Tunika pro holčičku

tunika pro holčičku

Paní Dita udělala krásný návod na výrobu tuniky.

Na žádost jedné maminky dávám k dispozici střih a malý návod na tuničku, návod dělám poprvé, tak snad omluvíte případné chyby. Nejsem žádná profesionálka, šiju stylem zkouška - omyl, tak větší šikulky ať mě omluví a udělají si to po svém. Vzhledem k tomu, že jsem měla velice málo látky s lvíčky, tak jsem nemohla udělat tuničku nařasenou a vzadu až dolů s knofíky, vyšlo mi to takhle akurát na cm, tak určitě radím udělat si spodní pruh delší a nařasit, bude to hezčí a vzadu udělat knoflíky až dolů, aby se to lépe oblékalo.

střih na tuniku

Střih - je oskenovaný na A4, takže při vytisknutí na A4 byste to měly mít ve správné velikosti - je napsána vel 104, ale nám je dobrá při vel 86. Je to přední a zadní díl, spodní díl jsem si nekreslila, ale mám ho široký jako je celkový obvod a vysoký 31 cm, měla jsem to daný zbytkem látky, takže vy si to klidně změňte.

jak ušít tuniku

Nastříhaný přední a zadní díl i s jakoby podšívkou, v mém případě zelenou bavlněnou látkou ( stejná látka jako kalhoty) přidat ještě 1 cm na švy.

tunika

Od každého střihu sešita po rubu podšívka k lvíčkům k sobě převrátit na líc a zažehlit, následně sešity ramínka k sobě a pod pažemi (tady mohl být střih širší, zdá se mi to tenké, příště určitě zvětším)

šití pro děti

Tady jak to vypadá na rubu.

dětské střihy

Spodní díl - jak už jsem psala, mám ho kratší, nezbylo mi víc látky.

střihy zdarma

Tady jsem už sešila dohromady k sobě spodní díl a ceký vršek - radím tedy nařasit - já neměla víc látky spodní část samozřejmě ještě začistit - přehnout látku, aby se netřepila a bylo to dole hezké.

střihy ke stažení zdarma

Tady zase z rubu - našila jsem dvě knoflíkové dírky a našila knoflíky.

střihy zadarmo

Protože jsem to neměla nařasené, tak jsem přemýšlela, co s tím předělem, tak mě napadla sňůrka - takže vzadu přišito a na bocích udělány poutka.