Інформаційно-просвітницькі заходи

Антибулінговий урок від ГО «НЕ ЦЬКУЙ!»

КЛ № 123 КМР  з  25  вересня 2023 долучився до IV антибулінгового уроку від ГО «НЕ ЦЬКУЙ!», формат якого у 2023 році змінено на  міжнародний. 

Уроки були проведені серед  здобувачів освіти 4-11 класів. Вони  міститили  інфокспрес про цькування, інтерактивні вправи, руханки, мультимедійну презентацію,  особливу увагу було відведено кіберцькуванню. Під час уроків з’ясовували, як допомогти постраждалому  та вберегти себе від знущань, як зробити так, щоб ліцей був простором Добра! 

Скажи разом з нами «НІ!» булінгу!  

Формуймо толерантне українське суспільство! 💙💛

День психологічного здоров'я 

10 жовтня весь світ відзначає День психічного здоров’я. Для українців ж тема психічного здоров’я і емоційної стійкості, на жаль, щодня стає все більш актуальною.

Через сусідів-ворогів, які здійснюють масовані удари по всій території України, особливо важливо зберігати «ясну голову».

Наше завдання зараз - вижити, навчитися  відновлюватися після стресу та підвищити рівень своєї стресостійкості, як ніколи варто дбати про своє психічне здоров‘я, бо від цього у майбутньому буде залежити якість нашого життя.

Тому дуже важливо вміти турбуватися про власне благополуччя.

👉Про що важливо пам‘ятати кожного дня:

✅ гігієна сну, від того як якісно ви відпочиваєте, залежить ваша денна активність;

✅ інформаційна гігієна, читати тільки перевірені джерела інформації;

✅ збалансоване харчування, наш мозок займає всього 2% - 3% від маси тіла, але споживає 20% енергії організму. Щоб функціонувати, йому потрібно багато ресурсів, які ми отримуємо разом з продуктами харчування. Їжа має безпосередній вплив на наш мозок, а отже — і настрій;

✅ базові потреби та ресурси, подбайте про відновлення свого стану, приділіть трішечки часу собі;

✅ ведення щоденнику вдячності. Щовечора записуйте туди 3 речі, за які вдячні сьогодні, і 3 свої досягнення, навіть якщо вам вони здаються незначними. Це покращує самопочуття і ви більше цінуєте те, що відбувається хорошого у вашому житті.

✅турбування про того, хто для вас важливий. Якісні близькі стосунки — основа до щасливого і наповненого життя. Зберігайте соціальні контакти.

✅ фізична активність, фізичні вправи покращують сон, але користь фізичної активності для психічного здоров’я цим не обмежується. Доведено, що люди, які регулярно виконують фізичні вправи, мають менший рівень стресу;

✅ спілкування, турбота та підтримка один одного, приносить величезну користь психічному здоров’ю;

✅ «змістовні справи», кожен по-своєму розуміє це поняття. Для одних це робота, для інших – хобі, для третіх – волонтерство. Список можна продовжувати, але у всіх цих занять є спільна риса: вони приносять задоволення, надихають і надають життю сенсу;

✅ а якщо вам потрібна психологічна підтримка, команда наших спеціалістів готова прийти на допомогу, вам тільки потрібно набрати номер 🚨0️⃣-8️⃣0️⃣0️⃣-3️⃣0️⃣0️⃣-2️⃣6️⃣5️⃣.

Є багато організацій, програм і фондів, які можуть допомогти: онлайн і офлайн, індивідуально і в групах, за невелику оплату і цілком безкоштовно.

Програма CETA — одна з таких. 

 Якщо відчуваєте, що вам необхідна психологічна підтримка, ви можете зареєструватися у цій формі: https://bit.ly/3mxjuwK

Або телефонуйте і пишіть:

ceta@ukma.edu.ua

+380 (68) 283 20 98 (Viber)

+380 (66) 147 43 17 (Telegram)

пн-пт 10:00-18:00

Бережіть себе! Бережіть своє психічне здоров’я!

Криворізький ліцей 123 Криворізької міської ради приєднався до проведення
НАЦІОНАЛЬНОГО #АНТИБУЛІНГОВОГО_УРОКУ_2022

В рамках Тижня протидії булінгу соціальний педагог Волосова Катерина Олександрівна разом із практичним психологом Присяжненко Тетяною Олександрівною провели заняття для здобувачів освіти 3-11 класів, використавши матеріали #ОЦ_ПЕРЕМОЖЕНЬКА ГО "Не цькуй".

Формування навичок відповідальності та безпечної поведінки

Продовжуємо разом із вчителем-тренером Ланіною Світланою Вікторівною розвивати вміння пошуку шляхів виходу зі складних ситуацій, формувати навички відповідальної та безпечної поведінки. Ліцеїстів було проінформовано про їх права, наслідки та відповідальність за вчинення булінгу. 

Соціально-психологічною службою ліцею був проведений заключний етап популяризації антибулінгу.

Під час різноманітних вправ, ігор і завдань діти вчилися оцінювати вчинки людей на основі життєвих ситуацій, опрацювали навички дружнього спілкування та підтримки один одного. Переглянувши тематичні відеоролики, презентації, розібрали конкретні життєві приклади та ситуації із життя сучасних артистів, музичних виконавців, співаків, історії яких, були представлені на сторінках ворк-буку від ГО «НЕ ЦЬКУЙ».

У кожної людини є талант до чогось, його просто треба розкрити та показати світу — тоді обов’язково знайдуться однодумці та шанувальники. І цькування втратить потроху свою силу.

МИ РІВНІ, МИ РІЗНІ, МИ РІДНІ.

Профілактика булінгу

#Не_цькуй #Антибулінговий_урок_2022 #ОЦ_Переможенька #Ні_Цькуванню

ГО "Не ЦЬКУЙ"

Кожен рік учні, батьки та педагоги КЛ №123 КМР долучаються до Всеукраїнського тижня з протидії булінгу та ІІІ Національного антибулінгового уроку. 

Метою таких заходів є поглиблення знань здобувачів освіти про цькування, його типи, формування нетерпимості до проявів насилля та агресії, а також розвиток співчутливого, емпатійного ставлення до жертви насилля, уміння надавати та отримувати допомогу

На жаль, булінг – поширена проблема сучасного суспільства. Публічні приниження та образи, висміювання, псування особистих речей або коментарі у соціальних мережах з погрозами - усе це прояви булінгу серед школярів.

Булінг з`являється з різних причин. Одна з найпоширеніших - бажання кривдника самоствердитися за рахунок слабших. 

Найкращий спосіб боротьби з цькуванням - профілактика.

Тому, протягом тижня у класних колективах 3-11 класів були проведені онлайн виховні години, тренінги, консультації практичного психолога для всіх учасників освітнього процесу аби протидіяти булінгу та помічати його найперші прояви.

Відеоролик"Stop Sexting":

Інформаційний дайджест для батьків 

«Батьківство в епоху цифрових технологій»

Пропонуємо переглянути серію із 6-ти навчальних відеоуроків:

1) Захист дітей онлайн

2) Сексуальний шантаж

3) Секстинг

4) Секс-чатинг 

5) Грумінг

6) Зображення сексуального характеру, що використовуються для помсти