Тема роботи: Інноваційне мислення учителя та учня

як база STEM-освіти

за 2019-2020 н.р.

Навчальний заклад продовжив роботу над темою «Впровадження STEM-освіти у навчальний процес». Метою цьогорішньої роботи є формування наукового світогляду та критичного мислення, творчих здібностей особистості молодої людини в умовах становлення інформаційного суспільства та економіки знань.

Як відомо, що суть STEM-технології полягає у тому, що в її основі лежить інженерний підхід до винаходу (прототипу).

Отож на декаді природничо-математичного циклу було проведено інженерний тиждень де вчителі (Олефіренко О.І. та Олефіренко В.М.) разом з учнями мали змогу скористатися комп’ютерними класами та робототехнікою, створити руку-імітатор та декілька моделей діючих роботів. А вчителі(Сухенко О.М. та Бондар Л.М.) із учнями старшої школи створювали 3D моделі многогранників.

Інтегроване навчання за «темами», а не з предметів. Було проведено (Бондар Л.М.) Стем –урок математики у 6-А класі тема: «Довжина кола та площа круга».

STEM-навчання поєднує в собі проектний та міждисциплінарний підходи, основою для яких є інтеграція природничих наук в технології, інженерну творчість і математику. Тому вчителем Бондар Л.М. було проведено учнівську конференцію «Наукові пікніки» для учнів 6- х класів. Де було представлено учнями 6-А класу свої наукові роботи на теми:

- Види календарів;

- Раціональні числа;

- Пропорція у архітектурі;

- Математичні географічні позначки;

- Пам’ятники математичним термінам.

Унiкaльнi мoжливocтi мультимeдiйних кoмплeкciв з пpoгpaмним зaбeзпeчeнням SMART дозволяють вчитeлям Степанеко Л.М. та Ставенко О.П. cтвopювaти цiкaвi, видoвищнi i пpoдуктивнi уpoки з викopиcтaнням iнтepaктивнoї дoшки SMART, яку дiти нaзивaють дoшкoю чapiвницeю. Були проведені уроки хімії «Валентність» - 7клас та «Вуглеводи. Крохмаль»- 9 клас, біології «Вивчення різноманітності амфібій»-7клас.

За правильно організованої навчальної діяльності дитини вона нагромаджує знання не хаотично, а цілеспрямовано, внаслідок чого засвоєння нею наукової інформації утворює певну систему, яка весь час розширюється, збагачується. Саме так відбувається формування наукового світогляду учня.