ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ ТА БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

Тиждень цивільного захисту 2023/2024 н.р.

Що робити, якщо ви опинились під завалом?

Правила поведінки, які можуть вберегти життя

Безпека на дорогах в умовах воєнного стану

ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНІ ПРЕДМЕТИ 

  З початку року піротехнічними підрозділами Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області здійснено більше 450 виїздів та знищено понад 2500 вибухонебезпечних предметів.

      Вибухонебезпечні предмети становлять загрозу життю людини та оточуючих.До них відносять: артилерійські снаряди, реактивні та інженерні міни, авіабомби, детонатори, ручні гранати, набої різних видів.

Їх можна виявити на землі у лісі, на полі після розмиву ґрунту дощовими водами, а також на дні річок.

      Основну небезпеку у вибухонебезпечних предметах становлять пристрої ініціювання вибуху основної маси вибухівки боєприпасу.

      Під час перебування у землі від впливу вологи, взаємодії металу та вибухової речовини боєприпасу утворюються хімічні сполуки, які зовні мають вигляд білуватих порошкоподібних наростів.

      Якщо вибуховий снаряд пролежала в землі десятки років і не вибухнула, це не означає, що вона безпечна. Вона стає більш небезпечною та може вибухнути від тертя, іскри чи удару.

      Якщо ви натрапили на невідомі предмети, що схожі на вибухонебезпечні необхідно дотримуватись певних правил, щоб уберегти від небезпеки себе та оточуючих, а саме:

        - не чіпайте, не рухайте знахідку;

        - зафіксуйте точний час, коли вона була виявлена;

        - відгородіть місце, де знаходиться підозрілий предмет;

         - відведіть подалі людей від підозрілої знахідки;

        - припиніть будь-які роботи в районі небезпечного місця;

        - організуйте тимчасову охорону небезпечного місця до приїзду спеціально підготовлених фахівців та не допускайте туди сторонніх осіб;

        - про знахідку вибухонебезпечного предмета необхідно ТЕРМІНОВО повідомити до Cлужби порятунку «101» чи до поліції за номером «102».

Запам’ятайте! Виявлений вибухонебезпечний предмет, не можна торкатися – це дуже небезпечно.

Знешкоджувати вибухонебезпечні предмети мають право тільки спеціально підготовлені фахівці піротехнічних груп, які пройшли фахову підготовку та мають практичні навички роботи з вибуховими речовинами та різноманітними боєприпасами.

Якщо виявив вибухонебезпечний предмет, телефонуйте до служби порятунку за номером «101»!

 Павлоградське районне управління

 Головного управління ДСНС України

у Дніпропетровській області

«МІННА БЕЗПЕКА НЕ БЕЗ ПЕКА»

В умовах воєнного стану найголовніше зберегти життя та здоров’я кожного українця. Небезпека може бути там, де її не чекаєш. Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій спільно з видавництвом «Ранок» розмістило у відкритому доступі книжку «Мінна безпека не без ПЕКа», яку важливо прочитати батькам разом із дітьми.

Посібник у форматі коміксу роз‘яснює дитині основні правила поведінки з вибухонебезпечними предметами. Правильні дії головних героїв у ситуаціях, пов’язаних із мінами чи вибухонебезпечними предметами, стануть взірцем для наслідування.

Інтерактивна онлайн-книжка допоможе в ігровій формі легше засвоїти матеріал. Видання рекомендоване до читання маленьким українцям та їхнім батькам. Розміщені інформаційні плакати допоможуть ліпше запам'ятати, що потрібно робити у випадку, коли виявили міни, вибухонебезпечні чи підозрілі предмети.

КН902029У_Mіnna-bezpeka-ne-bez-Peka-chastuna-1(2).pdf
КН902186У_Bezpechnij-Pekosvіt_2-chastina.pdf

Як дитині підготуватися до можливої небезпечної ситуації

Ми-готові-Про-дітей.pdf

Як розповідати дітям про можливі небезпеки, аби не травмувати?

Ознаймтеся ТУТ.