Науково-методична проблема центру STEM – освіти:

«Формування ключових компетентностей особистості шляхом інтеграції навчальних дисциплін в єдину систему навчання»

за 2018-2019 н.р.


Тема роботи: Впровадження STEM-освіти в навчальний процес через інтегораність та візуалізацію навчання.

Для підготовки підростаючого покоління до життя у високотехнологічному конкурентному світі необхідно розвивати інтерес до науково-технічної творчості, техніки та високих технологій. У багатьох розвинутих країнах світу все більшої популярності набуває STEM-освіта, як перетин науки (Science), технології (Technology), інженерії (Engeneering) та математики (Math). Це низка програм навчання, яка готує учнів до успішного працевлаштування, до освіти після школи або для того й іншого, вимагає різних і більш технічно складних навичок, зокрема із застосуванням математичних знань і наукових понять.

STEM-навчання дозволить зміцнити та вирішити найбільш актуальні проблеми майбутнього. STEM-навчальний план заснований на ідеї навчання учнів із застосуванням міждисциплінарного та прикладного підходу. Замість того щоб вивчати окремо кожну дисципліну, STEM інтегрує їх в єдину схему навчання.

Було проведення навчання вчителів Офісу 365 проведеного на базі НВК Лютинською МІ та Олефіренко ЛІ на якому було ознайомлено вчителів НВО з засобами візуалізації навчального процесу.

На рівні Району було проведено навчання вчителів 1 го класу із Лего конструювання вчитель Кошман І.В.

Розширюючи дитячий кругозір одночасно із декількох дисциплін було проведено

· інтегровані уроки:

- Урок з математики та історії 10 клас (історичний профіль) – Сухенко ОМ та Чобану АВ;

- Урок з алгебри та української літератури 10 клас (математичний профіль) Тема « Життя та творчість М. Старицького. Методи розв’язування рівнянь та нерівностей) – Бондар ЛМ та Шевчук ЛМ.

· стем урок:

- Урок математики у 5 класі Тема: «Периметри та площі фігур» – Бондар ЛМ.

· Розробка науково-дослідницьких робіт із предметів:

-математика « Про трикутник і не тільки»(ІІ місце Михайлюк В 8 клас) та «Неможливі фігури» (ІІІ місце Давидова О 10 клас)

-географія

- астрономія

-біологія

Розробка та захист науково-дослідницьких робіт дає можливість розвивати комунікативну компетентність, передаючи набуті раніше знання іншим, уміло пояснювати та демонструвати свою роботу та експерименти.

Участь у районному етапі учнівських предметних олімпіадах:

- Математика (7клас Безносенко (3 місце), 9клас Задорожній (Імісце) і 10 класКовтун (Імісце))

- Біологія

- Географія

- Астрономія

- Інформатика

- Фізика (1 дитина 11 клас)

- Участь у обласному етапі учнівських предметних олімпіад:

- Математика (3місце – Задорожній С., 4місце- Ковтун А.)

Велику роль у інтеграції знань з природничо математичних дисциплін відіграють щорічна участь учнів закладу у Міжнародних природознавчій грі «Геліантус», математичній грі «Кенгуру» та інформаційно технологічного «Бебрас». Адже у наш час наука відіграє дуже важливу роль. Вона потрібна в усіх сферах діяльності людини. Її функцією є виробництво та систематизація знань про природу, суспільство і свідомість. Майже всі професії пов’язані з нею. А тому участь у подібних іграх є досить важливою сходинкою для розуміння цілісності картини світу та природи.

Бондар Л.М. взяла участь у обласному конкурсі «Відеофест «Педагогічний креатив» у номінації Stem-технології у викладання математики.

За правильно організованої навчальної діяльності дитини вона нагромаджує знання не хаотично, а цілеспрямовано, внаслідок чого засвоєння нею наукової інформації утворює певну систему, яка весь час розширюється, збагачується. Саме так відбувається формування наукового світогляду учня. Таким чином, всі види робіт, описані вище, можна віднести до складових частин STEM-освіти, яка має на меті об’єднувати наукові, технологічні, інженерні, математичні знання для формування й утвердження переконань особистості учня.