Державні символи України

Державний прапор України

Стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів. 

Співвідношення ширини прапора до його довжини 2:3. 

Жовтий (золотий) і синій кольори використовувалися на гербі Руського королівства 14 століття. Вони також вживалися на гербах руських земель, князів, шляхти і міст середньовіччя і раннього нового часу. У 18 столітті козацькі прапори Війська Запорозького часто вироблялися з синього полотнища із лицарем у золотих чи червлених шатах, із золотим орнаментом та арматурою. 1848 року українці Галичини використовували синьо-жовтий стяг як національний прапор. В 1917–1921 роках, під час української революції, цей стяг був державним прапором Української Народної Республіки й Української Держави. 1991 року, після розвалу СРСР, цей прапор де-факто використовувався як державний стяг незалежної України. 18 вересня 1991 року Президія Верховної Ради України юридично закріпила за синьо-жовтим біколором статус офіційного прапора країни. 23 серпня в Україні щорічно відзначають День державного прапора.

Державний Герб України

Герб держави Україна, один із чотирьох її офіційних символів поряд з прапором, гімном і Конституцією. 19 лютого 1992 року затверджено Малий Державний герб України. Конституцією також передбачений і Великий Державний герб, однак досі його не прийнято.

Центральною геральдичною фігурою герба є Тризуб Володимира І Святого, великого князя київського, володаря Русі. Окрім цього, згідно з Конституцією України, елементом Великого герба мусить бути герб Війська Запорозького.

Конституція України 

Основний Закон держави України. Ухвалений 28 червня 1996 року на 5-й сесії Верховної Ради України 2-го скликання. Конституція України набула чинності з дня її прийняття. На пам'ять про прийняття Конституції в Україні щорічно святкується державне свято - День Конституції України.

Україна впроваджує нову традицію урочистостей 8 і 9 травня в європейському дусі

8 травня в Україні оголошено Днем пам’яті та примирення, а 9 травня — Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, які мають урочисто відзначати на всій території України.

Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, підтримуючи солідарність і бойове братерство всіх об’єднаних націй — як держав, так і бездержавних тоді народів (євреїв, українців та інших). Гідно вшановує подвиг українського народу, його визначний внесок у  перемогу антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні,  увічнює пам’ять загиблих воїнів і жертв війни, пам’ять про воєнні злочини, депортації, злочини проти людяності, скоєні у роки війни.

Наш символ Перемоги — червоний мак, який можна кріпити на одязі зліва на грудях.

Чому мак став символом пам’яті?

В українській міфології мак — це символ сонця, пишної краси, волі, гордості, оберегу, а також крові та смерті. В останніх цих значеннях квітку часто згадують в українських народних піснях та думах, особливо козацької доби — вона нерідко символізує козака, що героїчно загинув, боронячи Україну. З народної творчості мак як символ, пов’язаний із війною та військом, перейшов у художню літературу. В Івана Франка:

«Гей, Січ іде, красен мак цвіте!

Кому прикре наше діло,

Нам воно святе».

Одна з героїнь роману Олеся Гончара «Прапороносці» гине в долині червоних маків.

Червоний мак як символ пам’яті жертв війни вперше використано в Україні ……………року на заходах, приурочених до….. роковин завершення Другої світової війни.

Дизайн українського червоного маку розробив харків’янин Сергій Мішакін. Графічне зображення — це своєрідна алюзія: з одного боку, воно уособлює квітку маку, з другого — кривавий слід від кулі.

Ми пам’ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна.

Ми пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об’єднані нації.

Ми пам’ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає.

Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона — запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.