10 June 2023
pride my way
pride my way
ในวันที่ 10 มิถุนายน 2566 คณบดีคณะสังคมสงเคราะห์ศาสตร์ รศ.ดร.อัจฉรา ชลายนนาวิน ได้เข้าร่วมเป็นวิทยากรงาน pride my way เพื่อสงเสริมความเท่าเทียมทางเพศ lgbt pride ณ emquatier
On June 10, 2023, the Dean of the Faculty of Social Administration, Assoc. Prof. Dr. Auschala Chalayonnavin joined the "The Pride My Way Event” as a key speaker to promote gender equality and LGBT pride at Emquartier in Sukhumvit.