HOME / ДОМАШНЯ

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

  • ВСІ ПУБЛИЧНІ БОГОСЛУЖІННЯ В СТОКГОЛЬМСЬКІЙ ЄПАРХІÏ НА ДАНИЙ ЧАС ВІДКЛИКАНІ.

  • ЗА ДОЗВОЛОМ МІСЦЕВИХ ПАРОХІВ МОЖНА СЛУЖИТИ БОЖЕСТВЕННІ ЛІТУРГІÏ З МАКСИМАЛЬНОЮ УЧАСТЮ 8 ОСІБ.

  • ЧАС ДОПАСОВУЄТЬСЯ ДО ПОРЯДКУ ЛАТИНСЬКИХ ВІДПРАВ.

  • ІНФОРМУЮ ВІРНИМ ПОДАЮ ПО ТЕЛЕФОНУ.

  • СПОВІДЬ 40 ХВИЛИН ПЕРЕД ПОЧАТКОМ ЛІТУРГІÏ.

o. Мирoслав Кoстiв

Sandgatan 1 H

331 34 VÄRNAMO

Теl.: 0735797249

E-mail: mkostiw.mk@gmail.com

НЕХАЙ БОГ БЛАГОСЛОВИТЬ І ЗАХОРОНЯЄ.

16.05.2021 Неділя 7-ма після Пасхи, свв. отців I-го Вселенського Собору. (за григoрiянським календарем).

Антифон 1

Усі народи, заплещіть руками,* кликніть до Господа голосoм радости.

Молитвами Богородиці,* Спасе, спаси нас.


Бо Господь Всевишній,* могутній Володар по всій землі.

Молитвами Богородиці,* Спасе, спаси нас.


Він підкорив людей нам,* і народи під ноги наші.

Молитвами Богородиці,* Спасе, спаси нас.


Зійшов Бог під оклики веселі,* Господь під голос сурми.

Молитвами Богородиці,* Спасе, спаси нас.


Слава, і нині: Єдинородний Сину...

Приспів: Спаси нас, Сину Божий, що вознісся у славі, співаємо Тобі: Алилуя.

Тропар воскресний (г. 6): Англійські сили на гробі твоїм,* і сторожі омертвіли,* Марія ж стояла при гробі,* шукаючи пречистого тіла твого.* Полонив ти ад і, не переможений від нього,* зустрів ти Діву, даруючи життя.* Воскреслий з мертвих, Господи, слава тобі!


Тропар (г. 4): Вознісся ти у славі, Христе Боже наш, * учинивши учням радість, обітуванням Святого Духа, * і скріпив їх своїм благословенням,* бо ти Син Божий, визволитель світу.


Слава:


Кондак Отцям (г. 8): Проповідування апостолів і догмати Отців* утвердили Церкви Єдину віру,* носячи ризу істини, виткану з вишньoгo бoгoслoв'я,* вoна правo править i славить велике таïнствo благoчестя.I нині:


Кондак (г. 6): Виконавши діло нашого спасіння* і, з'єднавши земних з небесними,* у славі вознісся ти, Христе Боже наш, * не відлучаючись зовсім від нас, * але перебуваючи з нами невідступно, * ти кличеш до тих, що люблять тебе:* ось я з вами і ніхто не переможе вас!

Прокімен, глас 4, пісня Отців: Благословен єси, Господи, Боже отців наших, і хвальне, і прославлене ім’я Твоє на віки (Дан. 3,26).

Стих: Бо праведний єси в усьому, що створив Ти нам (Дан. 3,27).

Діяння Апостолів 20, 16-18; 28-36.

16. В тих днях Павло вирішив плисти попри Ефес, щоб не баритися в Азії; поспішав бо, щоб, по змозі, на день П'ятдесятниці бути в Єрусалимі.

17. З Мілету він послав у Ефес і прикликав пресвітерів Церкви. 18. Коли вони прийшли до нього, він до них промовив:

28. Вважайте на самих себе і на все стадо, над яким Дух Святий поставив вас єпископами, щоб пасли Церкву Божу, яку він придбав своєю кров'ю. 29. Я знаю, що по моїм відході ввійдуть між вас вовки хижі, які не щадитимуть стада. 30. Та й з-між вас самих повстануть люди, що говоритимуть погубні речі, щоб потягнути за собою учнів. 31. Тому чувайте, пам'ятайте, що я три роки, ніч і день, не переставав кожного з вас зі сльозами наводити на розум.

32. А тепер передаю вас Богові і слову його благодаті, що може збудувати й дати вам насліддя між усіма освяченими. 33. Ні срібла, ні золота, ні одежі я не вимагав ні від кого.

34. Ви самі знаєте, що моїм потребам і тих, які зо мною, служили оці руки. 35. У всьому я показав вам, що, так працюючи, треба помагати слабосильним й пам'ятати слова Господа Ісуса, що сам сказав: «Більше щастя давати, ніж брати».

36. Промовивши це, він упав на коліна і з усіма ними став молитися.

Алилуя, глас 1: Бог богів, Господь мовив, і призвав землю від сходу сонця до заходу (Пс. 49,1).

Стих: Зберіть Йому преподобних Його, що заповідують завіт Його в жертвах (Пс. 495).


Євангеліє від Йоана 17, 1-13.

1. В той час Ісус, підвівши очі до неба, сказав:

– Отче, прийшла година. Прослав свого Сина, щоб Син твій тебе прославив, 2. згідно з владою, яку ти дав йому над усяким тілом: дати життя вічне тим, яких ти дав йому. 3. Це – вічне життя, щоб пізнали тебе, єдиного істинного Бога, та Ісуса Христа, якого послав єси. 4. Я прославив тебе на землі: виконав діло, яке ти дав мені виконати. 5. Тепер, отже, прослав мене, Отче, у себе, тією славою, яку я мав у тебе, перш ніж постав світ.

6. Я об'явив твоє ім'я людям, яких ти дав мені зо світу. Вони були твої, і ти дав їх мені, і вони зберегли твоє слово. 7. Тепер вони зрозуміли, що все, що ти дав мені, від тебе походить; 8. слова бо, що ти дав мені, я дав їм, і вони прийняли й таки справді зрозуміли, що я від тебе вийшов, і увірували, що ти мене послав.

9. Я молюся за них, не за світ молюся, а за тих, яких ти дав мені, бо вони твої. 10. І все моє – твоє, і твоє – моє, і я прославився в них. 11. Я більше не у світі, але вони у світі, і я йду до тебе. Отче святий, ради імени твого бережи їх, тих, яких ти дав мені, щоб вони були одно, як і ми. 12. Коли я був з ними у світі, я беріг їх у твоє ім'я; я стеріг тих, яких ти дав мені, і ніхто з них не пропав, крім сина погибелі, щоб збулося Писання. 13. Тепер же йду до тебе й говорю це у світі, щоб вони мали у собі радість мою повну.

Замість «Достойно», заспів: Величай, душе моя, Господа, * що з тілом у славі на небеса вознісся.

Ірмос (г. 5): Тебе, Матір Божу,* що понад усяке розуміння і слово* несказанно в часі породила Вічного,* ми, вірні, однодумно величаємо.

Замість «Ми бачили світло істинне...» і «Нехай сповняться...», співаємо до віддання празника: Вознесися на небеса, Боже, * і по всій землі слава твоя.

Ієрей: Христос, що вoскрес iз мертвих, iстиний Бoг наш молитвами пречистої своєї Матері, святих славних i всехвальних апoстoлiв, святoгo oтця нашoгo Йoана Зoлoтoустoгo, архиєпискoпа Кoнстантинoграда, i святoгo iм'я (якoгo є храм, i якoгo є день), i свв. отців 1-го Вселенського Собору i всiх святих, пoмилує i спасе нас, як благий i чoлoвiкoлюбець.

Хoр: Амiнь.