Психологічна служба

Ми прийшли в цей світ, щоб допомагати один одному в нашій подорожі по життю.

(Уїльям Джеймс)

            Психолог зобов'язаний дотримуватися таких вимог:

1. Керуватися Законом України «Про освіту», законодавством України, міжнародними і українськими актами про забезпечення захисту прав та розвитку дітей, нормативними документами МОНУ і регіональних департаментів освіти, Положенням про психологічну службу освіти.

2. Розглядати питання і приймати рішення строго в межах своєї професійної компетенції. Не брати на себе вирішення питань, нездійсненних з погляду сучасного стану психологічної науки і практики, а також які знаходяться в компетенції представників інших спеціальностей.

3. Знати новітні досягнення психологічної науки в цілому, дитячої та педагогічної психології, практичної психології. Застосовувати сучасні обґрунтовані методи діагностичної, розвиваючої, психокорекційної, психопрофілактичної роботи. Постійно підвищувати свою професійну кваліфікацію.

4. Перешкоджати проведенню психопрофілактичної, психокорекційної та інших видів робіт некомпетентними особами, що не володіють відповідною професійною підготовкою.

5. У рішенні всіх питань виходити з інтересів дитини, завдань його повноцінного психічного розвитку.

6. Надавати необхідну і можливу допомогу працівникам освіти, адміністрації та педагогічним колективам навчально-виховних закладів у вирішенні основних проблем, пов'язаних із забезпеченням повноцінного психічного розвитку дітей, індивідуалізованого підходу до них. Надавати необхідну і можливу допомогу дітям у вирішенні їхніх індивідуальних проблем. Надавати допомогу батькам або особам, що їх замінюють у вирішенні виховних проблем. При обговоренні всіх питань враховувати конкретні обставини і керуватися принципом «Не нашкодь!» Тобто приймати рішення і вести роботу у формах, що виключають можливість нанесення шкоди здоров'ю, честі, гідності дітей, батьків, педагогів чи третіх осіб.

7. Зберігати професійну таємницю, не поширювати відомості, отримані в результаті діагностичної, консультативної та інших видів робіт, якщо ознайомлення з ними не є необхідним для здійснення педагогічного, медичного, соціального чи іншого аспекту психокорекційної, розвиваючої роботи і може завдати шкоди дитині чи її оточенню.

8. Інформувати працівників управлінь освіти, адміністрацію і педагогічні колективи навчально-виховних установ про завдання, зміст і результати проведеної роботи в рамках, які гарантують дотримання п.7 цього документа.

9. Вести запис і реєстрацію всіх видів робіт за встановленою формою.