Рівненське регіональне відділення

Інформація про діяльність Рівненського регіонального відділення Українського математичного товариства

Рівненський регіональний осередок УМТ утворено 17.04.1995р. за ініціативи к.ф.-м.н., доц. Володимира Віталійовича Ковтунця (нині екс-народного депутата України, першого зам.міністра МОН України).

1. Акцент у роботі товариства поставлено було на більш «приземленому» розділі математики – прикладній математиці. А саме, за ініціативи членів товариства запроваджено до ВУЗів Рівного серію спеціальностей за напрямком прикладна математики (прикладна математика, інформатика, комп’ютерні науки, інформаційні технології тощо) та аспірантуру за напрямком «математичне моделювання і обчислювальні методи». За участі членів товариства підготовлено біля 30 кандидатів і докторів наук.

2. За темою “Розвиток методів комплексного аналізу і теорії збурень моделювання нелінійних процесів з керуванням, ідентифікацією та оптимізацією” (наук. кер.-проф., д.т.н. Бомба Андрій Ярославович) опубліковано понад 400 наукових праць (із них 10 монографій, біля 200 статей). Мета дослідження полягає в побудові принципово нових моделей нелінійних процесів з післядією за умов керування, ідентифікації та оптимізації параметрів (прогнозування фільтраційних процесів у сланцевих нафтогазових пластах, сингулярно збурених процесів масоперенесення у мікропористих середовищах, біо- та нанофільтрах тощо), розв’язанні актуальної науково-прикладної проблеми математичного моделювання процесів поширення локалізованих солітоноподібних збурень у суцільних середовищах з врахуванням їх взаємодії, розробці методів, алгоритмів, програм та графічного формату прогресуючого стиснення кольорових зображень без втрат, а також розвитку числових методів комплексного аналізу і теорії збурень розв’язання відповідних задач та методів прогнозування траєкторій відповідних відокремлених хвиль.

3. Елементи Інформаційних розробок тестування в дальнійшому були узагальнені В.Ковтунцем при створенні програми ЗНО. Він також вніс вагомий вклад у проект програми Інформатизації України. Також під його керівництвом продовжено у Рівному дослідження в області наближення значень функцій.

4. Також слід зазначити про відомі результати отримані чл.-кор. НАНУ Василя Юхимовича Слюсарчука.

5. За ініціативи членів товариства в Рівному на протязі біля 20 років видавався збірник наукових праць «Волинський математичний вісник. Сер. прикл. матем.».

6. В Рівному також за участю членів Рівненського регіонального відділення Українського математичного товариства систематично проводяться регіональні і міжнародні конференції з проблем математичного моделювання і обчислювальних методів.

Голова РРО УМТ Андрій Бомба

09.04.2017р.