Ініціатива

Українське суспільство за останні декілька років зазнало значних змін. Ці зміни стосувалися всіх сфер.

Не завжди ці змини означали покращення щоденного життя. Проте маємо надію, что всі негаразди є тимчасовими і тепер лише від нас залежить, як буде наша країна жити далі.

Проте за будь-яких обставин вчені мають залишатися вченими і найважливішим завданням для них має бути створення високоякісного наукового продукту. Проте нажаль, в період історичних змін така наука як Математика відходить на другорядний план перед начебто значно важливішими викликами, що стоять перед суспільством.

Нажаль неусвідомлення керівниками та організаторами науки різних рівнів ролі і місця математичного знання в загальній структурі функціонування науки призводить до того, що в приорітетних напрямках розвитку держави, в оголошеннях різноманітрих конкурсів та в назвах тематичних напрямках грантів немає місця для слова "математика", незважаючи на надзвичайно викосий рівень затербуваності математизації сучасної наукової сфери. Якщо раніше математика активно використовувалась в основному в фізиці, то зараз вона є актуальним апаратом для біології, хімії і, навіть, в деяких областях медицини. Тим не менше ми всі розуміємо, що успіхи прикладної математики неможливі без фундаментальних розробок та досліджень, застосування яких є не дуже очевидними для пересічного громадянина і зовсім незрозумілі для більшості урядовців.

Тому зараз як ніколи виникає необхідність математичній спільноті згуртуватися, щоб відстояти майбутнє нашої науки та привернути увагу суспільства до тих ганебних наслідків, до яких може призвести нехтування математичною освітою чи нівелювання значення математичних досліджень.

Враховуючи такий стан справ, з'явилася ініціатива відновити та пожвавити роботу Українського математичного товариства та поставити нові цілі, досягнення яких сприяло б не тільки піднесенню значення математичної науки на рівні України, але б і дало право українським математикам мати достойне представництво в єпропейському дослідницькому просторі.

З цією метою в першу чергу необхідно терміново провести чергові Загальні збори УМТ, на яких необхідно затвердити нову редакцію Статуту УМТ, що б відповідала вимогам ЗУ "Про громадські об'єднання". На цих же зборах необхідно обрати наступного голову УМТ та прийняти план дій та завдань, які стоять перед УМТ.

Як правило Загальні збори Українського математичного товариства проводяться узгоджено із Загальними зборами НАН України (орієнтовно середина квітня). Хотілося б, щоб всі математичні осередки мали б свого представника на Загальних зборах УМТ, проте часу залишилось дуже мало.

Прохання до всіх, кому важливо майбутнє Математики в Україні, відгукнутися, заповнивши форму.