Новини

2017-2019 н.р.

2021-2022 н.р.

2022-2023 н.р.  

#МістаГероїв Річниця деокупації територій України

опубліковано Tania Moskalenko березня 30, 2023

 

Минає рік, як звільнили усю Київську область від рашистів: історії деокупованих міст


Міста-герої та герої люди, які в них проживають! Минає рік, як нашим військовим вдалося зачистити усю Київську область від російських загарбників.Столичний регіон першим прийняв удар росіян. І першим їх вигнав. Завдяки й героїчним зусиллям захисників, і пересічних жителів. Даніїл Снісар продовжить тему.

Понівечена, але незломлена! Київщина у перший же день повномасштабного вторгнення прийняла на себе удар окупантів. Тут загарбники стикнулися з таким опором, що замість парадів на Хрещатику довелося повернутися на болота зі значними втратами.

Але чимало міст та сіл Київщини постраждали від діянь країни-агресора. Розбиті дороги, подекуди, розвалені й спалені будинки. Така картинка у селах неподалік Іванкова. Жителі згадують: через цю місцевість російські армійці намагалися прокласти собі шлях до столиці.


В Україні уже понад 1000 населених пунктів звільнені від російського окупанта. Ірпінь, Буча, Чернігів, Суми, Бородянка…

 

Міста, де народжувався спротив, незламність, хоробрість, рішучість. Міста, де мільйони місцевих жителів давали окупанту відсіч і показували, що Україна не покориться. 

Кожен цивільний поруч з нашими військовими, прикордонниками та іншими героями пліч-о-пліч визволяли свої домівки. Дорослі і діти допомагали облаштовувати блокпости, плести маскувальні сітки та готували їжу для наших Сил оборони.

Від перших годин повномасштабного вторгнення війна для українців стала дійсно народною війною. Наші міста стали Містами Героїв, наші села стали Селами Героїв – людей, які допомагали вистояти одне одному і державі.