17 July 2023
Asian Social Work Training
ในวันที่ 14 กรกฎาคม 2566 คณบดีคณะสังคมสงเคราะห์ศาสตร์ รศ.ดร.อัจฉรา ชลายนนาวิน และคณะกรรมการฝ่ายวิเทศ ได้เข้าร่วมการพูดคุยเพื่อสร้างความร่วมมือกับ Professor Tiong Tan ตัวแทนมหาวิทยาลัย Singapore University of Social Science เพื่อดำเนินการจัดทำหลักสูตร Asian Social Work Training
On July 14, 2023, the Dean of the Faculty of Social Administration, Assoc. Prof. Dr. Auschala Chalayonnavin and colleagues attended a meeting with Professor Dr. Tiong Tan from the University of Social Sciences in Singapore to discuss the Asian Social Work Training course and other educational collaborations.