Новини

Дата публікації допису: 9 вер. 2013 17:30:25

З нагоди звільнення Лозівщини від нациських окупантів, 16 вересня 2020 року, учні філії поклали квіти до пам’ятника загиблим воїнам. З цією пам’ятною датою ми ніколи не забудемо цю сторінку історії. Завжди будемо пишатися подвигом борців за свободу Лозівщини ,всіма, хто брав участь у тих історичних подіях. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять полеглих в бою за визволення рідної землі.

З нагоди 79-х роковин від початку однієї з найтрагічніших сторінок Голокосту - масових страт мирного населення в урочищі Бабин Яр у м. Києві, вчинених нацистами у 1941-1943 роках у Орільській філії були проведені заходи.

До 77-ї річниці звільнення Харківської області від нациських загарбників (19 вересня) та Дня партизанської слави (22 вересня) в Орільській філії була проведена виставка "Уклін живим, загиблим - слава". Виставка художньої літератури у бібліотеці. Проведені тематичні уроки з історії України.

Свято День фізичної культури і спорту в Україні відзначається в другу суботу вересня. Офіційно засновано в 1994 році. Це свято здорового способу життя і радості, що виникає при використанні корисної фізичної діяльності.

В нашій школі 11 вересня відбулися спортивні змагання з нагоди цього свята. Учні 1-4 класів прийняли активну участь і були нагороджені дипломами.

1 вересня – День знань – особливе свято не лише для школярів, а й для вчителів та батьків. Завжди яскравий, насичений емоційністю та хвилюючою атмосферою день важко забути! Голосно звучить урочиста музика, звідусіль лунають теплі привітання та побажання – це все про одне із найважливіших шкільних свят.

Методичні рекомендації

Інструктивно-методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2020-2021 н.р.

16:12

БАТЬКАМ МАЙБУТНІХ ПЕРШОКЛАСНИКІВ!

Шановні батьки майбутніх першокласників!

Прийом документів для зарахування дітей до 1-х класів закладів освіти Лозівського району триватиме

з 30 квітня по 29 травня 2020 року (включно)

Документи (заява та копія свідоцтво про народження дитини) можна подати в сканованій формі електронною поштою чи паперовому вигляді засобами поштового зв’язку на адреси закладів освіти. Медичний огляд Ваша дитина пройде після прийняття урядом рішення щодо послаблення карантинних обмежень чи завершення карантину. Тоді ж Ви й надасте до закладу освіти оригінал медичної довідки. Телефон для довідок: (05745)2-58-55

Інформація про заклади освіти

Наказ від 30.04.2020 "Про організаційні заходи щодо прийому дітей до 1-х класів закладів загальної середньої освіти Лозівського району у 2020 році"

28 квітня стартують онлайн-уроки на карантині для 1-4 класів

Всеукраїнська школа онлайн розпочинає трансляцію уроків для школярів 1-4 класів. Уроки транслюватимуться на YouTube МОН та ще 4-х телеканалах. Програма розрахована на 5 тижнів і складається з чотирьох предметів: української мови, математики, науки та мистецтва.

Кожен урок триватиме 15 хвилин, що є оптимальним для занять дітей цієї вікової категорії у форматі теле- та онлайн-лекцій.

Окрім онлайн-версії уроків на YouTube МОН, заняття можна буде дивитися також на телеканалах:

  • 1 клас – Піксель
  • 2 клас – UA:Перший
  • 3 клас – UA:Культура
  • 4 клас – ПлюсПлюс

Уроки транслюватимуться у вівторок та четвер з 09:00 до 10:00.

ДПА-2020

Наказ МОН України № 463 від 30.03.2020 «Про звільнення від державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, у 2019-2020 н.р.»

Дистанційна освіта

Від 17 березня телеканал “Рада” спільно з Міністерством освіти і науки запускає щоденну телетрансляцію безкоштовних відеоуроків та онлайн-курсів. Таким чином держава хоче забезпечити можливості для дистанційного навчання на період карантину. Окрім того, телеканал “Київ” теж проводить трансляції уроків, а Радіо “Культура” – читання творів світової класики в перекладі Максима Рильського.

Відеоуроки для учнів

2(3)

16.03.2020 р. розпочато навчання за дистанційною формою. Матеріали та завдання до занять розміщено у розділі “Завдання для учнів на період карантину”. Дистанційне навчання відбуватиметься за розкладом.

Для того, щоб дистанційно опрацювати матеріали з певного предмета необхідно:

1. У розділі “Завдання для учнів на період карантину” перейти за посиланням на сторінку відповідного предмета.

2. Відкрити папку свого класу (може бути окремо створена папка “Карантин”).

3. Знайти урок за його датою.

4. Підтримувати дистанційний зв’язок з учителем за вказаною ним формою.

Міжнародний день рідної мови

21 лютого світове співтовариство відзначає Міжнародний день рідної мови. Для кожної людини її рідна мова – найкраща і найдорожча у світі, бо саме вона визначає пам’ять народу в історичному і цивілізаційному часі. Здобувачі освіти 1-4 класів виготовили лепбук, присвячений рідній мові. У ньому розміщено багато цікавої і пізнавальної інформації про українську мову, вимерлі та штучні мови. Свій доробок вони презентували на шкільному конкурсі читців.

Від рідного слова ти сил набирайся

Відомо, що мова – духовний скарб нації, що живе в наших серцях. 21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови. До цього свята долучилися школярі 7-8 класів. Учителем української мови Тимошенко Н.О., був проведений виховний захід «Від рідного слова ти сил набирайся, ніколи й ніде ти його не цурайся!». Учні мандрували стежинами українського слова у грі «Колись і зараз», відгадували загадки, шаради та ребуси. Багато чудових слів було сказано про рідну мову, про любов до неї, про її значущість.

До Дня святого Валентина

Сьогодні 14-й день лютого, а це значить, що настав День святого Валентина, хоч і не є вихідним і офіційним святом, але вважається по-справжньому урочистим днем для багатьох людей у різних куточках планети. Зі здобувачами освіти 1-9 класів були проведені різні заходи, під час яких діти переглянули та обговорили повчальні мультики, складали пазли та навчилися виготовляти «валентинки» для своїх рідних.

На завершення дня діти порадували чудовим концертом.

День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.

Соборна Україна нині незалежна,

Як квітка синьо-жовта розцвіла.

І не згубилася людська любов безмежна

До України-неньки і її буття,

Що упродовж віків нам мрію дарувала

Й наснагу іти до вільного життя.

Україно, соборна державо,

Сонценосна колиско моя!

З метою виховання в підростаючого покоління глибокої поваги та любовi до Батькiвщини, нацiональної свiдомостi, людської гiдностi, формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України, в Орільській філії Орільського ліцею організовано та проведено ряд заходів:

-тематична виставка стіннівок: «22 січня – День Соборності України»;

-виховні години: «Україна – єдина Соборна держава», «Славетні імена України», «Співаєм славу тій події і тепер»;

-книжкова тематична виставка літератури в шкільній бібліотеці “Соборна Україна”

Картинки по запросу день соборності україни
Картинки по запросу малюнки до дня соборності україни

Чарівне свято Новий рік у нашій школі

Зимові свята люблять і діти, і дорослі.Усі ми чекаємо від них подарунків, веселого настрою, а головне —чудес.

24 грудня чарівне дійство завітало до учнів Орільської філії Орільського ліцею. Діти, одягнені у яскраві новорічні костюми, побували у справжній новорічній круговерті.

Святкування Нового року у стінах школи проходили у 3 зміни: 1-2 класи, 3-4 класи, 5-9 класи .

Новорічні свята - це чудовий спосіб проявити свої акторські здібності.

Відомі казкові персонажі – Чаклунка, Гидотниця, Чорт , Пірати, Баби Йожки, Червона шапочка, Гноми, Кощій, Дід Мороз , Снігуронька, та багато інших завітали в гості до учнів, подарували море емоцій, гарного настрою, пісень і хороводів.

Діти з великим запалом та задоволенням брали участь увеселих рухливих конкурсах. Кульмінацією свята було новорічне привітання від Діда Мороза та вручення солодких подарунків дітлахам.

Для учнів 5-9 класів була проведена Ігрова новорічна програма з різноманітними конкурсами. В програмі були ігри та конкурси, в яких діти приймали участь з великим задоволенням, а Дід Мороз і Снігуронька вручали всім учасникам призи та новорічні подарунки.Для всіх була організована Новорічна дискотека. Діти з задоволенням брали участь у конкурсах, грали, танцювали.

Усі заходи, проведені у нашій школі, подарували море позитиву, море дитячих усмішок та гарний передноворічний настрій. Відгомін цього свята зігріватиме серця дітей увесь наступний рік, даруючи їм віру у дива.

Похожее изображение

Святкування Дня святого Миколая в школі

Насичений подіями рік добігає кінця, і наступає довгоочікувана казкова пора, коли дива стають реальністю. В ніч з 18 на 19 грудня святий Миколай спускається із небес, щоб нагородити діток за їх добрі вчинки. Так і трапилось у Орільській філії Орільського ліцею

Святий Миколай прийшов привітати діток та педагогічний колектив… Порадував він їх солодкими подаруночками за слухняність, старанність, працьовитість. Щирі посмішки, які є джерелом щастя, були на обличчі у кожного!

Картинки по запросу новорічна анімація

16 днів проти насильства

У ході проведення акції “16 днів проти насильства” у школі проведено низку заходів.

У нашій школі було проведено захід, до традиційного, немеркнучого з роками свята Дня Збройних сил України Військові традиції не вмирають, доки існує сам народ, доки розвиваються його збройні сили і тому 6 грудня - День Збройних сил України. Це свято для всіх людей військової справи, доблесті та честі.

Похожее изображение

Інтерактивний профілактичний захід «Майбутнє без СНІДу»

Напередодні відзначення в Україні Всесвітнього дня боротьби проти ВІЛ/СНІДу (01 грудня) у 8 класі відбувся інтерактивний профілактичний захід «Майбутнє без СНІДу». Багато цікавої інформації повідали дітям класний керівник Наталія Олексіївна Тимошенко та педагог-організатор Вікторія Володимирівна Пилипенко. А ще восьмикласники переглянули соціальний відеоролик на вищезазначену тему, отримали інформаційні буклети та прикрасили червоними стрічками символічне дерево.

Тиждень пам`яті жертв Голодоморів

З 21 по 25 листопада було проведено ряд заходів з метою вшанування пам’яті жертв голодомору, які були спрямовані на донесення до школярів масштабів жорстокості, з якою винищували український народ, виховання особистої стурбованості кожного за події тих років. Відбулося покладання квітів до пам’ятного знаку – вшанування жертв Голодоморів, перегляд документальної кінострічки «Голодомор 1932-33 рр. в Україні», тематична шкільна виставка у шкільній бібліотеці «Український голодомор в історії та літературі», літературна година (переказ уривків з роману Уласа Самчука «Марія»), перегляд та обговорення художнього кінофільму «Голод» (за мотивами роману В.Барки «Жовтий князь»), історичні уроки «Голодомор мовою фактів», «Голодомор та його наслідки для українського суспільства», «Правові аспекти голодомору в Україні», участь у Всеукраїнській акції «Засвіти свічку»

Картинки по запросу "анімація осінь"

Єдиний національний урок «Безпечна країна»

З метою підвищення рівня культури поведінки дітей на дорогах та закріплення знань із Правил дорожнього руху у 8 класі було проведено годину спілкування «Безпечна країна». В ігровій формі діти повторили вже відомі Правила дорожнього руху. Школярі усвідомили необхідність бути уважними й дисциплінованими на наших вулицях, адже від цього залежить їх життя і здоров’я.

Картинки по запросу анімації дорожній рух

День гідності та свободи

21 листопада в Україні відзначається День гідності та свободи. В учнівських колективах також відбулися заходи, присвячені цій пам’ятній даті. Класні керівники підготували години спілкування «Я люблю Україну». Учні переглянули відеофільм про створення нашої країни, пригадали, які вони знають державні та народні символи України, виразно читали вірші про рідну Батьківщину, разом співали пісні. А на останок створили двокольоровий прапор із паперових сердечок, на яких висловили свою любов до України.

Картинки по запросу "анімація осінь"
Картинки по запросу "анімація осінь"
Картинки по запросу українська анімація

День української писемності та мови

9 листопада наша країна святкує День української писемності та мови. Напередодні свята для учнів нашої школи день був насичений різноманітними СКІНДами. Вчителі української мови запланували нестандартні уроки – кейси та квести. На перервах старшокласники пропонували інтерактивні вправи на знання української мови. Школярі 5-8 класів відгадували мовні загадки, відповідали на цікаві запитання мовної вікторини, а в нагороду за правильну відповідь отримували цукерки.

Акцію «Говорімо правильно» за межами школи провели учні 9 класу класу. Вони розповсюджували листівки зі словами ввічливості, найтиповішими мовними помилками та правильними відповідями до них. У стінах школи учні та батьки ознайомлювались із висловлюваннями про мову, взяли участь у мовних 5-ти хвилинках «Борімось за чистоту мовлення».

ХІХ Всеукраїнський радіодиктант національної єдності

Педагоги, здобувачі освіти, батьки Орільської філії Орільського ліцею приєдналися до написання диктанту , текст якого, згідно усталеної традиції, прочитав український педагог, лінгвіст, радіоведучий Олександр Авраменко.

Розмовляймо українською, любімо її, докладаймо зусиль, аби наша мова розвивалася.

Танцующие человечки

«Канікули! Канікули!» -

співає все навколо.

Канікули, канікули,

канікули у школі!

Шкільні канікули, довгоочікувані для більшості школярів. Разом з тим, виникає логічне запитання: що робити вдома або куди поїхати за цікавими пригодами?

Цю проблему заздалегідь вирішили класні керівники та класоводи Орільської філії спланувавши цікаві та змістовні заходи під час канікул.

Картинки по запросу "анімація осінь"

Вистака осінніх композицій "Щедрість рідної землі"

Люби природу не як символ душі своєї,

Люби природу не для себе, люби для неї …

М. Рильський

Осінь – це пора багатства, багатства врожаю та буйство осінніх кольорів.

21 жовтня 2018 року в Орільській філії Орільського ліцею відбулася виставка юних натуралістів «Щедрість рідної Землі», у якій взяли участь учні 1-9 класів.

Усі діти із задоволенням виготовляли декорації, представляли свої вироби. Панувала святкова атмосфера, у всіх учасників навчально-виховного процесу був гарний і святковий настрій, всі прославляли осінь за її красу та врожай.

Картинки по запросу "анімація осінь"

14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято – День захисника України.

З цієї нагоди в Орільській філії Орільського ліцею було проведено спортивнорозважальне свято «Покрова – козацьке свято». Педагог- організатор Пилипенко Вікторія Володимирівна розповіла про народне свято – Покрову Пресвятої Богородиці, про те, як виникло це свято, як козацтво України святкувало Козацьку Покрову, про їх звичаї та обряди. Під музику «Ave Maria» діти промовляли молитву, звертаючись до Святої Покрови захистити від усіх бід і негараздів.

Перша частина свята закінчилася виступом бібліотекаря про державне свято – День захисника України, згадали про земляків, які стоять на варті миру в зоні АТО.

У другій частині свята були проведені спортивні змагання між учнями 2- 4 класів. Спортсменів змагань привітав із святом мужності, витривалості, бойового духу директор філії Кутя Юрій Миколайович. До програми змагань було включено: естафети, силові конкурси, вправи на спритність.

Усіх переможців та учасників змагань нагороджено медалями та грамотами від профспілки навчального закладу. Підбиваючи результати, можна впевнено сказати, що подібні заходи до вподоби студентам та викликають жвавий інтерес до занять фізичною культурою і спортом, мотивують до здорового способу життя. Саме приклади козацтва здатні формувати у молодого покоління твердість, витривалість, уміння долати життєві труднощі, характер, силу волі та лицарські якості.

А на закінчення свята всіх чекав справжній смачний козацький куліш, який приготували для всіх учні разом зі своїми класними керівниками та батьками.

Картинки по запросу "анімація осінь"

Свято в Орільській філії

Поміж багатьох свят у календарі є день, коли настрій усієї країни особливо піднесений і радісний. У перший тиждень жовтня країна урочисто відзначає День працівників освіти, день, коли навчальні заклади майорять осінніми квітами і розквітають посмішками вихованців та педагогів.

Відбулося таке свято і у нас. Зібрався весь педагогічний колектив, а учні підготували чудові концертні номери й привітання.

На розсуд глядача були представлені веселі сценки з учнівського життя,танці та пісні в яких брали участь учні та вчителі.

Дівчатка та хлопчики 3-го та 4-класів приготували цікавий флешмоб. Чудовий настрій і заряд енергії отримали працівники ліцею від сяючих очей учнів, від їхніх посмішок.

Картинки по запросу "анімація осінь"

В Орільській філії Орільського ліцею проведено Всеукраїнський урок доброти на честь Всесвітнього дня тварин (4 жовтня). Урок був присвячений гуманному та відповідальному ставленню до тварин.

Голуб миру

Картинки по запросу голуб миру

21 вересня - Міжнародний день Миру. Раніше для нас, українців, мир – це була повсякденна реальність. На вулицях нашої неньки – України, було спокійно, всі діти ходили до школи, посміхалися. Але відбулися різкі зміни, підкралося горе. На Україну напав ворог. І нам, українцям, як ніколи, потрібно усіма силами боротися за мир, щоб нам світило тепле, ясне сонечко, щоб небо завжди чисте і голубе, щоб завжди були посмішки на обличчях у людей.

Картинки по запросу "анімація осінь"

«Здоров'я кожної людини – це його багатство».

З метою пропаганди здорового способу життя з 09.09. по 13.09.2019 року в Орільській філії Орільського ліцею проводився Тиждень фізичної культури і спорту, який був присвячений темі: «Здоров'я кожної людини – це його багатство». Під час проведення тижня робота вчителів фізичної культури, а також класних керівників була спрямована на:

  • виховання в учнів ціннісної орієнтації на здоровий спосіб життя;
  • покращення здоров'я;
  • придбання необхідних знань в області фізичної культури і спорту;
  • залучення учнів до систематичних занять фізичною культурою і спортом;
  • виховання колективізму і взаємодопомоги, дисциплінованості, сміливості, наполегливості, завзятості, витримки, спортивного азарту, взаємовиручки і підтримки.

Весело, із азартом і завзяттям проходили змагання до Дня фізкультури і спорту!

«Козацькі забави» відбулися для школярів 2-4 класів,.

А учні 5-6 х класів змагалися в комбінованій естафеті «Старти надій».

Скільки радощів, гарного настрою, здоров'я, бадьорості отримали учні!

Картинки по запросу з днем знань

Відчуття, які виникають на початку вересня, не можливо порівняти ні з якими іншими відчуттями з нашого дитинства. День знань завжди відрізняється яскравістю вражень і нових переживань, нових надій і несподіваних зустрічей.

Перший дзвінок і початок нового навчального року - це свято викладачів та вчителів, студентів та учнів, батьків, наших друзів і в якійсь мірі навіть свято, яке якимось неймовірним дивом об’єднує всі покоління.

2 вересня у Орільській філії Орільського ліцею відбулося свято Першого дзвоника!

На святі були присутні діти, батьки, вчителі, почесні гості

На урочистому зібранні звучали привітання на адресу учнів і вчителів, всіх, завдяки кому ми маємо таку чудову можливість - бути освіченими людьми!

23 серпня – День Державного Прапора України

Національні символи – це свідчення високого духу народу, його історичних прагнень, унікальності, своєрідний генетичний код нації. Вони покликані служити надійною основою формування громадянських рис особистості, її патріотизму, національної свідомості, активної життєвої позиції. Прапор – одна з офіційних емблем держави, яка символізує її суверенітет.

Uc_K-_EH5zQ-300x178
Бабочки порхают смайлик гифка анимация
Бабочки порхают смайлик гифка анимация

Планета Земля - наш спільний дім ,хай буде лад у домі тім !

День малої Батьківщини.

День захисту дітей

Відкриття табору відпочинку "Гарт" !

Картинки по запросу оздоровлення

Велика літня перерва у школярів – це період зміцнення їхнього здоров`я, пізнання цікавого, нових знайомств та пригод; це пора морального загартування, духовного збагачення, пора яскравих вражень, творчості, активного пізнання світу та себе в ньому.

29 травня 2018 року розпочав свою роботу дитячий заклад відпочинку пришкільний табір з денним перебуванням “Гарт”.

Картинки по запросу свято останнього дзвоника

Неймовірно швидко спливає час. І для тих, хто хотів би його затримати, хоча б на ту ж мить, що стала найпрекраснішою, і для тих, хто підганяє дні та роки, аби швидше подорослішати. Пташенята, як ведеться, оперюються і лишають батьківське гніздечко заради самостійного польоту. От і в Орільській філії Орільської ЗОШ І-ІІІ ступенів . відбулося Свято останнього дзвоника.

Пролунав символічний останній дзвоник. От уже ці свята! Вони так швидко закінчуються… Зате для «молодої порості» розпочинається велике і цікаве доросле життя – таке привабливе своєю незнаною далечиною. То ж побажаємо їм успіхів і вдачі, натхнення та терпіння, віри в людей і сонячної надії на краще. А найголовніше - палкої любові до життя, обраного шляху і нашої рідної Батьківщини.

09 травня учні та педагоги взяли участь у мітингу з дня відзначення річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Страшна і кривава була Друга світова війна – найжорстокіша з війн в усій історії людства. Втягнувши у свій кривавий мир майже всі народи світу, вона принесла на нашу землю страшні руїни, знищила неоцінені скарби, які людство накопичувало багато століть.

9 травня – День Перемоги – свято і світле, і сумне одночасно. З одного боку, наша армія здобула перемогу, звільнила нашу країну. Але все це дуже дорогою ціною – мільйонів життів, річок сліз і безліччю покалічених доль. Подякувати ветеранам – живим і померлим – за їхній подвиг у день 9 травня – найменше, що ми можемо зробити.

Напередодні свята кожен клас виготовив тематичні стінгазети, а класні керівники 1-11- х класів провели урок пам’яті «Свято зі сльозами на очах»

Також учнівський та педагогічний колектив нашої школи приєднався до заходів із вшанування пам’яті кожного, хто боровся з нацизмом.

Учні 5-9 класів та педагогічний колектив школи взяли участь у покладанні квітів до Меморіалу на честь загиблих у війні та вшанували пам’ять хвилиною мовчання.

Долучайся до благодійної акції «Серце до серця»

Всеукраїнський благодійний фонд “Серце до серця” запрошує усіх небайдужих долучитися до проведення благодійної акції «Серце до серця» з 2 по 20 квітня 2018 року, метою якої є придбання медичного обладнання для лікування дітей з вадами слуху. Детальна інформація про проведення акції на сайті благодійного фонду “Серце до серця”.

sertse-2

Шляхами Великого Кобзаря

Щовесни, коли тануть сніги, на благодатну українську землю приходить велике свято – День народження її геніального сина – Тараса Григоровича Шевченка.

У рамках проведення декади рідної мови та вшанування пам’яті поета Т.Г.Шевченка для учнів 5-9 класів проведено літературну годину «Шляхами Великого Кобзаря». Учні пригадали найважливіші події з життя геніального поета, запалили свічку пам’яті, яка поєднала серця всіх учасників свята. На фоні ніжних мелодій школярі майстерно декламували улюблені вірші Кобзаря, виконали віночок відомих у всьому світі Тарасових пісень та з неймовірним захопленням прослухали аудіозаписи поезій Т.Г.Шевченка у виконанні народного артиста України Богдана Ступки.

888

Гра «Соняшник» стартувала успішно!

01 березня в Орільській філії Орільської ЗОШ 19 школярів 2-9 класів узяли участь у IX Всеукраїнській українознавчій грі «Соняшник». Завдання, які свідчили б про міцні знання учнів із гуманітарних предметів, були не тільки досить цікавими, але й складними. Окрім запитань із історії, рідної мови та літератури, учні повинні були пригадати відомі вітчизняні мультфільми та навіть перекласти японською мовою словосполучення. Думаємо, що наші діти добре справилися із завданнями гри, тепер будемо чекати нагороди від «Соняшника».

21 лютого – Міжнародний день рідної мови

Традиційно з нагоди Міжнародного дня рідної мови в Орільській філії Орільської ЗОШI -III ступенів проведено низку заходів, щоб ще раз долучитися вустами і серцем до материнської мови, найкращої, найсвятішої, найріднішої.Проводилися тематичні уроки «Рідна мова – безцінна й невичерпна духовна скарбниця народу» , виховні години « Бринить , співає рідна мова, чарує, тішить і п’янить» , інформхвилинки, на яких учні поглиблювали свої знання про мову, її розвиток, місце серед інших мов світу, а також знайомилися з шляхами підвищення культури мовлення, з мовними обов’язками громадян, з державними документами, що стосуються української мови.Привертав увагу учнів слайд-вернісаж ’’Із слова все розквітло, із слова вийшли ми’’.56 учнів 2-9 класів взяли участь у написанні «диктанту єдності».

Шкільна бібліотека розмістила виставку ’’Не бійтесь заглядати у словник…’’

Пам’ятаємо !

Den_nebesnoji_sotni

15 лютого відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та виведення військ з Республіки Афганістан.У цей день у бібліотеці с. Орілька відбувся шаховий турнір серед любителів цієї захоплюючої гри, приурочений цьому дню. Учні нашої школи були активними учасниками .

14 лютого - День Святого Валентина – день, коли люди відкрито говорять про найпрекрасніше у світі почуття – про кохання.У школі у цей холодний лютневий день на душі тепло як ніколи, а повітря заполонили відчуття щастя і романтики. Сьогодні також можна приділити більше уваги, потурбуватися про близьких та друзів…Рано-ранесенько почала працювати святкова пошта, адже «Скринька кохання» була переповнена валентинками. Активісти школи організували благодійний святковий концерт для учнів молодшої ланки та запальну дискотеку для старшокласників, на яких учні, подарувавши краплинку своєї доброти, любові та турботи,. Різноманітні конкурси, веселі забави, чарівні танці, мелодійні пісні створили атмосферу радості й тепла. Кожен учасник переконався в тому, що День закоханих – свято чудес, яскравих вражень і кохання.

ЗУСТРІЧ ВИПУСКНИКІВ!!!

Щороку, у другу суботу лютого Орільська філія Орільської ЗОШ І-ІІІ ступенів гостинно відчиняє двері, запрошуючи випускників у рідні стіни на вечір-зустріч. Незважаючи на люті морози, глибокі намети снігу, пронизливий холодний вітер, у коридорах закладу можна зігрітися усмішками, жартами та спогадами про шкільні роки колишніх учнів.

Хтось зовсім недавно залишив улюблену парту, а для когось вже двадцять років тому пролунав останній дзвінок, та усіх їх об’єднують класні вчителі, незабутні уроки, шалені перерви, веселі концерти, цікаві екскурсії, які залишаться в пам’яті назавжди.Під час проведення традиційного святкового концерту кожен із присутніх мимоволі поринув у безтурботні шкільні будні, а у «живій» розмові з класними керівниками уявно пережив ще раз найяскравіші (позитивні, та не дуже) моменти навчання.

Не забувайте рідної школи, повертайтеся сюди знову і знову, адже тут радітимуть вам завжди, навіть, якщо ви вже дорослі.

Про проведення онлайн-уроку з нагоди Дня безпечного Інтернету

У 2018 році 06 лютого відзначається День безпечного Інтернету під гаслом «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою». Мільйони людей об’єднуються заради позитивних змін щодо кібербезпеки.

З нагоди Дня безпечного інтернету та з метою підвищення освіченості з питань безпеки використання цифрових технологій, особливо дітьми та молоддю, 07 лютого 2018 року запрошуємо на безкоштовний онлайн-урок учнів 8-11 класів, професійно-технічних ліцеїв та коледжів. Після заходу учні під керівництвом вчителів можуть прослухати онлайн лекції з курсу «Вступ до кібербезпеки». Початок заходу о 12.30, тривалість 45 хвилин.

Для участі в онлайн-уроці кожному учаснику необхідно індивідуально зареєструватися за посиланням: https://www.netacad.com/web/self-enroll/course-616175/

Онлайн-урок організовано за підтримки Програми Мережних академій Cisco, Кіберполіції України та компанії ERC.

Запрошуємо до участі у всеукраїнському вебінарі “Безпечний інтернет”, який відбудеться 5 лютого о 14.00.

Лист МОН України http://solonemk.at.ua/novunu/2018/01/1_9-69.pdf

Матеріали для проведення Дня безпечного Інтернету https://imzo.gov.ua/events/den-bezpechnoho-internetu-2018/

Крути – смолоскип у майбутнє

SID2018_EC_Insafe_INHOPE-01
IMG_3454[1]

Нема любові понад тy,Що окропила кров’ю Крути,І ту гарячу кров святуНародам світу не забути, –саме ці поетичні рядки стали провідним мотивом різноманітних виховних справ, що присвячені Дню пам’яті героїв Крут. Нагадали всім про 29 січня 1918 року – нову сторінку в історії України, яка була щедро полита молодою кров’ю. 100 років минуло з того часу, а історія, на жаль, повторилася. І знову молодь відстоює нашу незалежність, територіальну цілісність, віддаючи найдорожче – своє життя. Тож цій історичний даті кожен учнівський колектив 5-9 класів випустив ще й тематичний інформаційний бюлетень «Героям Крут та героям АТО присвячується…», який розмістили у фойє школи. Ці події стали темою обговорення старшокласників на засіданні круглого столу «Проголошення незалежності України та бій під Крутами: уроки історії».

Після перегляду документального фільму «Історія битви під Крутами» учні разом із учителем історії В.О.Шелеповим проаналізували перебіг подій після проголошення ІV Універсалу, визначили слабкі та сильні сторони підготовки українських військ до оборони своєї державності, на основі різноманітних історичних джерел зробили об’єктивний висновок і з’ясували значення цих подій у процесі державотворення. Хвилиною мовчання вшанували героїчний подвиг захисників незалежності держави. Важливим моментом роботи круглого столу стала спроба учнів провести паралелі між подіями січня 1918 та січня 2014 років, коли над Майданом пролунали постріли і молодь України знову стала на захист нашої державності, волі та свободи.

День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.

З метою формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України в школі організовано та проведено ряд заходів:

-тематична виставка «22 січня – День Соборності України»;

-виховні години: «Україна – єдина Соборна держава», «Славетні імена України», «Великі творці Соборності»;

-книжкова тематична виставка літератури в шкільній бібліотеці “Соборна Україна: від ідеї до життя”;

-конкурс малюнків «Соборна Україна – це значить, що наша Держава – єдина!»,«Історія України державотворення».

Нам гулять, звичайно, ніколи,

в школі все для нас цікаве.

Але скоро вже канікули —

нас нові чекають справи.

З метою організації змістовного дозвілля дітей під час зимових канікул були сплановані та проведені різноманітні заходи для учнів з урахуванням їх вікових ообливостей та потреб:

- спортивно-масові: змагання з настільного тенісу, шашок, шахів (5-9кл.);

- спортивно-оздоровчі: ігри, змагання на свіжому повітрі (1-4 кл.);

- бібліотечні: презентаційна виставка книг до народних Різдвяних свят (1-9 кл.); читання вголос твору М.Коцюбинського "Ялинка” з виконанням ілюстрацій до прочитаного (1-4 кл.);

- робота гуртка "Образотворче мистецтво",на якому учні виготовляли Різдвяні листівки,іграшки, малювали малюнки до Новорічних та Різдвяних свят.

IMG-f47975c914b61084d25b6f2e25246f2d-V

Протягом канікул вчителі проводили ряд виховних заходів :години спілкування, тренінги, рольові ігри, вікторини.

Z-novym-rokom-ta-rizdvom-1-4-2

З Новим Роком! З Добрим роком,

Що ступив широким кроком

На поріг у вашу хату

І веселу, і багату.

Новорічне Вам вітання

І найкращі побажання:

Щоб були завжди здорові,

Жили в радості й любові,

Щоби гарно Вам велося,

Все задумане – збулося,

Хай Вас бог благословить,

В Новім році – хай щастить!

Закінчення першого семестру навчального року співпадає з довгоочікуваними Новорічними та Різдвяними святами, яких так чекають і діти, і дорослі, тим більше, що попереду багатообіцяючі зимові канікули. Але жоден семестр у жодній школі не закінчується абияк! Коли діти дорослішають, дуже важливо зуміти зберегти у їх серцях віру в чудеса. А Новий рік - це свято, коли чудеса трапляються щосекунди. Всі учні з нетерпінням чекали цього дня, коли до них завітає чарівна Новорічна казка з Дідом Морозом, Снігуронькою, подарунками, яскраво-казковим бал-маскарадом та, звичайно ж, веселим хороводом навколо красуні-ялинки.

Чекали і дочекались! Напередодні канікул, 28 та 29 грудня, у школі відбулися Новорічні свята для учнів школи. Діти отримали багато задоволення, незабутніх вражень та позитивних емоцій, показали свої таланти під час виступів, проявили увагу, спритність, ерудованість у конкурсах та вікторинах. Сподіваємось, що цей святковий настрій залишиться у них надовго!

У всіх був чудовий і радісний настрій. Адже у новорічній виставі діти 1-4 -х класів зустрілися із Зимою та її друзями, Піратами Карибського моря та, звичайно, з Снігуронькою та Дідом Морозом.

На Новорічному вогнику для учнів 5-9 их класів учні та вчителі подарували всім цікаві сценки та запальниі танці. Всім було весело та цікаво! Дякуємо всім організаторам Новорічного дійства – учням, батькам, вчителям!

5032f29794dc0ae678e29955c209112f

В твоє майбутнє вірю, Україно,

Бажаю, щоб щасливим був твій шлях.

Я, як до матері, до тебе лину,

У віршах славлю і в піснях.

Вітчизну зі святом вітаю я нині

І хочу, щоб вона мужніла і цвіла,

Навіки слава, слава Україні,

Її народу слава і хвала!

Мільйони людей вірять, що небо нашої України – матері буде мирним, адже його оберігають славні воїни, їм довіряють найдорожче, найсвітліше – оберігати мир!

6 грудня стало справжнім святом для усіх осіб сильної статі школи. Адже цього дня у школі відзначали День Збройних сил України . Для них дівчата влаштували свято: вітали, дарували подарунки, пригощали солодощами.

А також на честь свята було проведено тиждень Захисника України, який містив наступні заходи:

- тематична лінійка;

- Загальношкільна лінійка до Дня збройних сил України ;

- Виховні години: «Закон України Про загальний військовий обов’язок і військову службу», «Етика та поведінка військовослужбовців».

- Спортивно - розважальний конкурс: Нумо, хлопці! (між учнями 5-их класів Орільської філії та Орільської ЗОШ )

Різноманітні види змагань не лише прищеплювали цікавість школярів до спорту, розвивали фізичні здібності, кмітливість, спритність, а й дали змогу відчути незборимий дух колективізму, взаємодопомоги, дружби.

Вельмишановне журі оцінила результати спортивно - розважального конкурсу "Нумо, хлопці! ", таким чином: учні 5 класу Орільської філії здобули впевнену перемогу!!!

Яскравим завершенням було проведення розважальної програми "Все для вас, дорогі захисники", яка перейшла в шкільну дискотеку

21 листопада Україна святкує День Гідності та Свободи, затверджений указом Президента України Петра Порошенка «Про День Гідності та Свободи» від 13.11.2014 № 872/2014. Свято було запроваджено задля донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття (Помаранчеву революцію та Революцію Гідності), а також віддання шани патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

З метою належного відзначення Дня Гідності та Свободи, вшанування громадянського подвигу учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності, національно-патріотичного виховання дітей, учнівської та студентської молоді, утвердження демократичних цінностей, ідеалів свободи і справедливості, європейського шляху розвитку

foto

Наша школа збудована у 1970 році і, на жаль, на сьогодні вже дуже потребує заміни старих дерев'яних вікон на більш ефективні - нові енергозберігаючі металопластикові вікна.

З кожним роком, в період опалювального сезону, все більш гостро стає питання щодо створення комфортних умов навчання і праці наших дітей, вчителів, а саме - їх перебування в затишних теплих кабінетах та коридорах.

Заміна застарілих вікон. Це допоможе знизити тепловитрати у зимовий період за рахунок раціонального і ефективного використання тепла, знизить показники шумоізоляції, підвищить рівень здоров’я учнів, вчителів, поліпшить мікроклімат у школі, покращить естетичний вигляд будівлі навчального закладу.

Люби-і-шануй-рідну-мову-свою

Радіодиктант національної єдності

З метою пропагування грамотності, підтримки та розвитку державної мови як духовного потенціалу нації, виховання високої мовної культури 9 листопадf в День української писемності та мови проводиться XVII Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Радіодиктант транслюватиметься в ефірі Першого каналу Українського радіо, Першого національного телеканалу України з 12 години 30 хвилин.

D2015_1

УРА!!! КАНІКУЛИ!!!

Час канікул, які дають можливість відпочити від навчального навантаження, домашніх завдань та відповідей на уроках, можна сміливо назвати найкращим періодом у житті кожного учня. З не меншою увагою інформацію про дати канікул відстежують і батьки, адже їм потрібно заздалегідь скласти плани на майбутнє, визначивши час для спільного сімейного відпочинку, турпоїздок , візитів до бабусь або відвідування цікавих заходів.

28 жовтня – День визволення України від нацистських загарбників

Щороку, 28 жовтня, в Україні на державному рівні відзначається День визволення України від нацистських загарбників.

mak
633911_600

Військово-патріотична гра «Джура» стартувала успішно!

У переддень святої Покрови Пресвятої Богородиці та Дня захисника України зібралися на шкільному майдані педагоги та учні Орільської філії, щоб вшанувати мужність та героїзм захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу. Під час свята лунали поетичні рядки, які декламували учні 7 та 8 класів, зворушив присутніх і виступ солістки Сухореброї Іринки (2 клас). Додав справжньої згуртованості та єдності всім і флешмоб, який виконали діти, адже створений він був із віночка пісень на національно-патріотичну тематику. Також учні 5-8 класів мали змогу продемонструвати на плацу стройовий вишкіл, помірятися силою в перетягуванні канату. А на закінчення свята всіх чекав справжній смачний козацький куліш, який приготували для всіх учні разом зі своїми класними керівниками та батьками.

Голуб миру

21 вересня наша школа відзначала Міжнародний день Миру. Раніше для нас, українців, мир – це була повсякденна реальність. На вулицях нашої неньки – України, було спокійно, всі діти ходили до школи, посміхалися. Але відбулися різкі зміни, підкралося горе. На Україну напав ворог. І нам, українцям, як ніколи, потрібно усіма силами боротися за мир, щоб нам світило тепле, ясне сонечко, щоб небо завжди чисте і голубе, щоб завжди були посмішки на обличчях у людей.

День спорту

funny_bell_345

Є восени такий день, коли школа наповнюється дитячим сміхом, пишними бантами, турботливо зав’язаними краватками, радісним хвилюванням та оазисами квітів. Так-так! Ти вгадав! Такі знайомі усім нам дива відбуваються, коли в гості завітає Перше вересня.

Урочисте вручення випускникам 9 класу документів про базову загальну середню освіту

9 червня 2017 року, в Орільській ЗОШ відбулося урочисте вручення свідоцтв про базову загальну середню освіту випускникам 9 класу. На святі були присутні: директор шк, вчителі, випускники, учні, батьки. Свято пройшло в затишній дружній сімейній обстановці. Випускники звернулися зі словами вдячності до вчителів, класного керівника, батьків, виконали пісню «Прощавай, рідна школо», розказали вірші. Батьки у свою чергу побажали своїм майже дорослим дітям удачі, натхнення, щасливої дороги у самостійне життя. Після вручення свідоцтв усіх чекав «солодкий стіл» та фотосесія з батьками та учителями.

Табір відпочинку з денним перебуванням

3 29 травня 2017 року розпочав роботу табір з деним перебуванням"Дивограй".

Кодекс законів оздоровчого табору «Дивограй»

1. Закон території

Самовільно залишити територію табору, загону — значить, викликати хвилювання в дорослих, котрі несуть за тебе відповідальність, імовірність потрапити в небезпечну чи неприємну ситуацію.

2. Закон точного часу (пунктуальності)

Намагайся завжди і скрізь бути вчасно, без запізнень. Цінуй свій і чужий час.

3. Закон ввічливої поведінки

Ніщо не коштує так дешево і не цінується так до­рого, як ввічливість.

4. Закон посмішки

Будь доброзичливий до всіх, частіше посміхайся. Гарний настрій — запорука здоров'я й успіху.

5. Закон рівності

У таборі усі рівні і мають рівні права й обов'язки. Немає гарних і поганих, до­брих і злих людей. Кожна людина має свій набір різ­номанітних індивідуальних якостей особистості, вона така, яка є, і має право на повагу так само, як і ти.

6. Закон шкідливих звичок

Дитинство й оздоров­лення несумісні зі шкідли­вими звичками.

7. Закон води

Самостійне відвідуван­ня озера, річки, небезпечні ігри і заняття у воді можуть мати погані наслідки, небезпечні для життя і здоров'я.

8. Закон інформації

Вожатий завжди має бути поінформований про місце перебування і заняття довірених йому дітей.

9. Закон волі

Дитина вільна в таборі брати активну участь у його діяльності, органах дитячого самоврядування, вибо­рі занять, кола спілкування... в усьому, що не супер­ечить законам і правилам внутрішнього розпорядку табору.

10. Закон взаємності

Стався до інших так, як ти хотів би, щоб стави­лися до тебе.

11.Закон відповідності

Що «посіє» людина в житті — те, відповідно, й «пожне», тільки набагато більше.

12. Закон любові і добра

Кожна жива істота, особливо людина, має потребу в любові і доброму ставленні.

13. Закон відповідальності

Ти завжди відповідальний за свої вчинки.

І ПРОЛУНАВ ОСТАННІЙ ДЗВІНОК…

Цього дня усі – дорослі і діти – стають трішки іншими. Оберемки квітів, усміхнені обличчя і сльози на очах, щирі напутні слова та вітання – все це свято останнього дзвоника. У передостанні дні весни у школах Лозівщини, як і повсюди в навчальних закладах України, пролунав останній дзвоник.

На традиційне свято останнього дзвоника до Орільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів завітали – заступник голови Лозівської районної державної адміністрації Юрій Іванович Петренко, Орільський селищний голова Іван Олександрович Крикун, депутати районної ради Каденко Світлана Вікторівна,Заскалкіна Оксана Михайлівна . Прийшовши привітати молодь із початком дорослого життя, високоповажні гості , як люди справи, привітали із закінченням навчального року випускників, учителів, батьків,зичили успіхів, здійснення найзаповітніших мрій, міцного здоров’я, щастя й добра. Звертаючись до молодших учнів, побажали добре провести літній відпочинок, щоб канікули пройшли так, як вони мріяли і набратися сил до майбутнього навчального року та наполегливо оволодівати знаннями.

Останній дзвінок пролунав кольорами сонця, світла, життя, честі, істини, свободи. Під музику школярі дарували своїм вчителям-наставникам та гостям свята букети квітів. Ще один рік навчання позаду.

Під час свята серед учнів, викладачів, батьків та гостей, одягнених в український національний одяг, панувала урочиста атмосфера, святково лунав гімн України та українські патріотичні пісні.

Були цього дня і нагороди – подяки та грамоти кращим із кращих.

І ось хвилююча мить… Звучить останній дзвінок. Радість та смуток переповнюють серця випускників. Навчання у школі закінчилося. Попереду – незвіданий шлях дорослого і серйозного світу. У добру путь і щасливу днину, дорогі випускники! Чудових вам канікул, школярі!

До Дня памяті жертв масових політичних репресій 1937-1938 років

День пам'яті жертв політичних репресій. Цей національний пам’ятний день проводиться щорічно в третю неділю травня, з метою належного вшанування пам'яті, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким упровадженням ідеології. Важлива мета - відродження національної пам'яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства. Традиційно, в цей день відбувається покладання квітів до пам'ятних знаків по всій країні, проводяться жалобні віче і церемонії. В Орільській загальноосвітній школі також проведено ряд відповідних заходів.

Інтелектуальна вікторина "Найрозумніший клас"

19 травня 2017 року вчитель першого класу Співак Марина Миколаївна провела зі своїми учнями інтелектуальну вікторину.

Учасники продемонстрували свої знання та розкрили такі якості, як кмітливість, спостережливість, допитливість.

РАЙОННИЙ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНОЇ ГРИ "СОКІЛ"("ДЖУРА")

19 травня 2017 року на території спортивно-оздоровчого комплексу "Бритай" Лозівської районної дитячо-юнацької спортивної школи "Спартанець" пройшов районний етап Всеукраїнської військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура"), в якому взяли участь 100 учнів загальноосвітніх навчальних закладів Лозівського району.

Учні долали перешкоди на військово-спортивній туристичній смузі перешкод, демонстрували навички надання першої медичної допомоги, змагалися у історичній естафеті, готували кашу.

За результатами всіх конкурсів:

І місце посіла команда Яковлівського НВК "Залізні вовки", яка представлятиме Лозівський район на обласному етапі;

ІІ місце - команда "Терен" Орільської ЗОШ І-ІІІ ступенів;

ІІІ місце поділили команди Садовської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Шатівського НВК та Миролюбівського НВК.

«Безпека на дорозі – безпека життя»

Відповідно до листів Управління превентивної діяльності Головного управління національної поліції в Харківській області від 03.05.2017 №1366/119-20/03, від 03.05.2017 №1365/119-20/03, листа Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації від 04.05.2017 №01-38/1830, управління освіти, молоді та спорту Лозівської районної державної адміністрації інформує, що з 8 по 14 травня 2017 року у навчальних закладах району проводиться Тиждень безпеки дорожнього руху.

12 травня 2017 року в Орільській ЗОШ І-ІІІ ступенів був проведений Єдиний урок безпеки дорожнього руху за темою «Безпека на дорозі – безпека життя».

traven9

Із року в рік часопис віддаляє

Своїх нащадків далі від війни.

Та травень знов і знову нагадає,

Як із життя ішли його сини.

Буяють мирно квіти на могилах,

До сонця красного метелики летять.

А ті, кому війна зламала крила,

Священним вічним сном в могилах сплять.

Пам’ятаємо!

День пам’яті та примирення — пам’ятний день в Україні, який відзначають, в річницю капітуляції Німеччини (цю подію прийнято розглядати як символ перемоги над нацизмом). Відповідно до Указу, підписаного 2015 року, метою відзначення є «гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги усім борцям проти нацизму».

Ніколи_Знову_02.svg
Картинки по запросу свято 8 березня

Кожного року 26 квітня ми перегортаємо сторінку пам’яті Чорнобиля. Дзвонять в наших душах чорнобильські дзвони, нагадуючи про біду, яка ніколи не повинна повторитися. Минуло багато рокiв, а чорний день аварії на Чорнобильській АЕС продовжує хвилювати людей: i тих, кого вiн зачепив своїм недобрим крилом, i тих, хто народився пiзнiше. Цей день не минув безслiдно; вiн буде завжди об’єднувати всiх одним спогадом, одним сумом, однiєю надiєю.

З 26 квітня в школі проходив День пам'яті «Дзвони Чорнобиля». Відбулися заходи, приурочені Чорнобильській катастрофі, серед яких – виховні години «Відлуння Чорнобильських дзвонів» для учнів 8-10 класів, на якому учні слухали інформацію про Чорнобильську катастрофу та її наслідки, згадали хоробрих і самовідданих пожежників, які сміливо і свідомо йшли на велику небезпеку та можливу смерть, захищаючи життя мільйонів людей , зустріч з односельцями - ліквідаторами Чорнобильської аварії.

Пройшла лінійка « Чорнобиль – наша пам'ять і пересторога». Пам'ять про всіх, хто віддав своє життя за долю мільйонів людей, вшанували хвилиною мовчання. Учні у доступній для них формі розповіли про звичайні українські містечка Прип'ять та Чорнобиль, які через трагічну подію 1986 року стали відомими на весь світ. Про страшне екологічне лихо, про 30-кілометрову зону відчуження, про «рудий ліс» дізналися діти і змогли побачити підтвердження цих подій на відеослайдах, що супроводжували захід. Завершили лінійку акцією «Запали пам'ятну свічку» (на честь вшанування пам'яті загиблих під час ліквідації катастрофи).

Пройшла демонстрація документальних, художніх відеофільмів на «чорнобильську» тематику «Чорні крила біди», «Дзвони тривоги» та інші

У бібліотеці організовано книжкову виставку-реквієм «Чорнобиль... Без права на забуття»

Висвітленню чорнобильського лиха, проблем охорони природи, заходів щодо ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС булі присвячені в класах екологічні виховні години «Мужність і біль Чорнобиля» , «Дзвони Чорнобиля стогоном будять», «Зона відчуження», «Увага! Чорнобиль!», «Чорна трагедія на кольоровій землі», « Дзвони пам’яті», « Чорнобиль не має минулого».

День «Дзвони Чорнобиля» , участь в якому взяли понад сто учнів та вчителів, закінчився, але заходи приурочені Чорнобильській трагедії продовжуються.

Картинки по запросу свято 8 березня

Х ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ «МОЛОДЬ ОБИРАЄ ЗДОРОВ’Я»

5 квітня 2017 року на базі районного будинку культури відбувся I (районний) етап Х Всеукраїнського фестивалю «Молодь обирає здоров’я». У фестивалі взяли участь 8 команд з навчальних закладів Лозівського району. «Живі серця» Краснопавлівського НВК, «Дивоцвіт» Орільського НВК, «Стоп-кран» Бунаківського НВК, «Хвиля життя» Катеринівська ЗОШ, «Пульс» Смирнівського НВК, «Екстрим» Краснопавлівського БПЛ, «Дівчата» Орільської ЗОШ, «Ритм» Чернігівський НВК.

Неабиякі вокальні, хореографічні, спортивні здібності, акторська майстерність учасників конкурсу літературно-музичних міні-композицій не тільки подарували гарний настрій, позитивні емоції журі та всім присутнім, а й популяризували здоровий спосіб життя, запобігання негативних проявів серед дітей та молоді.

За результатами I ( районного) етапу Х Всеукраїнського фестивалю «Молодь обирає здоров’я » журі визначило переможців.Команда «Дівчата» Орільської ЗОШ (керівник команди ЗДзВР Мороз А.Б) посіла почесне ІІ місце.

Картинки по запросу свято 8 березня
Картинки по запросу до дня добровольця

До Дня українського добровольця

Цьогоріч в Україні вперше відбувається вшанування добровольців окремим днем. Доброволець – це кожна людина, яка у час загрози Україні добровільно стала на її захист.

Водночас тисячі наших бойових побратимів не повернулись додому. І тепер їхні сім'ї – це наші сім'ї, а наш хліб – це хліб і їхніх родин. Ми маємо пам'ятати кожного і вшановувати їхню пам'ять. Адже вони тепер поруч із дружинниками Святослава, козаками Хмельницького, повстанцями Шухевича й посеред мільйонів інших незнаних на імена захисників, стали нашим Безсмертним Військом.

День українського добровольця – це і нагадування всім нам, що одного разу, ставши на захист Батьківщини, ми до кінця нашого життя залишаємось її добровольцями. Вояками доброї волі. І нашим святим обов'язком залишається боротьба за справжню Державу без псевдоеліт, корупції та політичного лихварства. Ставши на захист України, ми вже не маємо права відступати!

Слава Україні!

Картинки по запросу свято 8 березня

Вітаємо учасника валеологічної конференції !

11 березня 2017 року в КЗ «Харківський обласний палац дитячої та юнацької творчості» відбулася ХХІ обласна конференція учнівських науково –дослідницьких робіт «Валеологічна культура-вибір ХХІ століття», метою якої стало формування валеологічної культури, залучення учнівської молоді до практичних досліджень щодо оздоровлення дітей та молоді.

Лозівський район представляв Пилипенко Іван, учень 9 класу Орільської ЗОШ І-ІІІ ст., вихованець гуртка «Основи біології» (керівник БожкоТ.В.) будинку дитячої та юнацької творчості Лозівської районної ради.

Іван спільно зі своїм керівником Божко Т.В. презентували власну роботу за напрямом «Соціальні умови здоров`я» з теми «Дієта та здоров`я підлітків». Гідно оцінило роботу поважне журі, представники нашого району були нагороджені Дипломом ІІ ступеня.

Картинки по запросу свято 8 березня

8 березня. Саме в цей день людство вшановує жінку, жінку-матір, жінку-світоч, жінку-трудівницю, жінку-берегиню життя на землі. Мати... Це перше слово, яке з радістю та усмішкою вимовляє дитина. Мама – які надлюдські глшибини скарбів містять вони в собі. А мамина колискова звучить найніжнішою музикою, і тоді, коли посрібляться наші скроні, не мав би світ стільки геніїв, стільки великих мужів, якби над їхнім дитинством не тремтіло б серце матері. Мати – корінь життя, та квітка, промінь якої ніколи не в'яне, а розцвітає з плином літ все ясніше. Міцно тримає жінка свічку життя, затуляючи її тендітний вогник от подихів вітру, подиху зла.

Коли настає весна і на вулицях з'являються перші весняні квіти, в кожному домі, в селі і в місті відзначається велике свято – Міднародний день – 8 березня. Ось і сьогодні ми зібралися на свято – свято весни, свято кохання. Ми вітаємо жінок, наших мам, бабусь, сестер.Всіх кого ми знаєм і не знаєм. Всіх хто живе поруч з нами і далеко від нас. Посивілих жінок і молодих дівчат. Низький уклін Вам, дорогі жінки, милі мами і бабусі. Хай же буде на Землі довіку прославлена в пісні хорошій Ваша материнська любов.

Картинки по запросу свято 8 березня
Картинки по запросу свято 8 березня

Соняшник - 2017

03 березня в Орільській ЗОШ І- ІІІ ступенів успішно стартувала VІII Всеукраїнська українознавча гра «Соняшник». Цьогоріч у ній узяли участь 11 учнів 1-10 класів, які виявили бажання вкотре долучитися до кращих здобутків національної культури у її мовному та літературному просторі. Пізнавальна гра «Соняшник», на думку кваліфікованих педагогів нашого навчального закладу, допомагає не лише виробляти у школярів навички роботи з науково-популярними виданнями, а й розвиває читацькі компетентності, дослідницькі та творчі уміння учнів. Педагоги переконані: це ще один по-справжньому творчий вид діяльності щодо вдосконалення роботи з обдарованою молоддю.

Картинки по запросу гра соняшник фото
Картинки по запросу свято 8 березня

Як на Масляній,

З печі млинці летіли!

З запалу, з жару, з печі,

Всі рум’яні, гарячі!

Масляна, частуй!

Всім млинців подавай!

З запалу,

з жару – розбирайте!

Похвалити не забувайте!

Масляна символізує проводи зими та зустріч із весною. За церковною традицією тиждень називається сирним або м’ясопусним — через набір страв, які прийнято готувати протягом цього періоду.

Це свято не закріплене за певним днем у календарі, воно відзначається протягом останнього тижня перед Великим постом.

У перший день Масляної традиційно готують холодець зі свинячих ніжок і святкують. Це так звані «ніжкові заговіни».

Молодь після вечері збирає кістки й кидає їх у ворота. За народним повір’ям, якщо людина не докине до воріт кісткою, то не доживе до Великодня.

Ось і в Орільській ЗОШ вирішили відгуляти Масляну за всіма звичаями та традиціями. Діти та вчителі ретельно готувалися до святкування. Та й інші мешканці села не залишилися осторонь. Тож і гуляння вийшли на славу!

Рідна мова – серця мого подих (до Міжнародного дня рідної мови)

20170221_084228

21 лютого всі народи Землі відзначають Міжнародний день рідної мови. За недовгий час свого існування воно вже стало традиційним. Заснування Дня рідної мови має велике значення, бо, за оцінками фахівців, із понад 6000 мов, які нині існують у світі, значна частина перебуває під загрозою зникнення у найближче десятиріччя. Щороку повністю перестають вживатися близько десяти мов. Для того, щоб мова не зникла, за свідченням науковців, необхідно, щоб нею спілкувалися принаймні сто тисяч людей. Міжнародний день рідної мови, проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО в листопаді 1999 року, вiдзначається щороку з лютого 2000 року для сприяння мовній і культурній різноманітності.

В Україні цей день відзначається з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення 21 лютого Міжнародного дня рідної мови. Саме цього дня в нашому НВК відбулися різні заходи. Варто зазначити, що вчителі рідної мови схвально відгукнулися та підтримали ініціативу Інституту модернізації змісту освіти та МОН України щодо написання диктанту єдності «Україна – наша земля, наша Батьківщина». Адже рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя.

День, огорнутий печаллю (до вшанування Героїв Небесної Сотні)

20 лютого українці в скорботі, бо цього дня з великою вдячністю згадують Героїв світлої пам’яті Небесної сотні, котрі відтепер постійно споглядатимуть за нами з небес. Тим, хто гинули за честь, за волю, за право бути народом – джерелом і мірилом у власній державі, за країну, у якій не страшно жити і народжувати дітей.

На знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України, 20 лютого 2017 року відбулися години спілкування «Герої не вмирають!». Учні вшанували хвилиною мовчання Пам’ять про всіх полеглих на Майдані під час масових акцій протесту протягом зими 2013-2014 років. Герої не вмирають! Вони назавжди залишаються в наших серцях.

Зустріч із воїнами АТО.

16 лютого 2017 року в Орільській ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено зустріч з бійцями АТО під назвою "Хай живе Україна! Слава Україні - Героям слава!"

Важко було стримати емоції, коли до зали зайшли троє бійців АТО: Трохимець Сергій Сергійович, випускник нашої школи, Рандое Едуард Лемпітович, житель с.Катеринівка, Курявський Іван Васильович, житель с. Володимирівка Сахновщинського району.

До присутніх звернулася Божко тетяна Володимирівна, класний керівник9 класу, яка сказала, що війна увірвалася в наше життя, немов шторм чи землетрус. Увірвалася і змінила все, особливо впевненість у завтрашньому дні. Усі українці з хвилюванням спостерігають за військовими діями, які відбуваються на сході нашої країни, жодна людина не залишається осторонь цих трагічних подій.

Учні Орільської ЗОШ І-ІІІ ступенів також переймаються долею України та підтримують наших воїнів-захисників . Ще з жовтня 2014року учні школи включилися в проведення акції « Учні – воїнам АТО». За цей час було проведено такі заходи: уроки мужності, збір коштів на підтримку воїнів АТО, тематичні лінійки, зустрічі з волонтерами та бійцями АТО. Учні писали листи воїнам-захисникам, малювали малюнки, виготовляли власноруч сувеніри-обереги , які разом з теплими речами через представників волонтерського корпусу передали у зону АТО.

Бійці та учні переглянути відеоролик, у якому до бійців звернулися учні школи із найщирішими побажаннями повернутися додому з перемогою та живими й здоровими. Воїни побачили, як учні малюють для них малюнки, пишуть листи, виготовляють маскувальну сітку і, напевно, відчули , як школярі по-дитячому щиро підтримують їх, своїх земляків.

Під час зустрічі старшокласники свідомо не розпитували їх про пережите, а більше цікавилися сучасним озброєнням армії, звичайним побутом солдат та чим учні можуть допомогти своїм захисникам.

Зі слів воїнів-захисників стало зрозуміло, що вони дивляться на події та на людей, вимірюючи цінність кожного слова і вчинку дуже чіткими критеріями, котрі верховодять у тій реальності, де лунають вибухи і свистять кулі. Проте вони залишаються звичайними чуйними і відкритими людьми, які радіють кожній дитячій посмішці, які люблять життя і хочуть миру.

Дитячі очі світилися вдячністю і гордістю, адже їм пощастило поспілкуватися зі справжніми героями. А воїни насолоджувалися розмовою, вони вловлювали кожен звук , реагували на кожен рух. Здавалося, намагалися запам’ятати все, що діється в солдатській душі сьогодні… бо вже завтра знову в дорогу, знову на схід. А там усе по-іншому: не шкільний дзвінок бентежить душу, а звук вистрілу убиває тишу; не фотоспалах полохає погляд, а жахливі заграви вибухів засліплюють очі. Туди не хочеться, але треба. Треба заради майбутнього, заради дітей, заради України.

Школярі подарували гостям обереги та диски із зверненням дітей до воїнів АТО, просили передати бойовим побратимам листи й малюнки. А воїни-захисники подарували школярам жовто-блакитний стяг із зверненнями бійців.

Вони так люблять життя. Вони вже знають його справжню ціну. І саме задля життя, воїни готові на смерть.

Та хай Бог боронить наших захисників. Ми віримо, що дуже скоро всі вони повернуться додому, повернуться переможцями.

Ми чекаємо Вас. Ми віримо у Вас. Ми молимося за Вас.

Хай береже Вас Господь, дорогі наші захисники!

День виводу військ з Афганістану

У 1989 році, 15 лютого останні радянські війська залишили державу Афганістан. Так скінчилася 10-річна війна, в якій Радянський Союз втратив понад 15 тисяч своїх громадян. І зрозуміло, що День виводу військ з Афганістану – це і свято афганців-ветеранів, і день пам’яті і скорботи про всіх загиблих воїнів-інтернаціоналістів.

Проте, сьогодні з повагою і шаною ставимося ми до ветеранів Афганістану. В країні створені меморіальні комплекси пам’яті загиблим в Афганській війні. У великих і малих містах 15 лютого ініціативні ветерани організовують мітинги та йдуть в колонах рідні, близькі, друзі афганців та просто патріотично налаштовані люди, для яких війна – не порожній звук. Вічна слава нашим воїнам!

День виводу військ з Афганістану -

День пам’яті, скорботи, день пролитих сліз

Їм вічна пам’ять за подвиг і мужність.

А тим, хто повернувся в рідну країну -Вам наша вдячність

День виводу військ з Афганістану

«Справжнє кохання десь поруч»

День Святого Валентина - це світське свято, яке відзначають у багатьох країнах щороку

14 лютого. За легендою, християнський священник Валентин жив за часів імператора Клавдія II Готського (III ст. від Р. Х.) й поруч з основним покликанням займався природничими науками та медициною.

Войовничий імператор Клавдій нібито вважав, що сім'я заважає солдатам воювати за імперію і видав указ, яким забороняв воїнам одружуватися. Валентин, попри цей указ, продовжував таємно вінчати всіх охочих. За це його заарештували й ув'язнили. Сидячи під вартою, Валентин закохався у сліпу дівчину, дочку в'язничного наглядача. Користуючись своїми медичними знаннями, він зцілив її від сліпоти. Згодом священник навернув на християнство наглядача та його родину. Довідавшись про це, імператор наказав відтяти йому голову, що й сталося 14 лютого.

За іншою версією, сліпа дочка тюремника сама закохалася у Валентина. Той як священик, що дав обітницю безшлюбності, не міг відповісти на її почуття, але в ніч перед стратою (ніч проти 14 лютого) прислав їй зворушливий лист, який підписав «Твій Валентин».

У пам'ять про це тепер у День Святого Валентина заведено дарувати одне одному «валентинки» — вітальні листівки у вигляді сердечок, з добрими побажаннями, словами кохання, пропозиціями руки та серця чи просто жартами, які не підписують, і той, хто отримує, повинен сам здогадатися, від кого вони…

В нашій школі цілий тиждень традиційно працювала «пошта Святого Валентина». Всі бажаючі могли вкидати в святкову скриньку «валентинки» для своїх друзів і вчителів, а 14 лютого сам «Святий Валентин» доставляв ці послання до адресатів та вітав всіх зі святом закоханих.

Допомога Авдіївці від Орільської ЗОШ

На виконання доручення Президента України про невідкладне вжиття заходів щодо надання гуманітарної допомоги мешканцям Авдіївки, які постраждали внаслідок артилерійських та ракетних обстрілів з боку бойовиків, 08 лютого в Орільській ЗОШ було завершено збір необхідної допомоги постраждалим мешканцям м. Авдіївка. Ми відправили гуманітарну допомогу, а саме: теплий одяг (здебільшого для дітей), засоби гігієни, ліки, продукти харчування тощо.

Адміністрація нашого навчального закладу дякує всім школярам та їх батькам, а також педагогам, що не були байдужими та надали своєчасну посильну допомогу тим, хто зараз так потребує її на Сході України. Будьмо милосердними, людяними й на далі.

7 лютого 2017 року у світі відзначається День безпечного Інтернету

під гаслом «Будь зміною:

об’єднаймося для кращого Інтернету».

Інтернет є таким, яким ми створюємо його щодня: він є кращий і доброзичливий настільки, наскільки кожний з нас є ввічливим та позитивним онлайн.

Національний комітет Дня безпечного Інтернету в Україні запрошує долучитися до спільного проведення цього дня у вашій родині, школі, місті, організації, країні, світі.

День безпечного Інтернету відзначається другого дня другого тижня другого місяця щорічно. Тисячі людей в усьому світі об’єднуються та беруть участь у різних заходах заради просування ідеї відповідального використання онлайн-технологій та мобільних приладів, особливо дітьми та молоддю.

Ідея онлайн-безпеки еволюціонувала в останні роки, змінюючи фокус -від створення «безпечного» Інтернету до створення «кращого» Інтернету.

День безпечного Інтернету (SafeInternetDay) організовано мережами Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії.

У навчальних закладах України цей день проходить за підтримки Міністерства освіти і науки та ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».

Запрошуємо до співпраці та сподіваємось, що ви підтримаєте проведення Дня безпечного Інтернету.

Дізнатися більше про День безпечного Інтернету можна за посиланням: www.saferinternetday.org.

Інформація про заходи в Україні: https://www.saferinternetday.org/web/ukraine/sid.

День безпечного Інтернету в Україні у Фейсбуці: https://www.facebook.com/UkraineSID.

День безпечного Інтернету у Твіттері: https://twitter.com/UkraineSID

8 лютого 2017 року ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» за підтримки компанії ТОВ Майкрософт Україна проведе Всеукраїнські вебінари:

  • з 10.00 до 10.30 для учнів старших класів «Як зробити Інтернет безпечним»;
  • з 10.45 до 11.30 для учителів та батьків «Безпечний Інтернет».

Семінари проводитимуться для зменшення негативного впливу небажаної інформаційної продукції на дітей та молодь шляхом покращення їхньої обізнаності щодо безпечного Інтернету, забезпечення відповідального використання онлайн-технологій та мобільних приладів.

Участь у вебінарі можна буде взяти, перейшовши за цим посиланням: https://join.microsoft.com/meet/a-romanr/R362Z3D1.

Героям Крут присвячується

Відповідно до річного плану роботи навчального закладу та

kruty_www.cult.gov.ua

з метою виховання в учнів почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого відбулися заходи, присвячені вшануванню пам’яті юнаків, які 29 січня 1918 року загинули в бою під Крутами. У пам’яті кількох народів зберігається історія про 300 героїв, що віддали найдорожче – життя, захищаючи свою землю від нападників. У давніх греків це були 300 спартанців при Фермопілах, у грузинів – 300 арагвійців на підступах до Тбілісі, а в українців – 300 козаків під Берестечком та 300 юнаків під Крутами. У бою під Крутами полягли київські студенти й учні, що 1918-го стали на захист незалежності своєї Вітчизни.

День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.

З метою формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України в школі організовано та проведено ряд заходів:

- тематична виставка публіцистичної літератури «22 січня – День Соборності та Свободи України»;

- експрес-інформація «Шлях до незалежності»

- години спілкування: «Соборна Україна – одвічна мрія народу», «Сонце Соборності»

- виставка дитячих малюнків «Я славлю свою рідну Україну»

Відзначаючи День Соборності України, ми повинні ще і ще раз врахувати уроки минулого, що переконливо засвідчують необхідність єдності, відмови від внутрішніх конфліктів задля забезпечення територіальної, економічної, політичної та духовної цілісності України. Ідеї соборності, єдності батьківських земель, незалежності й державного суверенітету зміцнюють нашу віру у свою спроможність бути господарями власної землі та здатність забезпечити достойне життя кожного громадянина України.

Єдність українців, незалежно від регіону їх проживання – на Заході чи Сході, на Півдні чи на Півночі або у Центрі України – це сила українців. Тільки коли ми об'єднані – ми можемо протистояти будь-якому ворогові: внутрішньому чи зовнішньому.

2

Колектив

Орільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

Лозівської районної ради Харківської області

вітає усіх з Новим 2017 роком!

Новийрік! Ці слова у кожного асоціюються зі святковим настроєм, подарунками, іграми, розвагами.

Саме так проходили свята в Орільській ЗОШ I-III ступенів. Розпочалося все із дня Святого Миколая. Учні 1-4 класів змогли переглянути казкову виставу "А хто, хто Миколая любить!", а також для учнів початкової ланки було проведено благодійну акцію "Святий Миколай – дітям!", під час якоїучні отримали солодощі.

Активно працювали школярі у "Майстерні Діда Мороза", учні молодшої, середньої і старшої вікової категорії прикрасили класи новорічними сніжинками, що додало святковості під час проведення заходів. Представники шкільної республіки «Лідер» прикрашали коридори та зал для проведення свят. Учні 1-10 класів взяли участь у розфарбовуванні вікон.

Дні Новорічного настрою, що розпочалися 24 грудня запам'яталися учням

Новорічні свята – це чудовий спосіб проявити свої акторські здібності. Активними учасниками на новорічних дійствах стали учні 7, 8, 9, 10 класів під керівництвом Божко Т.В., Пилипенко В.В.,Попович К.Й., на яких учні , а також учителі представляли театралізовані вистави, проводили конкурси, співали і танцювали.

Завдяки педагогам і вихованцям школи учні змогли поринути у світ казки, прийняти участь у хороводах, естафетах і конкурсах.

Цьогорічні свята запам'ятаються як дітям, так і вчителям нашої школи.

2017
1448831826_n5mpex2roko

До нас завітав Святий Чудотворець Миколай

Казкові події відбувались у стінах нашої школи 19 грудня. У це найочікуваніше свято покровитель усіх дітей Чудотворець Миколай завітав до нас.

За вікном сніжок летить,

Вітром завіває,

Тож спішіть усі до нас

На свято Миколая!

Щиро вітаємо вас з Днем Святого Миколая – одним з найсвітліших і найрадісніших свят усього християнського люду.

З його приходом кожен з нас сподівається на якесь маленьке диво, здійснення заповітної мрії, котра під силу лише святому.

Нехай добрий Святий принесе щастя у ваші сім’ї й благополуччя рідній Україні.

Тиждень англійської мови

На виконання листа Міністерства освіти і науки України від 22.11.2016 № 1/9-614 спільно з Британською Радою в Україні та громадською ініціативою «Goglobal» у рамках заходів, присвячених Року англійської мови в Україні, з 12 по 18 грудня в Орільській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів проводиться всеукраїнський «Тиждень англійської мови». Захід присвячено офіційному закриттю Року англійської мови в Україні та спрямовано на популяризацію вивчення англійської мови.

ЗАТВЕРДЖУЮ

Директор Орільської ЗОШ

І-ІІІ ступенів

_________________Ю.М.Кутя

«____»_______________ 2016

ПЛАН ЗАХОДІВ

щодо проведення тижня англійської мови в Орільській ЗОШ І-ІІІ ступенів

з 12 по 18 грудня 2016 року

Картинки по запросу картинка про проведення тижня права в школі 2016

Щороку у грудні в Україні проходить Всеукраїнський тиждень права, мета якого - підвищити рівень правової культури населення, а також поінформувати громадян щодо їхніх конституційних прав та обов’язків, можливостей їх реалізації та захисту.

Відповідно до затвердженого плану, в Орільській загальноосвітній школі 5 грудня розпочався Всеукраїнський тиждень “Права людини” з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини.

Затверджую:

Директор Орільської ЗОШ І-ІІІ ступенів

__________________ Ю.М.Кутя

План заходів

проведення Всеукраїнського тижня права

у 2016 році

/Files/photogallery/123988_html_210ae0f2.jpg

З 25 листопада 2016 року у Орільській ЗОШ стартувала щорічна акція «16 днів проти насилля». Міжнародна правозахисна акція «16 днів проти насилля» розпочата у 1991 році. Ініціатори обрали датою початку акції 25 листопада — Міжнародний день боротьби з насиллям у ставленні до жінок та датою її завершення — 10 грудня — Міжнародний день захисту прав людини. Особлива увага під час її проведення приділялася питанням домашнього насилля, тому акція була спрямована проти насилля у сім’ї та формування нетерпимого ставлення до будь-якої форми насилля.

Педагогічним колективом була активізована діяльність з метою посилення інформаційно-просвітницької роботи, яка направлена, в першу чергу на збільшення знань про всі форми насилля. Міжнародна акція «16 днів проти насилля» розпочалась з створення інформаційного інтерактивного стенду «Захисти життя – зупини насильство!»До уваги читачів була представлена тематична книжкова виставка «Ми проти насилля», було розповсюджено буклети «Дитинство проти насильства». Також розміщена інформація «Батькам про права дитини», «Як захищені права дітей в Україні?». Проведено анкетування учнів, де головним питанням було: «Поширення та форми насильства в школі». Учні нашої школи залюбки приєдналися до участі в Міжнародній акції «16 днів проти насилля».

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

aids_b

З часів гріхопадіння в історії людства спостерігалося безліч найрізноманітніших вкрай негативних явищ. Якщо виключити згубні природні катастрофи, а так само здавалося б нескінченну низку віроломних кровопролить, в яких так досягло успіху наше людство і спробувати виділити якісь ще події, які запопадливо підкошували наші з вами життя, то безсумнівно ми зупинимося на жахливих і вкрай жорстоких епідеміях смертельних для людини хвороб. Одна з останніх епідемій нашої сучасності була прозвана чумою 20-го століття – синдром набутого імунного дефіциту, скорочено – СНІД. Не дивлячись на досягнення нашої прогресивної науки ми на превеликий жаль змушені констатувати, що вона ще далеко не закінчена. Її масштаб, цинічність і підступність, досі не може залишити байдужим жодної більш-менш розсудливої людини. Офіційна статистика поширення синдрому набутого імунного дефіциту все змушує нас відчувати глибоку тривогу. З часів виявлення і виділення цієї хвороби в окрему категорію пройшло вже багато часу. За опублікованими в 2007-му році даними цей вірус почав розповсюджуватися з Африки приблизно з 1969-го року. Спочатку на Гаїті, потім потрапив в Сполучені Штати Америки, потім далі по всьому світу. Вчені сподівалися швидко приборкати хвилю цієї епідемії, так як шляхи розповсюдження цього вірусу були встановлені цілком виразно вже в 1985-му році – через кров, і в соціальному середовищі навіть з’явився сарказм з приводу цієї недуги, так як вона в першу чергу торкнулася людей з не традиційної сексуальної орієнтацією, людей які займаються проституцією і середу наркозалежних, але її швидкість і її маневреність поставили під сумнів цю легковажну надію.

День пам’яті жертв голодомору

У останню суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв голоду, штучно організованого радянською владою. Цьогоріч цей день випадає на 26 листопада.

З нагоди Дня пам’яті жертв Голодомору5.ua підготував десять історичних фактів у цифрах, які дають зрозуміти увесь масштаб трагедії.

Ми пам’ятаємо…

1. Голодомор в Україні тривав 17 місяців (з квітня 1932 р. по листопад 1933 р.). Дослідники називають різні цифри загиблих під час голодомору: 4, 5, 7 та 9 мільйонів.

2. З урахуванням непрямих жертв (внаслідок повного фізичного виснаження, тифу, кишково-шлункових отруєнь, канібалізму, репресій, самогубств на грунті розладу психіки та соціального колапсу), за приблизними підрахунками, голодомор забрав життя 14 мільйонів людей.

3. Пік голодомору прийшовся на весну 1933 року. В Україні тоді від голоду вмирало 17 людей щохвилини, 1 тисяча – кожну години, майже 25 тисяч – щодня.

4. Аналіз змісту опублікованих протягом 1929-33 рр. близько 30-ти постанов радянського уряду засвідчує факти свідомого створення таких умов життя для сільського населення, Близько 81% загиблих від голоду в Україні були українцями, 4,5% – росіянами, 1,4% – євреями та 1,1% – поляками. Серед жертв було також багато білорусів, болгар та угорців.

5. У серпні 1932 був прийнятий репресивний закон, за яким закріпилася народна назва “закон про п’ять колосків” – на 10 років ув’язнення або розстрілом каралось будь-яке використання хліба для оплати праці в районах, що не виконали хлібозаготівельних планів. За перший рік дії нового закону за ним засудили 150 тисяч осіб

6. За даними Станіслава Кульчицького, восени 1932 року в Україні було майже 25 тисяч колгоспів, яким влада висунула завищені плани хлібозаготівлі. Попри це, 1,5 тисячі колективних господарств зуміли виконати ці плани і не потрапили під каральні санкції, тому смертельного голоду на їхніх територіях не було.

7. Найбільш постраждали від голоду колишні Харківська і Київська області (теперішні Харківська, Полтавська, Сумська, , Черкаська, Київська та Житомирська). На них припадає майже 53% загиблих. Смертність населення тут перевищувала середній рівень у 8-9 і більше разів

8. За підрахунками французьких демографів, внаслідок голодомору в Україні не народився 1 мільйон дітей. На загальні цифри смертності вплинуло й віддане тоді владою розпорядження ЗАГСам не реєструвати смерть дітей віком до 1 року.

9. Вчені дійшли висновку, що оскільки у цей період помирали переважно діти й молодь, середня тривалість життя українців у 1933 році становила 7,3 роки у чоловіків і 10,9 років у жінок. За всю історію людства подібних показників ніде не зафіксовано

10. У 2003 р. Спільна заява делегацій держав-членів ООН щодо 70-ї річниці Голодомору в Україні 1932-33 pp. вперше в історії ООН визначила Голодомор 1932-33 pp. як національну трагедію українського народу, висловила співчуття його жертвам та закликала світову спільноту віддати данину пам’яті тим, хто загинув у цей період історії. Співавторами Спільної заяви стали 36 держав-членів ООН. Її підтримали також Австралія, Ізраїль, Сербія і Чорногорія, 25 країн Європи.

Вшанування пам’яті жертв Голодомору відбувається не тільки в Україні, а й в усьому світі. У Лісабоні 26 листопада на площі Dom Pedro IV (Rossio) пройде акція “Мирна хода” – відбудеться мітинг-реквієм та подальша процесія до церкви Santo Antonio.

hqdefault

День української писемності та мови

1415599265_7000001

Це свято було встановлено Указом президента України від 6-го листопаду 1997-го № 1241/97 і відзначається щороку 9 листопада на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

den_uch_05_1

З Днем учителя!

Зі святом усіх соратників у боротьбі за розум дітей, за їх знання, душі, за їх майбутнє у світі. Ми даруємо їм надію, допомагаємо розправити крила для великого польоту довжиною у життя. У великому серці вчителя знайдеться місце для кожного школяра, адже це того варте, щоб через багато років учень, усвідомивши вчительський труд, подякував подумки людям, які дали йому перші уроки.

Нехай завжди з радістю і натхненням Вам хочеться йти на роботу. Оптимізму, творчості, вдалого досвіду, захоплених своєю справою колег, розумних та допитливих учнів, достойної винагороди за труд, шани від суспільства. Словом, усього, на що заслуговує хороший учитель. А хороший учитель – який він? Хтось скаже, що він обов’язково має бути розумним, для когось гарний учитель – добра людина, яка може знайти підхід до кожної дитини. Та перш за все, хороший учитель повинен бути щасливим. Тому бажаємо, щоб у всіх колег завжди була причина щасливо посміхнутися!

День пам’яті трагедії Бабиного Яру

Бабин Яр – одне з всесвітньо відомих місць трагедій, які стали символом Голокосту, урочище на північно-західній околиці Києва. За два дні 29 та 30 вересня 1941-го року, по офіційним історичними свідченням, там розстріляли майже 34 тисячі євреїв. З інших джерел лише за 5 днів нацисти розстріляли там майже 150 тисяч українських євреїв. Це були не лише жителі Києва, а і біженці з окупованих українських регіонів, що прибули до міста у надії на порятунок.

Масові розстріли у Бабиному Яру та розташованому поруч із ним Сирецькому концтаборі проводилися і пізніше, аж до звільнення Києва від окупації. Цей злочин тривав майже 103 тижні щовівторка і щоп’ятниці, як годинник.

949163811

ЯРМАРОК У ШКОЛІ

Веселий ярмарок закликає! Всі на ярмарок! Тут справжні дива! Чарівні вироби з глини, із шкіри, тканини, паперу, вишиванки, шиття і плетиво, та ще всього стільки цікавого, що ні в казці сказати ні пером описати, бо це ж — ярмарок! А ще на ньому веселі пісні і гумор та ще й сатири трохи, танці та циркові номери, забави та анекдоти, бо це ж — ярмарок! Сюди прийдуть не тільки на людей подивитись, а й себе показати, повеселитись, дещо, може, й купити, а все продати! Щось цікаве побачити, з людьми поспілкуватись, смачненького чогось перехопити — на те він ярмарок!

21 вересня Міжнародний день миру

Для деяких з нас мир – це повсякденна реальність. Для дуже багатьох людей у сучасному світі цей дар – не більше ніж казкова мрія. Вони живуть в кайданах атмосфери нестабільності та страху. Для них-то в основному і існує цей день.

Двадцять п’ять років тому Генеральна Асамблея проголосила Міжнародний день миру як день загального припинення вогню і відмови від насильства. З тих пір він і відзначається в Організації Об’єднаних Націй. Він покликаний змусити людей не тільки задуматися про мир, але і зробити щось заради нього.

ООН використовує святкування Дня миру, для залучення уваги до своєї різнобічної роботи в підтримку миру і для того, щоб спонукати окремих людей, групи та громади на всій планеті до осмислення проблем миру та обміну інформацією та практичним досвідом діяльності по його досягненню.

В Україні День миру закріплено відповідно до Указу Презедента України № 100 від 5 лютого 2002 року.

16 вересня - День визволення Лозівщини

Щороку 16 вересня Лозівщина святкує визволення від німецько-фашистських загарбників. Ця пам’ятна дата налічує вже 73 рік з того часу, як відгриміли останні постріли гармат на нашій землі. Але людські серця і душі ніколи не зможуть забути імена воїнів-визволителів, які ціною свого життя подарували мир та спокій майбутнім поколінням.

В цей день учні та вчителі Орільської загальоосвітньої школи І-ІІІ ступенів з глибокою шаною та повагою прийшли до братської могили с.Орілька взяти участь у мітингу-реквієму та покласти квіти на знак вічної пам’яті та слави загиблих.

15 вересня у сільській бібліотеці було проведено зустріч з поетом-односельцем Володимиром Хроленко, куди завітали і наші учні На цьому заході діти читали вірші поета. З великим задоволенням учні слухали розповіді про життя та творчі моменти письменника. Бібліотекар Світлана Чернявська привітала та побажала гостеві -творчих успіхів,здоров'я,достатку.

Увага! Увага! Сьогодні у нашій великій родині, у спільному шкільному домі, як і по всій Україні, велике свято! День Знань! Початок шкільних занять! Це старт, велика дорога, яка поведе вас по шкільних предметах у глибини науки, буде вчити вас вчитися, долати перешкоди, виховувати свій характер і волю.

Школо наша, школо,

Приголуб нас, мила,

Пригорни усіх нас,

Як голуб під крила.

Ти нас всіх научиш,

Як у світі жити,

Як зло оминати,

Як добро чинити.

Бджілоньки — на квіти,

Дітоньки — до школи,

Там збирають мудрість,

Як мед в полі бджоли.

День Державного Прапора України

Державний Прапор України - прапор із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.

Українська національна традиція символічного відображення світу формувалася упродовж кількох тисячоліть. Використання жовтого та блакитного кольорів (з різними відтінками) на прапорах України-Русі простежується від прийняття християнства. Згодом ці два кольори набувають значення державних.

У середині XVII ст., Після приєднання Гетьманщини до Російської держави, набувають поширення блакитні (сині) полотнища із золотими або жовтими зображеннями хрестів та інших знаків. З часів козаччини жовто-блакитне поєднання кольорів поступово починає домінувати на українських хоругвах, прапорах і клейнодах.

Після того, як перервалася традиція козацької символіки, тривалий час в Україні, яка перебувала у складі Російської імперії, питання про національні символи не піднімалося.

Першу спробу створити жовто-блакитний прапор з двох горизонтальних смуг приблизно такої форми, як тепер, здійснила Головна Руська Рада (орган, який представляв національний рух українського населення Галичини), яка почала боротьбу за відродження української нації. У червні 1848 року на міській ратуші Львова вперше був піднятий жовто-блакитний прапор.

Поштовхом до поширення жовто-блакитної символіки стала Лютнева революція 1917 р. в Росії.

22 березня 1918 Центральна Рада прийняла Закон про Державний прапор республіки, затвердивши жовто-блакитний прапор символом Української Народної Республіки. 13 листопада 1918 синьо-жовтий прапор став і державним символом Західно-Української Народної Республіки. Він був затверджений на Підкарпатській Русі, а в 1939 - в Карпатській Україні. У період 1917 - початку 1919 рр.. синьо-жовтим прапором користувалися в Україні і більшовики.

Синьо-жовте поєднання кольорів остаточно оформився як едінонаціональное на початку XX ст. Символами України в новітньому їх трактуванні є безхмарне небо як символ миру - синій колір, і стиглі пшеничні ниви як символ достатку - жовтий колір.

24 серпня 1991 відбулося проголошення Акта про незалежність України, і над будинком Верховної Ради піднявся синьо-жовтий прапор.

У серпні 2004 року Президент підписав Указ № 987/2004 про встановлення Дня державного прапора України, який святкується щорічно 23 серпня. До цього День державного прапора святкувався тільки в Києві на муніципальному рівні.

(Цікаву версію щодо походження синіх і жовтих кольорів висунув історик і мовознавець зі Львова Б. Якимович. На його думку, слово "хохол" монгольського походження і складається з двох частин: «хох» - синій, блакитний, небесний, «улу» (юлу) - жовтий.).

За матеріалами сайту Ділова мова

Випускний вечір

Ось і скінчилось дитинство –

Прекрасна, щаслива пора.

Ще полум’я б’є променисто,

Та ніч випускна дорога.

Сьогодні останній день разом.

Кружляє зажурливий вальс.

Майбутнє блакитним топазом

Стріча одинадцятий клас.

Так хочеться крикнуть в минуле,

Затримать дитинство на мить.

Воно ж іще тут, не забулось,

Та час так невпинно летить.

Добрі, сердечні, хороші,

Милі мої вчителі,

Юність стоїть на порозі –

З вами прощатися слід.

Ось і настає ця хвилююча мить,

Що спогад у серці надовго залишить:

Випускникам атестати вручають

І на стежину життя проводжають.

Бал випускний. Танцюють всі навколо.

Перлини сліз змахну з засмучених очей.

Дитинство безтурботне вже ніколи

Не побіжить в блакитну далечінь.

Воно залишиться тепер у школі,

В яскравій пам’яті у нашій назавжди.

І ще не раз наберемо доволі

З його джерел цілющої води.

Вже минає травень,

Літо незабаром, У вбрання зелене одяглись сади. На подвір'ї й в школі, Грає вальс знайомий, Учні дружно стали у стрункі ряди.

Пролунав востаннє, Дзвоник на прощання, Та́к його чекали всі випускники. Та чомусь сльозинки, Мов роси краплинки, Кришталем прозорим на лице лягли.

Всі зібрались в школі, Рідні і знайомі, Вчителі поважні й дорогі батьки. Всі прийшли на свято, Учнів привітати, Побажати звершень й успіхів в житті.

Всюди море квітів, Гарно вбрані діти, Кольорові кульки в небеса летять. Вірші-привітання, Пісня на прощання, А стрічки на грудях золотом блищать.

А на згадку пройде урочистий бал. Хай всміхнеться доля, Світять ясні зорі, Небо мирним буде, й чистим, як кристал.

25 травня 2016 року пройшло свято пошанування учнівських перемог та юних обдарувань загальноосвітніх навчальних закладів району. На церемонії були присутні почесні гості – голова Лозівської районної ради В.М. Лаптєв, радник голови Лозівської районної державної адміністрації Ю.І. Петренко та помічник-консультант народного депутата А.М.Гіршвельда Н.А. Махіненко. В рамках проведення свята нагороджені переможці обласного та Всеукраїнських етапів учнівських олімпіад, конкурсу- захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, інтелектуальних конкурсів. За досягнуті успіхи юним обдаруванням вручено грамоти та дипломи від Департаменту науки і освіти Харківської облдержадміністрації, грамоти від Лозівської районної державної адміністрації та Лозівської районної ради.Всіх учасників свята гідно пошановано. Учні разом з грамотами отримали цінні подарунки, а їх наставники – премії.

Орільську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів на цьому святі представляв учень 4 класу Лянник Михайло, який здобув перемогу у районній олімпіаді з математики.

/Files/images/obdarovan/Изображение 290.jpg

.

«День української вишиванки»

Наша вишивка – то пісня України,

Нашої священної землі.

В ній співають ранки солов′їні

Квітом розквітаються гаї.

Всеукраїнську акцію «День української вишиванки» було започатковано студенткою факультету історії, політології та міжнароднихвідносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесею Воронюк у 2007 році.

День вишиванки – це свято-флешмоб, коли українці в будній день одягають вишиванку на роботу, університет, школу чи садочок.

Основна мета заходу – це збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення держави загалом. Свято не передбачає обов'язкових заходів окрім одягання вишиванки. Хоча протягом всієї історії заходу з ініціативи студентів, школярів, громадських та культурних діячів проводяться концерти, хода, конкурси, вечорниці, ярмарки. Саме ж свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно простого вчинку – просто одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання.

Учні та вчителі Орільської ЗОШ І-ІІІ ступенів вяли участь в цій акції і прийшли в школу у вишитих сорочках.

Про вшанування Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Свято «Прощання з Буквариком»

В першім класі - урочистий

« День прощання з Букварем»

Пригадай-но, як колись ти

Був маленьким школярем

Ось і підходить до кінця навчання у першому класі. Здається, що зовсім нещодавно маленькі школярики переступили поріг школи й отримали першу і найважливішу навчальну книжку – Буквар. Поступово вчилися читати і писати слова "мама", "школа", "Батьківщина". І ось настав день, коли вони подолали першу сходинку на шляху до знань: перегорнули останню сторінку букваря.

13 травня у 1 класі відлунало свято Букварика. Мабуть, для кожного першокласника це незабутнє дійство. У святково прибраному класі зібралися гості. Учні співали, читали вірші, танцювали, розігрували сценки.

8 травня - ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ

9 травня

День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Від щирого серця поздоровляємо з Воскресінням Христовим, з Пасхою Христовою.

Нехай у ваших серцях буде радість і душевний спокій!

Нехай до Вашої оселі прийде здоров’я, любов, щастя, добробут.

Нехай душа світлішою стає, серце пламеніє любов’ю,

а помисли стануть щирими та добрими.

Христос Воскрес! Воістину воскрес!

Нарада при директорові

26 ківітня 2016 року в Орільській ЗОШ відбулась нарада при директорові.

Були розглянуті такі питання:

1. Про підготовку до організованого закінчення навчального року 2015/2016 та проведення державної підсумкової атестації навчальних досягнень учнів 4-х,9-х,11-х класів.

2.Про результати участі команд Лозівського району в обласних етапах представницьких учнівських інтелектуальних змагань

3.Про результати контрольних робіт учителів української мови,історії України,математики,англійської мови, які працюють в 11-х класах ЗНЗ.

4.Про організацію та ефективне впровадження профільного та допрофільного навчання учнів.

5.Алгоритм призначення, звільнення працівника.

6.Стан підготовки до відкриття закладів відпочинку з денним перебуванням. Проблеми та шляхи їх вирішення.

7. Про опрацювання Інструкції щодо дій по вибору підручників для 8-го класу у Репозитарію.

ДО 30-ИХ РОКОВИН ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ

ЧОРНОБИЛЬ: ЧЕРЕЗ РОКИ І СЕРЦЯ

30 років тому, 26 квітня 1986 року, вогонь Чорнобиля опалив землю і душі мільйонів українців. Аварія на ЧАЄС увійшла в історію, як найбільша техногенна катастрофа, що привела до негативних екологічних, медичних, соціально-економічних наслідків.

На виконання плану виховної роботи школи до Дня Чорнобильської трагедії була проведена низка виховних заходів. Учні школи активно брали участь у запланованих заходах.

Протягом тижня з 25.04. 2016 тривала виставка плакатів на тему «Ні другому Чорнобилю», в якій взяли участь учні 7 – 11 класів.

26 квітня 2016 р. учні 7 класу взяли участь у проведенні заходу в Орільській сільській бібліотеці "Чорнобиль - наш біль", приурочену до 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи.

Бібліотекар розповіла дітям про техногенну катастрофу на Чорнобильській АЕС,про героїв-пожежників, які одні з перших вирушили ліквідовувати пожежу.

Розповідь супроводжувалася ілюстраціями.

Розмова була цікава, змістовна і залишила слід в пам'яті дітей.

У фойе відбулася виставка літератури, присвячена аварії на Чорнобильській АЕС.

У 5 – 11 класах на уроках історії, біології, природознавства вчителями школи були проведені інформаційні 5-хвилинки стосовно Чорнобильської трагедії.

26.04.2016 відбувся єдиний урок «Чорнобильський дзвін» для учнів 1 – 11 класів. Уроки були проведені класними керівниками, супроводжувались ілюстративним матеріалом, фото- та відеодокументами. Всі учні школи були охоплені заходами із вищезазаначеної тематики.

День цивільного захисту в школі

Сучасне життя – непередбачуване. І воно свідчить про те, що чим раніше людина вивчить основні принципи самозахисту та усвідомить свою відповідальність під час надзвичайної ситуації, тим ефективнішими будуть результати.

У цей тривожний і важкий для України час, питання цивільного захисту актуальні, як ніколи. Ми мало не щодня чуємо новини про небезпеку вчинення терористичних актів, факти сепаратизму.

Згідно з планом роботи школи з Цивільного захисту 22 квітня 2016 року в школі був проведений День цивільного захисту.

Він розпочався лінійкою, на якій начальник ЦЗ Кутя Юрій Миколайович оголосив присутнім мету і завдання Дня ЦЗ та ознайомив з планом проведення дня.

Цей захід – невід’ємна навчально-виховного процесу. Його метою було практичне відпрацювання учнями теоретичних знань та навичок з безпеки життєдіяльності, основ здоров'я та цивільного захисту, а також досягнення злагодженості у роботі адміністрації, педагогів і учнів школи.

Протягом дня проведено ряд заходів:

Інформаційні бесіди на тему: «Дії населення в надзвичайних ситуаціях» (1-10) класи.

Вивчення будови та правил користування протигазом (8-10 класи).

Виготовлення аплікацій на протипожежну тематику (1-4 класи).

Розробка стінгазет «Знати, вміти, допомогти» (5-7 класи).

Виготовлення і розповсюдження серед учнів Пам'яток (8-10 класи).

Евакуація учнівського та особового складу з приміщення школи в захисні укриття.

Перегляд відеофільмів з питань ЦЗ (1-10 класи).

Спортивні естафети (1-4 класи).

Практичні заняття: надання першої медичної допомоги, використання індивідуальних засобів захисту, перенесення потерпілого (7-10 класи).

Підведення підсумків дня ЦЗ.

Практична спрямованість заходів, що проводилися протягом Дня ЦЗ, викликала інтерес в учнів, спонукала їх до поглиблення знань із ЦЗ та здобуття практичних навичок захисту від наслідків надзвичайних ситуацій.

Проведені заходи показали практичну готовність учнів та колективу школи діяти за сигналами оповіщення цивільного захисту при виникненні НС.

Прибирання пришкільної території

Відповідно до плану роботи школи з 11.04 на чолі з директором усі учні та працівники школи долучилися до заходів по прибиранню та озелененню пришкільної території . Суботники в школі є чудовою можливістю зробити "генеральне прибирання" в дружній атмосфері. Можливо, хтось і вважає такі заходи пережитком минулого, але в нашій школі такої проблеми не існує. Всі діти охоче долучаються до планових і позачергових суботників. Було проведено значну роботу: прибрано листя, розчищено кущі, скопано клумби та засаджено квітами, висаджено та побілено дерева . Адже чистота в школі та на території - це запорука здоров’я та затишку.

Весняні канікули 2016

Екскурсія до ЛКМЗ

07 квітня 2016 року учні 8 - 11 класів відвідали ЛКМЗ – одне з найбільших ковальсько-штампувальних підприємств України.

На сьогодні, завод є лідером у виробництві поковок складної форми і підвищеної складності, виготовляє велику кількість різновидів елементів трансмісій і шасі для тракторів, дорожньо-будівельної, тракторної технік, запчастин для рухомих залізничних складів.

Під час екскурсії учні дізналися, що завод займає площу понад 110 га. Вони навіть уявити собі не могли, що це підприємство – таких масштабів!

Перед початком подорожі заводом дітей ознайомили з основними правилами техніки безпеки, адже виробничий процес неймовірно складний та потребує відповідальності.

Також, розповіли, що саме завдяки ЛКМЗ м. Лозова і розбудувалося , розширювалося тому, що багатоповерхівки, дитячі садочки, школи, будинок культури, парки та сквери будували для сімей працівників заводу, для того, щоб їм комфортно було жити у містечку.

Ще учням запропонували поглянути, як проходить робочий процес у трьох найбільших цехах заводу, розповіли про те, яку роботу виконують працівники ЛКМЗ, а наприкінці екскурсії – пригостили чаєм з різними смаколиками.

Ми дякуємо за цю надзвичайно цікаву та пізнавальну екскурсію та хочемо сказати спасибі працівникам заводу за їх благородну та дуже важливу працю.

Традиційно навесні всіх талановитих дітей та представників молоді Лозівщини збирає разом щорічний творчий фестиваль «Весняні дзвіночки". Орільську ЗОШ І-ІІІ ступенів представляли танцювальний колектив "Карусель" Тищенко Наталія, Крятенко Тетяна,Соловей Діана,Анцупова Валентина та вокалістка Міса Юлія. Дівчата мали велике бажання проявити себе і гідно відстояти честь свого навчального закладу.

Це був не просто фестиваль, це було дійсно свято. Свято і для учасників, і для глядачів. Свято сповнене динамічності, експресивності, легкого тремтіння. Таке насичене і багатогранне. Адже тут було все – весняний настрій, український колорит, нотки сучасного стилю. Тут були радість і смуток,любов і розчарування, безтурботність і збентеженість, скромність і зухвалість. Зал просто вибухав оплесками, які неможливо було стримати. І це було дивовижно.

Всесвітній день поезії — свято, яке відзначається щороку 21 березня (у день весняного рівнодення). Встановлено 1999 року ухвалою 30-ої сесії ЮНЕСКО. Уперше відзначено 21 березня 2000 року.

Уперше Всесвітній день поезії пройшов у Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО.

«Поезія, — йдеться у рішенні ЮНЕСКО, — може стати відповіддю на найгостріші та найглибші духовні питання сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї якомога більше широку суспільну увагу».

Що таке поезія? Поезія-художньо-образна словесна творчість, це твори написані віршами.Ось що таке поезія на словниковій мові .Це сухе, безбарвне пояснення слова "поезія" .

Насправді ж слово "поезія" вбирає в себе багато понять.Поезія-це коли ти летиш рядками і наповнюєшся енергетикою слова, отримуючи естетичну насолоду.Це коли хочеться перечитувати, знаходити щось нове.

Поезія - це сум, чарівність, музика, дотик до душі, струни якої ще довго будуть бриніти.І чим частіше - тим краще.Тоді людина буде духовно вищою і красивішою.

Всесвітній день поезії - це ще й нагадування всім сучасникам про великих поетів, які своїм твердим словом впливали на долі цілих держав і завжди були в пошані.

Поезія — це завжди неповторність,

якийсь безсмертний дотик до душі.

(Ліна Костенко)

У день весняного рівнодення, у читальному залі Орільської сільської бібліотеки зібралися ті, кому небайдужа поезія. Серед гостей були співробітники бібліотеки, викладачі та учні Орільської загальноосвітньої школи .

Вітаємо з перемогою!

У Харківській області завершився конкурс-вікторина на кращий малюнок, фото,творчу роботу, вірш та оповідання під загальним гаслом «Зробимо життя безпечним».

Дітям різного віку була надана можливість виявити знання в області основ безпеки життєдіяльності людини та реалізувати свої творчі здібності. Адже відповіді на питання вікторини потрібно було яскраво проілюструвати, оригінально й нестандартно оформити конкурсні роботи.

Підсумки конкурсу підводилися оргкомітетом окремо по трьом віковим групам. Крім того були передбачені заохочувальні премії та грамоти від Харківського обласного благодійного фонду «Пожежна безпека».

У молодшій віковій групі переможцем став

Соболевський Олексій, учень 4 класу Орільської ЗОШ І-ІІІ ступенів Лозівського району Харківської області,який посів 1-е місце. Адміністрація нашого закладу на загальношкільній лінійці привітали переможця та вручили грамоту та заохочувальну премію.

Як в Орільській школі Масляну святкували

Веселу смачну Масляну люблять усі,

а для учнів Орільської ЗОШ І-ІІІ ступенів

її святкування вже стало доброю традицією.

Знайомство з народними традиціями – важлива частина виховної роботи як у сім’ї, так і у навчальному закладі. Неможливо виховати особистість без опори на багатовікову культуру народу, без встановлення зв’язків з нашими національними коріннями. У більшості сімей дбайливо зберігаються звичаї «старовини глибокої». Зимові свята з різдвяною (новорічною) ялинкою, Пасха з ошатними пасками і різнокольоровими яйцями, Трійця з традиційною прикрасою будинків зеленими гілками і травою, ну, і, звичайно, Масниця. Всі ці свята, пов’язані з православною вірою і культурою, так чи інакше знаходять своє місце і в школі. Свято Масляної відноситься до найбільш улюблених подій в річному календарі. Яскраві зовнішні атрибути: частування млинцями, хороводи навколо опудала Зими і його спалювання, закликання весни – все так і проситься в театралізовану виставу.

11 березня на святковий захід «Масляна до нас прийшла, млинців гору принесла», підготовлений учителем початкових класів Співак Мариною Миколаївною, були запрошені учні школи та їх батьки, друзі та всі бажаючі. Всі учасники заходу були святково вбрані у традиційні українські костюми, а сцена нагадувала старовинне українське село, де було дуже затишно, як удома. До підготовки свята були залучені учні різних вікових категорій. Найменші, учні 1-4 класів з класними керівниками, вивчили і проспівали веселі пісні, вірші, підготували різноманітні потішні сценки, де продемонстрували неперевершені акторські здібності. Все свято супроводжувалось музикоюта іграми.

Масниця – це останній тиждень перед найважливішим, Великим постом, який називається Сирним. У цей час вже не можна їсти м’ясо, але молочні продукти складають основу меню: сир, молоко, масло, сметана рясно представлені на столі.

Всі учні з нетерпінням чекали цього дня, бо в підготовці брали участь усі члени родини. Діти разом з мамами, бабусями випікали різноманітні кулінарні витвори мистецтва. Це і млинці – з сиром, яблуками, маком, грибами, горіхами; пиріжки – у формі порося, рибки, троянд; торти, печиво, желе і ще багато чого смачного, все перерахувати неможливо.

Проведення свята Масниці може стати подією, об’єднуючою школу і родину. Для дітей (особливо молодшого віку) дуже важливо, щоб їх мама і тато брали участь у шкільному житті. Це дає привід для гордості за своїх батьків, а значить, і для самоствердження в дитячому колективі. Свято Масляної (або проводи зими) символізує початок нового етапу в житті природи і сім’ї і стало яскравою і незабутньою для дітей подією.

Нехай швидше йде морозна зима, а прийдешня весна приносить тільки радість! Нехай з першим весняним подихом увірвуться в наше життя добрі вісті!

Шевченківські дні в Орільській ЗОШ.

Є дні, що минають і непомітно зникають без спіху. А ось Шевченківські дні особливі для всіх українців, бо увібрали в себе безсмертне дихання великої і незбагненної душі. Волею історії Тарас Шевченко ототожнений з Україною, і разом із буттям рідної держави продовжується з нею, вбираючи в себе нові дні і новий досвід народу, відгукуючись на нові болі та душі. Цього року виповнилась 202-а річниця з дня його народження, а він і нині пробуджує любов до своєї Батьківщини, кличе сильних на подвиги, вселяє у слабких надію і віру.

З 9 по 12 березня 2016 року в школі проходив тиждень вшанування пам’яті національного генія, народного поета України - Тараса Григоровича Шевченка. Була організована виставка малюнків до творів Тараса Шевченка «Шевченко очима дітей», оформлено тематичний стенд.

Шенківська декада стартувала акцією «Одягни вишиванку – вшануй пам’ ять Кобзаря» : школа розцвіла національним українським вбранням . Метою заходу було формування духовної культури, виховання почуття любові та поваги до традицій свого народу, збереження і розвитку інтелектуального потенціалу.

Вчителі української мови та літератури разом із бібліотекарем репрезентували увазі школярів тематичну виставку «Невмируща слава генія Шевченка» , присвячену 202-річниці від дня народження Т.Шевченка, де ознайомили читачів з новинками книг, а також провели екскурсію до куточка під назвою «Кобзарева світлиця».

Свято до 8 Березня

Шановне жіноцтво!!!

Нехай тендітні пахощі троянд

Навіють щастя, ніжність і кохання,

Хай здійснює бажання зорепад

І втілює у дійсність сподівання!

Хай Вам вдається все - вдень і вночі,

Хай очі посміхаються натхненно,

І смак життя, і молодість душі

Нехай для Вас тривають нескінченно!

З березневим подихом вітру, лагідним сонячним промінням, паростками перших квітів приходить жіноче свято – 8 Березня. Кожна жінка і дівчина чекає цього свята. Але не менше чекають його хлопчики та чоловіки, бо мають змогу привітати своїх дружин, матусь, бабусь, сестричок, подруг.

Цікаво, тепло, весело і піднесено пройшло свято у нашій школі. Учні порадували своїми привітаннями, своїми виступами. Лунали слова-привітання рідним матусям, бабусям, сестрам, вчителям.

Захід пройшов дуже вдало, весело, цікаво та красиво! Усі присутні отримали хороший святковий настрій та море позитивних емоцій. Дякуємо заступнику директора з виховної роботи Мороз Аллі Борисівні, учням та їх наставникам, за чудове свято!

ЗАВІТАВ «СОНЯШНИК» ДО НАС

03 березня у Всесвітній день письменства у Орільській ЗОШ відбулася VІІ Всеукраїнська українознавча гра «Соняшник». Учні цьогоріч не вперше брали в ній участь. Усі вони долучилися до кращих здобутків національної культури у її мовному та літературному просторі, розширили та поглибили знання з рідної мови, літератури, народознавства, історії. Нині учасники чекають від гри лише високих результатів, нагород, призів.

Із тисяч мов, які існують на планеті, найдорожчою для кожного є його рідна мова. В ній – історична доля, духовна могутність та національна суть. З нагоди відзначення Міжнародного дня рідної мови вчителі школи провели надзвичайно цікаві заходи, присвячені рідній - українській мові.

Учителі початкових класів провели мовознавчу годину «До мови серцем пригорнись». Наймолодші учні 1-го, 2-го класів подорожували Королівством Граматики, відгадували мовні загадки «А це з якої казки?»,учні 3-го,4-го класів брали участь у конкурсі «Виправ помилки», розгадували шаради і навіть складали вірші про мову.

Для учнів 5-6 класів школи відбулось літературне свято «Плекатимеш мову – цвістимуть слова». Учасники заходу взяли участь в літературному конкурсі «Влучне слово» та мовознавчій вікторині «Мовні загадки – жарти».

З метою збагачення знань про рідну мову, бібліотекар Горбатко Наталія Михайлівна для дітей провела День рідної мови «Нащадкам мову передай, як скарб». Протягом дня відбувся огляд літератури біля книжкової виставки «Мово рідна, ти – життя народу і культури рідної краса».

Учні 10-го,11-го класів взяли участь у бесіді – роздумі «Мова – душа кожного народу, її національний скарб» . Впродовж заходу вони поділились своїми думками про значення рідної мови в житті кожної людини, про своє відношення до мов світу, а особливо до своєї – української. Діти активно відповідали на питання мовознавчої вікторини, читали вірші та гуморески про мову

Найгучнішим заходом дня стало свято мови «Мова, наша мова, літ минулих повість, вічна мудра, юна, сива наша совість». Впродовж заходу, у виконанні учнів, звучали пісні про рідну мову та Україну. З танцювальними номерами виступили дівчатка 6-8 класів. Із заключним словом до учасників свята звернулась учитель української мови та літератури Тимошенко Наталія Олексіївна, яка закликала шанувати і любити рідну мову, піклуватися про неї, захищати, розкривати для себе її велич й могутню силу.

Мова моя українська -

Батьківська, материнська,

Рідна мені до болю.

Дужий я із тобою!

В. Бичко

Ти велична і проста.

Ти стара і вічно нова.

Ти могутня, рідна мово!

Мова – пісня колискова.

Мова – матері уста.

23 лютого 2016 року

відбулася зустріч із учасниками антитерористичної операції на Сході України

У наш час багато патріотів нашої держави захищають свободу, незалежність та територіальну цілісність України. І вже вкотре у Орільській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів проводяться заходи, пов’язані з подіями на сході.

Цього разу – це було свято – зустріч «Слава Україні! Героям слава!» учнів з воїнами – учасниками АТО Фоміном Антоном Володимировичем,Полешко Володимиром Володимировичем та Снігирем Євгеном Миколайовичем.

Бійці ділилися з учнями спогадами, розповідали школярам, що пережили за час, проведений в зоні АТО.

Відповідаючи на запитання присутніх, запрошені воїни, намагалися в доступній формі розповісти учням про свої солдатські будні, про те, як йшли в наступ і боронились, про солдатську дружбу, і про все, що цікавило дітей.

Бійці щиро подякували дітям за їх моральну підтримку листами та малюнками. «І ця підтримка теж допомагала нам у скрутні хвилини, зігрівала душу, піднімала настрій» – розповідав Полешко Володимир.

Програма проведеного заходу була насичена: учні декламували вірші, звучали пісні , від яких з’являлися сльози на очах, виконувалися тематичні танці.

Запрошені воїни почули слова подяки і шани від педагогічного та учнівського колективів за їхню мужність, силу волі, витривалість і отримали від учнів символічні подарунки, виготовлені дитячими руками.

Із хвилюванням прийняли ми і український прапор України із написом "Лозівська спілка учасників АТО",який воїни вручили школі на згадку .

А ще вони принесли з собою свої військові обладунки. Хлопці та ,навіть, дівчата по черзі приміряли важкі бронежилети та каски, цікавилися озброєнням наших воїнів.

Запрошені учасники АТО почули від педагогічного колективу та учнівської молоді щирі слова подяки і шани.Події останніх місяців у котрий раз довели, що український народ неможливо подолати. Вони тільки об’єднали нас, збудили в кожного з нас почуття щирого й глибокого патріотизму,дали змогу проявити себе безкорисливими, щедрими, готовими на все заради незалежності та кращого майбутнього нашої держави.

День Героїв Небесної Сотні

1-го лютого 2015-го року, Указом Президента України № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» в країні встановлено особливий пам’ятний день - «День Героїв Небесної Сотні», який відзначається тепер щорічно 20-го лютого. Це зроблено, за даними проекту DilovaMova.com, «На підтримку ініціатив громадськості та з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року - лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України», - йдеться в документі.

15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, день виведення військ з Афганістану.

Ти - вічний біль, Афганістан,

Ти - наш неспокій.

І не злічить глибоких ран

В борні жорстокій.

І не злічить сліз матерів,

Дружин, дітей -

Не всі вернулися сини

Із тих ночей.

З нагоди відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав 15 лютого в приміщенні актової зали Орільської селищної ради відбувся вечір памяті "Час і досі не загоїв рану - цей одвічний біль Афганістану", присвячений річниці виведення військ з Афганістану.Його метою було ознайомлення учнів старших класів із трагічною сторінкою нашої історії, виховання поваги до учасників військових подій в Афганістані. І учням, і воїнам – афганцям надовго запам’ятаються ці хвилини спілкування.

На зустріч були запрошені нашi земляки, воїни-афганцi.

Усі присутні вшанували світлу пам'ять тих, хто віддав своє життя увійшовши в безсмертя, хвилиною мовчання.

У навчальному закладі

було проведено низку виховних

заходів: уроки пам’яті «Афганістан - наш смуток і біль», виставка фото- та художніх матеріалів, що ілюструють події війни в Демократичній Республіці Афганістан, за темою «Тільки тим історія належить, хто за неї бореться й живе», Засідання «круглого столу» за темою: «Афганська війна – як це було?»

Вечір зустрічі «Забута мелодія дитинства»

У Орільській ЗОШ І-ІІІ ступенів Лозівської районної ради Харківської області ось уже багато років не порушується традиція збирати усю велику шкільну родину у суботу другого зимового місяця. 13 лютого коридори школи прикрасили стінні газети із старими фотографіями, на яких застигли миті шкільного життя різних років: перший і останній дзвоники, участь у художній самодіяльності, відпочинок на природі, туристичні походи та облаштування території школи. У теплій атмосфері справді родинного свята зібрались колишні випускники школи, а тепер лікарі, вчителі, водії, інженери, юристи, будівельники, програмісти, бізнесмени, військові — усі знавці своєї справи. У привітальних словах звучало що, незважаючи на давню історію, школа іде в ногу із часом. Серед досягнень школи щорічні перемоги у районних предметних олімпіадах, участь у різноманітних конкурсах Всеукраїнського рівня. І, звичайно, найбільша гордість школи - наші випускники

Під час проведення традиційного святкового концерту кожен із присутніх мимоволі поринув у безтурботні шкільні будні, а у «живій» розмові з класними керівниками уявно пережив ще раз найяскравіші (позитивні та не дуже) моменти навчання

Концерт, який тривав близько двох годин, подарував гостям чимало приємних хвилин. Зокрема, пісні у виконанні вчителя музичного мистецтва Юлії Соболевської та учениці 11класу Юлії Міси вразили слухачів душевністю виконання. Особливо запам’яталися номери танцювальних колективів 3-го, 5-го, 6-го,7-го класів, дуету "Юність" у складі Колісника Андрія (учня 10 класу) та Губченко Діани (учениці 10 класу).

Побували глядачі також в імпровізованому українському селі , ставши свідками зустрічі баби Палажки та баби Параски, які яскраво передали почуття патріотизму та любові до рідної землі.

Але головним на святі були розповіді – спогади випускників про цікаві й кумедні випадки із шкільного життя З особливим трепетом відбувалися зустрічі з класними керівниками на годині спілкування після концерту. На наш погляд, такі зустрічі просто необхідні, тому що:

Горять роки, та пам’ять не дрімає,

І щира вдячність у душі росте.

Хто школу свою не пам’ятає,

У того буде і життя пусте.

День закоханих

День закоханих. Традиції з усього світу

День закоханих. Традиції з усього світу

14 лютого, День Святого Валентина або День закоханих — улюблене свято величезної кількості людей. Не дивно, адже кожному властиво закохуватися, любити, мати симпатії, говорити про свої почуття…

Багатьом не вистачає сміливості, щоб відкрити серце тому, заради кого воно б’ється. Але у цей святковий день, навіть найбільш боязкі готові зізнаватися у коханні, співати серенади, дарувати валентинки…

І так по усьому світу! Безліч шалено закоханих стурбовано метушаться в пошуках квітів, подарунків, валентинок. Чимдуж поспішають на побачення, а по дорозі намагаються підібрати ті заповітні особливі слова для своєї особливої людини!..

Про особливості святкування в Україні, мабуть, не варто багато говорити, а от що витворяють у цей деньзакохані в інших країнах, напевно, цікаво. Ну, тоді слухай уважно!:)

От що робили найбільші англійські романтики в середньовічні часи. Юнаки писали на шматочках пергаменту імена дівчат, кидали їх в шапку і тягнули жереб. Кого витягнув — то і є твоя Валентина на цілий рік, співай їй пісні, читай вірші і захищай… Жителі Уельсу були більш практичними. Вони для коханих вирізали дерев’яні ложки, прикрашали їх сердечками, замочками і ключиками.

Знову повертаємося до Європи, до суворої Німеччини, де кохання розцінюють як певну форму божевілля, і закохані відповідно — божевільні, Валентин же — покровитель останніх. За звичаєм, німці прикрашають психіатричні лікарні червоними стрічками та повітряними кульками. Тому, якщо раптом 14 лютого Ти будеш в Німеччині і побачиш будівлю прикрашену саме таким чином, не сумнівайся — це психіатрична лікарня!=) Отакі вони, ці дивні німці!

А от в Саудівській Аравії святкувати День закоханихзаборонено! Уяви собі: в цей день суворо забороняється продавати плюшевих ведмедиків, сердечка, червоні троянди та інші традиційні для цього свята подарунки.

На щастя, ми живемо в Україні, а у нас святкування Дня закоханих не те що не заборонено, а навіть заохочується! Тому зі святом усіх! Святкуйте, вітайте, даруйте подаруночки!)

ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ 2016 РОКУ

08 лютого 2016 року у нашому навчальному закладі проведено загальношкільну лінійку та години спілкування, інформаційно-пізнавальні хвилинки та п’ятихвилинки з нагоди Дня безпечного Інтернету, віртуальні екскурсії сайтом «Онляндія – безпечна веб-країна», організовано перегляд анімаційних фільмів «Вірусні хвороби», «Азбука безпеки в Інтернеті»,тощо.

Всеукраїнська акція «Хвиля безпечного Інтернету – 2016»

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Ці умови визначають порядок проведення Всеукраїнської акції «Хвиля безпечного Інтернету – 2016» (далі – Акція).

1.2. Акція проходить з ініціативи Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України (далі – ІМЗО МОН України) за підтримки Української антивірусної компанії «Zillya! Антивірус»http://zillya.ua/, Інтернет-проекту «Про Інтернет» http://www.prointernet.in.ua/ та Науково-методичного проекту «Якість освіти»http://yakistosviti.com.ua/.

1.3. Акція проводиться з метою зменшення негативного впливу небажаної інформаційної продукції, шляхом покращення обізнаності дітей та учнівської молоді з питань безпечного Інтернету.

2. УЧАСНИКИ АКЦІІ

2.1. Участь на добровільних засадах.

2.2. До участі в Акції запрошуються учні загальноосвітніх навчальних закладів України.

3. СТРОКИ ПРОХОДЖЕННЯ

3.1. Акція проходить в два етапи:

Перший етап – 9 лютого 2016 року 9.00 – 15.00 – проходження навчальної гри та отримання сертифікату.

Другий етап – 10 лютого 2016 року до 12.00 – інтернет-голосування.

4. ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОХОДЖЕННЯ

4.1. Відповідальна особа, яка проводитиме захід у закладі, заходить на створену Відділом неформальної та інформальної освіти дітей ІМЗО МОН України сторінку-подію в соціальній мережі Facebook «Хвиля безпечного Інтернету 2016» (http://bit.ly/WaveOfSafeInternet2016) та створює пост - повідомлення про початок акції* - Приклад: «Школа №123, м. Запоріжжя починає о 9.15 ХВИЛЮ №1!» і додає до поста:

4.1.2. фото дітей, які беруть участь, або будь-яке тематичне зображення до Дня безпечного Інтернету.

4.2. Учні проходять навчальну гру на сайті http://www.prointernet.in.ua/, по закінченню якої кожен з учасників отримує сертифікат, який засвідчує, що учень став обізнаним фахівцем з Інтернет-безпеки.

* в одному закладі може бути декілька «хвиль».

4.3. Перший учень з кожної «хвилі» одного закладу, який найшвидше впорався із завданнями гри, має за допомогою учителя роздрукувати сертифікат на папері або зберегти його у PDF форматі.

4.4. Перший учень робить власне креативне фото-«селфі» з сертифікатом та розміщує його у події в соцмережі Facebook -http://bit.ly/WaveOfSafeInternet2016, як коментар до свого поста - повідомлення.

5. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ

5.1. П’ять учасників Акції, чиє фото отримає найбільшу кількість «вподобань» протягом однієї доби до 12.00 10 лютого 2016 року, отримають заохочувальні призи від Української антивірусної компанії Zillya! Антивірус http://zillya.ua/, Інтернет-проекту «Про Інтернет» http://www.prointernet.in.ua/ та Науково-методичного проекту «Якість освіти»http://yakistosviti.com.ua/.

6. ВІДЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ

6.1. Оголошення результатів відбудеться 12 лютого 2016 року шляхом публікації результатів на веб-сторінці Інституту модернізації змісту освіти (http://www.imzo.gov.ua/) та Facebook – сторінці Відділу неформальної та інформальної освіти дітей ІМЗО МОН України (https://www.facebook.com/NonFormalChildEducation/).

6.2. Розсилка призів відбудеться Укрпоштою або Новою Поштою.

Шановні випускники !

Запрошуємо Вас на вогник-зустріч випускників, який відбудеться 13 лютого 2016 року 0 18.00 годині у приміщенні Орільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів за адресою вул.Шкільна,4

БІЙ ПІД КРУТАМИ В НАШІЙ ПАМ'ЯТІ.

Вічна слава героям котрі полягли у нерівному бою під станцією Крути! Хоч бій під Крутами не мав визначального воєнного значення, але для українського народу він став символом героїзму і жертовності молодого покоління у боротьбі за незалежність України...

Битва під Крутами – один із важливих сюжетів сучасної української історичної пам’яті, який вже давно перестав сприйматись як рядова історична подія.

Тривалий час подробиці Крутянського бою залишалися невідомими і скоріше нагадували міф: проти багатотисячного більшовицького війська український уряд безжально кинув необстріляну молодь – студентів та гімназистів. Вони хоробро билися, але всі загинули у нерівному бою. І лише через багато десятиліть після виявлення окремих документів і публікацію численних спогадів з’явилася можливість відтворити обставини бою.

До дня Героїв Крут у школі було проведено низку заходів, а саме: тематичні виставки ,тематичні уроки "Вони загинули за Україну",лекція "Вони загинули за Україну"

Голокост –

частина історії України.

27 січня в школі відбулися виховні години, присвячені Міжнародному дню пам'яті жертв Голокосту «Історія скорботи та героїзму», в яких взяли участь учні 1-11 кл. Під час виховних заходів діти дізналися, що ця пам'ятна дата запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року. Відзначається щорічно — 27 січня. Саме цього дня 1945 року Радянська Армія визволила в'язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі.

За час існування цього концтабору в ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 млн людей. За загальними оцінками, жертвами масового знищення євреїв під час Другої світової війни, разом з 4,5 млн дорослих, стали 1,5 млн дітей.

Оголосивши 27 січня Міжнародним днем пам'яті жертв Голокосту, Генеральна Асамблея ООН закликала держави-члени розробити просвітницькі програми, щоби наступні покоління зберегли пам'ять про цю трагедію з метою запобігання в майбутньому актам геноциду і охороняти, як пам'ятки історії, місця, де відбувалися масові вбивства євреїв.

Уперше Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту відзначили в усьому світі у 2006 р. Проте деякі країни відзначали цей день і раніше.

Відповідно до постанови Верховної Ради України від 5 липня 2011 р. № 3560-VI "Про 70-річчя трагедії Бабиного Яру" на державному рівні Україна вперше відзначила Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту у 2012 році.

22 січня

День Соборності (день Злуки)

Українська мрія - єдність, свобода і незалежність. Основа державності, якої споконвіку намагалися позбавити цю прекрасну частину земель всі її так звані сусіди прикриваючись «високими» інтересами, час від часу набувала цілком ясні обриси. Так сталося і на початку 1918-го. У цей січневий місяць у запалі революційних змін була створена Українська Народна Республіка, відома як УНР. Більш того на тих територіях, які входили до складу колись потужної Австро-Угорської імперії, була утворена ЗУНР - Західноукраїнська Народна Республіка. Вже до кінця року, в грудні 1918-го у Фастові, з гарячим бажанням втілити українську мрію в реалії, лідерам цих двох держав вдалося підписати своєрідний поєднувальний договір. Цей договір увійшов в нашу сучасну історію як «Акт злуки» і 22-го січня 1919-го року він був публічно оприлюднений в Київській столиці на знаменитій Софійській площі.

Набираюча обертів машина кривавої диктатури, яка прийшла на зміну колишніх «консерваторів» поспішила зламати і ці сміливі починання вільного українського народу. Вже буквально через кілька місяців більшовики увійшли в Київ, Закарпаття окупувала Чехословаччина, а Східну Галичину - поляки. А далі ...

Акт злуки тоді так і залишився лише декларацією, але народ ніколи не втрачав надію, адже народ, який втратив надію просто зникає. Надію, приміром, втратили нащадки кривавих диктаторів, коли Великий і Могутній Радянський Союз - об’єднання, побудоване зовні на «нових канонах справедливості», а всередині на крові і безглуздих жертвах, звалилося, не залишивши після себе нічого, що могло б його реанімувати.

22-е січня 1990-го року. Мільйони українців вишикувалися в справжню живий ланцюг, що розтягся від Києва до Львова. Вони відзначали День Соборності, День своєї української єдності та свободи.

21-го січня 1999-го року відповідно до Указу Президента України № 42/99 День Соборності був закріплений на законодавчому рівні суверенної держави. Потім, 30-го грудня 2011-го року, відповідно до Указу Президента України № 1209/2011 під назвою «Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят», День Свободи, який раніше відзначався 22-го листопада був об’єднаний з Днем Соборності і свято набуло свою нову назву - «День Соборності та Свободи України».

Після подій 2013-го - 2014-го року, революції Гідності і трагедії початку неоголошеної війни Росії проти України, окупації Кримського півострова і декількох обласних центрів на сході України «братнім російським народом», відповідно до Указу Президента України № 871 / 2014 від 13-го листопада 2014-го року, святу повернули колишню назву. «Відзначати щорічно 22 січня - у день проголошення в 1919 році Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки - День Соборності України. Внести до Указу Президента України від 30 грудня 2011 року № 1209 "Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат та професійних свят” зміну, виключивши абзац другий статті 1.»- йдеться в Указі.

За матеріалами DilovaMova.com

Нарада при заступнику директора з навчально-виховної роботи

20 січня 2016 року в Орільській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів відбулася нарада при заступнику директора з навчально-виховної роботи.

Були розглянуті такі питання:

- про виконання навчальних планів та програм та аналіз результатів навчально-виховної роботи в навчальних закладах району;

- про проведення обласного фестивалю огляду освітніх інтернет ресурсів;

- про підсумки ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів;

- про підсумки І етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України;

- про організацію участі команди ЗНЗ Лозівського району в ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів та ІІ етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.

По закінченню наради, заступник директора з навчально-виховної роботи Байбик Світлана Володимирівна провела тренінг «Насильство в сім'ї – проблема сучасності».Метою якого було:

- забезпечити учасників необхідними теоретичними знаннями про проблему насильства в сім'ї, про види насильства над дітьми;

- ознайомити педагогів з ознаками, які вказують на те, що над дитиною було здійснено насильство;

- виробити алгоритм дій педагога у разі виявлення явних ознак насильницького поводження з дитиною;

- навчити педагогів виявляти дітей і сім'ї, які знаходяться в складних життєвих обставинах;

- розглянути прийоми просвітницької роботи вихователя по профілактиці насильства з дітьми і батьками.

Тренінг був цікавий, корисний, необхідний. Вся інфомрація, котра отримана на тренінгу, є вкрай важливою.

19 січня.

Хрещення є одним з найважливіших церковних свят.

В цей день Іоанн Хреститель хрестив Ісуса в річці Йордан.

Нехай Хрещення Господнє в хату,

Радості вам принесе багато,

Розбудить приспані Надії,

Добром і Щастям Вас засіє,

Водицею окропить та любов’ю,

І подарує вам міцне здоров’я!

Вітаємо з Хрещенням Христовим!