Aktualności

Od stycznia 2023r. rusza nowa grupa "Trening Umiejętności Społecznych – Poznaję siebie w grupie" dla uczniów z klas III-VI.

TUS to zajęcia grupowe (od 4 do 6 osób) mające na celu rozwijanie umiejętności emocjonalno-społecznych.

Adresaci: dzieci i młodzież od III do VI klasy szkoły podstawowej (z podziałem na grupy wiekowe) mające trudności w nawiązywaniu i utrzymywaniu relacji z rówieśnikami i dorosłymi, przestrzeganiem norm społecznych, adaptacją do nowych sytuacji, nieśmiałych, agresywnych, z diagnozą ZA i ADHD.

Cele zajęć:

· trening umiejętności społeczno-emocjonalnych

· poznanie i stosowanie technik radzenia sobie z emocjami

· kształtowanie umiejętności nawiązywania i podtrzymywania relacji

· kształtowanie umiejętności współpracy w grupie

· kształtowanie umiejętności rozwiązywania konfliktów oraz sytuacji problemowych

· trening asertywnego sposobu komunikowania swoich potrzeb

· poznanie swoich mocnych stron

Zapisy ze wskazań psychologa opiekującego się daną placówką w sekretariacie poradni.

Uczestnictwo w zajęciach możliwe po konsultacji wstępnej z psychologiem prowadzącym zajęcia.

Prowadzący: Anna Dalida – psycholog, Trener TUS; Agnieszka Smułkowska - psycholog

6 spotkań w cyklu, środy po 75 minut

Terminy: od 04.01.2023 (04.01, 11.01, 18.01, 25.01, 01,02, 08.02)

Od godz. 16:00:

- grupa TUS III-IV klasa SP

- grupa TUS V-VI klasa SP

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy

że, w dniu 31 października br. Poradnia będzie nieczynna.

Oferta zajęć na rok szkolny 2022/2023

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej poradni na rok szkolny 2022/2023. Szczegółowe informacje w dziale "Oferta".

Życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym, wielu sukcesów i radości ze zdobywania wiedzy, wytrwałości, zdrowia i samych pozytywnych doświadczeń.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Programu Twórczego Wspierania Rozwoju Dziecka Przedszkolnego w roku szkolnym 2022/23 - link do programu

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy

że, w okresie od 18.07 do 21.08 Poradnia będzie pracować w następujących godzinach:

poniedziałek: 8:00 - 19:00

wtorek - piątek: 8:00 - 16:00

OGŁOSZENIE O ZMIANIE PRZEPISÓW UCHWAŁY ANTYSMOGOWEJ DLA MAZOWSZA

Powietrze w naszym regionie jest zanieczyszczone, szczególnie w sezonie grzewczym. To duże zagrożenie dla naszego zdrowia, życia i środowiska. Oddychanie takim powietrzem przyczynia się do powstania wielu chorób, w tym nowotworów. Aby poprawić jakość powietrza, wprowadzono uchwałę antysmogową[1], która obowiązuje od kilku lat wszystkich mieszkańców Mazowsza.

Ponieważ smog nie daje za wygraną, uchwała została znowelizowana[2]. Nowe przepisy obowiązują od 14 maja 2022 r.

JAKIE ZMIANY NAS CZEKAJĄ?

W przyszłym roku, od 1 października 2023 r. nie będzie można palić węglem na terenie m.st. Warszawy. W dalszej kolejności, od 1 stycznia 2028 r. zakaz palenia węglem zacznie obowiązywać mieszkańców gmin z terenu powiatów: grodziskiego, legionowskiego, mińskiego, nowodworskiego, piaseczyńskiego, pruszkowskiego, otwockiego, warszawskiego zachodniego oraz wołomińskiego.

Wyjątek: zakaz spalania węgla nie dotyczy Cię, jeśli zainstalowałeś kocioł, piec, kominek lub inny ogrzewacz pomieszczeń na paliwa stałe (np. węgiel, drewno czy pellet):

- przed 11 listopada 2017 r., spełniający wymogi klasy 5,

lub

- przed 1 czerwca 2022 r., spełniający wymogi ekoprojektu.

Nie wolno będzie ogrzewać paliwami stałymi nowo budowanych budynków jeśli wystąpisz z wnioskiem o pozwolenie na budowę lub zgłoszeniem po 1 stycznia 2023 r., o ile możliwe będzie ich podłączenie do sieci ciepłowniczej.

POMOC FINANSOWA

Na wymianę kotłów oraz ocieplenie budynku możesz otrzymać dofinansowanie z gminnego programu dotacyjnego lub z krajowego programu Czyste Powietrze. Dotacje możesz łączyć. Skorzystaj też z ulgi termomodernizacyjnej.

W ramach programów możesz uzyskać dotacje do wymiany kotłów i pieców na nowoczesne źródła ciepła, montaż odnawialnych źródeł energii oraz docieplenie budynków jednorodzinnych (ocieplenie ścian i stropów, wymianę okien i drzwi). Więcej informacji uzyskasz na stronach:

www.eko.um.warszawa.pl/dotacje - dotacje warszawskie,

www.czystepowietrze.gov.pl - program Czyste Powietrze.

W czasie, gdy ceny wszystkich nośników energii (gaz, prąd, węgiel, drewno opałowe, itd.) drastycznie wzrosły, inwestycja w wymianę źródła ciepła na nowoczesne oraz ocieplenie budynku, jest najlepszym sposobem na obniżenie rachunków.

Nie zwlekaj! Skorzystaj z dotacji, płać mniej za ogrzewanie i nie zanieczyszczaj powietrza!

WARTO WIEDZIEĆ

Przestrzeganie przepisów uchwały antysmogowej jest kontrolowane. Za użytkowanie niedozwolonych źródeł ciepła i opału możesz otrzymać mandat do 500 zł, a w przypadku dalszego łamania przepisów, Twoja sprawa może zostać skierowana do sądu. Możliwa grzywna to nawet 5 000 zł!


[1] Uchwała nr 162/17 Sejmiku Województwa Mazowieckiego z dnia 24 października 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa mazowieckiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw.

[2] Uchwała nr 59/22 Sejmiku Województwa Mazowieckiego z dnia 26 kwietnia 2022 r. zmieniająca uchwałę w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa mazowieckiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw.

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w piątek 17.06.2022 poradnia będzie nieczynna

#Warsztaty dla rodziców wzmacniające umiejętności wychowawcze

Zapraszamy rodziców mieszkających na warszawskiej Woli do zapisów na majowo-czerwcową edycję WARSZTATÓW UMIEJĘTNOŚCI WYCHOWAWCZYCH.

Dzięki tym warsztatom:

- przyjrzysz się swoim emocjom w trudnych wychowawczo sytuacjach oraz emocjom Twojego dziecka,

- wzmocnisz swoje kompetencje komunikacyjne, czyli dowiesz się jak zatroszczyć się o jakość rozmowy z dzieckiem,

- dowiesz się jak wyznaczać w dobry sposób granicę dziecku, jakie możesz napotkać trudności oraz jak dobrze współpracować z dzieckiem,

- przyjrzysz się wraz z innymi uczestnikami trudnym zachowaniom dzieci i dowiesz się co mogą one oznaczać,

- skupisz się na sobie i na tym jak możesz zadbać o własny dobrostan, by na wszystko powyższe starczyło sił.

Można zapisać się na cały cykl warsztatów, bądź wybrany warsztat. Prosimy o podanie takiej informacji w mailu oraz podanie swojego imienia i nazwiska oraz wieku swojego dziecka/swoich dzieci. Wystarczy wysłać maila na adres: kparzuchowska@wolski.med.pl.

Szczegółowy program wraz z datami i godzinami podany jest w załączonej grafice.

Serdecznie zapraszamy!

Prezentacja dotycząca rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023

Na stronie internetowej Biura Edukacji m. st. Warszawy prezentację dotycząca rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023.

Prezentacja - rekrutacja do szkół ponadpodstawowych - plik do pobrania

Więcej informacji w zakresie doradztwa szkolno-zawodowego można znaleźć w dziale PRZESTRZEŃ DORADCY ZAWODOWEGO


Uprzejmie informujemy, że dnia 2 maja 2022 r. Poradnia będzie nieczynna.

Informujemy, iż zajęcia dla rodziców dzieci przedszkolnych: "Rodzicu! Wzmocnij się! Zajęcia wspierające kompetencje rodzicielskie dla rodziców" odbędą się w dniu 11 maja 2022r. w godz. 16.30-18.30 na terenie Poradni.

Osoba prowadząca: pani Agnieszka Smułkowska - psycholog

Informacja o grupie wsparcia dla matek z Ukrainy organizowanej w Poradni MOP we współpracy ze Specjalistyczną Poradnią Uniwersytet dla Rodziców

Якщо ти мати, яка змушена втікти від війни, відчуваєш непристосованість, тривожність, порушення сну, невпевненість у завтрашньому дні, участь у групі підтримки може допомогти Тобі впоратися з емоціями та адаптуватися до змін

Informacja o grupie wsparcia dla matek z Ukrainy organizowanej w Poradni MOP we współpracy ze Specjalistyczną Poradnią Uniwersytet dla Rodziców :

(informacja po polsku poniżej)

Якщо ти мати, яка змушена втікти від війни, відчуваєш непристосованість, тривожність, порушення сну, невпевненість у завтрашньому дні, участь у групі підтримки може допомогти Тобі впоратися з емоціями та адаптуватися до змін.

На зустрічах:·

- Ти зможеш обмінятися досвідом,

- Ти навчишся справлятися з важкими емоціями пов’язаними з війною в Україні та адаптацією в Польщі,

- вивчиш методи, які допоможуть подолати стрес Завдяки зміцненню себе, ти зможеш ще краще підтримувати свою дитину.

Першa зустріч відбудеться 7.04.22 о 11:00 у спеціалізованій клініці «МОП», триватиме 2 години.Зустріч матиме консультативний характер. Ти зможеш перевірити, як почуваєшся в групі і чи підійде Тобі ця форма допомоги. Наступні зустрічі групи відбуватимуться по четвергах з 11:00 до 13:00. Якщо Ти не можеш організувати догляд за дитиною - вкажіть це у формі - Ти зможеш прийти з дитиною. Постараємося організувати відповідний догляд.кількість учасників у групі: 8-10Участь у заняттях безкоштовна. Групу вестимить Алла Ликова (Український психолог зі Спеціалізованої клініки МОП) та Natalia Hulla (психолог зі клініки „Uniwersytet dla Rodziców”). 04.04.22 у годинах 10:00 до 12:00 можна буде поспілкуватися українською мовою з психологом Аллою Ликовою – за телефоном: 723-244-918


Посилання на форму: https://forms.office.com/r/D4nXKpann1


Jeżeli jesteś mamą, która została zmuszona do ucieczki przed wojną, doświadczasz nieprzystosowania, lęku, zaburzeń snu, niepewności co do przyszłości, udział w grupie wsparcia ma szansę pomóc Ci poradzić sobie z emocjami i dostosować się do zmian.

Na spotkaniach:

- będziesz mogła wymienić się doświadczeniami z innymi mamami,

- nauczysz się radzić sobie z trudnymi emocjami związanymi z wojną w Ukrainie i adaptacją w Polsce,

- poznasz metody pomocne w radzeniu sobie ze stresem. Dzięki wzmocnieniu siebie będziesz mogła lepiej wspierać swoje dziecko/dzieci.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 7.04.22 o godz. 11 w Poradni MOP ul. Boryszewska 4 na Mokotowie i będzie trwało 2 godziny. Spotkanie będzie miało charakter konsultacyjny. Będziesz mogła sprawdzić jak czujesz się w grupie i czy ta forma pomocy jest dla Ciebie odpowiednia. Kolejne spotkania grupy będą odbywały się w czwartki w godz: 11-13. Jeżeli nie będziesz mogła zorganizować opieki dla dziecka- prosimy o zaznaczenie tego w formularzu- można przyjść z dzieckiem. Będziemy starali się zorganizować odpowiednią opiekę. Liczba uczestniczek w grupie: 8-10 osób. Udział zajęciach jest nieodpłatny.

Grupę poprowadzą: Ałła Lykova - ukraińska psycholog z Poradni Specjalistycznej MOP i Natalia Hulla- psycholog ze Specjalistycznej Poradni "Uniwersytet Dla Rodziców". W dniu 4.04.22 w godz. 10-12 będzie możliwość porozmawiania po ukraińsku z prowadzącą psycholog Ałłą Lykova - pod numerem telefonu: 723-244-918 ZAPRASZAMY!

Link do formularza: https://forms.office.com/r/D4nXKpann1

Co warto wiedzieć o depresji dzieci i młodzieży? - webinar

12.03.2022 r.

Na spotkaniu będziemy mówić o tym, jakie zachowania dziecka mogą Państwa niepokoić, co mogą Państwo w takich sytuacjach zrobić i gdzie szukać pomocy.

Spotkanie będzie prowadzone w formie on-line na platformie MS Teams.

Termin: 12.03.2022 r. (sobota) godz. 10:00-12:00

Prowadzące:

Agnieszka Kreczunowicz – pedagog

Agnieszka Smułkowska – psycholog

link do spotkania:

https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_MTE1OWI5YjAtMTgyYi00M2ZjLTg2OTUtMDUwY2I0NWVkYjc5%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%227fb57ac2-1267-4d8b-bd83-8a898116c90c%22%2c%22Oid%22%3a%22f53abbaa-15c6-41ad-839c-ba6dfeda1a91%22%7d


Zapraszamy serdecznie


Miejsca-pomocowe.pdf

Punkty informacyjno-pomocowe w Warszawie:

Centrum Wielokulturowe, ul. Jagiellońska 54, +48 22 648 11 11 oraz +48 604 932 969, działa w godz. od 8:00 do 20:00

Dworzec Zachodni (w budynku Dworca Kolejowego od strony Al. Jerozolimskich, na poziomie -1), całodobowo

Dworzec Wschodni (w budynku Dworca Kolejowego od strony ul. Kijowskiej), całodobowo

Warszawska infolinia dla obywateli Ukrainy 505 700 701, działa codziennie w godz. od 8:00 do 20:00

Komunikacja miejska w Warszawie jest darmowa dla wszystkich obywateli Ukrainy za okazaniem dowodu tożsamości lub paszportu.

Więcej informacji dla obywateli Ukrainy

Інформаційні пункти в Варшаві

  • Мультикультурний Центр, вул. Ягелонська 54 тел.: +48 22 648 11 11 та +48 604 932 969, працює від 8:00 до 20:00

  • Західний вокзал (у будинку залізничного вокзалу від сторони ал.Єрусалимських 142, -1 поверх), працює цілодобово

  • Східний вокзал (вул. Київська 20, головна зала - скляний контейнер), працює цілодобово

Варшавська інфолінія для громадян України 507 700 701 працює щодня від 8:00 до 20:00

Публічний транспорт в Варшаві є безкоштовний для громадян України за наявністю українського паспорту.

Punkt informacyjny w Urzędzie Dzielnicy Śródmieście

Od 03.03.2022 w Śródmieściu funkcjonuje punkt informacyjny dla obywateli Ukrainy. Na miejscu udzielane są informacje, w miarę możliwości, w języku ukraińskim. Jeżeli potrzebujesz pomocy albo chcesz pomóc - zgłoś się do nas.

Tu otrzymasz informacje o:

  • kwestiach administracyjnych związanych z pobytem uchodźców

  • możliwości wparcia rzeczowego

  • pomocy medycznej

  • edukacji

  • możliwości włączenia się w pomoc dla uchodźców

Możesz skorzystać tu z telefonu oraz komputera z dostępem do internetu.

Punkt czynny w godzinach pracy urzędu 8.00 - 16.00.

ul. Nowogrodzka 43

Pomoc dla dzieci i rodzin z Ukrainy
Help for children and families from Ukraine

W związku z aktualną sytuacją na Ukrainie informujemy, że w Poradni jest możliwość rozmowy z psychologiem, uzyskania pomocy i wsparcia psychologicznego w języku polskim i angielskim.

W celu umówienia się na spotkanie prosimy dzwonić pod nr. +48 509 497 269 od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 18:00 i soboty w godzinach 9:00-12:00
______________________________________

In the face of the current situation in Ukraine, we inform about the posibility of obtain psychological help and support in Polish and English in Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 11.

To make an appointment, please call +48 509 497 269 from Monday to Friday from 9:00 to 18:00 and Saturday from 9:00 to 12:00.

https://edukacja.um.warszawa.pl/edukacja-warszawa-dla-ukrainy

Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń

Jesteś z Ukrainy i potrzebujesz wsparcia? Zapraszamy do punktu wsparcia, który działa w centrum wielokulturowym.

Infolinia | ГАРЯЧА ЛІНІЯ: 505 700 701

Ви з України і потребуєте підтримки? Запрошуємо вас до нашого пункту підтримки, який працює в Мультикультурному Центрі.

[po polsku poniżej]

Ви з України і потребуєте підтримки? Запрошуємо вас до нашого пункту підтримки, який працює в Мультикультурному Центрі.

Ми працюємо у сфері:

- інформація про легалізацію перебування в Польщі,

- підтримка кар'єрного консультанта, допомога в процесі працевлаштування,

- юридичні консультації щодо легалізації перебування (включаючи міжнародний захист),

- психологічна підтримка,

- допомога у пошуку школи для дитини,

- вивчення польської мови,

- підтримка процесу адаптації через участь у регулярних зустрічах та через контакти з неурядовими організаціями.

Ми доступні онлайн:

centrum@cww.waw.pl

Ви також отримаєте інформацію в години роботи Мультикультурного Центру тел.:

+48 22 648 11 11

+48 604 932 969

Pochodzisz z Ukrainy i potrzebujesz wsparcia? Zapraszamy do naszego punktu wsparcia działającego w Centrum Wielokulturowym.

Działamy w zakresie:

– informacji o legalizacji pobytu w Polsce

– wsparcia doradcy zawodowego, pośrednictwa pracy, pomocy w procesie rekrutacji,

– porad prawnych dotyczących legalizacji pobytu (w tym ochrony międzynarodowej),

– wsparcia psychologicznego,

– pomocy w znalezieniu szkoły dla dziecka,

– nauki języka polskiego,

– wsparcia procesu adaptacji poprzez uczestnictwo w spotkaniach regularnych oraz poprzez kontakt z organizacjami pozarządowymi.

Dostępni jesteśmy on line:

centrum@cww.waw.pl

Informacje uzyskasz również w godzinach pracy Centrum Wielokulturowego tel.:

+48 22 648 11 11

+48 604 932 969

Sieć współpracy i samodoskonalenia nauczycieli

Zapraszamy na szkolenie online: „Metody samoregulacji w sytuacjach trudnych i kryzysowych (pandemia, wojna). Droga do spotkania”

Szkolenie adresowane jest do nauczycieli wszystkich typów szkół i placówek. Odbędzie się w dniu 24 marca 2022, w czwartek, w godzinach 16.00-19.00.

Uczestnicy zajęć dowiedzą się czym jest i na czym polega samoregulacja emocji, których doświadczamy w czasie pandemii. Poznają – i będą mogli przećwiczyć - metody i techniki obniżające poziom napięcia emocjonalnego.

Dzięki szkoleniu pojawią się możliwości zadbania o relacje w społeczności szkolnej, sprzyjające osiąganiu celów związanych z nauką, nauczaniem i uczeniem się.

Szkolenie prowadzi: Katarzyna Koszewska, psycholog, Poradnia nr 11

Zgłoszenia przyjmowane są mailowo na adres: sieci@poradnia11.waw.pl do dnia 20.03.2022 r. Osoby zgłoszone, trzy dni przed terminem szkolenia otrzymają mailem link do spotkania.

Uczestnicy otrzymają imienne zaświadczenie o odbytym szkoleniu.

Bardzo prosimy o podanie imienia, nazwiska, numeru placówki, w której Państwo pracujecie i numeru telefonu do kontaktu.

Serdecznie prosimy o przekazanie zaproszenia nauczycielom z Państwa szkół i przedszkoli.

Organizatorzy:

Agnieszka Kreczunowicz, Agnieszka Uszyńska

Zmiany terminów zajęć dla dzieci w wieku przedszkolnym

Szanowni Państwo, informujemy, że

Trening Umiejętności Społecznych (TUS) Radzę Sobie! dla dzieci w wieku 4 - 6 lat - II cykl warsztatów rozpocznie się 03.03.2022 r.

Warsztaty wspierające rozwój emocjonalno-społeczny dziecka wg. Metody Ruchu Rozwijającego W.Sherborne planowane na luty - marzec zostają chwilowo odwołane - planujemy je zorganizować w maju - czerwcu.

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w okresie świątecznym poradnia będzie pracować w godzinach:

20-23 grudnia - 8:00 - 19:00
24 grudnia - poradnia nieczynna
27-30 grudnia - 8:00 - 16:00
31 grudnia - poradnia nieczynna

7 stycznia 2022 r. - 8:00 - 19:00

Zapraszamy na spotkanie Doradców Zawodowych organizowane przez Poradnie Śródmiejskie i WCIES, które odbędzie się 20 stycznia 2022r godz. 9.00-11.00 w formie ONLINE (link do zapisów w zaproszeniu)


Środowiskowe centrum pomocy Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży dla Śródmieścia Ochoty i ursusa - bezpłatna diagnoza

Centrum oferuje nowoczesne podejście do zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży - w miejscach gdzie potrzebujesz wsparcia: w szkole i w domu.

Jeśli przeżywasz negatywne zmiany w swoim życiu, sprawy wymykają Ci się spod kontroli - dzwoń.

Po kontakcie z infolinią i wizycie zespołu pierwszego kontaktu zaprosimy do naszych poradni:

Śródmieście - Koszykowa 79b,

Ochota - Skarżyńskiego 1,

Ursus - Sosnkowskiego 18.

Rodzicu, opiekunie - reagujemy na każde zgłoszenie do telefonicznego punktu kontaktowego: 22 952 98 98.

Bezpłatnie zapewniamy dziecku wstępne konsultacje psychologiczne, w razie potrzeby diagnozę oraz terapię w ośrodkach najbliższych miejsca zamieszkania lub nauki.

Jeśli jesteś pedagogiem lub nauczycielem możesz do nas zadzwonić w sprawie ucznia lub uczennicy. Możesz też liczyć na nasze wsparcie doradcze w zakresie profilaktyki zdrowia psychicznego w formie spotkania lub warsztatów.

Rodziców i opiekunów obejmujemy wsparciem w formie indywidualnych i grupowych konsultacji oraz szkoleń.

Nasze wsparcie jest bezpłatne. Finansujemy je ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.


z okazji Dnia edukacji narodowej

wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom oświaty życzymy zdrowia, optymizmu, uśmiechu, spełnienia marzeń zawodowych i osobistych oraz dużo siły i wytrwałości w codziennej pracy.

Dziękujemy Państwu za owocną współpracę i życzliwe zaangażowanie.

Dyrekcja i Pracownicy Poradni

JAK WSPIERAĆ DZIECKO W DEPRESJI

UWAGA! Rusza nabór na bezpłatny warsztat „Jak wspierać dziecko w depresji” w terminie 23.10.2021r.

Warsztat finansowany ze środków m.st. Warszawa

Drogi rodzicu:

- masz dziecko, które choruje na depresję lub podejrzewasz tę chorobę?

- potrzebujesz lepiej zrozumieć czym jest depresja i jakie może mieć objawy?

- chcesz zrozumieć, jaki wpływ ma depresja na funkcjonowanie dziecka?

- bywasz bezradny i nie wiesz, jak pomóc swojemu dziecku?

- boisz się o bezpieczeństwo swojego dziecka?

- zależy ci, żeby poznać sposoby, które mogą wspierać leczenie depresji?

Jeśli choć na część pytań odpowiedziałeś twierdząco, ten warsztat jest dla ciebie.


➡️Dla kogo?

Zapraszamy rodziców i opiekunów, którzy chcą wspierać dziecko w drodze do zdrowia.

➡️Gdzie?

Stowarzyszenie ASLAN, ul. Nowolipie 17

➡️Kiedy?

Warsztat odbędzie się 23.10.2021 (sobota) w godzinach 10.00-16.00.

➡️Jak się zapisać?

Zapisy w biurze w Stowarzyszeniu ASLAN, tel. 22 636 49 04, 22 636 49 12

Szkolenie prowadzi psycholog Agnieszka Kaczorowska

uwaga! - dotyczy treningu umiejętności wychowawczych

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem Treningiem Umiejętności Wychowawczych specjaliści Poradni, wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, przeprowadzą trzeci cykl warsztatów.

Prosimy osoby zainteresowane o kontakt telefoniczny z sekretariatem Poradni w celu zapisu (nr 22 825-18-15, 22 825-74-52). Przewidywany termin rozpoczęcia treningu listopad-grudzień 2021r. po zrekrutowaniu grupy.

webinar „Wspieranie dziecka w sytuacjach trudnych i kryzysowych np. po doświadczeniach związanych z pandemią”.

Zamieszczono: 13.09.2021

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy na webinar/spotkanie dla rodziców, które będzie prowadzone w formie on-line na platformie Microsoft Teams.

Termin: 11.10.2021 r. godz. 17:30 - 18.45

Więcej informacji i link do zapisów w dziale oferta dla rodziców

Zmiana siedziby specjalistycznej poradni psychologiczno-pedagogicznej "uniwersytet dla rodziców"

Zamieszczono: 30.09.2021

Szanowni Państwo,Informujemy, że UCHWAŁĄ NR LIII/1621/2021 RADA MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY z 26 sierpnia 2021 r.

Wyraziła zamiar przekształcenia z dniem 1 marca 2022 r. Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „Uniwersytet dla Rodziców” w Warszawie, ul. Raszyńska 8/10 poprzez zmianę siedziby na ul. Karolkową 53 w Warszawie

Z pełną treścią uchwały wraz z uzasadnieniem, można się zapoznać klikając w link

Oferta zajęć na rok szkolny 2021/2022

Zamieszczono: 10.09.2021

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej poradni na rok szkolny 2021/2022. Szczegółowe informacje w dziale "Oferta".

Życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym, wielu sukcesów i radości ze zdobywania wiedzy, wytrwałości, zdrowia i samych pozytywnych doświadczeń.

Zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym

Zamieszczono: 10.09.2021

Rozpoczynamy nowy Program Twórczego Wspierania Rozwoju Dziecka Przedszkolnego. Zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem spotkań i wybrania zajęć zgodnie z Państwa potrzebami i preferencjami - link.

Szczegółowe informacje i harmonogram działań znajduje w ofercie. Już można zapisywać się na Trening Umiejętności Wychowawczych cykl I, który rusza 18 września. Zapisy w sekretariacie Poradni pod numerami telefonów 22 825 18 15, 22 825 74 52

ARCHIWUM AKTUALNOŚCI

Praca w wakacje - Jul 05, 2021 1:1:6 PM

Powrót do Szkoły - May 24, 2021 9:55:14 AM

2 kwietnia 2021 - Mar 31, 2021 10:56:46 AM

Wielkanoc - Mar 31, 2021 10:42:55 AM

Higiena cyfrowa - Mar 11, 2021 10:16:16 AM

Prosimy - Feb 18, 2021 12:16:2 PM

Funkcjonowanie Poradni w czasie ferii - Jan 07, 2021 4:9:16 PM

KOMUNIKAT O COVID-19 - Dec 03, 2020 3:23:33 PM

Zajęcia grupowe - Oct 01, 2020 8:45:10 AM

ROK SZKOLNY 2020/2021 - Sep 03, 2020 11:7:25 AM

Praca w wakacje - Jul 13, 2020 1:37:32 PM

12.06.2020 (piątek) - Jun 10, 2020 3:23:46 PM

godziny pracy od 1 czerwca - May 29, 2020 7:11:14 AM

Funkcjonowanie Poradni od 04.05.2020 r. - May 08, 2020 12:4:55 PM

25.03.2020 r. - May 08, 2020 12:3:21 PM