Dit verslag is al eerder verschenen op het Hear forum en op mijn oude blogpagina.
De laatste jaren wordt er door de forumleden van het Hearforum een jaarlijkse meeting georganiseerd.
De fabrieks set :
Amp : Musical Fidelity Tri-Vista 300
CD : Jadis Symphonia
LS : Sonus Faber Concerto
DT : VPI Aries / Koetsu
PHpre : Accoutech PH-1
De D.I.Y.set :
Amp : Zelfbouw D.I.Y. Buis
Amp : Zelfbouw UCD
CD : Sony XA gemodificeerd
LS : Scan Speak Reference Plus
DT : VPI Scout / Grado
PHpre : Accoutech PH-1 en/of Array Phonoamp
Ik wil alle deelnemers bedanken voor hun komst en voor hun inzet en de meegebrachte apparatuur, want zonder dat was het nooit een geslaagde bijeenkomst geworden. In het bijzonder wil ik even Arden extra bedanken voor het beschikbaar stellen van de twee VPI draaitafels. Je moet het maar durven om met twee DT's op stap te gaan. Ook Ruud wil ik nog even ook apart bedanken voor het vervoeren van mijn speakers en die van Norbartsjov en het veilig afleveren weer. Het scheelde mij toch weer twee extra ritten heen en weer.
Het leuke van zo'n dag vind ik toch wel de forumleden ontmoeten en leren kennen op een andere manier dan van het beeldscherm af. Ik heb wel wat beluisterd, maar zeker niet alles.
De SF met de Tri-Vista viel mij tegen en eigenlijk geen goede combi in die ruimte. Ik vond zelfs dat er een gat zat tussen de speakers in het 3D beeld en wat wellicht kwam doordat de speakers op 3 meter uit elkaar stonden. (SF geeft zelf aan een maximale tussenliggende afstand van 2.5 meter). Toch zou ik deze combi nog wel eens willen horen in een gewone huiskamer. Het is dan ook geen kritek op de Tri-Vista versterker, maar eerder op mijn eigen Sonus Fabers in deze ruimte in combi met de Tri-Vista. Ik had werkelijk het gevoel dat ze zwommen en verzopen in deze ruimte.
De combi met de SF en de WK buis versterker klonk in mijn oortjes het mooist en meest levendigst. Met deze combi was ik echt betrokken met de muziek.
De UCD versterker was jammer dat deze de buisdriver miste, waardoor het niet kon klinken op het niveau wat normaal deze versterker wel kan en we hierdoor ook niet konden bi-ampen op de Scan Speaks van Norbartsjov. Dit kwam mede door mezelf doordat ik niet goed gecommuniceerd had met KT88 over evt aanpassingen en ook niet bij had stilgestaan dat de UCD aangepast ervoor moest worden. Ik had dus heel graag de Scan Speak speakers in bi-amping configuratie gehoord. (WK versterker met de UCD).
De VPI Aries vind ik indrukwekkend om te zien en de rust die het heeft in klank vond ik een erg fraai. De andere VPI Scout heb ik niet gehoord helaas. De cd spelers heb ik wel gehoord , maar daar is eigenlijk niets van blijven hangen bij mij helaas.
Buiten voor de zaal was het erg gezellig met al die rokers en niet-rokers en er werd dan ook volop vriendelijk geklets met elkaar en het leek of men al jaren bevriend was met elkaar. Een gezicht leren kennen achter de forumnaam doet veel goeds op zo'n bijeenkomst en voor mij was het dan nu ook weer de bevestiging dat zo'n bijeenkomst zeker nut heeft hierin. Ik hoop dan ook dat er door deze bijeenkomst weer nieuwe gesprekstof is ontstaan tussen de verschillende forumleden en hear op het forum een kleine impuls weer geeft in de goede richting.
Ik heb begrepen van diversen forumleden dat men deze zaal niet verkeerd vond kwa akoestiek en gemakkelijk bereikbaar was en de lokatie, zo midden in het land goed te doen is voor een ieder.
Zoals ik ook al gisteren aangaf misschien is dit dan wel de lokatie om het hear te blijven organiseren.
Ook hoorde ik dat men het prettig heeft gevonden dat er nog twee ruimtes waren waar men naar toe kon, zoals de barruimte en de rookruimte. Mede door het mooie weer is er weliswaar geen gebruik gemaakt van de rookruimte, maar als het slecht weer was geweest hadden we tenminste een mooie toevluchtoord gehad met deze twee ruimtes.
Al met al een zeer geslaagde dag en wat mij betreft zeker voor herhaling vatbaar. Dus op naar de volgende bijeenkomst medio september/oktober en dan iets met te gaan doen met stroomvoorziening. Iets om alvast over na te denken wellicht.
Een ieder nogmaals bedankt voor het komen en het slagen van deze dag.