Правила прийому до закладу освіти

Батькам майбутніх першокласників

Правила прийому до 1 класу 

Які нормативні документи регулюють вступ до 1 класу?

Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти i науки України від 16 квітня 2018 року № 367, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 05 травня 2018 р. за № 564/32016.  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0564-18.

 

Хто подає документи для вступу дитини до 1 класу?

Документи подаються одним з батьків дитини (їх законними представниками) особисто.

Які необхідні документи для зарахування до 1 класу?

 

Хто має право першочергового зарахування до 1 класу?

Першочергово до 1 класу зараховуються діти, місце проживання яких чи одного з батьків на території обслуговування закладу освіти підтверджене документально, які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту у цьому закладі, чи дітьми працівників цього закладу освіти.

Яким документом підтверджується належність дитини до категорії осіб з особливими освітніми потребами?

Підтвердженням інформації про належність дитини до категорії осіб з особливими освітніми потребами є висновок інклюзивно-ресурсного центру про комплексну оцінку дитини з особливими освітніми потребами чи висновок психолого-медико-педагогічної консультації (за наявності). {Абзац пункту 8 в редакції Постанови КМ № 806 від 19.09.2018}.  Під час подання заяви надається оригінал відповідного документа.

 

З якого віку краще іти дитині до школи?

Початкова освіта здобувається, як правило, з шести років (Закон України «Про освіту», розділ ІІ, стаття 12, п.4).

Коли буде зарахування дитини до школи?

До 01 червня включно зараховуються усі діти, місце проживання яких на території обслуговування закладу освіти підтверджене, а також діти, які є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту у цьому закладі, чи дітьми працівників цього закладу освіти,  (розділ ІІ, стаття1, п 3, пп1 Порядку).

 

Чи можливо подати документи для вступу, якщо дитина не проживає у мікрорайоні школи?

Так, заява подається для вступу на вільні місця. Батьки (один з батьків) мають право подати (але обов’язково до 01 або 15 червня) необхідні документи (їх копії) до будь-якого закладу освіти (без обмеження їх кількості) для зарахування на вільні місця.

Які документи потрібні для зарахування?

Батьки або інші законні представники дитини мають право подати заяви про зарахування дитини в необмежену кількість шкіл.


Якими документами можна підтвердити місце проживання дитини

Потрібен один із таких документів:

Усі ці документи мають відповідати певним формам, з якими можна ознайомитися у тому ж таки пункті 8 Постанови № 684

 Зарахування до 5 класу

Зарахування до 5 класу Богданівського ліцею відбувається після видання наказу про переведення до нього учнів 4 класу ліцею. На вільні місця (у разі їх наявності) діти зараховуються у такому порядку:


Зарахування до 6-9 класів ліцею на вільні місця відбувається у порядку надходження заяв про зарахування. 


До 6-9 класів переводяться всі учні 5-8 класів цього самого закладу освіти, які не виявили намір припинити навчання в ньому. 

 Зарахування до 10 класу 

 Зарахування до 10 класу Богданівського ліцею відбувається після видання наказу про переведення до нього учнів 9 класу ліцею, які не виявили намір припинити навчання в ньому і не були відраховані або переведені до іншого закладу освіти. 

Для зарахування до 10 класу ліцею заяви про зарахування подаються до 15 червня включно.

Переведення учнів між закладами освіти 

Для переведення учня з іншого закладу освіти до Богданівського ліцею учень чи один з його батьків (для учнів, які не досягли повноліття) має звернутися до Богданівського ліцею щодо можливості зарахування з відповідним письмовим зверненням (запитом) в довільній формі, у тому числі шляхом надсилання його сканованої копії електронною поштою. 

До закладу освіти, з якого переводиться учень, подаються:

    Упродовж одного робочого дня з дня отримання відповідних документів керівник закладу освіти зобов’язаний видати наказ про відрахування учня для переведення до іншого закладу освіти та видати особову справу учня.


До закладу освіти, до якого переводиться учень, подаються:

Упродовж п’яти робочих днів з дня отримання від закладу освіти зазначених документів учень чи один із його батьків (для учнів, які не досягли повноліття) має подати до закладу освіти, до якого переводиться учень:

У такому випадку наказ про зарахування учня до закладу освіти має бути виданий упродовж одного робочого дня з дня отримання документів, визначених цим пунктом.

Джерело: Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів  до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти