16 de wilg
l' ile d'or | Amboise | Frankrijk
foto animatie | filmduur: 4:47 min | 2018
l' ile d'or | Amboise | Frankrijk
foto animatie | filmduur: 4:47 min | 2018
Wilg (Salix) is een geslacht van tweehuizige bomen en struiken uit de wilgenfamilie (Salicaceae). Wilgen zijn bladverliezende bomen met verspreide bladstand. De knop heeft één knopschub. De bloeiwijze van de wilg heeft de vorm van een katje en groeit uit de zijknoppen van een eenjarige twijg. De wilgenkatjes zitten of staan, dit in tegenstelling tot de hangende katjes bij populieren.
De pluizige zaden worden door de wind verspreid, maar zijn slechts korte tijd kiemkrachtig. De meeste soorten zijn te vermenigvuldigen door middel van stekken.
TERUG
In een specifiek gebied of ruimte worden honderden foto’s gemaakt. Deze foto’s worden bewerkt, gekleurd en op volgorde geplaatst. Voorzien van muziek en een speciale overgang levert dit een animatiefilm op, een filmische wandeling. Een wandeling niet alleen door het gebied maar vooral in het hoofd van de toeschouwer.