Сучасна школа

У грудні 1988 року, на хвилі демократичного піднесення, директора школи вперше обирали педагогічним колективом, представники учнівських та громадських організацій села /Михайлик М.І. очолив відділ народної освіти в районі/. Директором школи було обрано, а потім призначено наказом облвно Мадей М.Г. Починався період національного відродження і боротьби за незалежність України. На цей час в школі навчалося понад 800 учнів і працювало 76 вчителів. З 1 вересня 1989 року з ініціативи отця-пароха с.Оброшино Адама Гусара дітям почали давати уроки релігії. Спочатку такі уроки проводив сам о.А.Гусар, а потім скерував до школи катехита п.Лідію Чекальську, почалось тісне співробітництво школи і церкви на шляху виховання духовності наших дітей.

З 1 вересня 1991 року Оброшинська СШ переходить на навчання за концепцією «Українська національна школа», яку вперше було розроблено у Львівській школі. В школі почалась перебудова навчально-виховного процесу згідно концепції ‘ Українська національна школа’ та нових програм, та переобладнання навчальних кабінетів, залів, інтерє’ру коридорів. В колективі панувало творче піднесення, вчителі створювали нові посібники, дидактичні матеріали, творили матеріальну базу для навчання дітей. Школа і надалі відзначалася високим рівнем знань своїх учнів, які постійно посідали призові місця на районних і обласних предметних олімпіадах, на конкурсах-оглядах художньої самодіяльності та творчості учнів. При школі був створений дитячий хор, спільно з музичною школою /керівник Наталя Василівна Кушнір/, який щонеділі відспівував дитячу службу божу в церкві св.Дмитрія. Народжувалися нові шкільні традиції: посвята в козачата молодших учнів, формування учнівського самоврядування старших школярів, козацькі забави, українські вечорниці, відзначення християнських свят, родинні ранки та вечори – все це впевнено входило в ритм шкільного життя.В 1991 р. почалось будівництво нового приміщення школи, але, на жаль, не завершене до сьогоднішнього дня.

З 1 вересня 1999 року посаду директора школи обійняла Антонів Люба Василівна, яка відразу націлила колектив на продовження кращих засад і здобуття нових успіхів у навчально-виховному процесі. На кінець 2000-2001 н.р. – школа мала 29 випусків учнів, що здобули середню освіту. За цей час середню освіту в стінах Оброшинської СШ здобуло 2500 учнів, понад 1500 з них здобули вищу освіту, а 35 здобули вчені ступені кандидатів наук. Є серед наших випускників письменники, журналісти, юристи, лікарі, вчителі, музиканти, артисти, інженери, спеціалісти с/г та інші спеціалісти.