ВІЗУАЛЬНЕ ПРОГРАМУВАННЯ

1. Основні поняття програмування-(2год)

Урок 1. Вступ до курсу. Безпека життєдіяльності під час роботи за ПК. Техніка безпеки та правила поведінки в каб інформатики. Поняття алгоритму, властивості алгоритмів. Поняття мови програмування, програмного коду, середовища розробки програм, компілятора. Етапи розв’язування задач за допомогою комп’ютера. Основні відомості про професію програміста.

Урок 2. Поняття програми як автоматизованої системи. Складові програми: дані, логіка, інтерфейс. Способи зберігання даних. Поняття об’єкта у програмуванні. Атрибути і методи об’єкта. Поняття події та обробника події.

2. Створення найпростішого проекту-(2год)

Урок 3. Знайомство з візуальним середовищем програмування. Елементи вікна середовища програмування. Керування профілем користувача. Програмна розробка й файли, що входять до її складу.

Урок 4. Створення найпростішого проекту, його компіляція, збереження, виконання. Додавання кількох рядків коду дообробника події клацання кнопки, їх аналіз. Поняття форми, елемента керування, події, обробника події. Редагування коду обробника події. Практична робота № 1. Створення найпростішої Windows-програми.

3. Алгоритми та їх програмна реалізація-( 2 год)

Урок 5. Способи опису алгоритмів. Складання й запис алгоритмів. Базові алгоритмічні конструкції. Практична робота № 2. Складання й опис алгоритмів.

Урок 6. Поняття оператора. Різновиди операторів. Оператори введення й виведення даних. Структура й складові елементів і програм, записаних об’єктно-орі єнтованою мовою програмування. Підсумкове оцінювання за темами 1,2,3. Т.О.1.

4. Форми та елементи керування- (2год)

Урок 7. Основні компоненти Windows-програми. Розробка й застосування форм. Настроювання атрибутів форм. Елементи керування та їхні атрибути. Поняття про події, їх активізацію та обробку.

Урок 8. Використання вікон повідомлень. Поняття про об’єкт, властивості об’єкта. Практична робота № 3. Розробка форм та розміщення на них елементів керування.

5. Атрибути, змінні, присвоювання і стандартні методи-(3год)

Урок 9. Зчитування і встановлення значень атрибутів форм і елементів керування у програмі. Поняття змінної і константи. Поняття ідентифікатора. Типи даних. Оголошення змінних.

Урок 10. Надання змінним значень, вікно введення, оператор присвоювання. Використання змінних. Об’єкти, пов’язані з елементами керування, та стандартні методи цих об’єктів.

Урок 11. Практична робота № 4. Введення й виведення даних за допомогою елементів керування.

6. Налагодження програм- (1 год)

Урок 12. Використання налагоджувача програм у візуальному середовищі програмування. Покрокове виконання програм, перегляд значень змін них під час виконання програми. Різновиди помилок, методи їх нього пошуку та виправлення. Налагодження програми й методика виправлення помилок. Практична робота № 5. Налагодження програм. Підсумкове оцінювання за темами 4,5,6. Т.О.2.

7. Операції -(2 год)

Урок 13. Поняття операції та виразу. Поняття рядка. Арифметичні, логічні й рядкові операції, а також операції порівняння. Основні правила побудови, обчислення та використання виразів. Присвоювання значень змінним. Пріоритет операцій. Арифметичні й логічні операції. Операція порівняння та конкатенації рядків. Практична робота № 6. Виконання математичних обчислень.

Урок 14. Проміжний контроль. Практична робота контрольна Створення та налагодження програм на основі лінійного алгоритму.

8. Умовні оператори- (4 год)

Урок 15. Аналіз помилок проміжного контролю. Поняття про булеву логіку. Формулювання умов. Алгоритмічна конструкція розгалуження.

Урок 16. Умовні оператори, що реалізують алгоритмічну конструкцію одно-, дво- і поліальтернативного розгалужень. Виконання програм з розгалуженнями в покроковому режимі. Вкладені оператори розгалуження.

Урок 17. Умовні оператори, що реалізують алгоритмічну конструкцію одно-, дво- і поліальтернативного розгалужень. Виконання програм з розгалуженнями в покроковому режимі. Вкладені оператори розгалуження.

Урок 18. Складання програм з одноальтернативними розгалуженнями.

Урок 19. Практична робота № 7 Складання програм з одноальтернативними розгалуженнями. Проект

Урок 20. Практична робота № 8 .Складання програм з дво- і поліальтернативними розгалу женнями. Проект

Підсумковеоцінювання з теми 8. Т.О.3

9. Цикли(4 год )

Урок 21. Алгоритмічна конструкція повторення та її різновиди: визначені та невизначені цикли, цикли зпостумовою та з передумовою.

Оператори циклів у мові програмування. Аналіз виконання циклів у покроковому режимі. Обчислення сум,добутків, середніх значень наборів чисел.

Урок 22. Практична робота№ 9. Використання циклів.

Урок 23. Розв’язування задач, що потребують обчислень за ітеративними формулами.

Вкладені цикли.Оператори переривання циклів. Проект. Розв’язування задач, що потребують комбінування циклічних операторів з операторами розгалуження

Урок 24. Практична робота №10 . Програмування обчислень за ітераційними формулами. Підсумкове оцінювання з теми 9. Т.О.4

10. Підпрограми (3 год)

Урок 25. Поняття підпрограми. Оголошення підпрограми, її тіло та оператор її виклику. Створення і виклик під програм. Підпрограми з аргументами. Поняття локальної та глобальної змінних.

Урок 26. Поняття процедури і функції. Створення й використання власних функцій. Вбудовані процедури й функції: рядкові, перетворення типів даних, генератор псевдовипадкових чисел.

Урок 27. Практична робота №11. Створення й використання підпрограм користувача, а також вбудованих процедур і функцій.

11. Масиви (5 год)

Урок 28. Індексація елементів. Уведення даних у масив та відображення його вмісту. Пошук даних у масиві. Обчислення підсумкових показників для числового масиву.

Урок 29. Обробка одновимірних масивів: введення й виведення даних, пошук.

Урок 30. Практична робота №12 . Обробка одновимірних масивів: введення й виведення даних, пошук

Урок 31. Обчислення підсумкових характеристик для елементів, що задовольняють певним властивостям. Вибирання елементів з масиву за певним критерієм. Злиття масивів. Стандартна функція сортування масиву

Урок 32. Обробка одновимірних масивів: обчислення підсумкових показників, кількості елементів, використання стандартної функції сортування

Урок 33. Практична робота № 13 . Обробка одновимірних масивів: обчислення підсумкових показників, кількості елементів, використання стандартної функції сортування

Урок 34. Підсумковий контроль з курсу. Розробка та реалізація програм з використанням циклів, розгалужень та масивів. Т.О.5

Урок 35. Аналіз помилок підсумкового контролю. Резерв часу. Розробка та реалізація програм з використанням циклів, розгалужень та масивів

Програма з курсу

КТП з курсу