Привіт, координати!

Навчальний проект з математики "Привіт, Координати"

У травні 2013-2014 н.р. вивчення теми "Координати" у 6 класі відбулось у формі проекту "Привіт, Координати". Даний проект був розроблений мною на курсах підвищення кваліфікації та успішно реалізований.

Перед початком проекту (за 2-3 дні)вчитель демонструє буклет для батьків, виготовлену ним стін-газету «Привіт, координати!» у вигляді реклами для заохочення до навчальної діяльності . На ній будуть зображені назви груп, та порожні місця для запису прізвищ. Вчитель залишає газету на дошці до наступного дня, а учні самі собі обирають роль у проекті. Після того, як групи сформувались, вчитель кожній групі окремо роздає завдання та надає консультації під час всієї підготовки.

Група «Історики»(2 учня).

Завдання учнів: підготувати одну презентацію від групи, у якій розкрити питання виникнення системи координат.

Завдання вчителя: надати основний теоретичний матеріал у друкованому вигляді.

Час виступу групи: 1 урок

Оцінювання:

Група «Теоретики»(2 учня).

Завдання учнів: підготувати брошури-пам’ятки для кожного учня , у якій розкрити теоретичне питання про систему координат та її будову, визначити властивості координат точки.

Завдання вчителя: надати консультацію з питань оформлення брошури-пам’ятки.

Час виступу групи: 1 урок

Оцінювання:

Група «Загадкові художники»(6 учнів).

Завдання учнів: Кожному учаснику підготувати власно-виготовлене завдання для кожного учня на картці, використовуючи один з двох зразків вчителя (за координатами намалювати малюнок, знаходити відповідні координати за малюнком). Для звіту група створює брошуру із завданнями.

Завдання вчителя: Надати завдання двох видів (за координатами намалювати малюнок та знаходити відповідні координати за малюнком), на основі чого учні створять власні приклади.

Час виступу групи: 2 урок

Оцінювання:

Група «Практики»(4 учнів).

Завдання учнів: Продемонструвати заготовлені вдома діаграми успішностей учнів 6 класу за І семестр з предметів: математика, українська мова, історія України, музика і на основі цих даних на одній системі координат побудувати чотири графіки різним кольором та здійснити їхній аналіз. Для звіту оформити стін-газету на ватмані.

Завдання вчителя: Надати ксерокопії сторінок учнівського журналу з потрібних предметів

Час виступу групи: 4 урок

Оцінювання:

Група «Дослідники» (3 учня)

Завдання учнів: Дослідити навколишній світ і знайти використання декартової системи координат. Звіт оформити у вигляді презентації

Завдання вчителя: Надати деякі приклади (шахматна дошка, тощо)

Час виступу групи: 6 урок

Оцінювання:

Група «Експерти»(5 учнів)

Завдання учнів: кожен учасник під час виступів попередніх груп заповнює таблицю. Потім під керівництвом капітана команди і на основі заповнених таблиць учні складають логічну схему матеріалу та формують відповідь на ключове питання проекту і звіт представляють у вигляді стін-газети та вікі-статті на тему "Наші висновки"

Завдання вчителя: Надати зразок схеми, яку потрібно скласти

Час виступу групи: 7 урок

Оцінювання:

А хронологію подій покаже блог, який вела учениця Залєсна Юлія.