Структура
шкільної бібліотеки

Абонемент

Враховуючи той аспект, що місія шкільної бібліотеки на сьогоднішній день – це сприяння зростанню різноманітності знань, що використовуються в суспільстві, здатності до самоосвіти і саморозвитку особи, її професійної орієнтації та творчої індивідуальності, - головним напрямком роботи бібліотеки є забезпечення усім рівного доступу до інформації, знань і культурного надбання України та світу; надання доступу до усього спектру власних ресурсів; сприяння навчанню, отриманню знань і навичок, важливих для суспільства знань; допомога учням у реалізації громадянських, політичних, економічних, соціальних і культурних прав; розвиток читання через систему соціального партнерства.

 Основне завдання полягає в забезпеченні користувачам доступу до інформації завдяки наданню у суспільне користування документів з фонду бібліотеки, створення для відвідувачів комфортного середовища задля того, щоби бібліотека ставала домом для всіх тих, кому потрібна книга; сприяння неформальному спілкуванню користувачів, цікавому проведенню вільного часу.

До послуг користувачів широко представлені твори класиків вітчизняної та світової літератури. Можна скористатись галузевою літературою, яка необхідна для підготовки до уроків, як учням, так і вчителям. Для вчителів бібліотека має різноманітні дидактичні матеріали, посібники по викладанню окремих предметів. Батьки наших читачів можуть розраховувати на літературу по вихованню дитини, де знайдуть багато відповідей на запитання, які їх турбують . Для молодших читачів є багато різноманітної літератури, яку можна взяти додому.

Бібліотекар завжди допоможе тобі вибрати твори за шкільною програмою, а також порекомендувати літературу кожному по своїх уподобаннях і запитах.

Читальна зала

Основу фонду складають сучасні дитячі книги. Довідкові видання представлені у фонді універсальними та галузевими енциклопедіями, довідниками, словниками, літературою з різних галузей знань.

Також книжковий фонд представлений науковою та навчальною літературою з суспільно-політичних та економічних наук: історії, філософії, політології, соціології, логіки, психології; економіки України, міжнародної економіки, релігієзнавства, права, тощо.

Особливе місце займає література краєзнавчого змісту, яка виділена у окремий фонд. Книжковий фонд доповнюють 65 назв періодичних видань. Це дає змогу перегорнути яскраві журнали, газети та комікси для малят, підготуватись до викладання уроків, педрад, педагогічних читань вчителям. Тут проходять різноманітні позакласні заходи, бібліотечні уроки, цікаві зустрічі.

Художній фонд яскраво розкривають книжкові виставки, які популяризують літературу основного фонду.

Відвідувачі бібліотеки в читальній залі обслуговуються згідно Правил поведінки в бібліотеці, що наведені на сторінці сайту "Загальна довідка". Виносити літературу з читальної зали без дозволу бібліотекаря забороняється. Бібліотекар надає в повному обсязі допомогу відвідувачам при користуванні каталогом, допомагає підібрати необхідні джерела для написання учнями робіт та рефератів, тощо.

Також бібліотекар оформляє тематичні книжкові виставки на допомогу навчальному процесу та виставки нових надходжень. Проводяться культурно-масові заходи.

Комп'ютерна зона

Бібліотека - єдина інформаційна установа, яка обслуговує користувача в режимі індивідуального прямого контакту. Вона може акумулювати інформацію, що поставляється всією інформаційною інфраструктурою, і доводити її до індивідуального користувача. Якщо раніше в бібліографічній або фактографічній довідці, яка складалась на замовлення читача, були тільки відомості з друкованих джерел, то сьогодні коло джерел суттєво розширилося, і довідкове обслуговування набуло нової якості.

Бібліотеки, що функціонують в сучасній інформаційній інфраструктурі, повинні не тільки мати відповідні технічні можливості, а й розвивати свою організаційну структуру. У найближчих планах передбачається під'єднання шкільної бібліотеки до всесвітньої "павутини" - мережі інтернет. На сьогоднішній день поява комп’ютера в шкільній бібліотеці розглядається, як оновлення бібліотечних можливостей, що, у свою чергу, призводить до появи зовсім нової якості розуміння читачем бібліотечних послуг. Відбувається трансформація у наданні послуг користувачам із використанням електронного каталогу, мультимедіа та Інтернет-ресурсів. Підключення бібліотеки до інтернету відкриває необмежений доступ до інформації. Це дає можливість ефективно задовольняти запит читача на будь-яку інформацію. Причому, читача не цікавить історія розвитку бібліотечних процесів. Йому необхідний актуальний рівень обслуговування. Використання електронних каталогів перестає бути екзотикою і перетворюється на рутину. Бібліотеки, в яких читач може звернутися до електронного фонду, повинні не тільки забезпечувати таку можливість, але і формувати свій електронний фонд як мультимедійний, що вимагає змін внутрішнього планування читацької зони, зокрема її збільшення. Ці зміни, з одного боку, служать новим зв'язкам читачів та бібліотекарів з електронним фондом, і з іншого - забезпечують збереження і розвиток соціокультурних функцій бібліотек.

Слід мати на увазі, що в бібліотеках з електронними фондами змінюються не тільки форми бібліотечного сервісу, але і його зміст. Вже в найближчому майбутньому з'являться нові архітектурні планування зон бібліографічного обслуговування з новим технічним оснащенням. Необхідно передбачити можливість перетворення читацької зони, її перепланування та швидку зміну технічного оснащення, нової організації робочих місць, у тому числі їх розміщення в читацькій зоні.

Бібліотека повинна забезпечувати читачеві можливість простого пошуку літератури у відкритому доступі і, що дуже важливо, простого переходу від пошуку літератури у фондах відкритого доступу до пошуку в каталозі. Якщо врахувати, що більшу частину часу читач витрачає на пошук літератури, то турбота про різноманіття алгоритмів пошуку може сприяти підвищенню привабливості бібліотеки в його очах.