканина) , синтапон або ватин для підсилення щільності,  Працюйте творчо та старанно і у вас все вийде гарно. 

18.10.2023 р. Доброго дня .Тема: З'єднання деталей виробу. Застосування шва «вперед

голкою», «назад голкою» та «петельний» для виготовлення прихватки.  Тема практичних вправ : " Технологія виконання початкових ручних швів"  Петельний шов, тамбурний, " вперед голкою", "назад голкою ", стебловий шов. Ці шви ви будете використовувати для шиття  текстильних матеріалів та для оздоблення виробів вишивкою. 

Петельний шов являє собою ряд петельок. Змінюючи висоту, ши­рину, нахил стібків або відстань між ними, можна створити безліч оригінальних узорів для прикрашання різних виробів.

Тамбурний шов здавна використовувався під час вишивання ки­лимів. Простим тамбуром (ланцюжок) окреслюється контур рисун­ка. Більш складні варіанти шва («петля вприкріп», «напівпетля», дворядний тамбур) використовують під час вишивання рослинних мотивів — квітів, листків тощо. Шов являє собою ряд петельок, що виходять одна із одної, і схожий на ланцюжок. Шов "вперед голкою "можна також використовувати як зметувальний для тимчасового скріплення  деталей прихватки. Шов " назад голкою" імітує машинний з'єднувальний шов та використовується для постійного з'єднання деталей прихватки. Ознайомтесь із відеоматеріалами та виконайте вправи по виконанню цих основних ручних швів. Використовуйте свої знання та вміння при виготовленні прихватки для кухні за особистим задумом .

15.11.2023 р. Доброго дня. Сьогодні ми розпочинаємо роботу над новим проєктом № 3 " Салати" . Основна технологія : технологія приготування  їжі. Додаткова технологія : технологія сервірування столу. Вибір та обгрунтування теми проєкту. Планування роботи з виконання проєкту. Проектування салатів методом фантазування, компонування продуктів. Зображення подачі салатів до столу. Традиційні салати та фантазійні, фруктові та овощні, солодкі та солоні, екзотичні та гострі.

Салат — це страва із дрібно покришених шматочків сирих чи варених овочів та інших продуктів (яєць, м'яса, риби) з додаванням різних заправок, прянощів. Для приготування салатів використовуютьсирі, варені, квашені і мариновані овочі,гриби, бобові, сирі і консервовані фрукти,цитрусові плоди. Салат можна приготувати з одного виду овочів або кількох видів. До багатьох салатів входять м'ясо, птиця, риба, нерибні продукти морського промислу, яйця. Це підвищує поживну цінність салатів, поліпшує та урізноманітнює їх смак. Салати є надзвичайно корисною стравою, яка містить вітаміни, мінеральні солі, вуглеводи, а також речовини, які вбивають хвороботворні мікроби. Поживні цінності салату залежать від того, які продукти входять до його складу. Споживання салатів, особливо із сирих овочів та зелені, покращує травлення і збуджує апетит. Саме тому салати їдять перед основними стравами. Таким чином, білки, жири, вуглеводи, що містяться в перших чи других стравах, легше перетравлюються організмом. Опрацювати відеоматнріали та основне записати в робочий зошит. Практична робота : "Приготування  салату із свіжих овочів". 

22.11.2023 р. Доброго дня. Продовжуємо вивчати салати та технологію їх приготування.  Тема: Фруктові салати та їх харчова цінність .

 Рекомендую приготувати свій варіант фруктового салату, при подачі можна прикрасити тертим шоколадом, фруктами та ін. При приготуванні салату дотримуйтесь правил безпечної праці. 

29.11.2023 р. Доброго дня. Продовжуємо вивчати  технологію приготування їжі та культуру харчування. Працюємо над створенням авторського святкового салату для своєї сім'ї. З теоретичного навчання виконайте сьогодні квестове завдання : " Види салатів та їх харчова цінність. Первинна та теплова обробка овочів для салатів." Вивчаємо культуру споживання їжі, сервірування столу та етикет, правила поведінки за столом. Опрацюйте відповідний матеріал та запишіть у робочий зошит основні визначення. 

06.12.2023 р.  Підведем підсумок роботи по темі: " Технологія приготування їжі та культура харчування." Виконайте підсумкову самостійну роботу. із практичних робіт вам необхідно було приготувати : овочевий салат; фруктовий салат та авторський святковий салат. А на слідуючих уроках ми будемо працювати над створенням ялинкових прикрас своїми руками. Можна використовувати різні матеріали: папір, картон, фетр, фоаміран , тканини несипучі та ін. Виберіть за бажанням вид роботи ,  вид матеріалів та інструментів , створіть свій банк ідей для виготовлення ялинкових прикрас. Опрацюйте відеоматеріали , використовуйте свої знання та вміння для виготовлення своєї творчої роботи. 

13.12.2023 р. Проєкт : " Ялинкові прикраси". Наближаються новорічні свята. Саме час задуматись над оздобленням оселі до Нового року та Різдва.   Дуже багато можна створити чудових, цікавих ялинкових прикрас.  Створіть банк ідей своїх новорічних прикрас, підберіть матеріали та інструменти, проявіть свої творчі здібності і , я впевнена, у вас будуть незабутні враження від казкового новорічного дива, що ви створите своїми руками. Пропоную переглянути ці відео матеріали. А для практичної роботи : " Новорічна сніжинка ",  підготуйте кольоровий папір, формат А-4 - 2 шт. , ножиці, олівець, клей - олівець. Зустрічаємось о 13 годині. 

20.12.2023 р.Продовжуємо роботу над проєктом : " Ялинкові прикраси "  за особистим задумом своїми руками. Практична робота : " Виготовлення " Новорічних дзвоників" Для роботи вам необхідно: фетр, або тканина , в якої не обсипаються краї при її розкроюванні та зшиванні, ножиці, голка для шиття, нитки різного кольору, наповнювач - вата, або синтапон. Якщо у вас буде можливість придбати такий сучасний матеріал як фоаміран, то вам на допомогу ці відеоматеріали. З такого матеріалу можна виготовити багато цікавих ялинкових прикрас. Працюйте обережно, дотримуйтесь правил безпечної праці. Проявляйте свою фантазію та творчі здібності  тоді у вас вийдуть гарні роботи. Бажаю успіху. 

27.12.2023 р. Тема: " Заключний етап роботи над проектом " Ялинкові прикраси " з різних матеріалів" Одягайте свої ялинки в ялинкові прикраси, які ви створили своїми руками. Фото звіти ваших готових робіт я  чекаю до кінця навчального дня. Сьогодні підводимо підсумок вашої роботи за перший семестр цього навчального року. Хто виконав всі письмові та практичні роботи , той матиме гарні результати . Якщо в кого винекли труднощі, або  запитання , звертайтесь до мене за консультацією в мої особисті повідомлення, або телефоном. Бажаю вам успіхів! 

17.01.2024 р. Ми розпочинаємо свою роботу з вивчення  нової теми: " Технологія обробки швейних  виробів ручним та  машинним способом."  Опрацюйте матеріали підручника " Технології" 6 клас. Параграф №17, сторінки 103 -112.  Практична частина роботи  - це виготовлення нового проєкту : " Гаманець" На першому Організаційно - підготовчому етапі вивчіть моделі - аналоги , підберіть матеріали та інструменти . Створіть ескіз своєї моделі виробу та визначтесь із основною технологією виконання та додатковими. Матеріали уроків розміщені в цих відео . Перегляньте їх уважно , будь -ласка та попрацюйте самостійно. 

24.01.2024 р. Тема: "Термінологія ручних , машинних та волого - теплових робіт". Процес виготовлення швейних виробів складається  з ручних, машинних операцій та волого - теплової обробки. Вам необхідно запам'ятати назви цих операцій , навчитися їх виконувати та використовувати при виготовленні швейних виробів. Ознайомтесь із відео матеріалами по будові швейної машини з ручним приводом. Вивчіть основні назви частин ручної швейної машини. Ознайомтесь із положенням - "Правила безпечної праці та організація робочого місця під час роботи на швейній машині". Практична частина роботи - це виконання проєкту " Гаманець" - другий  Конструкторський етап.  На цьому етапі виконується основна творча діяльність: вироблення власних ідей та вибір остаточного варіанту, розробка ескізів та креслень деталей, розробка ескізів оздоблення, розробка технологічного процесу у вигляді таблиць.

31.01.2024 р.  Проєкт " Гаманець". Технологічний етап. Складання технологічної карти. Технологічна послідовність виконання операцій по виготовленню виробу. Правила безпечної праці. Практична робота:  "Виконання основних машинних швів", при наявнасті швейної машини. " Виконання ручного шва " назад голкою". Для роботи необхідні такі матеріали та інструменти: Нитки бавовняні № 40, клаптики тканини бавовняної ( ситець, сатин або ін.), розміром 15 х 6 см., ножиці, наперсток, голка для шиття, олівець простий, лінійка, праска, швейна машина (при наявності) . 

07.02.2024 р.  Продовжуємо виконання проєкту " Гаманець". Виконуйте свої творчі роботи, згідно технологічній послідовності, обраної вами технології. Обов'язково зробіть оздоблення вашого виробу. Дотримуйтесь правил безпечної праці. Виконайте самостійну роботу з теми: " Технологія обробки швейних виробів". Використовуйте підручник 6 клас " Технології" та відеоматеріали з даної теми. Там знайдете відповіді на запитання. Працюйте самостійно та відповідально і у вас все вийде гарно. 

14.02.2024 р.  Сьогодні закінчуєте творчий проект " Гаманець". Заключний етап передбачає остаточну обробку виробу, оздоблення, контроль якості, технологічна експертиза, самоконтроль функціональності готового виробу. Підготовка до презентації, економічна складова. Оціненням з теоретичного навчання є виконання вами самостійної роботи на тему: " Технологія виготовлення швейних виробів".  Чекаю на виконання ваших робіт.

21.02.2024 р.  Розпочинаємо знайомство з новою технікою виготовлення виробів - " Макраме".  Макраме – це техніка вузликового плетіння, яка базується на зав’язуванні вузлів   різних по формі та кількості ниток, які використовуються. Пропоную в цій техніці попрацювати  над виготовленням своїх власних виробів, а саме – підставки під горнятко, кожен з вас повинен прагнути , щоб вона вийшла красивою та привабливою, цікавою та функціональною. Теоретичні питання необхідно опрацювати за підручником. Параграф 13, сторінки - 82-87. Основні визначення та поняття записати в зошит. Практично спробуйте виконати вправи по в'язанню  базових вузлів ( плаский вузол, квадратний вузол)  за матеріалами підручника та відео уроків, які розміщені в класрум за вашим кодом - ypvh3bo

28.02. 2024 р.  Продовжуємо вивчати можливості використання в'язання в техніці макраме для виготовлення різних виробів. Наприклад : панно, килимки, підставки, штори, прикраси, кашпо, сумки та ін. Для цього вам необхідно вдосконалити уміння вив'язувати декілька видів вузлів. Сьогодні практична робота : " Вправи по виконанню ланцюжка із квадратних вузлів." Для роботи вам необхідно : дві однотонні нитки , довжиною 80 см, дерев'яна планка або карандаш, ножиці, скотч.  Організаційно - підготовчий етап у створенні проєктної роботи в техніці макраме. Вибір та обгрунтування теми проєкту, планування роботи з виконання проєкту. Моделі - аналоги. Графічне зображення виробу. 

06.03.2024 р.  Другий етап створення проєктної роботи " Підставки під гаряче - Конструкторський. Добір конструкційних матеріалів та інструментів, вибір альтернативних технік і технологій. Задання розмірів та вибір форми. Розрахунки та створення викрійок та шаблонів. Підбір оздоблення творчої роботи. Познайомтесь із можливими ідеями створення підставок в різних техніках у цих відео матеріалах, які розміщені на вашій сторінці в класрум за вашим кодом - ypvh3bo.   Працюйте творчо та старанно і у вас все вийде гарно. 

13.03.2024 р. Третій етап створення проєктної роботи  " Підставка під гаряче" -  Технологічний. 

Складання технологічної карти. Технологічна послідовність виконання операцій по виготовленню виробу , відповідно вибраній технології. Правила безпечної праці. На третьому етапі — технологічному — виконують заплановані операції, здійснюють самоконтроль та оцінюють якість виробу. Засобами є інструменти та обладнання, що заплановані й передбачені у змісті технологічного процесу. Попрацюйте самостійно, уважно, обережно виконуючи послідовні технологічні операції. Бажаю успіхів. 

20.03.2024 р.  Проєкт: " Підставка під гаряче". Заключний етап передбачає коригування виконаного виробу ( за необхідності), остаточний контроль, презентацію та випробування виробу. Визначити чи відповідає ваш готовий виріб вимогам : функціональність, естетичність, оригінальність, економічність. Розрахувати орієнтовну вартість готового виробу. Основні витрати - це вартість фетру чи іншої несипучої тканини ( або іншого обраного вами основного матеріалу), витрати на додаткові оздоблювальні матеріали та з'єднувальні матеріали. Зробити висновок: чи все вийшло, як було задумано, що можна змінити або зробити краще. Теоретичне навчання:  "Технологія обробки деревини". Опрацювати параграф 18 , сторінки 112 - 118. Виписати в зошит основні визначення та поняття. 

03.04.2024 р.  Проєкт : " Великодні мотиви". Вибір та обгрунтування теми проєкту. Планування  роботи з виконання проєкту. Історія та традиції українського народу зі святкування Великодня. Обереги, символи, писанки. Види різних технік українських писанок. Великодні писанки в техніці - декупаж. Ознайомлення з відеоматеріалами. Теоретичне навчання. Підсумкова самостійна робота з вивчення технології виготовлення виробів у техніці макраме та технології  обробки деревини. Підручник Технології , параграфи 13- й , сторінки 82 - 88 та 18- й , сторінки 112 - 119. Бажаю успіхів! 

10.04.2024 р. Продовжуємо роботу над проєктом " Великодні мотиви".  Ознайомтесь із відеоматеріалами про святкування Великодня в Україні та пасхальні традиції в різних країнах світу. Великодній зайчик. Спробуйте зробити великодню поробку. Практична робота: " Великодній зайчик".  Необхідні матеріали та інструменти: ножиці, простий олівець, кольоровий картон та папір, клей - олівець, чорний маркер.  Працюйте творчо та старанно і у вас все вийде гарно. Дотримуйтесь правил безпечної праці при роботі з ножицями та клеєм. 

https://www.youtube.com/watch?v=3D9w5meRlgw  - великодній кролик.

17.04.2024 р.  Вивчення вишивки, як традиційного виду декоративно- ужиткового мистецтва українців. Розрізняють ручну і машинну вишивку. Вишивати можна нитками, бісером, лелітками та стрічками за допомогою голки, а також викладати візерунок спеціальними камінцями - алмазна вишивка. В Україні відомі більш ніж 100 вишивальних швів, якими оздоблюють вишиті речі. Знаки - символи у вишивці, виконують захисну й декоративну функції. Вони також мають символічне значення та вважалося, що саме ці знаки оберігатимуть їх та їхні родини. Опрацювати параграф 10 , стор. 49 - 62. Практичне навчання - " Великодні мотиви - вишивка" Спробуйте вишити доріжку - рушничок до Великодня знайомими вам ручними швами : вперед голку, назад голку та тамбурним швом. Ідеї можете знайти у цих  відеороликах . 

https://www.youtube.com/watch?v=M2PARK_qTFk 

24.04.2024 р. Знайомимось із різними техніками вишивки та за своїм задумом використовуємо у проєктній роботі " Великодні мотиви". Технологічний етап створення творчої роботи. Використовуючи відеоматеріали, оберіть для себе ідеї виготовлення своєї роботи до Великодня. Використовуйте необхідні матеріали та інструменти. Дотримуйтесь правил безпечної праці. 

01.05.2024 р.  Сьогодні ми знайомимось з новим видом технології - ниткографія. Термін ниткографія часто вживається для двох різних видів рукоділля : техніки малювання ( аплікації) нитками і техніки " ізонитка". Сучасні матеріали дозволяють отримувати досить ефектні вироби в техніці " ниткографія".Ознайомтесь з матеріалами в підручнику параграф № 12, сторінки 75 - 81. Спробуйте зробити практичні вправи по заповненню кута, кола, дуги. Практична частина заняття - це " Завершальний етап " створення проєктної роботи " Великодні мотиви".  Визначити чи відповідає ваш готовий виріб вимогам : функціональність, естетичність, оригінальність, економічність. Чи досягли ви того , що бажали, виконуючи цей проєкт. Зробіть висновок. Фотозвіти ваших робіт чекаю до наступного заняття. 

08.05.2024 р.  Тема: " Технологія виготовлення виробів із бісеру". Інструменти та пристосування для бісероплетіння :  бісерні голки, ножиці, кусачки, круглогубці та плоскогубці, нитковдягач, пінцет, запальничка. Способи плетіння з бісеру: плетіння на одній нитці, на двох нитках, паралельне плетіння, мозаїчне плетіння. Ткання бісером. Вишивка бісером. Догляд за виробами з бісеру. Техніка безпека при роботі з бісером. Опрацювати підручник параграф № 11, сторінки 63 - 75. записати в зошит основні визначення та поняття. Завершуйте ваші творчі роботи за проєктом " Великодні мотиви". Чекаю фотозвіти ваших робіт . Працюйте творчо та старанно і у вас все вийде гарно. Бажаю успіхів. 

15.05.2024 р.  Тема: " Побутові електроприлади в моєму житті". Загальні правила користування побутовими електроприладами. Ознайомтесь з відео  матеріалом. Повторити параграф 10-15 , підручник Технології 6 клас: вишивка, ниткографія, вироби з бісеру. 

22.05.2024 р. Проєкт: " Побутові електроприлади в моєму житті". В сучасному помешканні знаходиться безліч електричних приладів, і їхня кількість зростає з кожним роком. Електропобутова техніка - це побутові машини і прилади , експлуатація яких пов'язана з використанням електричного струму: мікрохвильові печі, пральні машини, праски,холодильники, пилососи, кондиціонери, швейні та в'язальні машини. Сьогодні вам в межах роботи над проєктом необхідно відповісти на контрольні запитання та записати в зошит. Оформити міні -проєкт. 

06.09.2022 р. Доброго дня. Сьогодні у вас вступний урок з безпеки праці на уроках " Технологій".  Передивіться будь ласка інструктаж з техніки безпеки. Правила безпечної праці ви повинні вивчити напам'ять та обов'язково їх застосовувати при виготовленні різноманітних творчих пректів з різних видів технологій. Сьогодні ми розпочинаємо роботу над проектом №1 Підкова - символ щастя. Сьогодні у нас теоритичний підготовчий етап . Ви повинні передивитися відеоматеріал, та визначитись з підбором матеріалів та інструментів . Познайомитися з моделями - аналогами та вибрати технологію в якій вам буде зручно працювати. Я пропоную для початку роботу з картоном, стрічками та штучними квітами, які ви, доречі ,зможете виготовити самі. Бажаю успіхів та творчого натхнення. Урок у вайбері о 13.50

https://www.youtube.com/watch?v=PHj7NGSpfFg 

https://www.youtube.com/watch?v=7uDvezovDpw 


13.09.2022 р. Доброго дня. Сьогодні ми з вами починаємо працювати над проєктом  : №1 Підкова - символ щастя. Для цього познайомтесь та пригадайте, що таке проєкт та етапи роботи над ним. Перегляньте відео та приготуйтесь до практичної роботи по виготовленню підкови. Вам необхідно мати при собі такі матеріали та інструменти: олівець, картон, кольоровий папір ( синій та жовтий), ножиці, клей - олівець. Працюйте обережно, застосовуйте свої знання з техніки безпеки. Старанно підготуйте робоче місце. Бажаю вам гарного настрою та успіхів в роботі. Зустрічаємось на урок у вайбері о 13 год. 30хв.

Працювати на платформі в  classroom за вашим кодом: zgoq5qa.

20.09.2022 р. Доброго дня. В теоретичній частині ми починаємо розширювати свої знання про волокна тваринного походження, тема: " Матеріалознавство". Перегляньте відео, запишіть в робочий зошит основні визначення, властивості волокон тваринного походження. В практичній частині навчання ми продовжуємо працювати над проєктом: " Підкова - на щастя" Використовуйте в своєму творчому проєкті різні види матеріалів. Для основи підкови можна взяти : цупкий картон, пресовану деревину ( ДСП), пластик, гіпсокартон та ін. Для композиції задуму використовуйте всі можливі природні матеріали, які є в наявності. І обов'язково при роботі дотримуйтесь правил безпечної праці. Працюйте творчо і у вас все вийде гарно. Матеріали уроків в класрум за вашим кодом zgoq5qa. Відеоконсультація у вайбері о 13 год. 30 хв.

27.09.2022 р. Доброго дня. Продовжуємо вивчати матеріалознавство. " Класифікація конструкційних матеріалів". Перегляньте відео та запишіть в зошити визначення трьох видів конструкційних матеріалів. Запам'ятайте їх. Працюючи над проєктом " Підкова - символ щастя" використовуйте різні матеріали та способи з'єднання  та закріплення їх на основі. Сьогодні ваша робота підходить до завершального етапу . Оформляйте, оздоблюйте, перевіряйте якість своєї роботи та готуйте до презентації. Всім бажаю успіху .  Присилайте мені фотопрезентації готових ваших творчих робіт .

https://www.youtube.com/watch?v=cqTeUIf7sac  - класифікація конструкційних матеріалів.

04.10.2022 р. Доброго дня. Сьогодні ви розпочинаєте роботу над слідуючим проєктом №2. " Прихватка" для кухні. Вибір та обгрунтування теми проєкту. Планування роботи , вибір технології виконання вашого творчого проєкту. Для засвоєння теоретичних знань дайте відповіді на запитання в самостійній роботі з теми " Матеріалознавство". Практична робота: " Обробка краю прихватки обметувальним оздоблювальним швом" відбудеться у вайбергрупі о 13.50 год. Для роботи вам необхідно мати такі матеріали та інструменти: голку з гострим кінцем, нитки для шиття № 10, або акрілові нитки, тканину, розміром 15 на 15 см., цупку, шерстяну, джинсову, тощо, ножиці, олівець, лінійку або сантиметрову стрічку. Перегляньте моделі - аналоги прихваток та оберіть ідеї, які вам найбільш  довподоби. Матеріали уроків знаходяться в класрум за вашим кодом - zgoq5qa

11.10.2022 р. Доброго дня. Самостійна робота з " Матеріалознавства". Відеоконсультація о 13.00 у вайбер групі. Записати в робочий зошит короткі  відповіді на запитання. Практичну частину роботи з виготовлення " Прихватки" за особистим задумом виконувати самостійно. Записати в зошит технологічну послідовність творчого проєкту. Зробити ескіз виробу, обрати оздоблення за відповідною технологією . Працювати обережно, дотримуючись правил безпечної праці. відеоматеріали знайдете в classroom за вашим кодом - zgoq5qa

18.10.2022 р. Доброго дня. Самостійну роботу виконайте в робочому зошиті та передайте на перевірку до школи. Продовжуйте працювати над проєктом ,, Прихватка'' для кухні, використовуйте ручні та машинні шви,які ви знаєте для виконання вашого творчого задуму.  Обирайте технологію виконання проєкту за особистим планом. Дотримуйтесь правил безпечної праці. Бажаю успіху! Ознайомтесь із матеріалами данного відео " Крайові машинні шви" . Використовуйте при можливості та необхідності.  Матеріали знайдете на навчальній платформі classroom за вашим кодом - zgoq5qa

01.11.2022 р. Доброго дня. Завершується ваша робота над проєктом " Прихватка".  Остаточна обробка виробу, оздоблення за особистим задумом. Працюйте обережно, застосовуючи правила безпечної праці при роботі з гострими інструментами. Присилайте ваші відеопризентації творчих робіт для оцінення  . Працюйте старанно і у вас все вийде гарно. Бажаю успіхів! Ознайомтесь з відеоматеріалом , розширюйте та закріпляйте свої знання з вивчення етапів проєктування . Як підготуватися до вибору  виробу для проєктування. Це вам буде необхідно для наступного проєкту. Відеоматеріали в classroom за вашим кодом - zgoq5qa

08.11.2022 р. Доброго дня. Працюємо сьогодні над створенням нового проєкту : " Пласка м'яка іграшка". Тема : "Як виявити потреби у виготовленні народної і сучасної іграшки". Працюємо в зошитах. Виписати: види іграшок, словник нових термінів, послідовність виготовлення м'якої іграшки. Розгляньте вироби - аналоги. Доберіть матеріали та інструменти. Проведіть дослідження. Перегляньте відео : " Декоративно-прикладне мистецтво - частина культурної спадщини України. Заходьте на свою сторінку в класрум за кодом - zgoq5qa

15.11.2022 р. Доброго дня. Сьогодні вам необхідно виконати самостійну роботу з теми: " Декоративно-прикладне мистецтво." Консультація у Вайбергрупі о13 год. Продовжуєте свою роботу над проєктом: " М'яка іграшка"  Слідуючий етап - Конструкторський. Визначайтесь із розмірами та створіть шаблони - викрійки деталей ваших іграшок. Вірно оформляйте технічну документацію з цього розділу, занотовуючи в зошит всі розрахунки та креслення. Перегляньте відео та використовуйте ідеї для створення свого проєкту - " М'яка іграшка" Матеріали знайдете на вашій сторінці в класрум. - zgoq5qa

22.11.2022 р. Аналіз виконання самостійної роботи №2. Тема " Декоративно - прикладне мистецтво". Відеоконсультація в 13.00 у Вайбергрупі. Робота над технологічним етапом виготовлення  " М'якої іграшки".Опишіть в зошитах технологічну послідовність операцій виготовлення вашої творчої роботи. Дотримуйтесь правил безпечної праці. Працюйте творчо, сумлінно, охайно і у вас все вийде гарно. Бажаю успіхів .

https://www.youtube.com/watch?v=kGY4sp6ON-0  - М'яка іграшка своїми руками

29.11.2022 р. Доброго дня. Попрацюйте самостійно над завершенням "М'якої іграшки" за особистим творчим задумом. Продумайте оздоблення. Готові роботи надсилайте в мої повідомлення. Працюйте обережно,використовуйте знання про безпеку праці. Бажаю успіхів. Готуємось до виконання нового проєкту " Новорічна витинанка" Перегляньте відеоматеріал моделей - аналогів . 

https://zmorshki.in.ua/novyy-rik/vitinanki-na-rik-krolika-2023-shabloni-dlia-virizyvannia-ta-dryky/ -  Новорічні витинанки.

06.12.2022 р. Доброго дня. Починаємо роботу над новим проєктом: " Новорічна витинанка". Практична робота: " Найпростіша витинанка". Зустрічаємось о 13.00год. у вайбер групі. При собі мати : ножиці гострі, олівець, папір білий, картон кольоровий, клей, кісточка.  Опрацювати теоретичний матеріал, основне записати в зошит: - що таке витинанка? ,-  коли виникло таке мистецтво? , - які види витинанок вам відомі?. Матеріал знайдете в класрум на своїй сторінці за кодом zgoq5qa

13.12.2022 р. Доброго дня. Продовжуємо вчитися виготовляти прикраси в техніці -  Витинанки. Практична робота : "Виготовлення елементів витинанки для Новорічної композиції" Підготувати для роботи: папір, гострі ножиці, картон для основи. Дотримуйтесь правил безпечної праці при користуванні ножицями. Працюйте старанно і у вас все вийде дуже гарно. Ідеї черпайте з цих відео. Створюйте свої творчі роботи за особистим задумом. Матеріали знайдете на своїй сторінці в класрум за кодом zgoq5qa

20.12.2022 р. Доброго дня. Підсумковий урок роботи в І семестрі. Ви виконали чотири проєктні роботи: 1. Оберіг"; 2.                       " Прихватка" ; 3. " Мяка ігращка"; 4. " Новорічна витинанка" та дві самостійні роботи - 1. Тема: " Матеріалознавство", 2. Тема: " Декоративно - прикладне мистецтво" Всі хто вчасно , вірно та якісно працювали, ті отримають "Вищий"  рівень оцінення ваших робіт.  Бажаю вам добре відпочити на канікулах та з новими силами, сумлінно та добросовісно попрацювати і в наступному семестрі! 

10.01.2023 р.Доброго вечора. Вітаю всіх на початку  навчального ІІ семестру. Ми розпочинаємо свою роботу з нового проєкту : " Гаманець" На першому етапі вивчіть моделі - аналоги , підберіть матеріали та інструменти . Створіть ескіз своєї моделі виробу та визначтесь із основною технологією виконання та додатковими. Матеріали уроків розміщені  в classroom за вашим кодом zgoq5qa.

17.01.2023 р. Доброго дня. Продовжуємо роботу над створенням проєкту : " Гаманець своїми руками" На другому етапі - Конструкторському,  вам необхідно: 1. Створити технічний ескіз виробу, задати розміри. 2. Підібрати відповідні конструкційні матеріали. 3. Економічне та екологічне обгрунтування доцільності виконання проєкту. Все записати в робочому зошиті. Виконати теоретичне завдання та фотозвіт відправити мені в особисті повідомлення. Приклад - шаблон оформлення проєкту в  в classroom за вашим кодом zgoq5qa.

24.01.2023 р. Доброго дня. Продовжуємо роботу над проєктом: " Гаманець".  Слідуючий етап - Технологічний. Це безпосереднє виконання роботи по виготовленню гаманця за обраною вами технологією. Дотримуйтесь правил безпечної праці, обережно використовуйте ножиці, голки, клей, гачки та ін. Спочатку в зошит напишіть технологічну послідовність виконання роботи та слідуйте їй.  Матеріали по проєкту оформляйте в робочому зошиті, обов'язково. Консультація у вайбергрупі 0 13 год.

31.01.2023 р. Доброго дня. Продовжуємо роботу над проєктом: " Гаманець"  Переходимо до Заключного етапу його виготовлення. Втілюйте свій особистий  задум , підбирайте оздоблення, щоб гаманець виглядав естетично привабливим. Для оздоблення можна використати технологію аплікації - нанесення елементів за допомогою наклеювання , або пришивання паєток, бісеру, гудзиків, бусинок, декоративної тасьми, різнокольорових стрічок  тощо. Не забувайте оформляти технологічну документацію проєкту, описуючи всі необхідні дії, та обрахування матеріалів, які ви використовуєте в своїй роботі, дотримуйтесь технологічної послідовності та правил безпечної праці . Матеріали уроків розміщені  в classroom за вашим кодом zgoq5qa.

07.02.2023 р. Доброго дня. Аксесуари, створені своїми руками, завжди будуть перебувати на піку моди, виглядати стильно і привабливо, зберігати свою неповторну індивідуальність і екстравагантність. Гаманець необхідний, як для особистого використання  так і для того, щоб подарувати його своїм близьким та рідним. Сьогодні  ми працюємо над оздобленням проєкту " Гаманець". Для оздоблення можна обрати додаткові технології за наявності у вас відповідних матеріалів та інструментів. Це може бути: аплікація, вишивка, в'язання, оздоблювальні машинні та ручні шви та ін. Ваш проєкт повинен бути функціональним, естетичним, технологічним, використовуватися за призначенням. Відеоконсультація відбудеться о 13 год. у вайбергрупі. Матеріали уроку розміщені в класрум на вашій сторінці.

14.02.2023 р. Доброго дня. Ви закінчили практичну роботу по створенню проєкту " Гаманець" . Відеопрезентацію ваших робіт я чекаю до 21.02. Тепер вам необхідно описати вашу роботу . Проєктування – діяльність, під час якої обгрунтовується й розробляється проєкт. Навчальний проєкт складається з практичної й теоретичної частини. Практична частина передбачає безпосереднє виготовлення виробу.

Теоретична частина включає проекто-технологічну документацію ( звіт про розробку та виготовлення виробу), у якому зазначається актуальність будови і містяться усі відомості, що потрібні для виготовлення, контролю й експлуатації проектованого виробу.  

Опишіть технологічну послідовність виготовлення вашого виробу в зошиті. Працюйте самостійно. Бажаю успіхів. Матеріали уроку розміщені  в classroom за вашим кодом zgoq5qa.

28.02.2023 р. Доброго дня. Починаємо роботу над проєктом: " Вареники". Будемо досліджувати історію виникнення цієї улюбленої страви українців. Технологія замішування тіста на воді, на кефірі, на сироватці. Види та форми вареників. Використання різноманітних начинок. Вивчимо правила безпечної праці роботи на газовій та електро плиті. Матеріали уроків , розміщені на вашій сторінці в класрум. 

07.03. 2023 р. Доброго дня. Напередодні свята 8 Березня, вам мабуть дуже хочеться привітати своїх мам , бабусь, сестричок із цим чудовим святом весни. Тому вивчення нашої теми буде дуже доречним. А саме : " Сервірування святкового столу в українських традиціях. " Організуйте свято для своєї родини в українському стилі, використовуючи український посуд, вишиті серветки чи рушники, вази з квітами та інший  декор.   Фотопрезентацію вашої роботи чекаю в моїх особистих повідомленнях. Знайомтесь із відеоматеріалами, підбирайте ідеї для використання у своїй творчій роботі. Бажаю успіху. Відеоконсультація о 13.00 .годині.

14.03.2023 р. Доброго дня. Сьогодні вам необхідно  виконати тестове завдання з теми : Сервірування столу. Щоб успішно виконати завдання перегляньте відеоматеріал попереднього уроку. Продовжуємо працювати над проєктом: "Вареники". Для цього  необхідно зібрати та оформити всі історичні цікавинки, дослідження, розрахунки та рецепти приготування цієї традиційної української страви. Практична частина роботи у вас зроблена, залишилась основна творча робота по створенню презентації. Бажаю успіху. Заходьте на свою сторінку в класрум zgoq5qa та виконайте тестове завдання обов'язково.

21.03.2023 р.Доброго дня. Тема уроку: Технологія приготування українських вареників. Мета уроку - навчитися складати технологічну карту приготування страв.  Сьогоднішнє  завдання -  за прикладом скласти технологічну карту приготування вареників за особистим рецептом та смаком із відповідною начинкою. Запишіть технологічну карту в робочому зошиті, дотримуйтесь технологічної послідовності приготування вашої страви. Бажаю успіхів. заходьте на свою сторінку в класрум., користуйтесь підказкою. Консультація о 13 годині.

04.04.2023 р. Доброго дня. Тема  : Культура харчування. Етикет, правила поведінки за столом. Для вивчення технології приготування їжі, особливе значення має культура приготування, подавання та споживання їжі, а також санітарно - гігієнічні вимоги. Повторіть правила сервірування столу та виконайте тестову роботу, хто ще не виконав. Сьогодні знайомимось із правилами поведінки за столом. Повторюємо правила безпечної праці при приготуванні страв та санітарно-гігієнічні вимоги. Матеріали уроків знайдете на своїй сторінці в класрум за кодом - zgoq5qa

11.04 2023 р. ДОБРОГО ДНЯ. Тема уроку сьогодні: Побутові електроприлади та безпечне поводження з ними. Дуже важлива та актуальна тема. Ви вже в такому віці напевне ,що багато знаєте електроприладів та вмієте ними користуватися. Тому для вас нові знання і вміння з даної теми будуть дужу корисними. Опрацюйте будь ласка матеріали цих відеоуроків , які розміщені на навчальній платформі в класрум ,  запишіть в зошит основні визначення та поняття, правила та особливості безпечного поводження з електропобутовими приладами. Вивчіть все сумлінно . Будьте уважні та обережні! Відеозустріч о 13 годині. Всіх хочу бачити, обов'язково.

18.04.2023 р. Доброго дня. Перегляньте попередній теоретичний матеріал з теми: " Культура харчування та технологія приготування їжі" Виконайте підсумкову  самостійну роботу.  Матеріали розміщені на вашій сторінці в класрум. Бажаю успіхів. Чекаю на ваші результати.

25.04.2023 р. Доброго дня. Сьогодні розпочинаємо роботу над новим проєктом : " Прикраси з ниток"  Основною технологією має бути плетіння ниток в техніці макраме. Ознайомтесь також з відеоуроками з альтернативними видами технік плетіння та створення різними способами прикрас. Перший етап  роботи над проєктом - це створення банку ідей, аналіз моделей - аналогів та вібір технології виконання особистого проєкту. Самостійну роботу з попередньої теми виконати всім обов'язково. Урок о13 годині.

02.05.2023 р. Доброго дня. Слідуючий етап вашої роботи над проєктом: " Прикраси з ниток" - Конструкторський. Створіть технічний ескіз вашого виробу, задайте розміри, підберіть кольорову гаму матеріалів, інструмент, який необхідний . Складіть технологічну карту послідовних  операцій виконання виготовлення вашого творчого виробу. Практична робота: "Виконання основних базових вузлів макраме: простий квадратний та спіралевидний." Матеріали та інструменти необхідні для роботи : спеціальна подушка для роботи з в'язання вузлів макраме, ножиці, шпагат або м'яка декоративна смужка, сантиметрова стрічка. Матеріали уроку на вашій сторінці в класрум. Чекаю на виконання самостійної підсумкової роботи. Бажаю успіхів. Працюйте самостійно та старанно, щоб кожна хвилина не втратилась марно.

09.05.2023 р. Доброго дня. Сьогоді продовжуєте свою роботу на Технологічному етапі . Виготовляйте свій виріб , відповідно до обраної технології, за технологічною картою, дотримуйтесь правил безпечної праці. Використовуйте в роботі базові вузли макраме. Бажаю успіхів. Працюйте наполегливо, швидко, старанно, щоб кожна хвилина не втратилась марно 

16.05.2023 р. Доброго дня. Проєкт №8 " Прикраси з ниток". Основна технологія - плетіння в техніці макраме. Виготовлення виробу за особистим задумом. Працюйте , дотримуючись певної технологічної послідовності за відповідною технологією. Дотримуйтесь правил безпечної праці під час виконання проєкту. Перевіряйте якість виконання своєї роботи, застосовуйте самоконтроль. Підготуйте технологічну документацію. Працюйте самостійно, уважно, старанно і у вас все вийде гарно.

https://www.youtube.com/watch?v=ZSqodRcQJWY&ab_channel=%D0%9C%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%9C%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE  - плетіння базових вузлів макраме.

23.05.2023 р. Доброго дня. Заключний етап виготовлення виробу за проєктом " Прикраси з ниток". Підготуйте фотопрезентацію вашого виробу. Оцініть та перевірте якість виготовлення за обраною технологією. Самоконтроль. Хто не виконав самостійну роботу з минулої теми, чекаю на ваші відповіді.