Психологічна

     служба

Add Headings and they will appear in your table of contents.

Психологічна робота з дітьми та учнями - це складний та важливий процес, спрямований на розвиток, підтримку та корекцію психологічного стану дітей та підлітків. Діяльність психолога з учнями включає в себе різноманітні форми, методи та методики, що враховують вікові особливості та індивідуальні потреби кожної дитини. Робота практичного психолога з дітьми є одним з найважливіших напрямів психологічної допомоги. Мета цієї роботи - сприяння повноцінному психологічному та особистісному розвитку дітей, їх адаптації до соціальних умов, попередження та корекція психологічних проблем.

Основні завдання психологічної служби:

Основні напрями роботи психолога з дітьми та учнями:

   Консультаційна робота

Метою консультаційної діяльності практичного психолога є підвищення рівня психологічної компетентності, заохочення до вивчення кожного учня, допомога в опануванні методів індивідуального і особистісно зорієнтованого підходу у вихованні.

Консультаційну роботу психолог проводить як з педагогічним працівниками закладу, так і з батьками учнів.

Метою консультаційної роботи є привернути увагу батьків школярів до долі власної дитини, допомогти зрозуміти вирішальне значення у розвитку особистості, ролі тата і мами і родинної атмосфери загалом у формуванні таких базисних якостей дитини, як почуття впевненості, захищеності, вміння радіти, співчувати, виявляти творчу ініціативу, бути активним, дбати про добрі стосунки з членами сім’ї, з друзями, вміти гідно поводитися в разі перемоги чи поразки.

   Психологічна просвіта

Завданням психологічної просвіти є підвищення психологічної культури, пропагування психологічних знань серед батьків та педагогів.

Методами психологічної просвіти є: виступи психолога на батьківських зборах, виступи на педрадах, психологічні тренінги для батьків та педагогів, семінари.

   Психодіагностична робота

Метою діагностичної роботи є:

− Поглиблене психолого-педагогічне вивчення учня протягом усього періоду навчання, виявлення його індивідуальних особливостей, розвитку пізнавальних та особистісних якостей, динаміку розвитку.

− З’ясування причин тих чи інших відхилень у вихованні та навчанні учнів; відставання чи випередження вікових нормативів.

   Корекційна робота з учнями

Цей напрямок діяльності психолога в навчальному закладі має на меті сприяння повноцінному психічному та особистісному розвитку дитини.

Основні завдання психолога, який працює з учнями шкільного віку, полягають у психологічному супроводі природного розвитку дитини, який включає розвиток основ довільності психічних процесів у неї і тренування психічних процесів та функцій.