Najdi stejný obrázek - děti 2 - 6 let

dobble hra pro děti

Pro svého syna, který miluje pexeso jsem připravila další variantu hledání obrázků. Nechala jsem se inspirovat hrou DOBBLE, kterou jsem upravila pro potřebu mého syna. Odkaz pro stažení zjednodušené verze v PDF je dole pod článkem.

Dobble

Pravidla:

Vzhledem k tomu, že je obsahem jen 13 karet je hra vhodná pro 1 až 2 hráče

Varianta č. 1 - pro nejmenší od 2 let

Všechny karty rozložíme, tak aby byly vidět obrázky (lícem nahoru) a vyslovíme jeden symbol, kdo jich najde a sebere nejvíce (maximálně 4) vyhrál

Varianta č. 2 - pro starší děti od 3,5 let

Každý hráč dostane jednu startovní kartu. Z ostatních karet vytvoříte sloupec lícem nahoru. Všichni hráči současně se nyní snaží najít shodný obrázek mezi svojí startovní kartou a kartou na vrcholu balíčku. Hráč, který shodu objeví jako první, řekne jméno obrázku. Kartu si vezme a položí ji na svoji startovní kartu. Nyní všichni hráči hledají shodu mezi novou horní kartou prostřední hromádky a kartou na vrcholu své hromádky. Vítězí samozřejmě hráč, který má na konci ve své hromádce nejvíce karet.

Varianta č. 3 - pro starší děti od 3,5 let

Doprostřed stolu položte lícem nahoru jednu z karet. Ostatní karty si hráči rozdělí mezi sebe a vytvoří z nich hromádku před sebou (lícem nahoru). Nyní se všichni snaží postupně karty ze své hromádky přesunout na hromádku vytvářenou doprostřed stolu.

Odkaz k tisku je ZDE