Ватутінський ліцей № 1
Ватутінської міської ради Черкаської області
У межах Всеукраїнської акції „16 днів проти насильства в нашому ліцеї були проведені заходи:
01.12.2023. До всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІДом :
- Тренінг: «Чи все знаємо ВІЛ/СНІД» .
- Флешмоб до Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІДом. «СНІД не вирок ».
- Акція «Червона стрічка». Присвячена Міжнародному дню боротьби зі СНІДом.
- Облаштування тематичної поли/СНІД. Ти повинен це знати.»
02.12.2023. До Міжнародного дня боротьби з рабством :
- Флешмоб: « Ми проти насилля» .
- Тематичні п’ятихвилинки: «Безпечне працевлаштування», «Рабство. Чи існує воно сьогодні?».
- Перегляд і обговоренні відеороликів «Що таке торгівля людьми?»; «Сучасне рабство»
03.12.2023. До Міжнародного дня людей з обмеженими фізичними можливостями:
- Уроки Доброти присвячені Міжнародному дню людей з особливими потребами.
- Урок – спілкування «Можливості—обмежені, здібності - безмежн».
05.12.2023До Міжнародного дня волонтера:
- П’ятихвилинки « Кожен з нас – волонтер»
- Квілт «Волонтерство це….»
Гори, гори ясно
спечи нам Калиту красну!
Щоб ми її кусали
та й горя не знали!....
З давніх давен Україна славиться величними традиційними святами та обрядами. Одним із таких свят, яке завжди відзначали наші батьки, діди, прадіди було День Андрія або, як у народі називають, свято калити, і святкують його за новим календарем 30 листопада. Тому сьогодні у нашому ліцеї одинадцятикласники провели «Адріївські вечорниці».
Таким чином, учні ліцею ще раз довели, що у нашого народу багаті та цікаві обряди, і традиції, залишені в спадок від наших бабусь, дідусів. Їх потрібно пам’ятати та шанувати, адже щасливого майбутнього ми можемо досягти лише пам’ятаючи наше славне минуле.
30 листопада — ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДОМАШНІХ ТВАРИН
Це привід об’єднатись для збереження тваринного світу нашої планети та захистити права домашніх і безпритульних тварин.
Учениця 11-Б класу, Жайворонок Даша, провела в 7-А міні- лекцію про протидію жорстокому поводженню з тваринами.
28.11.2023 в Ватутінському ліцеї №1 відбулися магання з волейболу серед команд учнів 8 і 9 класів.
І місце посіла команда 9 класу, а ІІ місце команда 8 класу
27.11.2023 року в 27.11.2023 року в Ватутінському ліцеї №1 відбулися магання з настільного тенісу серед хлопців та дівчат 9- 11 класів
Результат змагань:
І місце 11-Б кл (хлопці) ІІ місце 11-В ( хлопці); ІІІ місце 10-А (хлопці).
І місце 11-В (дівчата), ІІ місце 9-Б (дівчата), ІІІ місце 11 -А (дівчата).
ГОЛОДОМОР 1932-1933 РОКІВ - ГЕНОЦИД УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ
Найжорстокішим злочином комуністичного режиму проти українського народу був голодомор 1932—1933 рр. Ця спланована проти українського селянства акція мала ліквідувати основу української нації і національного відродження, зруйнувати незалежні господарства, унеможливити протистояння радянській владі.
По всій Україні проходять меморіальні заходи. Ватутінський ліцей № 1 теж не лишився осторонь і приєднався до вшанування пам’яті тих, хто загинув через голод. Педагогом організатором, педагогом змистецтва були проведені інформаційні п’ятихвилинки «Дзвони скорботи», бібліотекарем було організовано книжкову виставку реквієм до Дня пам’яті жертв голодомору 1932-1933рр. «Ангели пам’яті». Фотовиставку «Печу-печу хлібчик», прийняли участь в акції «Біль голодомору в історії моєї родини».
Рамках відзначення Дня Гідності та Свободи в закладі проведені:
інформаційні експрес-хвилинки "Заряджені гідністю та жагою до свободи"
Години спілкування :
«Вистояли на Майдані – переможемо у війні»
«Революція гідності – на шляху історії"
Флешмоб « Україна – країна нескорених!»
03.11.2023 у Ватутінському ліцеї №1, з метою популяризації військових професій, відбулася зустріч випускників з представником військового інституту танкових військ майором Сінько В.В. та представником Звенигородського РТЦК та СП майором Левіцьким С.С. щодо подальшого навчання у військових навчальних закладах України.
Хлопці та дівчата отримали інформацію щодо навчальних закладів України в яких можна здобути військову професію, дізналися про перспективи після навчання.
Під час проведення акцій «Все для Перемоги – все для ЗСУ!», « Щаслива гривня» та благодійного ярмарку учнями нашого ліцею було зібрано понад 20 000 гривен.
Ми завжди підтримуємо тісний зв'язок з волонтерами громадської організації «СІЧ» і з’ясували, що на даний час найбільше потребують наші військові.
Так за ці кошти було закуплено:
само нагрівні термохімічні грілки – 200 шт.;
Кофти флізові – 6 шт.;
Флісові шапки 40 шт.;
Бафи флісові 30 шт.;
Шапки теплі 30 шт.:
Та медикаменти
На все це було затрачено понад 20 тисяч гривнів.
Також до цього ми доклали печиво, чай, солодощі та малюнки від наших учнів, а ще нашу віру і нашу любов.
Ми бажаємо нашим захисникам міцного здоров’я, твердості і міці.
Віримо в них і чекаємо з перемогою в цьому році.
2 листопада Ватутінська міська бібліотека для дорослих запросила учнів 11-В класу для участі в брейн-рингу "Мова-не калька"присвяченому Дню української писемності і мови. Учні позмагались у різних конкурсах, в яких необхідно було показати свої знання з української мови. Було цікаво, інформативно і весело. Перемогла дружба і всі отримали корисні 🖍️ і солодкі 🍫 призи. Дякуємо!
З метою розширити знання учнів про період козацтва, розвивати в учнів логічне мислення, увагу; виховувати у дітей повагу та інтерес до історичного минулого свого народу в ліцеї №1 дев’ятого жовтня була проведена інтелектуальна гра «Що? Де? Коли?» Це - командна гра, тут знання кожного стають основою успіху всіх.
Героїчну сторінку в історію нашого народу вписали славні запорожці, степові рицарі, оборонці української землі. В рамках проведення місячнка «Козацької слави» 3 жовтня відбулася інтелектуально-пізнавальна гра «Побут козаків» для учнів восьмих класів. Після перегляду навчального відео про життя козаків та їхні традиції команди 8-А а 8-Б класів давали відповіді на тестові питання. Після чотирьох раундів гри обидві команди набрали однакову кількість балів, таким чином зігравши внічию.
2 жовтня для учнів 11-х класів в рамках місячника «Козацької слави», який проводиться до Дня українського козацтва, Дня Покрови Пресвятої Богородиці та Дня захисників та захисниць України, відбувся «Козацький кінозал». На презентації із зазначеної тематики були представлені найкращі українські фільми останніх років про козаків та їхніх гетьманів, про події сучасної російсько-української війни. Ведучими цього заходу були учні 11-Б класу Анастасія Кучерява та Євгеній Прудиус . Підготували захід вчитель зарубіжної літератури Людмила Арутюнян та керівник гуртків військово-патріотичного напрямку Інна Коломієць.
З метою розширити кругозір учнів про козацтво, сприяти патріотичному вихованню, популяризувати фізичну культуру та спорт, виховувати почуття дружби, колективізму, взаємовиручки та у рамках місячника «Козацької слави» в ліцеї №1 були проведені спортивні змагання «Козацькі розваги для учнів 7-Б та 7-В класів.
З 23 по 30 вересня 2023 року УЄФА оголосила про проведення в Європі Тижня масового футболу УЄФА.
В рамках заходів Тижня масового футболу, 28 вересня, учні 11 – в класу Дмитро Габренко та Максим Шевчук підготували та представили презентації про футбольні клуби «Наполі» та «Баварія».
Представлені презентації були якісно оформленні та інформаційно насичені
Однокласники щиро подякували оплесками Дмитру та Максиму за цікаву інформацію.
«Зараз в Україні зароджується новий етап в музичній культурі. У пісень ніби з’являється нова мова, яку народила війна. Відомі артисти та виконавці один за одним розповідають історію цієї страшної війни у своїх нових піснях. Творчість українських митців підіймає бойовий дух та надихає на переможну боротьбу».
Саме про це йшлося на сьогоднішньому заході «Переможні пісні», який був проведений в ліцеї №1 для дев’ятикласників. Ведучі, а ними були учні 11-А класу: Даша Дроговоз, Аня Горбачова, Настя Коваленко, Марійка Геращенко та Максим Шевчук - розказали молоді про історію написання та зйомок кліпів пісень про події, які ми переживаємо зараз.
26 вересня ліцей №1 поповнився іще двома козацькими роями «Вартові миру» та «Серце патріота». Козаки та берегині на посвяті в козаки та берегині показали кмітливість, спритність, витримку, вміння працювати в команді під час проведення різноманітних конкурсів. Віримо, що в майбутньому вони стануть гідними громадянами нашої незламної держави. Слава Україні! Героям слава! Тримаємо стрій!
25 вересня у Ватутінському ліцеї № 1 відбулася Посвята в козачата. Це дійсно велике свято для п’ятикласників, адже тепер вони стали юними захисниками нашої країни та її майбутньою гордістю.
Діти запам’ятають цей день як надзвичайний в своєму житті. Адже вони змогли відчути свою причетність до великої історії нашого народу, до потужності і міці славного українського козацтва.
Такі заходи, безсумнівно, виховують у дітей почуття гідності, честі та любові до Батьківщини.
З метою розвитку олімпійського руху в Україні, популяризації здорового способу життя з 08.09.2023 по 14.09.2023 у Ватутінському ліцеї № 1 Ватутінської міської ради Черкаської області пройшов Олімпійський тиждень.
Протягом тижня вчителі фізичної культури ліцею знайомили дітей з історією та традиціями Олімпійських ігор сучасності, олімпійськими видами спорту. Під час заходів у закладі були організовані спортивні локації з настільного тенісу, футболу, волейболу. Усі охочі змогли спробувати себе у цих видах спорту
Олімпійський тиждень розпочався фізичною ранковою зарядкою. Відбулися товариські ігри з футболу, баскетболу та волейболу між командами класів та збірними командами 6-9 класів ліцею. Учні 5-х класів змагалися в естафетних конкурсах.
У межах Олімпійського тижня в ліцеї проведено: олімпійські уроки «Літопис Олімпійських ігор», «Олімпійськими шляхами до здорового майбутнього», «Ми – майбутні олімпійці»; тематичні бесіди «Здоровим бути – зі спортом дружити», «Спорт – сила, краса, здоров’я»; спортивні змагання «Веселі та спритні»;рухливі ігри; конкурси тощо.
У середу 17.05.2023 наш 11Б клас Ватутінського ліцею №1 відвідав Ватутінський завод баранкових виробів з метою зібрати інформацію для практичної роботи з географії про місцеве підприємство. Упродовж двох годин нам проводили цікаву й пізнавальну екскурсію цехом заводу, в якому виробляється така продукція: соломка, бублики, сухарики, печиво. Учні ознайомились з короткою історією підприємства, його створенням в 1956 році та перенесенням в сучасний цех в 2016 році, дізнались про виробництво продукції й експорт у країни Європи. Нам була цікавою інформація про технологію виробництва бубликів і печива, ознайомлення з інфраструктурою комбінату.
Ми дуже вдячні працівникам заводу – інженерці-технологині лабораторії з контролю виробництва Зеленюк Тетяні та начальниці відділу кадрів Крижановській Аллі за цікаву екскурсію, за смачну продукцію, якою нас пригостили.
Учні 11Б класу також висловлюють подяку організаторці нашої екскурсії – начальниці відділу контролю якості Ліпецькій Світлані.
Автор статті - Лук'яненко Софії.
Флешмоб "Вишиванка - символ нескорених" до Дня вишиванки

Ранкова зарядка до Всесвітнього дня здоров'я

Свято «Закликання весни і Перемоги»

Наші предки 22 березня, на Сорок Святих, вірили, що повертались із вирію шпаки та жайворонки – вісники весни. В цей день бабусі, мами та дівчата пекли «жайворонків» з тіста, ніби прискорюючи приліт пташок і наближення тепла. Коли «жайворонки» спечуться, їх і діти, і дорослі підкидали угору із вигуками: «Жайворонки, прилетіте, весну-красну принесіте!». Отримавши жайворонки, діти бігли з ними на вулицю, в сади, городи тощо. Їх клали на голови, тримали в руках, наштрикували на палички і бігали з ними селом. Намагалися підняти їх повище, для цього забирались на дахи сараїв, на паркани, на дерева. «Пташок» саджали на скирти, стоги, гілки, пагорби, підкидали вгору, іноді прив’язували нитками до дрючків.
В народних уявленнях голуб, соловей, жайворонок є чистим святим Божим птахом, який вважвся символом миру і перемоги.
Учні Ватутінського ліцею № 1, спільно з педагогом - організатором, вчителем біології – Людмилою Бойко, вчителем мистецтва – Ольгою Большаковою та зав. бібліотекою – Вікторією Коваленко, для сприйняття, вивчення і розуміння учнями давніх українських народних обрядів і звичаїв та їх збереження й поширення та пришвидшення Перемоги України провели свято «Закликання весни і Перемоги». Під час свята було проведено майстер-клас з випікання жайворонків та обряду з закликання весни «Летіть соловейки на рідні земельки».
Інформаційна п’ятихвилинка «Добровольці – воїни світла»
Ліцей №1 вітає з 8 березня жінок України!!!

Найвищою вершиною весняної радості було свято Великодня, яке опановувало своєю величністю всіх від малого до старого. Навіть сама підготовка до цього свята була якась особливо урочиста. Прибирали сільські двори, білили хати знадвору та всередині, прикрашали чим тільки найкращим. Готували святковий одяг, пекли і варили, смажили і коптили. По всій вулиці нісся специфічний великодній запах.
До свята починали готуватися з настанням Великоднього посту. Починали розписувати писанки. Виготовлення писанок в українській традиції наділялось сакральним значенням та входило до звичаєво-обрядової сфери. найбільше їх виготовляли у четвер і п’ятницю перед Пасхою. Займалися цим переважно жінки. Вірили, що писанка вийде гарною лише тоді, коли під час її виготовлення поруч не буде нікого стороннього, тому розписували великодні яйця переважно на самоті. Мало хто знає, що писанки виготовляли також у монастирях, де на них зображали релігійні сюжети. На Великдень писанки та крашанки освячували у церкві, а потім використовували для прикрашання осель, у великодніх іграх або з ритуальною чи магічною метою. Писанки несуть дивовижні послання зі світу наших пращурів, закодовані в таємничі, не до кінця прочитані символи-знаки: Вогню, Води, Родючості, розвитку та збереження життя, знаки рослинні, тваринні, християнські.
Писанка — це оберіг. Її ніколи не вживають, не б'ють, не граються з нею. На ній стільки символів, а написати її не так просто. Для цього готують крашанки або дряпанки.
У шкільній бібліотеці завідуючою бібліотеки, Коваленко Вікторією, було проведено майстер-клас з писанкарства. Учні школи змогли доторкнутися до сакрального дійства у створені писанки, а також прийняли участь у Всеукраїнській акції «Писанкове дерево Перемоги»
Сьогодні Україна відзначає День єднання. Його президент України Володимир Зеленський заснував 16 лютого 2022 року на тлі попереджень про можливу війну. Наш ліцей доєднався до заходів: діти одягали вишиванки, прикрашали одяг символічними жовто-блакитними стрічками.

19 грудня соціальним педагог та шкільний бібліотекар організували ряд цікавих заходів для дітей, які потрапили у скрутне тановище та внутрішньо переміщених дітей
Для учнів 5-6 класів конкурсно-розважальний захід "У Миолая в ранній час подарунки є для нас"
Для 7-11 класів Майстерня Святого Миколая "В український рідний край поспішає Миколай"
День української хустки почали відзначати у 2019 році, щоб об’єднати жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій. Хустина завжди була символом прихильності, любові, вірності в коханні, прощання і скорботи. Впродовж століть хустка була на Україні найдорожчим подарунком, який уособлював для кожної людини рідну Україну, рідний дім, рідну матір. В цей день проводять різноманітні флешмоби, тож дівчата нашого ліцею вирішили приєднатися до Всеукраїнського свята хустки.

