DSD-програма у ліцеї

DSD - програма

Наш навчальний заклад – єдиний навчальний заклад в області, який у 2006 н.р. завдяки високій результативності роботи, матеріально-технічному забезпеченню після тривалої експертизи з Центральною службою у справах шкільної освіти за кордоном при Міністерстві закордонних справ ФРН включений до програми DSD – шкіл, в якій проводиться підготовка до екзамену на мовний диплом рівня В2/С1 міжнародного зразка.

Щороку випускники навчального закладу отримують міжнародні дипломи, які підтверджують високий рівень знань з німецької мови.

Результати здачі DSD-екзамену:

2013 – 31 учень,

2014 – 28 учнів,

2015 – 33 учні,

2016 – 34 учні,

2017 – 37 учнів,

2018 – 41 учень,

201937 учнів,

202033 учні,

202142 учні.

За останні 8 років 42 випускників, які отримали DSD-сертифікати, навчаються в Австрії та Німеччині в містах Відень, Берлін, Мюнхен, Йена, Фрайбург, Гайдельберг, Лейпціг, Магдебург, Марбург.

У 2018-2021 рр. десятки випускників, які отримали DSD-сертифікати, здобувають професійну освіту в Німеччині в містах Лейпціг, Постдам, Аугсбург, Стендаль, Меммінген за спеціальностями сестринська справа, мехатронік охолоджувальних установок, готельний менеджер, будівництво доріг.

Досягнення навчального закладу на міжнародному рівні

Яна Біць, учениця 11 класу в 2018 р. стала переможцем фінальних змагань «Молодь світу дебатує німецькою мовою» серед учнів Центральної та Східної Європи (Таллін) і здобула стипендію DAAD.

Богдан Біць в 2021 р, гідно захистив позицію Contra, зайняв друге місце на Всеукраїнському етапі і представить Україну на Міжнародному проекті Jugend debattiert international (Молодь світу дебатує німецькою), дискутуючи на тему: ′"Чи повинна проводитися обов'язкова вакцинація від коронавірусу якомога швидше?"

Марія Лагойда - вчитель німецької мови пройшла стажування у гімназії Франкенлоб м. Маінц (Німеччина) за програмою Педагогічної служби обміну при Міністерстві закордонних справ ФРН 2017-2018 рр.

Проект “Країнознавче дослідження спільних звичаїв та традицій Галичини, Баварії та Верхньої Австрії” в рамках міжнародної співпраці та інтеграції молоді світу за підтримки земляцтва Верхньої Баварії в Лінці.

Участь у міжнародних конференціях, семінарах, проектах

21.10 -22.11.2019

Вчитель німецької мови Сичик О.В. пройшла курси підвищення кваліфікації в Інституті Міжкультурної комунікації у м.Єна, Німеччина з 21.10.2019 по 02.11.2019. Програма курсів містила теоретичні та практичні знання з викладання німецької мови, а також дала можливість обміну досвідом з зарубіжними колегами.

Вчитель німецької мови Макутрак К.Л. пройшла стажування у школі міста Дормаген, Німеччина з 03.11.2019 по 22.11.2019 р. Під час стажування Катерина Макутрак ближче познайомилася з системою освіти Німеччини, перейняла інноваційні форми проведення занять та поглибила лінгвокраїнознавчі знання.

24.09 -27.09.2019

Міжнародна конференція українських DSD-шкіл, що працюють за програмою підготовки до екзаменів з німецької мови на Мовний диплом рівнів А2/В1 та В2/С1 (відповідно до європейських стандартів з іншомовної освіти)

Впродовж чотирьох днів на базі нашого навчальний закладу відбувалась конференція заступників директорів закладів освіти України за участю координаторів DSD-програми Центрального відомства в справах освіти за кордоном при Міністерстві закордонних справ ФРН (п.Крістофа Йеггле та п.Дітера Єшке).

В роботі конференції брала участь також Катаріна Шаупп-Карманн –працівник посольста ФРН в Україні з питань культури.

Привітати учасників конференції на Прикарпатті завітали директор Департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА Віктор Кімакович та директор Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Ігор Максимчук.

В ході роботи конференції проводився аналіз та обговорення результатів іспитів, різноманітні майстер-класи та нововведення у програмі DSD. Особливо зацікавили учасників заняття, проведені програмними вчителями з Німеччини Крістіаном Ліхтенбергом, Каєм Бенішом та Каспаром Гоппе.

В рамках перебування учасники конференції познайомились з містом, побували на мистецькому заході в обласній філармонії.

Загалом, у роботі конференції взяли участь 32 представники з різних куточків України, які проявили також великий інтерес до місця її проведення − міста Івано-Франківська, яке справило на гостей Прикарпатського краю неабияке враження своїм європейським духом, а також до самого навчального закладу, на базі якого проводився цей педагогічний захід.

Директор навчального закладу − Ярослав Олексин з гордістю представив навчальний заклад, ознайомив з її історією та сьогоденням, провів оновленими коридорами та навчальними кабінетами.