Виставки літератури








Кожного року, 9 листопада, в Україні відзначають День української писемності та мови. Свято започатковано в 1997 р., коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови».

Упродовж століть українська мова, так само як і її носій – український народ – зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав, зважаючи на те, під чиєю владою опинялася Україна. Нині українська мова має державний статус, але зазіхання на неї з боку кремлівських можновладців та місцевих українофобів і русифікаторів не припиняються.

     Отже варто докладати зусиль аби українська мова не тільки зберігалася, але й розвивалася. Нею варто розмовляти, писати, послуговуватися будь-де, адже вона наша рідна мова. 

14 жовтня - День козацької слави

Ми- нащадки козацького роду

Віртуальна книжкова виставка

Є і нам про що згадати…

Пісне, душу возвелич.

Ой, була в нас ненька-мати, -

Запорізька славна Січ

Українське козацтво - значне явище не тільки в українській, але й у світовій історії. Той, хто знає історію України, погодиться з тим, що однією з найяскравіших її сторінок стала козаччина.

Сторінка ця писана не лише списами і шаблями, а найблагороднішими та найсвятішими пориваннями. Вона переконливо засвідчує високу духовність, культурні традиції нашого народу, його шляхетну вдачу та лицарські звичаї.

Козаччина завжди була однією з найлегендарніших сторінок української історії, на славних прикладах якої виховувалося почуття національної самоповаги багатьох поколінь українців. Козацтво – звитяжна історія і велика гордість нашого народу, душа України, її надія і оберіг.

Лепко Віктор. Українське козацтво. - Харків: «ТОРСІНГ ПЛЮС», 2010, 95 с.

Книжка розповідає про визначне явище в українській історії - козацтво. Гортаючи її сторінки, ви дізнаєтесь, як і коли воно виникло, як жили козаки, як боронили землі нашої Батьківщини від ворогів та загарбників, як вони воювали і перемагали.

Козацтво дало історії багато славетних імен, відомих не лише на теренах України, а й в усьому світі. Козаків шанували, вони вражали всіх своєю військовою майстерністю й надзвичайною сміливістю. Про все це ви дізнаєтеся зі сторінок цього видання

Липа К, Руденко О. Військо Богдана Хмельницького. –

Київ: Наш час, 2010. – 63 с. (Серія «Жива історія», проєкт «Українська мілітарна історія»)

Як виглядало військо Богдана Хмельницького? Чим були озброєні вояки, як одягнені, що їли і де відпочивали? Чим гралися козацькі діти і які плаття носили дружини козаків?

Книга дає наочні відповіді на всі ці запитання. За фотографіями доробку учасників військово-історичного руху та музейних експонатів читач має змогу уявити життя наших предків.

Книга розрахована на всіх, хто цікавиться військовою історією та культурою

Яворницький Д. І. Історія запорозьких козаків : У 3 т. / Редкол.: П. С. Сохань (голова) та ін.— К.: Наук. думка, 1990—660с.— (Пам’ятки іст. думки України). Текст укр. та рос. мовами.— Т. 2.—1990.—560 с.— Бібліогр.: с. 514—520.

У томі висвітлюється історія запорозького козацтва від його виникнення в кінці XV ст. до 1686 р. Описуються походження козаків, їхня боротьба проти грабіжницьких навал на Україну орд кримських та турецьких феодалів. Значну увагу приділено дослідженню участі запорожців в народних повстаннях проти шляхетської Польщі, визвольній війні під проводом Богдана Хмельницького 1648—1654 рр.

Мензатюк Зірка. Таємниця козацької шаблі. –

Львів: Видавництво Старого Лева, 2015. – 158 с.

Усе почалося з того, що в сімейства Руснаків з`явилася Машка - пошарпаний, але все ж нічогенький автомобільчик. А далі... привид повідомив, що старовинна реліквія у небезпеці, - і почалися шалені перегони, небезпечна, сповнена містики і захвату мандрівка замками України у пошуках козацької шаблі...

Ця пригодницька повість Зірки Мензатюк рекомендується для читання у шкільній програмі з української літератури учнями п`ятих класів.

Увага! Після прочитання цієї книжки діти благають батьків вирушити в мандри замками України :)

Лицарі волі. –

Харків : Белкар-книга, 2016. – 64 с.

Збірка художніх творів про славетних лицарів волі — Богдана Хмельницького, Олексу Довбуша, Устима Кармалюка

Пригара Марія. Михайлик – джура козацький.

- Київ: Веселка, 1969. – 172с.

Про пригоди малого козацького джури Михайлика на Січі, в боях під Хотином, про стосунки двох славетних отаманів Петра Сагайдачного та Яцька Бородавки, що вели в бій козацьке військо, розповідає повість Марії Пригари

Старицький М.П. Облога Буші : повість.

Повість «Облога Буші» відтворює реальні історичні події героїчної оборони містечка-фортеці під час української національно-визвольної війни XVII століття.

Пригодницький сюжет твору тримає читача у постійній напрузі, сила характерів головних героїв і самопожертва всього населення містечка вражають, а кохання сотниківни Орисі, яка очолила оборону Буші, і польського князя Антося, зачаровує своєю глибиною.

10 жовтня - День художника України 

Українським майстрам пензля і різця належать твори, які стали частиною золотого фонду світового образотворчого мистецтва. 

Вишуканий живопис, віртуозна графіка, майстерна пластика - невід’ємна частина національної культури, джерело духовного розвитку і задоволення естетичних потреб українського суспільства. Творчі досягнення художників свідчать про потужний потенціал народу, сприяють створенню позитивного іміджу України у світі.

В художній палітрі кристалізується внутрішній світ людини, звучать кольори глибоких почуттів. Роботи українських художників будять прагнення до прекрасного, спонукають замислитися над суттю буття.

День художника відзначається в Україні щорічно у другу неділю жовтня згідно з указом президента (№ 1132/98) від 9 жовтня 1998р.

29 вересня - 155 р. від дня народження М.С.Грушевського (1866–1934), українського історика, державного і громадсько-політичного діяча

Книжкова виставка

«Михайло Грушевський: історик і будівничий нації»

22 вересня - День партизанської слави   

Партизанський рух завжди відображав прагнення народу до свободи. Понад п’ятсот з’єднань і сотні загонів народних месників, що діяли в тилу ворога під час Другої Світової війни на території України, зробили вагомий внесок у визволення країни від нацистських загарбників. 

     Література про подвиги партизан у роки Другої світової війни широко  представлена  на книжкових тематичних полицях. 

У читальній залі бібліотеки експонувалась виставка літератури

Любі читачі! 

День 1 вересня завжди особливо урочистий і хвилюючий, адже саме з нього починається незвіданий, цікавий і водночас нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень, до самостійного життя. Бажаємо усім вам на цьому шляху підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети. Нехай ваші здібності, наполегливість стануть запорукою визначних успіхів у дорослому житті. 

  Приходьте до бібліотеки, читайте, розвивайтесь та поринайте у світ нерозгаданих історій та цікавих подорожей!