Запрошуємо на сайт
шкільної бібліотеки

філії "Богданівська загальноосвітня школа"

опорного навчального закладу "Богданівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені І. Г. Ткаченка"





Важко уявити собі будь-яку ланку суспільства, яка могла б функціонувати не спираючись на бібліотеку. Бібліотека - це не тільки місце зберігання та читання книг, журналів чи енциклопедій, паперових або електронних. І не просто точка доступу до мережі Інтернет або місце, де можна знайти потрібну інформацію. Насамперед бібліотеку створюють її читачі. Адже без читачів бібліотека не житиме!

Приходьте до бібліотеки, беріть участь у її житті - і тоді й ваше життя стане яскравішим, багатшим, цікавішим!

Шкільний бібліосвіт

Важливою базою для інформаційної та довідково-бібліографічної роботи є довідково-бібліографічний фонд. Він складається з довід­кової літератури, різної за тематикою і типами видань, у тому числі: загальні та спеціальні енциклопедії, найважливіші енциклопедичні, тлумачні, термінологічні, мовні словники, загальні та галузеві довід­ники, статистичні збірники, бібліографічні посібники, а також каталоги і картотеки.

У шкільній бібліотеці картотеками користуються не лише працівники бібліотеки, а і вчителі, які дуже легко і швидко можуть знайти цікаву для них інформацію по підготовці до уроків з тих періодичних видань, які отримує шкільна бібліотека. Будь-яку інформацію, яка допоможе батькам у вихованні дитини, можна отримати через запит до електронної картотеки статей по родинному вихованню.

Шановні відвідувачі!

На сторінках нашого сайту ви можете довідатись про життя бібліотеки, познайомитись з книжковими виставками та новими надходженнями, почитати дитячі журнали, дізнатися про пам'ятні дати та ювілеї письменників.

Наша шкільна бібліотека - це зона психологічного комфорту, де немає напруги, оцінок, журналу. Тут часто відбуваються виставки дитячої творчості (малюнків, кераміки, гобелену, літературної творчості читачів).

Бути сучасним — означає навчатися все життя

«…бібліотеки – це свобода.

Свобода читати, свобода думок, свобода спілкування.

Це освіта, це розваги, це створення безпечних просторів,

а також доступ до інформації.»

Ніл Ґейман: Чому майбутнє залежить від бібліотек, читання та уяви?


Коли ми говоримо про навчання, то перше, що спадає на думку — школа та університет. Дійсно, саме школа та заклади професійної й вищої освіти все ще є основними місцями, де люди навчаються. Але в сучасному світі, який змінюється дуже швидко, нові знання виникають щомиті, інформаційні технології входять у всі сфери життя, неформальна освіта набуває надважливого значення у житті кожного та кожної з нас. Адже однією з основних навичок сучасної людини є не вміння засвоювати і накопичувати знання, а вміння постійно перенавчатися, тобто навчатися впродовж усього життя.

Одне з призначень шкільної бібліотеки, як, власне, і всіх бібліотек в суспільстві — бути місцем для навчання впродовж життя для кожного, хто має в цьому потребу. Саме в бібліотеці можна реалізувати своє конституційне право доступу до інформації, отримати нові знання та навички.

Бібліотека є базою безперервної освіти та самоосвіти. Як відзначається у Бібліотечному маніфесті для Європи (https://www.europe4libraries2019.eu): "Через бібліотеки кожному в будь-який період його життя гарантується можливість навчатися, читати та розвиватися." Таким чином, бібліотеки сприяють розвитку компетентної, освіченої та мислячої особистості.

На перший план сьогодні виходить проблема організації бібліотечного простору. Сьогоднішня бібліотека покликана бути багатоликою та різною: з «гучними» і «тихими» зонами, з відкритими просторами і відокремленими місцями відпочинку. Тому необхідно переглянути організацію бібліотечного простору, буквально кожного куточка приміщення, зробивши його якомога зручніше і привабливіше для користувачів.

Отже, бібліотекам потрібно не лише забезпечувати максимальний об'єм інформації з вільним і рівним доступом до неї, але і створювати комфортне інтелектуальне середовище, здатне залучати і виховувати нові покоління читачів.

Базовими елементами функціонування «простору навчання» в бібліотеці є:

актуальна колекція інформаційних ресурсів (бібліотечний фонд);

зручне віртуальне освітнє середовище бібліотеки;

спеціально обладнаний фізичний простір у приміщенні бібліотеки;

послуги бібліотеки, основними з яких є доступ до інформаційних ресурсів, доступ до інтернету, робота зі спеціальним обладнанням, освітні заходи й місця для самостійних занять.


Зміст фонду

Як би швидко не розвивались технології, як би не змінювався світ навколо, як би не трансформувалися самі бібліотеки, але документи, які бібліотека відбирає, залучає, систематизує, організовує та надає в доступ користувачам, є основою не лише для організації «простору навчання», а й загалом існування бібліотеки. Основними вимогами до колекції інформаційних ресурсів сучасної бібліотеки є актуальність та достовірність.

В організації «простору навчання» особливу увагу варто приділити науково-популярним виданням, літературі з розвитку особистості, отримання практичних навичок. Яких саме — залежить від потреб та запитів користувачів конкретної бібліотеки.

Шкільна бібліотека є важливим складником сучасного освітнього середовища, центром інформації в навчальному закладі, саме від її ресурсів і послуг залежить якість та зміст навчально-освітнього процесу. В час впровадження Нової української школи, пропорційно зростають соціальні вимоги, змінюються підходи до навчання та зміст освіти. Шкільна бібліотека не може залишатися книгосховищем, вона повинна змінитися. Тим більше, що нових книжок надходить недостатньо. Тож бібліотека стає більше подібною на простір інформаційної взаємодії та соціально-культурної комунікації учасників освітнього процесу, де вся діяльність тісно пов'язана з новітніми інформаційними технологіями, проектною дільністю. Шкільні бібліотеки призначені для забезпечення якісного бібліотеко-інформаційного обслуговування учасників освітнього процесу та надання допомоги педагогам у всебічному розвитку особистості з глибоко усвідомленою громадською і соціальною позицією, системою наукових знань відповідно до інтересів Української держави.

Основна мета діяльності шкільної бібліотеки Філії "Богданівська загальноосвітня школа ОНЗ Богданівська ЗШ І-ІІІ ст. ім. І.Г. Ткаченка" - об'єднати довкола бібліотеки вчителів, учнів та їх батьків створивши інформаційний центр підтримки освіти та пізнавального дозвілля "Бібліотек@ - територія інтерактивної взаємодії" на базі шкільної бібліотеки. Що дасть можливість удосконалити систему обслуговування всіх учасників навчально-освітнього процесу та використовуючи бібліотечні ресурси і доступ до інформації, перетворити у центр дослідження, відкриття, творчості та інноваційної педагогіки.

Виходячи з особливості організації учбової діяльності та програми розвитку Філії "Богданівська загальноосвітня школа ОНЗ Богданівська ЗШ І-ІІІ ст. ім. І.Г. Ткаченка", - основними завданнями роботи бібліотеки є:

  • Впровадження нових Державних стандартів освіти у роботу бібліотеки, зокрема напрямку формування вмінь та навичок самостійної роботи з дитячою та навчальною книгою у наймолодших читачів.

  • Інформаційний супровід освітнього процесу, пошук і створення нових інформаційних ресурсів для потреб читача в освітньому просторі.

  • Формування в учасників освітнього процесу медіаграмотності, виховання медіакультури інформаційної компетентності, культури читання, формування вмінь користуватись бібліотекою (її послугами, книгою, довідковим апаратом, базами даних, розвиток творчої думки), пізнавальних здібностей та інтересів школярів, забезпечення росту професійної компетентності педагогів.

  • Виховання у школярів культури, національної свідомості, шанобливого ставлення до книжки як головного джерела знань.

  • Формування універсального, бібліотечного фонду, який відповідає змісту навчання у освітньому закладі. Створення баз даних інтернет-ресурсів по-предметно «На допомогу вчителю…», «Куди піти вчитися», «Не встигаєш читати – слухай!», БД підручників та основного фонду літератури.

  • Формування ДБА (довідково–бібліографічного апарату), використовуючи традиційні і сучасні електронні носії інформації з метою багатоаспектного бібліографічного розкриття бібліотечного фонду.

  • Організація бібліотечного медіа гуртка з метою формування в учнів критичного мислення, популяризації книги і читання та підвищення престижу освіченості і культурності, виходячи як з потреб закладу освіти, так і з природних прагнень особистості.

  • Підвищення авторитету шкільної бібліотеки, збільшення її ролі в освітньому закладі.

Змінюються шкільні програми, зростає інтелектуальний рівень учня. Усі ці зміни і змушують замислитися над майбутнім шкільної бібліотеки.

Документи на різних носіях

Існують різні типи носіїв інформації, які спрощують доступ до неї в просторі та часі. Бібліотека має звертати на це увагу та формувати власну колекцію інформаційних ресурсів із урахуванням таких обставин. До цього часу левову частку фондів бібліотек складають паперові документи. Однак, з’являється все більше електронних видань в різних форматах (текстові, аудіо, з доповненою реальністю та ін.). Бібліотеки можуть залучати до своїх фондів зовнішні віддалені електронні ресурси.

Треба відзначити, що досить багато електронних ресурсів, зібраних у бази даних або на окремих сайтах, є у відкритому доступі. У відборі таких ресурсів необхідно орієнтуватися на потреби користувачів бібліотеки. Це можуть бути сайти, які представляють, наприклад, тематичні ресурси.

Багато видавництв вже пропонують електронні версії книжкових видань. Після врегулювання юридичних питань на загальнодержавному рівні можливо буде здійснювати їхнє придбання та надавати послугу видачі видань на електронних читанках (спеціальних пристроях для читання електронних книжок). Подібна ситуація і з аудіокнижками. Українські та іноземні видавці пропонують достатню кількість аудіокниг. Однак, ліцензії цих видань, в основному, передбачають їхнє використання безпосередньо фізичними особами, а не через бібліотеку. У цьому випадку файли аудіокниг завантажуються на мобільні пристрої через спеціальні додатки, як, наприклад, аБук (https://abuk.com.ua). Аудіокниги є важливими для обслуговування людей з вадами слуху, тож можна купувати аудіокниги, записані на оптичних дисках (CD, DVD), наприклад, в інтернет-магазині AudioBooks (https://audiobooks.ua/uk). Бібліотеки оцифровують власні паперові фонди та пропонують їх користувачам через сторінки на вебсайтах (https://korolenko.kharkov.com/fond-el-docs.html) та повноцінні цифрові (електронні) бібліотеки, як «Культура України» Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого (https://elib.nlu.org.ua).


Віртуальне середовище бібліотеки для повсюдного навчання

Одним із основних сучасних освітніх трендів є повсюдне навчання, що передбачає можливість навчатися будь-де і будь-коли, як і коли це зручно тим, хто навчається. Тому бібліотеки, як заклади неформальної освіти, організовуючи «простір навчання», мають приділити належну увагу створенню комфортного віртуального середовища. Саме в його межах бібліотеки організовують та надають користувачам освітні послуги дистанційно, створюють умови для онлайнового навчання. Це стало ще актуальнішим у зв’язку з пандемією Covid-19. Основною умовою для створення комфортного віртуального середовища для повсюдного навчання є наявність у бібліотеці:

комп’ютерної мережі з підключенням до інтернету;

офісного та спеціального програмного забезпечення;

відповідної техніки (комп’ютерної, офісної, копіювальної, спеціальної для надання певних послуг);

ІТ-фахівця.

Базові складові віртуального середовища бібліотеки Вебсайт бібліотеки Блоги, сторінки та групи в соціальних мережах (Facebook, Instagram, Telegram та ін.) Електронний каталог Цифрова бібліотека Система пошуку Вебсайт бібліотеки Для того, щоб бути частиною й учасником національного та світового інформаційного простору, бібліотеці необхідно представляти себе в інтернеті через вебсайт (вебпортал). На вебсайті вміщується основна інформація про ресурси, послуги та події бібліотеки, а також надаються онлайнові сервіси.

Якщо бібліотека створює освітній контент за окремими темами, для школи чи класу, або окремих заходів, то він може поширюватися і на сайті бібліотеки, і вказаними каналами — загальними чи окремо створеними під певну освітню програму або захід. Так, наприклад, це робить Бібліотека Університету Канзас, США (https://lib.ku.edu/video-tutorials). Ще бібліотека може поширювати інформацію про освітні заходи, які відбуваються в бібліотеці, рекламувати свої освітні послуги, ділитися інформацією про роботу. За допомогою блогів, сторінок та груп у соціальних мережах бібліотека формує спільноти, зацікавлені в навчанні за певним напрямом. Учасники цих спільнот можуть не лише отримувати інформацію від бібліотеки, а й спілкуватися та ділитися інформацією між собою.

Електронні каталоги бібліотек доступні в інтернеті в режимі 24/7 та забезпечують можливість будь-кому побачити, які видання є у бібліотеці. А зареєстровані користувачі бібліотеки мають змогу віддалено здійснювати електронне замовлення на потрібне видання і, прийшовши до бібліотеки, не витрачати час на його очікування, адже замовлені інформаційні ресурси вже, так би мовити, "заброньовані" та чекають на свого користувача.

Цифрова (електронна) бібліотека — повнотекстова база даних оцифрованих документів. Саме через цифрові бібліотеки користувачам надається віддалений доступ (через інтернет) до повних текстів видань, які знаходяться у бібліотечних фондах. Насамперед, йдеться про оцифрування рідкісних видань, на які не поширюється дія авторського права (70 років після смерті автора). В іншому випадку з автором необхідно укладати договір про передачу прав на оцифрування твору та його поширення через інтернет.

Система пошуку — це спеціальне програмне забезпечення, яке надає єдиний пошуковий вебінтерфейс для всіх ресурсів бібліотеки — як локальних, так і віддалених. Такий вебінтерфейс відповідає сучасним тенденціям ІТ, вимогам та очікуванням користувачів бібліотеки щодо простоти, ефективності та швидкості отримання релевантних результатів. Система пошуку може бути як частиною загальної АБІС, так і спеціальним програмним продуктом — надбудовою над електронним каталогом, цифровою бібліотекою, зовнішніми віддаленими електронними ресурсами. Вона забезпечує одночасний пошук у всіх цих ресурсах.

Застосування мобільних технологій є особливо актуальним для бібліотек, що орієнтуються на аудиторію з активним використанням смартфонів. Варто пам’ятати, що і вебсайт бібліотеки, і всі бібліотечні продукти, які мають вебінтерфейс (електронний каталог, електронна бібліотека), обов’язково мають мати мобільний інтерфейс. Важливо організувати взаємозв’язки та взаємодію усіх складників віртуального середовища бібліотеки таким чином, щоб усі вони створювали зручне та дружнє середовище, де можна швидко та з мінімальними обмеженнями отримати необхідну інформацію й освітню послугу, організувати своє навчання самостійно.


Організація простору сучасної бібліотеки


Бібліотеки інтегровані у всі сфери життя людини і суспільства: освіту, науку, культуру, виробництво та управління. Це єдина інституція, що надає безкоштовний доступ до інформації, знань і культурного надбання нації та світу і сприяє просвіті.

Трансформаційні процеси і зміни в державі та суспільстві, Стратегія розвитку бібліотечної справи в Україні до 2025 року «Якісні зміни бібліотек задля забезпечення сталого розвитку України» вимагають перегляду пріоритетів у роботі бібліотек, створення їх гнучкої та динамічної структури, комфортного середовища, впровадження варіативних моделей бібліотек, зонування бібліотечного простору, використання інформаційно-комунікативних технологій, що забезпечить надання широкого спектру традиційних та інноваційних послуг.

Сьогодні все частіше можна почути вираз «Бібліотека - третє місце», «Відкритий простір бібліотеки».

У сучасному світі бібліотека перестає бути місцем, де зберігаються книги, а стає дійсно громадським центром спілкування, комфортним і максимально зручним для відвідувачів з можливістю реалізувати власні культурно-освітні, дозвільні, інтелектуальні потреби та ідеї.

Територія сучасної бібліотеки має бути багатофункціональною: з «гучними» і «тихими» зонами, з відкритими просторами і відокремленими місцями відпочинку.

У всьому світі і в нашій країні з'являються успішні приклади цікавого дизайну бібліотечного простору, в організації якого використовуються такі принципи зонування, як:

Відкритість

комфортність,

креативність,

трансформованість (мобільність),

багатофункціональність,

чіткість (навігація по бібліотеці),

безпека.

Заборон в бібліотеці, «табу» має бути якомога менше, а керівництвом до дії слід вибрати гасло «читач завжди правий», вважають німецькі бібліотекарі. Подобається дітям кататися з гірки – будь ласка (міська публічна бібліотека в Ессені), хочеться читачеві влітку почитати на балконі бібліотеки, поміркувати на свіжому повітрі (бібліотека в Штутгарті-Фаейрбахе), а взимку - посидіти з книжкою перед каміном (міська бібліотека в Мюнстері) - і це теж можливо.

Простір сучасної бібліотеки – це фокус-зони, велика частина яких пов'язана з новими IT-технологіями. Адже більшість відвідувачів приходять до бібліотеки не тільки для читання книг, а для отримання доступу до інформації через мобільні пристрої - смартфони, планшети і ноутбуки.

В кожній бібліотеці Фінляндії можна безкоштовно користуватися Інтернетом. Музика, фільми, ігри, курси з вивчення мов, аудіо-книги... - і все це безкоштовно і цілком доступно.

Сучасні бібліотеки Німеччини приваблюють громадян не тільки багатими зібраннями літератури, але й можливістю користування найсучаснішою інформаційною аудіо-продукцією. Завдяки виставковій та музейній діяльності, залученню найвідоміших письменників і діячів культури на масові заходи бібліотеки Німеччини стали улюбленим місцем зустрічей та спілкування людей різного віку. Спеціально для них створюються затишні куточки для відпочинку, де можна обговорити новинки літератури і познайомитися з книгознавцями.

Найбільш вдалу спробу поєднати основне призначення бібліотеки з функцією популярного місця для зустрічей і спілкування зробили у новому приміщенні Міської бібліотеки м. Штутгарта. У 2011 р. ця найпопулярніша быблыотека Німеччини переїхала в сучасний будинок, який за формою нагадує всесвітньо відому іграшку минулого століття — кубик Рубіка. У просторих приміщеннях дев'ятиповерхової споруди встановлені відкриті стелажі з книгами, розташовані вздовж стін.

Реконструкція бібліотеки Австралійського католицького університету стала відповіддю на різке зростання числа студентів в Мельбурні. Ідеєю цього проекту було створення простору, який приваблював би молодь, сприяв не тільки навчанню, але і творчості, та був придатним для подальшої перебудови.

У деяких бібліотеках коледжів Японії в холах для відпочинку та вестибюлях крім квітів, гілок сакури та інших традиційних елементів прикраси читачів зустрічає неголосна музика, яка знижує втому, напруженість, має в своєму розпорядженні до короткочасного відпочинку.

В дизайні бібліотеки стає присутнім ландшафтний сад, атракціон, тренажерний зал, ігрові кімнати тощо. Такі бібліотеки, наприклад, функціонують в місті Івакі (Японія), в Геркулесові (штат Каліфорнія, США) і ін. місцях.

В Україні все більше з'являється бібліотек нового типу, які поєднують в собі кафе і поліфункціональні культурні комплекси, ігрові і спортивні майданчики, Інтернет-центри і творчі майстерні оснащені за останнім словом техніки.

Одними з перших принцип вільного доступу почали запроваджувати працівники Луганської ОУНБ. В якості основних векторів модифікації закладу вони обрали зміну внутрішнього простору, структурні перетворення, підвищення якості сервісних бібліотечних послуг. Бібліотекарі повністю відкрили фонди для читачів, по-новому підійшли до схем їх розміщення, прибрали обмежувачі, зруйнували колони – все, що заважало читачам відчути себе вільними у виборі книги. На абонементі – усе нове, цікаве і рейтингове – для вільного доступу, в підсобних приміщеннях – малозапитувана література. У відділі періодики винесено численні столи, організовано диванні куточки, тематичні блоки, забезпечено WiFi-доступ. У читальній залі – візуальна свобода для користувача, реалізація можливості погортати книгу, є столи і диванчики для роботи, точки доступу до Інтернету. Об’єднано функції абонемента і читальної зали: книги, які видаються додому, по особливому марковані. Як зберігається фонд? Були встановлені камери відеоспостереження. Бібліотекарі відмовились від кафедр, замінивши їх автоматизованими бібліотечними стійками з високими стільцями: так можна спілкуватися «віч-на-віч» з користувачами. З метою економії часу відвідувачів організована інформаційно-сервісна служба. Головна її складова – служба «Запитай мене!», автоматизовані місця якої розміщені по всій бібліотеці. Тут можна пройти перереєстрацію, отримати допомогу з пошуку інформації, консультації з навігації, оформити замовлення по МБА, отримати відповідь на будь-яке питання.

Наукова бібліотека Національного університету "Києво-Могилянська академія" з прагненням зробити чітку навігацію по бібліотеці, ефективне її використання, та комфортнішим перебування в її стінах, розподілила приміщення на кольорові зони.

Принцип зонування широко використовується у бібліотеці ім. Б. Хмельницького м. Запоріжжя. Втіленню цієї ідеї сприяла архітектура приміщення та неабияка творчість працівників. Тут можна побувати в зонах ділового читання, періодики, релаксації, буккросингу, здоров’я, краєзнавчій, народознавчій. Усі зони різні за оформленням і характером. Але найголовніше, що приваблює відвідувачів, особливо маленьких – наявність тренажерів, якими може скористатися будь-хто. Люди у цю бібліотеку приходять із задоволенням, іноді спочатку подивитися та подивуватися, а потім записуються сім’ями.

Прикладом сучасної організації бібліотечного простору може бути і проект «БібліоSmilеSity: інформаційно-пізнавальний центр дозвілля» КЗК «Центральна бібліотека ім.І. С. Тургеннєва ЦБС Комінтернівського району м. Харкова», який передбачає зонування бібліотечного простору, створення комфортних умов для користувачів Центральної дитячої бібліотеки.

БібліоSmilеSity – це комфортний, привітний й технічно обладнаний інформаційно-пізнавальний центр в бібліотеці, що має безліч ресурсів для навчання, повсякденних справ і дозвілля: Інтернет, книги, музику, відео, цікаві події. Це місце, де можна поспілкуватися з друзями, провести ділову зустріч, взяти участь у культурних заходах і забавах. Користувачі зможуть переглядати та обговорювати фільми, самостійно створювати презентації, відео сюжети проводити презентації свого інформаційного продукту, слухати музику, співати, та ін.

Мета проекту: Створення нового формату бібліотеки, шляхом зонування бібліотечного простору, де діти будуть поєднувати пізнання з дозвіллям та розвитком творчих здібностей, спілкуватися, навчатися, грати, проводити в бібліотеці більше вільного часу, що сприятиме більшій затребуваності бібліотеки у громади.

. БібліоSmilSity об’єднує п’ять зон бібліотечного простору «SityBooks», «Sityгра», «Оn-lineSity», «Sityфільм» та «Sityмузика».

«SityBooks» , де знаходиться ресепшн (бібліотечна кафедра), ведеться запис нових читачів і видача книг, тут можна буде знайти книги для дорослих і дітей різного віку, твори за шкільною програмою, енциклопедії, кращі твори української та зарубіжної літератури. Батьки, які прийшли в цю зону разом з дітьми, отримають рекомендації бібліотекаря з питань дитячого читання, зможуть дізнатися про останні книжкові новинки, а також підібрати художню та пізнавальну літературу для себе.

«Оn-lineSity» -зона интернет и вай фай оснащеній сучасною комп'ютерною технікою, користувачі зможуть працювати на комп'ютері, створювати документи, користуватися електронною поштою, слухати аудіо книги, спікуватись он-лайн. У цій же зоні буде обладнана спеціальні кімнати з прозорими дверима, в яких можна працювати над будь-яким проектом або просто усамітнитися, щоб зробити електронну презентацію, підготувати реферати, виконати письмову роботу, що вимагає зосередження і тиші.

«Sityгра» - місце психологічного розвантаження для користувачів, де можна поспілкуватися з друзями, взяти участь у культурних заходах і забавах, різноманітних інтерактивних навчальних програмах, інтелектуальних та розважальних іграх. Ця зона буде обладнана комфортними м'якими меблями, яскравого забарвлення, м'якими іграшками, настільними іграми, найцікавішими журналами та книгами.

Наявність такої зони дозволить батькам маленьких дітей скористатися послугами бібліотеки, залишаючись при цьому разом. Батьки зможуть посидіти і відпочити в цій зоні разом зі своїми малюками, а також зможуть залишити свою дитину під наглядом бібліотекаря і знайти собі заняття в будь-якому іншому просторі бібліотеки. Поки батьки будуть вибирати книги, з малюком позаймаються, почитають дитячі книжки, разом з ним намалюють ілюстрацію до прочитаної книги, погортають розвиваючий дитячий журнал або пограють в настільну гру.

«Sityфільм» стане відкритим простором для всіх кіноманів. Тут будуть відбуватися презентації, перегляди та обговорення фільмів. Ви зможете також взяти участь у творчих конкурсах, пов’язаних з кіномистецтвом, відзняти, змонтувати свій відео сюжет, презентувати його в бібліотеці та розповсюдити он-лайн.

«Sityмузика» місце пов’язане з музикою, ви зможете знайти та послухати записи улюблених музичних творів “скачати” популярні мелодії, взяти участь у музичних іграх, заспівати караоке.

Користувач, що приходить до бібліотеки, має отримувати не тільки інформацію або послугу, а також привітність, добрий гумор, позитив. Наш проект ми пов’язали з веселим смайликом, який є господарем і провідником в бібліотечному просторі.

Таким чином, створювані в бібліотеках «багаторівневі» моделі з зонами роботи і відпочинку максимально відповідатимуть запитам та інтересам користувачів, де кожний займатиме свій рівень - певну зону «розкритого» простору. При цьому зонування не має «жорстких» кордонів і кожен читач, при бажанні, може вільно переходити з рівня на рівень, поки не знайде для себе най зручніше місце. Він буде із задоволенням відвідувати ту бібліотеку, де комфортно, затишно і сучасно не тільки завдяки інноваційним методам роботи, але і завдяки сучасному зовнішньому вигляду, внутрішньому функціональному дизайну, креативному і дружньому середовищу.


(Передрук з практичного посібника ЧОТИРИ ПРОСТОРИ БІБЛІОТЕКИ: МОДЕЛЬ ДІЯЛЬНОСТІ)

Нижче представлені деякі з основних подій другої половини навчального 2020/2021 року