План роботи

шкільної бібліотеки
філії "
Богданівська ЗШ " ОНЗ "Богданівська ЗШ I-III ст.
ім. І.Г. Ткаченка”
на 2020-2021 н
авчальний рік

Основне завдання шкільної бібліотеки і шкільного бібліотекаря - привити любов до книги, навчитись користуватись бібліотекою. Всю свою роботу бібліотека проводить згідно річного плану.

Структура плану:

Вступ

1. Основні напрямки роботи бібліотеки

2. Формування, розкриття та збереження книжкового фонду бібліотеки.

3. Організація інформаційного обслуговування учасників навчального процесу.

4. Заходи щодо збереження бібліотечного фонду підручників та дбайливого відновлення до книги. Акція «Живи, книго!».

5. Виховання інформаційної культури школярів.

6. Популяризація бібліотечно-бібліографічних знань.

7. Інформаційно - бібліографічна робота.

8. Формування довідково-бібліографічного апарату.

9. Самоосвітня діяльність бібліотекара.

10. Організація та проведення масових заходів.


ВСТУП

Невід'ємною складовою науково-освітянського та інформаційного простору є бібліотеки, які накопичують, зберігають і поширюють знання, що зафіксовані у друкованих та електронних носіях інформації. Саме бібліотека є найважливішою творчою лабораторією, саме від її ресурсів і послуг залежить якість і зміст освітньо-виховної роботи. Книга – це скарб, мудрість і досвід, ретельна праця, творча думка і презентація ідей.

В сучасних умовах життя, при досить швидкому темпі впровадження інформаційно-комп’ютерних технологій в освіті, робота бібліотеки не може залишатися осторонь. На даному етапі бібліотекарі повинні виступати як посередник між комп’ютерною технікою та читачем, адже сучасний користувач більше черпає інформацію з Інтернету ніж з книг. Інформаційні технології які увійшли у бібліотечні послуги разом з тим змінили і роботу бібліотекаря, все рідше виникає необхідність шукати потрібну книгу у картотеці на зміну картотекам прийшов Інтернет, електронний каталог, електронні книги, чим глибше цифрові технології проникають у всі сфери нашого життя, тим більше бібліотечна праця стає пов'язаною з комп'ютерною технікою.

Важливим завданням бібліотеки залишається не тільки створення і забезпечення можливостей доступу читачів до інформаційних ресурсів за допомогою сучасних технологій, але й виховання відповідної інформаційної культури. Сучасна бібліотека – це вже не тільки книгозбірня, але і своєрідний «електронний архів», який відкриває доступ до інформації на традиційних носіях і в електронному вигляді.

Бібліотека – ланка освітньо-виховного процесу яка здійснює бібліотечно-інформаційне, культурно-просвітницьке забезпечення освітньо-виховного процесу, як в урочний, так і в позаурочний час.

Головною метою діяльності бібліотеки є: популяризація книг та різноманітних інформаційно-навчальних матеріалів серед учнів, формування їх світогляду, допомога учням в задоволенні особистих інтересів, потреб, запитів.

Сьогодення надиктовує колегіуму нову модель бібліотеки, вимагає наповнення її новим змістом, виділяє пріоритетні напрямки функціонування. Серед них – підвищення інформаційної, освітньої, культурологічної, виховної, пізнавальної, інтелектуальної функції бібліотеки, які включають найповніше інформаційне забезпечення освітньо-виховного процесу, надання інформаційно-методичної допомоги учням і вчителям в оволодінні основами наук і організації освітньо-виховного процесу.

Для завантаження та перегляду Плану роботи бібліотеки натисніть тут

При складанні плану використовувались наступні документи:

-Закон України "Про освіту"

-Закон України "Про бібліотеку та бібліотечну справу"

- Концепція "Про національно-патріотичне виховання дітей та молоді"