KLASA 6

Z OSTATNIEJ CHWILI!!

W DZIENNIKU ELEKTRONICZNYM SĄ JUŻ WPISANE WSZYSTKIE OCENY Z BIOLOGII, RAZEM Z OCENĄ PROPONOWANĄ.

Proszę zapoznać się z tymi proponowanymi. Wpisałam wszystko, oceny z szkoły, z zdalnego nauczania i z zeszytu (tych, które dostałam). Jeżeli ktoś do wczoraj wieczorem nie zrobił ostatniego testu, niestety jest 0 (nie pisywałam jedynek). Popatrzcie na średnie - zawsze ocenę zawyżałam, biorąc pod uwagę, że prawie cały semestr musieliście pracować samodzielnie. Duże znaczenie miała praca systematyczna. Bardzo proszę nie piszcie, że chcielibyście ocenę wyższą. To wiadomo, każdy by chciał. Należy napisać, że jesteście pewni, że umiecie na więcej, wtedy przygotuję karty pracy z całego semestru (jeżeli ta "chciana" ocena jest wyższa także od tej z 1 semestru to karta pracy będzie obejmowała cały rok szkolny).

Ja jednak mam nadzieję, że oceniłam sprawiedliwie i przede wszystkim zgodnie z waszym poziomem wiedzy i umiejętności.


Jeżeli nie masz podręcznika możesz skorzystać z wersji elektronicznej klikając na: PODRĘCZNIK ELEKTRONICZNY

WAŻNE !!

Będę pełniła konsultacje w szkole w każdy poniedziałek od godziny 9.00 do 11.00. Wtedy można przyjść i uzyskać dodatkową pomoc lub zadzwonić do szkoły i porozmawiać ze mną telefonicznie.

OD 02.06 - WTOREK DO 5.05 PIĄTEK w godzinach od 8.00 do 14.30 MOŻNA PRZYNOSIĆ DO SZKOŁY ZESZYTY Z UZUPEŁNIONYMI NOTATKAMI. Zeszyty można oddać w sekretariacie.

WSZYSCY CHĘTNI MOGĄ W TEN SPOSÓB POPRAWIĆ SOBIE OCENY SEMESTRALNE!!

Obowiązkowe są polecenia zawarte w lekcjach od 1 do 5. Ci, którzy tego jeszcze nie wykonali MUSZĄ je uzupełnić. Notatki, rysunki (z lekcji 1-5) w zeszycie należy sfotografować i przesłać (tylko osoby, które jeszcze tego nie zrobiły) na mój adres ulakierczak@gmail.com wpisując w temacie imię, nazwisko, klasę.

Testy, jako formularze google docierać będą do mnie bezpośrednio po kliknięciu "wyślij".

LEKCJA ZDALNA 10 9.06.2020

Temat: Ptaki

Dziś wprowadzenie w świat ptaków. Zobaczcie film - to dzisiejsza lekcja. usiądźcie wygodnie i.. patrzcie i słuchajcie. Spróbujcie zapamiętać nazwy ptaków, które żyją w Polce. Popatrzcie także na loty różnych ptaków. W zeszycie pod tematem lekcji zapiszcie co Ptakom umożliwia latanie.

Miłego oglądania.

LEKCJA ZDALNA 9 2.06.2020

Temat: Gady - zebranie i powtórzenie wiadomości.

Na początek chciałam podziękować wszystkim, którzy napisali do mnie miła słowa i docenili moją pracę w przygotowywanie lekcji. Wasze maile podniosły mnie na duchu i dodały ochoty do dalszej pracy:)

Dzisiaj powtarzamy wiadomości o gadach i sprawdzamy wasze umiejętności pracy z tekstem.


Przygotowałam najbardziej proste zebranie wiadomości o gadach, jakie znalazłam w zasobach internetu

kliknij - MATERIAŁ NA PODSUMOWANIE Otworzy się prezentacja, w której na kolejne slajdy przechodzi się po kliknięciu w wybrany temat lub w aktywne okno.

Test przygotowałam w oparciu o materiał z podręcznika. I oto chwila prawdy :) POWODZENIA

Kliknij - test gady


DLA WSZYSTKICH CHĘTNYCH, JEŻELI BY WAM SIĘ NUDZIŁO, POLECAM TEN FILM PRZYRODNICZY O GADACH.

LEKCJA ZDALNA 8 26.05.2020

Temat: Gady - zwierzęta lądowe.

Na początek kilka słów do was drodzy uczniowie i też do Waszych rodziców. Mam nadzieję, że przeczytacie to wspólnie.

Bardzo mi przykro się zrobiło, jak przeczytałam kilka komentarzy o moich lekcjach.....Doprawdy bardzo się staram, by lekcje były ciekawe i urozmaicone. Gdyby wszyscy czytali ze zrozumieniem to na pewno nie było by tyle pretensji i żalów o to jak dużo od was wymagam... i jakie trudne są to lekcje. Wystarczy dokładnie przeczytać co Ja wam każę zrobić i tylko to wykonać. Na każdej lekcji pojawiają się zadania dodatkowe, dla chętnych. Cóż jednym wystarczy dostateczny inni chcą więcej ale też więcej trzeba wtedy się postarać.

Przykro mi tym bardziej, że naprawdę poświęcam dużo czasu na szukanie materiałów i tworzenie takich lekcji, które by was zainteresowały.

Postanowiłam zatem że tą lekcję przygotuję tak bez wysiłku taką po prostu..... i wtedy sami zdecydujecie, które lekcje są fajniejsze i które wolicie.

Proszę otworzyć podręcznik i przeczytać materiał od strony 103 do strony 16. Proszę pod tematem lekcji wypisać formy przystosowania gadów do życia na lądzie, czyli co pozwala gadom na życie poza środowiskiem wodnym.


LEKCJA ZDALNA 7 19.05.2020

Temat: W świecie gadów

Zanim zaczniemy lekcję proszę sprawdzić swoje wyniki z testu o płazach. Kliknij: wyniki testu.

Ponadto na adres mailowy, który zapisaliście w teście otrzymacie także wyniki z zaznaczeniem poprawnych odpowiedzi. Zapraszam do zapoznania się i analizy swoich odpowiedzi - najlepiej uczymy się na błędach.

Możecie zobaczyć swoje wynik punktowy a oceny otrzymaliście według punktacji:

20 - 19 celujący

18 - 17 bardzo dobry

16 - 14 dobry

13 - 10 dostateczny

9 - 5 dopuszczający

4 i mniej niedostateczny

Moi wspaniali uczniowie. Wyniki testu i prawidłowe odpowiedzi poznajecie zawsze na kolejnej lekcji. Bardzo Was proszę nie opowiadajcie swoim rodzicom, że test zrobiliście, wysłaliście a że niby do mnie nie dotarł. To system niezawodny, jak tylko na koniec pytań klikniecie "prześlij" lub "wyślij" automatycznie otrzymam test na swój dysk.

Wiem, że możecie mieć problemy z internetem, więc proszę nie czekajcie na ostatni dzień, test zawsze będzie aktywny od wtorku do poniedziałku. a w kolejny wtorek pojawią się wyniki.

Mam nadzieję, że już teraz wszystko jasne:)

No to zaczynamy lekcję

Gady to bardzo ciekawa gromada zwierząt, niestety ludzie raczej gadów nie lubią.

dlatego na początek zapraszam was do trochę innego sposobu poznania gadów :):)

Na kolejnym filmiku już poważnie poznacie podstawowe informacje o gadach i porównanie ich z płazami.

Proszę, by pod tematem lekcji każdy z was zrobił porównanie cech płazów i gadów w formie tabelki, z wykorzystaniem informacji przedstawionych przez lektora w poniższym filmie. Możecie film odtwarzać tyle razy ile będzie Wam potrzebne do zapisania wszystkich cech, możecie także dowolnie zatrzymywać film i wpisać dane do do zeszytu. Dlatego mam nadzieję, że tabelkę zrobicie bardzo starannie. Jednocześnie zapamiętacie podstawowe cechy tej gromady zwierząt.

Ostatni filmik to podsumowanie dzisiejszej lekcji. proszę wpiszcie do zeszytu punkty z końca filmu zawierające podstawowe informacje o gadach.

I to by było na dzisiaj wszystko.

A może wy wymyślicie swoją piosenkę o gadach?? Może wierszyk?? To zadanie dodatkowe dla chętnych. Jeżeli natchnie was muza to waszą twórczość artystyczną proszę wysłać ma mój adres mailowy :)

Do za tydzień. Dbajcie o siebie i omijajcie wirusy:) szczególnie te noszące korony:):)

LEKCJA ZDALNA 6 12.05.2020

Temat: Zebranie i sprawdzenie wiadomości o płazach.

Dziś moi kochani sprawdzian waszej wiedzy z płazów. Proszę wybierzcie sobie spokojny czas, by nikt i nic wam nie przeszkadzało. Tym razem otrzymam także informacje jak długo żeście pracowali z testem (jednak czasu nie będę oceniać). Dlatego możecie szukać odpowiedzi w materiale z lekcji i w podręczniku. Ustawiłam także mieszanie pytań i odpowiedzi, może się więc zdarzyć, że pytanie o imię, nazwisko i klasę znajdziecie, gdzieś w środku testu.

Pracujcie starannie i samodzielnie :) POWODZENIA

Kliknij w napis - TEST lub skopiuj adres i otwórz w nowym oknie https://forms.gle/m79tDc95PuFk9Px46

Na zakończenie testu kliknij w napis "Prześlij", odpowiedzi automatycznie trafią na moje konto.

Wyniki testu będę publikować wszystkie wspólnie, będziecie wtedy mogli porównać swoje odpowiedzi. Mam nadzieję, że taka forma jest dla was do przyjęcia. Jeżeli ktoś się nie zgadza, na upowszechnianie wyników wszystkich uczniów klas szóstych, to proszę o informacje na maila, wtedy będę do tych osób wysyłać prywatne maile, jednak będzie to z opóźnieniem. (czas sprawdzania "ręcznego" i indywidualne wysyłanie odpowiedzi)

Pamiętaj liczy się pierwszy wynik, więc proszę nie rozwiązywać testu powtórnie i nie przesyłać dwóch lub trzech wersji.

Na zakończenie, w wolnej chwili, dla ciekawych polecam film:


LEKCJA ZDALNA 5 05.05.2020

Temat: Przegląd i znaczenie płazów

Dzisiejsza lekcja stanowi podsumowanie wiadomości z poprzedniej lekcji. Nauczycie się także wymieniać cechy budowy płazów; odróżniać cechy pomagające płazom przeżyć na lądzie i w wodzie; rozpoznawać niektóre płazy; opisywać znaczenie płazów w środowisku.

Całość materiału odnajdziecie po kliknięciu - MATERIAŁ PŁAZY .

Po zapoznaniu się z całym materiałem wykonaj w zeszycie Polecenie 1. Notatkę trzeba sfotografować i zdjęcie przesłać na mój adres mailowy (w tytule wpisujemy imię, nazwisko i klasę)

Natomiast zadanie domowe - Polecenie 2.1 jest zadaniem dodatkowym, które proszę wykonać w formie prezentacji.

Na zakończenie materiału znajdują się zadania - ćwiczenie 1, 2, i 3, po wykonaniu każdego zadania należy kliknąć w wyraz sprawdź, wtedy będziecie mogli przekonać się czy dobrze opanowaliście materiał z tej lekcji.

Na następnej lekcji czeka Was test sprawdzający z płazów. :)

LEKCJA ZDALNA 4 28.04

Temat: Płazy - zwierzęta dwóch środowisk

Na początek wynik testu - Wyniki testu Ryby

każdy może zobaczyć wszystkie wyniki.

Mam nadzieję, że taka forma jest dla was do przyjęcia. Jeżeli ktoś się nie zgadza, na upowszechnianie wyników wszystkich uczniów klas szóstych, to proszę o informacje na maila, wtedy będę do tych osób wysyłać prywatne maile, jednak będzie to z opóźnieniem. (czas sprawdzania "ręcznego" i indywidualne wysyłanie odpowiedzi)

Każdy może sprawdzić na jakie pytania odpowiedział źle. Oceny, które otrzymujecie za ten test są według skali:

29/29 - celujący

28 - 27 - bardzo dobry

26 - 23 - dobry

22 - 15 - dostateczny

14 - 8 - dopuszczający

7 i mniej - niedostateczny

Osoby, które nie przesłały odpowiedzi proszę o pilny kontakt!!!


Dzisiaj lekcja oparta jest na filmikach i opowieściach.

Jako początek lekcji i wprowadzenie do świata płazów zapraszam do oglądania i słuchania:)

Żaba nie zaprzeczy filmik z piosenką by zrozumieć, że płazy to nie tylko żaby. Postaraj się zapamiętać jak najwięcej nazw gatunkowych zwierząt zaliczanych do gromady płazów.

i jeszcze jedna "oglądanka" dla polubienia płazów. Żaby są całkiem fajne :)

Zobaczcie po kolei 10 krótkich filmików z serii Co robią żaby. Filmiki możecie oglądać z przerwami, kilka razy. Każdy filmik przygotowało wydawnictwo Nasza księgarnia. Filmiki opowiadają nie tylko o żabach, ale zawierają także dużo ciekawostek o środowisku ich życia.

Tytuł każdej "strony" Opowiem ci mamo co robią żaby. Dlatego proszę żebyście po oglądnięciu każdej części opowiedzieli mamom lub innym domownikom, czego się dowiedzieliście . Stańcie się także nauczycielami i opowiedzcie innym Co robią żaby. Mam nadzieję, że inni chętnie was posłuchają. Życzę wesołej zabawy :):)

Co robią żaby część 1 wczesna wiosna.

Co robią żaby część 2 zaloty żab.

Co robią żaby część 3 początek życia.

Co robią żaby część 4 kto je żaby.

Co robią żaby część 5 co jedzą żaby.

Co robią żaby część 6 w nocy.

Co robią żaby część 7 dorastanie.

Co robią żaby część 8 późne lato.

Co robią żaby część 9 dorosłe życie, jesień.

Co robią żaby część 10 zima.

Film przyrodniczy Intymne życie żab jako "poważniejsze" potraktowanie tematu.

Film od jajeczka do żaby filmik w języku angielskim. Dla chętnych do przetłumaczenia i zapisania w zeszycie co dzieje się w kolejnych dniach od zapłodnienia. TO ZADANIE DODATKOWE.

Mam nadzieję, że dzisiejsza lekcja była ciekawa i polubiliście żaby :):)

Jak czuliście się w roli nauczycieli?

W zeszycie pod tematem lekcji proszę zapisać notatkę jako odpowiedzi na kolejne pytania:

  1. Jak dzielimy gromadę płazów?

  2. Dlaczego płazy nazywamy zwierzętami dwóch środowisk?

  3. Jakie znaczenie mają żaby w środowisku?

LEKCJA ZDALNA 3 21.04

Temat: Ryby - posumowanie i sprawdzenie wiadomości

Pierwsze zadanie to powtórzenie polecenia z lekcji 1 (wszyscy, którzy nie wykonali zadań)

Proszę wykonać schematyczny rysunek ryby i zaznaczyć wszystkie formy przystosowania tych zwierząt do życia w środowisku wodnym. Wykonać pozostałe polecenia zawarte w prezentacji. Notatki sfotografować i przesłać na mój adres ulakierczak@gmail.com wpisując w temacie inię, nazwisko, klasa.

Notatki te nie będą już oceniane, jednak wykonanie zostanie potwierdzone +. Uzupełniony zeszyt z wykonanymi WSZYSTKIMI notatkami i zadaniami będą warunkiem klasyfikacji na koniec roku szkolnego.

Jeżeli nie masz podręcznika, to materiał z realizowanych lekcji znajdziesz tu: PODRĘCZNIK ELEKTRONICZNY

Rozwiąż TEST - SPRAWDZIAN RYBY . Wszystkie odpowiedzi możesz znaleźć w podręczniku.

Po zaznaczeniu odpowiedzi kliknij "PRZEŚLIJ" Odpowiedź automatycznie dotrze do mnie.

TERMIN ROZWIĄZANIA TESTU - 25 KWIETNIA!! Po tym terminie, osoby, które nie przesłały odpowiedzi otrzymują ocenę niedostateczną .

Wszystkie lekcje, materiały, testy można otwierać na komputerze, tablecie lub telefonie komórkowym.



LEKCJA ZDALNA 2 6.04 - 09.04

Temat: Znaczenie i ochrona ryb. Ryby - posumowanie wiadomości

Klikając na poniższy napis i zapoznaj się z przedstawionymi tam informacjami.


wszystkie podkreślone wyrazy są adresami mailowymi do stron internetowych. Klikając na nie zostaniesz przekierowany do danej strony.

Jeżeli znajdziesz ciekawe informacje o rybach w internecie prześlij na mój adres mailowy - ulakierczak@gmail.com krótko opisaną informację oraz załącz plik do strony, gdzie tą informację znalazłeś.

Przypominam w tytule wiadomości wpisz imię, nazwisko i klasa.

kahoot - gra na podsumowanie


W razie jakichkolwiek pytań proszę piszcie do mnie, pytajcie, zawsze wpisując w tytule maila imię, nazwisko, klasa

Życzę wam spokoju, cierpliwości i wytrwałości. Dbajcie o siebie i swoich najbliższych.

Wam i Waszym rodzicom życzę pogodnych i spokojnych świąt Wielkiej Nocy.

Urszula Kierczak

LEKCJA ZDALNA 1 30.03 - 04.04

Temat: Ryby - zwierzęta wodne.

Zobacz krótki film przedstawiający ryby w swoim naturalnym środowisku.

Spróbuj wypisać jakie zaobserwowałeś formy przystosowania ryb do życia w wodzie.

Na poniższej ilustracji zaznaczone i opisane zostały wszystkie formy przystosowania ryb do życia w środowisku wodnym.

Przeczytaj wszystko uważnie, staraj się zapamiętać jak najwięcej informacji.

Następnie, nie patrząc na ilustrację narysuj w zeszycie prosty rysunek ryby, zaznacz wszystkie zapamiętane formy, podpisz je a następnie sprawdź na rysunku, czy coś pomiąłeś, jeżeli tak uzupełnij twój rysunek.

Teraz, nie patrząc na ilustrację narysuj w zeszycie prosty rysunek ryby, zaznacz wszystkie zapamiętane formy, podpisz je a następnie sprawdź na rysunku, czy coś pomiąłeś, jeżeli tak uzupełnij twój rysunek.


Klikając w link lub wpisując adres w przeglądarkę, zobacz kolejne slajdy prezentacji. Wykonaj zapisane na slajdach polecenia.

https://drive.google.com/file/d/1O40CKoTBeQoeU_z8UIVSwPiLPFsWOnBY/view?usp=sharing

Ryby - prezentacja.pptx

Mam nadzieję, że pracowałeś/pracowałaś pilnie a lekcja się podobała :)

Pozdrawiam i do następnej lekcji :) Ula Kierczak