• Witamy na Stronie Języka Włoskiego w PCEiKZ w Szczucinie !!!
  • Znajdziesz tutaj testy , sprawozdania z wycieczek, ciekawostki

Wycieczka do Włoch w ramach współpracy ze szkołą Instituto Professionale di Stato „G. Ceconi” per i’industria e l’artigianoW dniach 10.05.2018 r. – 14.05.2018 r. odbyła się wycieczka  w ramach współpracy ze szkołą w  Udine. Siedmioro uczniów PCEiKZ  wraz z organizatorką wyjazdu i zarazem  opiekunką panią Stellą Dąbroś trzy dni spędziło we Włoszech. Do wycieczki doszło   dzięki uprzejmości Zarządu Powiatu Starostwa Powiatowego  w Dąbrowie Tarnowskiej.

Po przyjeździe i zakwaterowaniu w hotelu AL.Tarcentino,  młodzież wyjechała na spotkanie w szkole Instituto Professionale di Stato „G. Ceconi” per  i’industria e l’artigiano.

            Nasi uczniowie zostali tam przyjęci bardzo serdecznie przez uczniów, nauczycieli oraz dyrektora .Po oficjalnym spotkaniu, zwiedzili szkołę oraz pracownie .Po wizycie w szkole wycieczkowicze udali się do pięknego miasta Trieste oraz zamku Miramare.

 

Dzień drugi upłynął  na zwiedzaniu Wenecji. Uczestnicy wycieczki zobaczyli Pałac Dożów, Bazylikę Św. Marka, Plac Św. Marka. Oczywiście byli na Moście  Westchnień, Moście  Rialto i wieży zegarowej.  Później udali się do Bazyliki La Salut oraz Gran Teatro. Była  okazja do skosztowania   typowych  włoskich potraw lasagni, tortellini, czy tradycyjnej pizzy. Największą atrakcją był  rejs statkiem wodnym,  przejazd kanałem Grande. Widok z tarasu budynku znajdującego się w centrum Wenecji zostanie zapamiętany na długo . Po zwiedzeniu Wenecji uczestnicy spędzili wolny czas  nad pięknym i ciepłym morzem Adriatyk.

Następnym punktem wycieczki było zwiedzenie miasteczka Venzone, a później udano się do rezerwatu  przyrody, gdzie największą atrakcją było Jezioro Cavazzo. Niezapomniana była też wizyta w miasteczku Gemony del Frulli.

            

Mamy nadzieje, że współpraca jaką nawiązało PCEiKZ w Szczucinie z Instituto Professionale di Stato „G. Ceconi” per  i’industria e l’artigiano,  przyniesie bardzo dobre efekty a przyjaźnie jakie zostały zawarte przez nasza młodzieżą zaowocują w przyszłości. Czekamy na wizytę uczniów z Udine w naszej szkole.

Składamy również podziękowanie Panu Staroście Tadeuszowi Kwiatkowskiemu za pomoc w zorganizowaniu wycieczki .Dziękujemy Panu kierowcy Jackowi Radoniowi, który dbał o bezpieczeństwo podróży.

Organizator i opiekun młodzieży: Stella Dąbroś