Тема роботи: STEM-оріентований підхід, як основа розвитку творчої обистості учня та вчителя

за 2021-2022 н.р.

STEM-навчання дозволяє зміцнити та вирішити найбільш актуальні проблеми майбутнього. Таке навчання засноване на ідеї навчання учнів із застосуванням міждисциплінарного та прикладного підходу. Замість того щоб вивчати окремо кожну дисципліну, STEM інтегрує їх в єдину схему навчання.

Розширюючи дитячий кругозір одночасно із декількох дисциплін було проведено СТЕМ-тиждень.

Заходи тижня були спрямовані на створення умов для реалізації творчих здібностей учнів, на активізацію та розвиток пізнавального інтересу до математики, інформатики та природничих наук.

Чому стиль STEAM? В умовах сучасної освіти гостро постає питання підготовки кваліфікованих спеціалістів, які зможуть підняти економіку країни, зробити її більш інноваційною та конкурентоспроможною. Сьогодні потрібні спеціалісти у ІТ галузях, програмісти, та професії пов'язані з технологією і високо технологічним виробництвом на стику з природничими науками. Для вирішення цього завдання й використовують STEAM напрямки в освіті, адже вони потребують зокрема застосування математичних навичок і понять.

Завдання тижня:

  • Інтегрованість навчання;

  • Застосування знань у реальному житті;

  • Розвиток критичного та логічного мислення;

  • Активна комунікація і командна робота;

  • Розвиток інтересу до дисциплін природничо-математичного циклу;

  • Креативність та інноваційний підхід до роботи;

  • Виявлення навичок та нахилів для створення мосту між навчанням та кар’єрою;

  • STEAM як доповнення до шкільної програми.

Тиждень проходив згідно затвердженого плану.

Головною метою проведення тижня було підвищення мотивації серед учнів до вивчення предметів природничо-математичного циклу в школі, розвивати в них логічне мислення та пам'ять. Мета була досягнута (Звіт про проведення СТЕМ-тижня), адже учні отримали естетичне задоволення, поглибили знання з предметів та спробували свої сили у різноманітних конкурсах. У рамках тижня «STEM-освіти» учні також проявляли свої інженерні вміння. Цей Тиждень показав учням, як багато проблем для їх вирішення потребують участі інженерів. Тиждень сприяв розвитку обізнаності учнів у STEM освіті, зацікавленості учнів у вивченні предметів та дав змогу провести цікаве, змістовне і корисне дозвілля.

* інтегровані уроки:

- Урок з алгебри та української літератури у 8-А класі– Бондар Л.М. та Федьоха Л.А. Тема: «І.Карпенко – Карий «Сто тисяч» Властивості квадратного кореня. Дійсні числа»;

* Розробка науково-дослідницьких робіт із математики та участь у обласномих конкурсах «Інсайти сьогодення» та МАН:

- «Секрети Календаря» - Охріменко Анастасія учениця 8-А класу, ліцей, обласний конкурс «Інсайти сьогодення» секція математика (Бондар Л.М.);

-«Площі фігур» - Бурих Владислав, учень 8 класу, Несватківська філія, МАН секція прикладна математика – ІІІ місце (Сергійчук О.О.);

-«Застосування теореми Варіньона до розв’язання геометричних задач» - Бондар Андрій, учень 9класу, Івангородська філія, МАН секція математика – ІІ місце (Бондар Л.М.);

Крім того пройшла і шкільна конференція захист наукових робіт з математики. Взяли участь учні 8-мих та 6-тих класів (Бондар Л.М.).

Розробка та захист науково-дослідницьких робіт дає можливість розвивати комунікативну компетентність, передаючи набуті раніше знання іншим, уміло пояснювати та демонструвати свою роботу та експерименти.

Бондар Л.М. взяла участь у обласному конкурсі «Обласний конкурс "Інновації в освітньому просторі: Сучасні тренди - 2021" у номінації методична розробка «Використання елементів СТЕМ освіти на уроках математики у 5-6 класах».

За правильно організованої навчальної діяльності дитина нагромаджує знання не хаотично, а цілеспрямовано, внаслідок чого засвоєння нею наукової інформації утворює певну систему, яка весь час розширюється, збагачується. Саме так відбувається формування наукового світогляду учня. Таким чином, всі види робіт, описані вище, можна віднести до складових частин STEM-освіти, яка має на меті об’єднувати наукові, технологічні, інженерні, математичні знання для формування й утвердження переконань особистості учня.