Волонтерство

Всеукраїнська акція «Лист солдату» 

        Учнівський колектив навчального закладу активно долучився до проведення Всеукраїнської акції «Лист солдату». Учні старших класів написали зворушливі листи захисникам України з побажаннями швидкого повернення додому. Учні 1-4-х класів не тільки написали листи, а й виготовили чудових янголів-оберегів і намалювали малюнки для наших захисників.

        Віримо, що ці послання підтримають наших воїнів та подарують віру в щасливе майбутнє!

  

Благодійна акція «Гвардійська родина – тобі, Україно!»

      

        У 2019 році учнівський та педагогічний колективи Охтирської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 11, активно взяли участь у наданні матеріальної допомоги онкохворим.

        Учні та вчителі Охтирської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 11 надали допомогу родині Бондаренка В.О., директора Охтирської ЗОШ І-ІІ ступенів № 9 та перерахували у сумі 2630 грн.

Маскувальна сітка

  «Нехай в Україні буде мир!», «Допоможемо бійцям!», «Повертайтесь додому живими!» - ці та інші гасла чуємо щодня у школі, на вулиці, у соціальних мережах. Люди збирають кошти, відправляють ліки, речі й листи в зону АТО, з радістю зустрічають своїх героїв, котрі повернулися зі Сходу.

        Не залишились осторонь у цій справі й учні Охтирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 11. Вони освоїли новий вид активної допомоги українській армії – плетіння маскувальної сітки для потреб у зоні АТО. 

        До волонтерської роботи залучилися всі учасники навчально-виховного процесу: з великим ентузіазмом збирали тканину білого кольору, різали її на смужки та у вільний від навчання час, вплітали їх до сітки 24-метрової довжини. Це не легка робота, потребує багато часу та учні не шкодують сил і працюють під гаслом «Замість розваг – корисна справа». 

  

        Маскувальна сітка – це своєрідний оберіг для наших бійців, яка об’єднує людей, що допомагають українській армії. Маскувальна сітка зроблена дитячими руками особлива. Вплітаючи стрічки, учні вкладають свої найщиріші побажання бійцям, які захищають соборність України в зоні антитерористичної операції. Кожен вузлик на сітці зав’язаний з побажаннями добра, міцності духу та тіла і якнайшвидшим поверненням із перемогою в рідну домівку. 

Відзначення Міжнародного дня волонтера

        На виконання листа Департаменту соціального захисту населення Сумської державної адміністрації від 04.11.2015 № 03-02/4717 «Про відзначення Міжнародного дня волонтера», листа відділу освіти Охтирської міської ради від 13.11.2015 № 01-13/1641 «Про відзначення Міжнародного дня волонтера», з метою підтримки та сприянню волонтерському руху в навчальному закладі були проведені Урок патріотичного виховання «Волонтер – мирний воїн», конкурс малюнків «Волонтерство очима дітей», в якому взяли участь учні 1-4 класів, засідання «круглого столу» «Між титанами духу і титанами зброї», під час якого, учні 10-11-х класів обмінювались думками про значення волонтерського руху для допомоги українським військовим та сім’ям тимчасово переміщених осіб із зони АТО, зустріч учнів 5-9-х класів із членами волонтерської громадської організації «Ангел охоронець» та воїном - учасником АТО на сході країни, кіборгом, захисником Донецького аеропорту Шором А.; участь у Всеукраїнській патріотичній акції «Миколайчик для героя» під час якої кожний класний колектив приготував подарункові мішечки з теплими речами, продуктами харчування, предметами особистої гігієни та найголовніше, із щирими словами подяки захисникам Вітчизни, які будуть направлені воїнам в Донецьку та Луганську області; на зібрані під час шкільної ярмарки кошти, були придбані та передані волонтерам медичні препарати для воїнів-учасників АТО надана матеріальна допомога родині колишнього учня Охтирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 11 Куниці О., який загинув виконуючи військовий обов’язок у зоні бойових дій на сході країни. 

      Волонтерство – доброчинна діяльність, яка робить нас людянішими, виховує патріотичні почуття та формує розуміння свого місця на Землі, тому і проходить у навчальному закладі під девізом: «Будь там, де ти дійсно потрібен, роби те, чим зможеш пишатися!»

Всеукраїнська акція «Лист солдату» 

        У цей важливий для країни час українці спільними зусиллями долають труднощі: одні до останнього мужньо захищають нашу землю, а інші допомагають забезпечити їм належні умови для виживання на війні. 

        Учнівський колектив навчального закладу активно долучився до проведення Всеукраїнської акції «Лист солдату». Учні старших класів написали зворушливі листи захисникам України з побажаннями швидкого одужання та повернення додому. З молодшими школярами був проведений майстер-клас по виготовленню вітальних листівок до Дня захисника України. 

        Кожен учень розуміє, що мир в Україні – це найголовніше на даний момент питання. Зберегти його можуть мужні патріоти, які готові віддати життя за мир і спокій в Україні. То ж найкращими побажаннями дітей були слова: «Повертайтесь живими!».

Акція милосердя «Серце до серця»

        28-29 квітня у навчальному закладі пройшла акція милосердя «Серце до серця». Мета цієї акції збір коштів на закупівлю медичного обладнання в реанімаційні відділення дитячих лікарень. Всі школярі (від першокласників до випускників) педагогічний колективи стали учасниками цього заходу.

 

Акція «Допоможи воїнам, учасникам АТО»

           Протягом лютого 2015 року в навчальному закладі проходила акція «Допоможи воїнам, учасникам АТО», під час якої були зібрані продукти харчування для потреб воїнів, учасників антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях.

Акції «Подаруй частинку серця захисникам Вітчизни», 

«Листи-подяки воїнам АТО» 

        На виконання листа Міністерства освіти і науки України від 13.08.2014 № 1/9 – 412 «Про проведення Уроків мужності» у навчальному закладі з 10.02.2015 по 18.02.2015 були проведені акції «Подаруй частинку серця захисникам Вітчизни», «Листів-подяк воїнам АТО», під час яких учні 6-11 класів зверталися до військовослужбовців із словами подяки та підтримки, а молодші школярі виготовляли валентинки – символ любові та вірності Батьківщіни.

   

Акція милосердя «Серце до серця»

        17 квітня 2014 року у загальноосвітній школі І-ІІІ №11 пройшла акція милосердя «Серце до серця». Мета цієї акції допомогти дітям із серйозними вадами зору. Всі школярі (від першокласників до випускників) педагогічний колективи стали учасниками цього заходу.

Короткі відомості про волонтерський рух допомоги українським військовикам

Волонтерський рух - доброчинна діяльність, яка здійснюється фізичними особами на засадах неприбуткової діяльності, без заробітної плати, без просування по службі, заради добробуту та процвітання спільнот і суспільства в цілому. Людину, яка добровільно надає безоплатну соціальну допомогу та послуги інвалідам, хворим, особам і соціальним групам, що опинилися в складній життєвій ситуації, називають волонтером.

Волонтерський рух допомоги українським військовикам - всеукраїнський волонтерський рух із забезпечення ресурсами українських військовиків (Збройних сил, Національної гвардії тощо) під час антитерористичної операції у зоні бойових дій з 2014 року. Виник стихійно із початком військового конфлікту в різних регіонах України.

Рух також має потужне крило на всій території України, яке допомагає вимушеним переселенцям із Криму та Донбасу. 

Немає точної дати утворення волонтерського руху з допомоги армії в цілому в Україні, як і точної дати формування їх у волонтерські організації. Початком можна вважати волонтерський рух під час Революції гідності, після початку Російської інтервенції до Криму 20 лютого 2014 року. Приблизним періодом створення розгалуженої системи допомоги армії можна вважати період травня-червня 2014 року.

Рух виникав стихійно з окремих волонтерів, що об’єднувалися в групи. З часом з’явилися лідери, що привели роз’єднані самоорганізовані групи до централізованого керування, а відтак -посиленням впливу на державний апарат та ефективність допомоги.

Від початку листопада в Україні діє громадська організація «Асоціація народних волонтерів», до якої увійшли волонтерські організації, які регулярно надають допомогу військовим і цивільним особам у зоні АТО, а також ветеранам АТО та їхнім сім’ям. На початку створення тут об’єднано в групу близько 30 найдієвіших волонтерських організацій.

У системі Міністерства оборони створена Рада волонтерів. Представники волонтерських організацій залучені до речового, харчового та медичного забезпечення і по два працюватимуть у кожному з департаментів МО України, які відповідають за постачання Збройним силам України.

Необхідність у волонтерському русі була зумовлена наступними факторами:

- відсутність в армії достатніх ресурсів (одягу, засобів особистого захисту, медикаментів, їжі);

- відсутність організації своєчасного забезпечення цими ресурсами, налаштування логістики;

- відсутність потрібного забезпечення технікою;

- слабка виробнича база;

- відсутність достатньої підтримки біженців зі сторони держави.

5 грудня 2014 року відповідно до Закону України від 02.09.2013 № 1668-VIІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги» та пункту 2-1 розділу VII «Прикінцеві положення» Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації», Міністерство фінансів України затвердило «Порядок формування та ведення Реєстру волонтерів АТО».

Основними напрямками роботи волонтерського руху є:

- допомога українській армії (збір харчів, теплих речей та амуніції, ліків);

- допомога пораненим, військовим госпіталям та лікарням, у яких лікуються поранені військовослужбовці;

- допомога сім'ям тимчасових переселенців з Криму та території АТО (юридична, психологічна та гуманітарна допомога, пошук житла та роботи, адаптація в новому місті та соціумі);

- допомога сім'ям учасників АТО (психологічна, гуманітарна);

- технічна допомога: відновлення старих, ремонт, удосконалення, бронювання бойових машин.

Основними засобами і способами допомоги є:

- збір коштів (волонтери збирають гроші у спеціальні скриньки у громадських місцях; під час проведення благодійних ярмарків, концертів чи інших громадсько-культурних заходів; під час літургій у храмах)

- збір речей

- доставка зібраної допомоги до військових підрозділів за місцем їх дислокації, госпіталів, родин військовослужбовців

В даний час волонтери забезпечують українську армію наступними ресурсами та послугами:

- медикаменти;

- лікування;

- техніка;

- ремонт техніки (автомобілі, бойові машини, літаки);

- ремонт будівель;

- модернізація зброї (приціли, тепловізори, ПНБ, тощо);

- постачання з-за кордону;

- засоби особистої безпеки;

- одяг (форма);

- зимове обладнання;

- їжа;

- засоби зв'язку;

- грошове забезпечення;

- юридична підтримка;

- обмін полонених;

Деякі волонтери співпрацюють із Міністерством оборони України та іншими владними структурами, командирами батальйонів задля безпеки на місці переговорів та обмінів, пересуванні територією бойових дій, перетині блок-постів, транспортуванні у госпіталі.