Літній оздоровчий період


ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ З ДОШКІЛЬНИКАМИ У ЛІТНІЙ ПЕРІОД

Методичні рекомендації 

Одним із циклів роботи дошкільного начального закладу, окрім навчального року, є оздоровчий період, як складова частина роботи ДНЗ зі зміцнення та збереження фізичного та психічного здоров’я дітей. На виконання Закону України «Про дошкільну освіту» (із змінами), Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 № 305 (із змінами), Інструктивно-методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 16.03.2012 № 1/9-198 «Організація роботи в дошкільних навчальних закладах у літній період», наказу Білопільського дошкільного навчального закладу (ясла-садок)  «Дзвіночок» «Про підготовку та  організацію літнього  оздоровлення дітей у дошкільному навчальному закладі в період воєнного стану»,  плану роботи на оздоровчий період  проводиться літнє оздоровлення дітей раннього, молодшого   та старшого дошкільного віку. Із метою забезпечення ефективного оздоровлення та повноцінного відпочинку дітей улітку, створення належних умов для освітньої, культурно-виховної, фізкультурно-оздоровчої роботи під час літнього оздоровлення дітей адміністрацією ДНЗ здійснюється  комплекс відповідних організаційних заходів.

На педагогічній раді дошкільного закладу затверджується  розклад навчально-виховної роботи, плани спортивних і музичних заходів.  На початку червня для педагогічного колективу  дошкільного закладу проведено онлайн-нараду, на якій розглянуто питання щодо завдань на літнє оздоровлення, особливостей планування роботи з дітьми на літній оздоровчий період в період впровадження воєнного стану.

З 01 червня ДНЗ «Дзвіночок» переводиться на літній режим роботи.

Одне з основних завдань, яке стоїть перед педагогами нашого закладу - організувати освітній процес  в літній період з максимальною користю для дітей, одночасно забезпечивши безпеку всіх його учасників. Педагоги використовують в роботі Рекомендації листа Міністерства освіти і науки щодо організації діяльності закладів дошкільної освіти в літній період в умовах воєнного стану (лист МОН від 31.05.23 № 4/1798-23 року). 

Протягом літнього періоду в ДНЗ функціонує 2 групи: група раннього та молодшого віку та група старшого дошкільного віку. Оздоровленням  охоплено 36 дітей віком від 2 до 6 років.

Під час проведення онлайн-занять вихователі використовують у роботі такі інструменти спілкування при дистанційному навчанні:


– Сайт ДНЗ  

– Соціальна мережа Facebook, 

– В мережі Viber та Telegram створено групи з батьками вихованців  для надання рекомендацій щодо здійснення освітньої діяльності за окремими темами та отримання фотозвітів (за бажанням батьків).

 Під час  впровадження дистанційної форми роботи педагоги пропонують батькам дітей відеоматеріали та ресурсну підтримку, які дозволять у літній оздоровчий період продовжити цілеспрямовану систематичну освітню діяльність із розвитку малюків.

 На виконання Закону України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», завдання Базового компоненту дошкільної освіти педагогічний колектив визначив такі основні завдання на  оздоровчий  період:

- забезпечення батьками сприятливих умов для ефективного оздоровлення дітей в умовах воєнного стану;

-збагачення практичного досвіду дітей через  залучення їх до різних видів дитячої діяльності – ігрової, рухової, пізнавальної, комунікативно-мовленнєвої, трудової в дистанційному форматі;

-взаємодія з батьками з використанням дистанційних форм роботи з питання формування особистісної культури дитини шляхом виховання патріотичних почуттів, відкриття їй світу культури, мистецтва.  

    Протягом оздоровчого періоду вихователі ДНЗ максимально намагаються залучати батьків до співпраці. У  батьківських групах та на сайті ДНЗ розміщено матеріали  з рекомендаціями та порадами «Профілактика теплових та сонячних ударів», «Небезпечні комахи», «Правила поведінки у природі», «Безпека вас і ваших дітей: профілактика харчових отруєнь», «Обережно, гриби», «Якщо дитина заблукала», «Дитина і дорога», проведено інструктажі з батьками «Відпочиваємо разом з малюками цікаво й змістовно», «Відпочиваємо біля водойми», «Отруйні рослини та ягоди», «Небезпечні знахідки»,інструктажі з мінної безпеки.


Пам’ятки для батьків щодо оздоровлення дітей влітку


Як убезпечити дитину вдома

Пам’ятка для батьків

Щодня вдома ми користуємося речами, що становлять потенційну небезпеку для нашого здоров’я або навіть життя. Але зазвичай не замислюємося над цим, бо маємо досвід і звички безпечної поведінки. Натомість дитина, яка тільки-но почала осягати ці життєво необхідні знання, може легко потрапити в халепу. Щоб убезпечити дитину від побутового травматизму,

-    по-перше, навчіть її правил безпеки життєдіяльності,

 Поясніть дитині потенційну небезпеку

 

Створіть умови для безпечного перебування вдома

 

Види загартувальних процедур

 Пам’ятка

 

Повсякденні загартувальні процедури:

      У дошкільних навчальних закладах проводять також такі загартувальні заходи: ходьба босоніж по росяній траві, глині, камінцях, вологому піску тощо.

Спеціальні загартувальні процедури:

 

      Можна проводити й  такі спеціальні лікувально-профілактичні процедури, як-от: фітотерапія, аромотерапія, лікувальна фізкультура, масаж, фізіотерапевтичні процедури тощо.

      Спеціальні лікувально-профілактичні процедури включають до системи оздоровлення за призначенням лікаря та за згодою батьків з огляду на індивідуальні показники стану здоров’я і самопочуття дітей.

 

                   Примітка. Складено відповідно до методичних рекомендацій «Фізичний розвиток дітей в умовах дошкільного навчального закладу», поданих у листі МОН України від 16.08.2010 № 1/9-563, та Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженого наказом МОЗ від 24.03.2016 № 234.

 

Якщо необхідно залишити дитину вдома саму

 

Як організувати безпечну прогулянку на природі

 

Пам'ятка для батьків

Питний режим і раціон

 

У спеку організм дитини потребує більше питної води, іноді до кількох літрів на добу понад норму. Тому треба забезпечити дітей достатньою кількістю питної кип`яченої води як під час перебування у групових приміщеннях, так і на прогулянці. Питну кип`ячену воду дають після охолодження до кімнатної температури. Її зберігають у добре вимитому посуді й змінюють не рідше одного разу на добу (п. 1.5 Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої наказом МОН, МОЗ від 17. 04. 2006 № 298/227).

Оскільки більшість дітей забувають пити воду, то вихователі контролюють цей процес.

Під час перегрівання уповільнюється обмін речовин в організмі дитини, зокрема окислювальні процеси, а відтак зменшується потреба в калоріях. Це впливає на калорійність добового раціону. Утім не варто обмежувати в ньому кількість жирів та білків, оскільки саме влітку діти інтенсивно ростуть. Їжа в спеку має містити достатню кількість жирів. Рекомендують також збільшити кількість тваринних білків, не зменшуючи загальної їх кількості.

У спеку організм дитини втрачає з потом значну кількість вітамінів, особливо вітаміну С, макро- та мікроелементів. Тому в літньому раціоні дітей має бути багато свіжих овочів, фруктів та ягід, а також достатня кількість солі. Це не означає, що страви потрібно більше солити, достатньо тієї кількості, що передбачена їх рецептурою.

За високої температури повітря зменшується слиновиділення, тому не включайте в примірне двотижневе меню на літній період занадто сухі або в`язкі страви. Самопочуття дітей у літню спеку поліпшать кисло-солодкі компоти та соки, а також ряжанка, кефір, наріне. Ними ліпше замінити гарячі чай та кавовий напій.

Завдання дорослих – створити комфортні умови для перебування у дошкільному навчальному закладі в спекотні літні дні та знати, як надати домедичну допомого в разі перегрівання.

Симптоми теплової перевтоми:

Домедична допомога в разі перегрівання