Заходи психологічної служби

П'ятий день тижня психології у КГ № 75. Навчалися практикам стійкості.

До Всесвітнього дня безпечного інтернету учням було запропоновано перегляд мультфільмів про безпеку дітей онлайн.

Відео взято з мереж інтернет. Соціальна мережа «YouTube». Ресурс - Stop Sexting Ukraine.

Всеукраїнська програма ментального здоров’я « Ти як?»

Психіка дитини дивовижна. З одного боку – вразлива до стресів та подразників. З іншого – неймовірно пластична, легше адаптується до обставин, та швидше відновлюється. Завдання дорослого допомагати дитині постійно підлаштовувати свій ментальний приймач під різні обставини. Якщо робити це правильно та змалку, більш імовірно що дитина виросте стійкою та стабільною особистістю.

Звісно, допомогти дитині дорослий може лише тоді, коли сам уміє давати раду своїм емоціям. В аптечці самодопомоги ти знайдеш прості вправи, що допоможуть навчитися регулювати свій емоційний стан, та навчити цьому дитину.

У рамках Всеукраїнської програми ментального здоровʼя «Ти як?» у КГ №75 з учнями 6-9 класів були проведені техніки самодопомоги при стресових станах.

Безпечні зимові канікули 2023

КГ № 75. 16 днів проти насилля.docx

06.11-10.11 Тиждень профілактики шкідливих звичок. Проведення класних годин за цією тематикою. 

Міжнародний День боротьби з булінгом в освіті. 

У рамках тижня ментального здоровʼя для учнів КГ №75 були проведені практики для самодопомоги у стресових ситуаціях.

10.10 відзначають Міжнародний день ментального здоровʼя. Цей день запропонований Всесвітньою організацією охорони здоров'я відзначати задля підвищення рівня обізнаності про проблеми психічного здоров'я та мобілізації зусиль на підтримку кращого психічного здоров'я.

Практичний психолог КГ № 75 Світлана Задніпряна надала рекомендації для самоподопомоги при стресі.

Звіт про день ментального здоровя2023.docx

У Криворізькій гімназії №75 Металургійного району тиждень психології розпочався з фотоконкурсу «Мій домашній психолог». Учні надали фото із  своїми улюбленцями, які допомагають їм знімати стрес та підтримувати гарний настрій.  

 10 жовтня всесвітній день психічного здоров'я

З 2 по 8 лютого у закладi проходить Мiська просвiтницька акцiя "ЛайкоманiяSTOP", пiд час якоi здобувачi освiти ознайомлюються з поняттям "лайкоманiя", повторюють правила безпечного iнтернету, грають у цiкавi та розвиваючi iгри без гаджетiв. 

Пам,ятка батькам з проблем стомленості.doc

06 грудня

У КШЗ 75 депутатом міської ради Максимчук Світланою Сергіївною проведено тематичну зустрі для 8-х класів "16 днів проти насилля", продемонстровано документальний фільм "Розірви коло" 

Робота з учнями на тему "Профілактика та попередження ВІЛ/СНІД" 

01.12.2021 року соціальним педагогом закладу розроблено буклет "Профілактика та попередження ВІЛ/СНІД", учні 11 класу поширили їх по класам та провели інформаційну хвилинку щодо попередження захворювання серед молоді. 

12 листопада

12.11.2021 у останній день тижня психології було проведено фотоконкурс « Мій домашній психолог». Учні школи прийняли активну участь.

11 листопада


З 08.11.2021 по 12.11.2021 У КЗШ№ 75 проходив тиждень психології у дистанційній формі. Психологом школи проводились он-лайн заняття з учнями початкових класів на тему «Емоції» у Google Meet, проводились акція«10 доброзичливих слів», та гра-акція «Хочу тебе обійняти», було надано релаксаційні вправи для батьків для швидкої самопоміччі, та вправа «5 пальців вдячності» через спільноту  « Робота психолога КЗШ №75»у viber.


28.10.2021 року у КЗШ№75 відбувся психолого-педагогічний консиліум «Індивідуально-психологічні особливості учнів 5-х класів. Адаптація до умов середньої школи». Вчителям-предметникам та класним керівникам було надано рекомендації щодо формування у учнів, які потребують, високої самооцінки та мотивації до навчання, враховуючи вікові та індивідуальні особливості.

До всесвітнього дня психічного здоров’я, що відзначається 10 жовтня у КЗШ №75 психологічною службою було проведено: для учнів 11 та 9 класів заняття-тренінг «Мої емоції. Як я вмію ними керувати », працювали зі страхами за допомогою метафоричних карт. Для учнів початкових класів було проведено години психолога «Психологічне здоров’я». З учнями 4 Б класу проведено медіаційне коло «Дружба та який я друг».

У КЗШ75 психологічною службою були проведені години психолога на тему " Безпека в інтернеті", учні 6х, 5х класів , у  8, 9 ,10 класах тренінгові заняття на тему " Життя - найцінніший дар"

У рамках міської просвітницької акції "Лайкоманії STOP!" y КЗШ 75 26.01.2021 проведено виховні години "Безпечний інтернет", 27.01.2021 психологом проведено анкетування серед учнів "Рівень комп'ютерної залежності", 28.01.2021 шкільним парламентом створено агітаційний відеоролик "Життя цікаве без інтернету", соціальним педагогом надано пам'ятки для учнів та батьків "Правила он-лайн безпеки".

Учні КЗШ 75 створили відео інтерв'ю про правила поведінки у школі та вдома 

"Хвилинки-моралинки: Скарбничка моралі"

Про захист дітей від насильства

Криворізький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформує:

Насильство щодо дітей неприпустимо! Саме тому варто знати, які органи і як мають реагувати на такі випадки.  Хто несе відповідальність за захист дітей від насильства?

Для цього ми створили графіку з роз'ясненнями постанови Кабінету Міністрів України № 585 від 01.06.2020 "Про забезпечення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах".

У випадках, коли дитині загрожує небезпека, потрібно терміново телефонувати в поліцію 102 та повідомляти службу у справах дітей!

Нагадуємо, що діти мають право на призначення адвоката за рахунок держави для захисту своїх прав та інтересів. Для цього законним представникам дітей  потрібно звертатись до центрів або бюро з надання безоплатної вторинної правової допомоги Міністерства юстиції України.


https://www.legalaid.gov.ua/tsentry/kryvorizkyj-mistsevyj-tsentr-z-nadannya-bezoplatnoyi-vtorynnoyi-pravovoyi-dopomogy/contacts


 У випадках, коли законні представники дітей не можуть (не хочуть) представляти інтереси своїх дітей як потерпілих від домашнього насильства, представляють інтереси дітей служби у справах дітей або інші уповноважені відділи при органах місцевого самоврядування.

Якщо ви не знаєте, де знаходиться служба у справах дітей вашого населеного пункту, громади, району в місті - звертайтесь в орган місцевого самоврядування, виконавчий комітет міської, сільської, селищної, районної в місті ради!


Посилання на постанову https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/585-2020-%D0%BF#Text 

17 травня 

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ПОМЕРЛИХ ВІД СНІДУ  

З ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, третя неділя травня – день, коли світ згадує людей, які померли від СНІДу. У цьому році цей день припадає на 17 травня.

У квітні 2020 року в Украіні офіціино зареєстровано 1 053 випадки ВІЛ-інфекціі, 309 випадків СНІДу та 157 смертеи, зумовлених СНІДом, серед громадян Украіни та 1 випадок ВІЛ-інфекціі серед іноземців.

За 2020 року в Украіні офіціино зареєстровано 5 256 випадків ВІЛ-інфекціі, 1 501 випадок СНІДу та 733 смерті, зумовлені СНІДом, серед громадян Украіни та 18 випадків ВІЛ- інфекціі серед іноземців.

Чим раніше людина з ВІЛ починає приймати антиретровірусну терапію, тим краще для її здоров’я та безпеки її близьких. За останні п’ять років країна досягла значного прогресу в лікуванні ВІЛ-позитивних осіб. Охоплення антиретровірусною терапією зросло майже вдвічі (з 56 000 до 102 000 осіб), утримання на терапії через 12 і більше місяців від її початку зросло з 69% до 88%.

Цього року виділено понад 207 млн грн на фінансування послуг із профілактики вірусу імунодефіциту людини та догляду і підтримки пацієнтів, які живуть із ВІЛ в усіх регіонах України. Завдяки цьому, понад 293 000 людей отримують послуги з профілактики ВІЛ серед груп підвищеного ризику. Більш ніж 27 000 людей отримують послуги із інформування щодо важливості прийому антиретровірусної терапії.

Лікування ВІЛ перешкоджає розмноженню вірусу в організмі, сприяє відновленню імунної системи і захищає організм від хвороб, які небезпечні для людей з ослабленим імунітетом.

Слід пам’ятати: для того, щоб лікування було ефективним, людина має приймати препарати кожен день і саме так, як призначив лікар.

Як виявити ВІЛ

ВІЛ неможливо визначити за зовнішнім виглядом. Фахівці стверджують, що кожна друга ВІЛ-інфікована людина не здогадується про свою хворобу. Від моменту зараження ВІЛом до вираження симптомів СНІДу може пройти понад 10 років. Виявити проблему може лише спеціальний аналіз крові на ВІЛ.

Результати аналізу можуть бути позитивними (ВІЛ-позитивний статус, що означає наявність вірусу імунодефіциту в організмі) або негативними (ВІЛ-негативний статус, антитіл до ВІЛ не виявлено). Однак навіть при негативному статусі слід пам’ятати про «період вікна» - час з моменту інфікування до можливості виявити вірус становить 3-6 місяців. Тому лікарі рекомендують зробити повторний аналіз через 3 і 6 місяців після можливого зараження.

Як захистити себе від ВІЛ/СНІДу

Найчастіше – у понад 70% випадків - ВІЛ в Україні передається статевим шляхом. Тому фахівці рекомендують використовувати презервативи, утримуватись від сексуальних контактів з незнайомими партнерами, а маючи постійного партнера, зберігати вірність.

Вірусом імунодефіциту можна заразитись через кров, тому дуже важливо, щоб для ін’єкцій використовувались лише одноразові стерильні шприци і голки, а інструменти для пірсингу, татуювань, манікюру тощо – стерилізувались.

ВІЛ також передається від матері до дитини під час вагітності, пологів та грудного вигодовування. В цьому випадку лікарі проводять антиретровірусне лікування матері під час вагітності та пологів, призначають кесарів розтин та рекомендують штучне вигодовування.

ВІЛ і СНІД – в чому різниця

ВІЛ – вірус імунодефіциту людини. Він вражає і поступово знищує клітини імунної системи людини, які захищають організм від інфекцій. ВІЛ призводить до розвитку СНІДу впродовж 8-10 років. При належному лікуванні цей процес може бути значно довшим.

СНІД – синдром набутого імунодефіциту. Комплекс захворювань, які розвиваються внаслідок руйнування вірусом (ВІЛ) імунної системи.

Тиждень психології

   З 30.10.19 по 03.11.19 у КЗШ №75 проходить тиждень психології під девізом "Почуття влади, люті, любові і ненависті - небезпечні. Якщо не вміти володіти ними, навіть одне з них може накликати на людину біду". 

   31.10.19 працювала психологічна студія, де з учнями 1-х класів проводилась соціометрична вправа-гра "Акваріум".

30.10.19 працювалапсихологічна майстерня "Кольори настрою" де учні 4-7 класів ознайомились із впливом вольорів та музики на настрій людини, а також освоїли техніку створення мандали з використанням природних матеріалів. 

День психологічного здоров'я

   10 жовтня 2018 року у КЗШ №75 відбувся День психологічного здоров’я. Психологічною службою школи було випущено газету присвячену цьому дню з висвітленням актуальної проблеми підліткового віку з рекомендаціями для підлітків та вчителів. Для учнів 1 - 2-х класів були проведені вправи "Мій настрій" та висвітлено, що таке психологічне здоров’я. Для учнів 4-х класів була відкрита психологічна майстерня де створювалась пташка настрою та висвітлювалось як кольори та звуки можуть впливати на самопочуття та настрій. Для учнів 5 - 6-х класів були проведені релексаційні вправи за допомогою музики, кольорів та створення мандал.