Participants
Praveen Agarwal (Anand International College of Engineering)
Karolina Armonaite (Uninettuno University)
Luisa Beghin (Sapienza University of Rome)
Alberto Bersani (Sapienza University of Roma)
Gabriella Bretti (IAC - CNR)
Diego Caratelli (Eindhoven university of Technology)
Alessandro Cardinali (ISC – CNR)
Roberto Cavoretto (University of Turin)
Clemente Cesarano (Uninettuno University)
Alberto Cialdea (University of Basilicata)
Giuseppe Dattoli (ENEA, Frascati)
Enrico De Bernardis (INM – CNR)
Francesco Dell’Accio (University of Calabria)
Stefano De Marchi (University of Padova)
Roman Dmytryshyn (Vasyl Stefanyk Precarpathian National University)
Bruno Firmani (University of Bolzano)
Roberto Garra (Uninettuno University)
Bruna Germano (Sapienza University of Rome)
Johan Gielis (University of Antwerp)
Alessio Gizzi (University Campus Bio-Medico, Roma)
Matthew He (Nova Southeastern University)
Sadettin Kursun (National Defence University, Turkish Military Academy)
Paola Lamberti (University of Turin)
Flavia Lanzara (Sapienza University of Rome)
Vita Leonessa (University of Basilicata)
Francesco Mainardi (University of Bologna)
Angelica Malaspina (University of Basilicata)
Daniela Mansutti (IAC – CNR)
Nicola Mastronardi (IAC – CNR)
Francisco Marcellán (Universidad Carlos III de Madrid)
Carmine Sebastiano Mare (University of Basilicata)
Paolo Maroscia (Sapienza University of Rome)
Youssouf Massoun (University of Algiers)
Mauro Mazzei (IASI – CNR)
Alessandro Mazzoccoli (Roma Tre University)
Domenico Mezzanotte (University of Turin)
Pierpaolo Natalini (Roma Tre University)
Roberto Natalini (IAC - CNR)
Donatella Occorsio (University of Basilicata)
Enzo Orsingher (Sapienza Università di Roma)
Henrik Pedersen (University of Copenhagen)
Laura Pezza (Sapienza University of Rome)
Luca Placidi (Uninettuno University)
William Ramirez (Uninettuno University)
Sara Remogna (University of Turin)
Alvise Sommariva (University of Padova)
Renato Spigler (Uninettuno University)
Daniele Tampieri (TT•lab)
Metin Turgay (Selçuk University)
Pierluigi Vellucci (Roma Tre University)
Ezio Venturino (University of Turin)
Gianluca Vinti (University of Perugia)
Nurettin Yilmaz (University of L’Aquila)
Luca Zampogni (University of Perugia)